Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 156 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 02 Sty 2019 21:28 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Czy da się coś (i co najlepiej) zobaczyć (tzn. pozwiedzać) robiąc półdniówkę z Gdańska (przylot 17:15, powrót 22:35)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#122 PostWysłany: 02 Sty 2019 21:36 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Taxi lub Uber itp i Majdan można ogarnąć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 02 Sty 2019 23:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
No ale zahaczy się o godziny szczytu.
Moim zdaniem to niewiele czasu, ale jak się lubi latać :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
silvershark lubi ten post.
 
      
#124 PostWysłany: 20 Maj 2019 18:52 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 19
Raczej zamówię Ubera na Żuliany. Czy wystarczy wyjść głównym wyjściem i tam wjedzie kierowca Ubera blisko wejścia na terminal lotniskowy? Czy jest darmowe Wi-Fi na lotnisku? Czy są na lotnisku bankomaty, które nie pobierają dodatkowej prowizji za wypłatę gotówki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 20 Maj 2019 20:31 

Rejestracja: 20 Maj 2019
Posty: 19
Darmowe wi-fi jest, działa dość dobrze w terminalu i max. 5 metrów przed. Uber podjedzie bardzo blisko wejścia (bodajże 3 jezdnia od terminala) - wszystko będzie napisane w apce. Kurs na Majdan w sobotę przed południem wyszedł mi Selectem równo 100 UAH

Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 21 Maj 2019 10:31 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 839
złoty
silvershark napisał(a):
Czy da się coś (i co najlepiej) zobaczyć (tzn. pozwiedzać) robiąc półdniówkę z Gdańska (przylot 17:15, powrót 22:35)?
Gdyby ktoś w przyszłości miał podobny pomysł to w tych godzinach proponuję wycieczkę objazdową dookoła miasta tzw. miejską elektriczką (Київська міська електричка) https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... ain_ua.png . Tutaj rozkład: http://swrailway.gov.ua/timetable/eltra ... 55&lng=_en .
1) Z lotniska idziemy pieszo około 1,5 km pieszo na dworzec Kijów - Wołyński (Київ-Волинський). Tutaj trasa: https://mapy.cz/s/3swRC .
2) Kupujemy bilet w kasie za 8 hrywien i idziemy do bramki biletowej. Te pociągi mają oddzielne kasy (najczęściej w formie blaszanej lub plastikowej budki) i perony na dworcach. Bilet wsadzamy w otwór, automat go zaciąga, po chwili wypluwa i można przejść.
3) Wsiadamy do pociągu. Miejska elektriczka jeździ po trasie okrężnej jednocześnie na dwa sposoby: zgodnie z ruchem wskazówek zegara i na odwrót. Do którego pociągu się nie wejdzie to jedzie on do stacji Darnycya (Дарниця). Tam maszynista przechodzi na drugą stronę pociągu i robi dalszą część trasy. Nikogo nie dziwi, że na teoretycznie końcowej Darnyciji ludzie nie wychodzą z pociągu, ponieważ trasa jest okrężna. Nie trzeba kupować nowego biletu ponieważ system działa jak w metrze. Można jeździć dopóki nie wyjdzie się za bramkę biletową.
4) Po około półtorej godziny jazdy wracamy na stację Kijów Wołyński. W tym czasie można zobaczyć z okna pociągu miejsca oklepane i te zupełnie nie znane. Trzeba tylko usiąść po tej stronie gdzie będzie z okna widok na centrum, a nie odwrotnie. Pasażerowie to będą sami autentyczni Ukraińcy wraz ich folklorem w postaci sprzedaży obnośnej.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#127 PostWysłany: 23 Maj 2019 21:52 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 19
Czy ta elektriczka jeździ w miarę punktualnie? Czy przy drodze pieszo z lotniska na stację kolejową Kijów - Wołyński (Київ-Волинський) jest cały czas chodnik, czy muszę iść częściowo poboczem? Przyznam, że mi ta opcja pasuje, bo przylatuję rano (będą korki na ulicach gdbym jechał Uberem) no i stacja Дарниця jest relatywnie blisko mojego noclegu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 23 Maj 2019 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Pociągi na Ukrainie są dużo bardziej punktualne niż w Polsce więc powinno być ok.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 23 Maj 2019 22:58 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 839
złoty
andres1975 napisał(a):
Czy ta elektriczka jeździ w miarę punktualnie? Czy przy drodze pieszo z lotniska na stację kolejową Kijów - Wołyński (Київ-Волинський) jest cały czas chodnik, czy muszę iść częściowo poboczem? Przyznam, że mi ta opcja pasuje, bo przylatuję rano (będą korki na ulicach gdbym jechał Uberem) no i stacja Дарниця jest relatywnie blisko mojego noclegu.
Dla pewności możesz całą trasę podejrzeć na street view. Są chodniki i to po obu stronach ulicy. Gdy dojdziesz do dworca musisz wejść na kładkę i przejść na drugą stronę torów. Perony od miejskiej elektryczki to te dwa zachodnie.
Bilet wygląda następująco:
Załącznik:
bilet Kijów.JPG
bilet Kijów.JPG [ 481.52 KiB | Obejrzany 4263 razy ]

Rozkład najczęściej ma taką formę (tutaj akurat następna stacja za lotniskiem);
Załącznik:
rozkład Kijów.jpg
rozkład Kijów.jpg [ 471.16 KiB | Obejrzany 4263 razy ]
. E1 jeździ przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, E2 zgodnie z ruchem wskazówek zegara.
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
 
      
#130 PostWysłany: 24 Maj 2019 15:11 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 379
niebieski
Wczoraj nastąpiło uroczyste otwarcie przebudowanego terminalu A na lotnisku w Żulianach.
Będzie 18 nowych stanowisk kontroli i odprawy,otwarto duży sklep Duty Free,
bar,dwie restaurację, sklep z pamiątkami, itd....

więcej informacji https://iev.aero/press-centre/news/207
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 lubi ten post.
 
      
#131 PostWysłany: 28 Maj 2019 22:42 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
W zeszły piątek jechałem z lotniska trolejbusem 9. Myślałem, że dojadę do centrum, ale moje podejrzenie wzbudziło to, że kierowca i motorniczy na każdym przystanku krzyczeli, że kurs do dworca (po minach pasażerów też było widać że są zaskoczeni). Trolejbus faktycznie dojechał do dworca kolejowego i później zawracał. Teoretycznie 9 powinna jeździć do metra Dvorets Sporta. Wogóle to trasa tego trolejbusa się zmieniła - pamiętam, że 3 lata temu wysiadałem/wsiadałem przy metrze Uniwersystet, ale teraz już on tamtędy nie jeździ.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 25 Cze 2019 11:30 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 379
niebieski
Lotnisko Жуляны w Kijowie będzie zamknięte.

W związku z kontynuacją remontu - modernizacją pasa od 2 do 10 września lotnisko będzie zamknięte
a wszystkie loty przeniesione do Borispola.
więcej https://www.avianews.com/ukraine/2019/0 ... ember2019/
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 uważa post za pomocny.
 
      
#133 PostWysłany: 29 Cze 2019 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 144
Loty: 3
Kilometry: 2 732
niebieski
Nowiutki sklep na lotnisku z pamiątkami i prezentami i lotniczymi (znajduje się koło 41 bramki dla odpraw na loty)

Image

Image

Image
_________________
Jestem z Ukrainy, mój polski nie jest bezbłędny
Góra
 Profil Relacje PM off
ncn lubi ten post.
 
      
#134 PostWysłany: 30 Cze 2019 17:56 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 184
niebieski
Hej,

Przeszukałem post, ale nie zauważyłem takiego zapytania.

Czy na lotnisku w Żulianach zakupię gdzieś kartę sim do internetu ?
Potrzebuję internet od razu np. żeby zamówić ubera.
(wiem, że jest wifi - ale wolę jednak mieć simkę)

Z góry dzięki za odp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 30 Cze 2019 19:13 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Odpowiedź z innego wątku:
telefonik-rozmowki-i-dostepik-do-neciku-netu,1455,75177&p=1194086&hilit=sim#p1194086
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
Latambochce uważa post za pomocny.
 
      
#136 PostWysłany: 30 Cze 2019 19:44 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 297
Loty: 201
Kilometry: 193 619
niebieski
Byłem już kilka razy na Żulianach i zawsze stały 2-3 osoby przy stanowiskach z kartami różnych operatorów komórkowych (n. Vodafone, KievStar), więc bez problemu powinieneś nabyć od ręki kartę sim. Chyba że przybędziesz o dziwnej porze nocnej, to może być ciężej. Poza tym są jeszcze sklepiki, kioski itp.
Ludzie od telefonów mówią po angielsku, więc bez problemów zainstalują sima w telefonie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Latambochce uważa post za pomocny.
 
      
#137 PostWysłany: 30 Cze 2019 22:47 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 184
niebieski
dziękuję Wam za odpowiedź :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 11 Lip 2019 20:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1235
srebrny
Czy przy wylocie z lotniska Żuliany mogę mieć elektroniczną kartę pokładową, czy wymagają tam drukowanych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 11 Lip 2019 20:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 144
Loty: 3
Kilometry: 2 732
niebieski
ncn napisał(a):
Czy przy wylocie z lotniska Żuliany mogę mieć elektroniczną kartę pokładową, czy wymagają tam drukowanych?
Może być karta elektroniczna, to już dzjala tam na lotnisku z 2017 roku

Sent from my MI 6 using Tapatalk
_________________
Jestem z Ukrainy, mój polski nie jest bezbłędny
Góra
 Profil Relacje PM off
ncn uważa post za pomocny.
 
      
#140 PostWysłany: 11 Lip 2019 21:38 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
ncn napisał(a):
Czy przy wylocie z lotniska Żuliany mogę mieć elektroniczną kartę pokładową, czy wymagają tam drukowanych?

Leciałem z tego lotniska w maju b.r. - stawiłem się do kontroli bezpieczeństwa z kartą pokładową w telefonie i kazali mi się wrócić do stanowiska odprawy bagażowej - tam miła pani po sprawdzeniu dokumentu tożsamości wydała mi kartę papierową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 156 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group