Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 23 Maj 2016 00:58 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Jakoś nikt wcześniej tego bardzo dokładnie nie zaznaczył, a warto.
Wiedeń to jedno z tych lotnisk, które są przesiadkowym rajem (jak dla mnie i "stosunkowo", oczywiście).

1h 45min to mnóstwo, mnóstwo czasu na taką przesiadkę. Mógłbyś mieć równie dobrze i 10h. Wszystko, co trzeba, zrobicie trzykrotnie i jeszcze
będziecie siedzieć przy gate.
Jeśli jednak jest to Wasz pierwszy lot tego typu, to polecam po prostu spokojne ale zdecydowane udanie się do docelowej bramki a następne spokojną i bezstresową nudę.

Kilka innych pomniejszych uwag:

- Na lotnisku ORD macie duże szanse trafienia na automatyczną kontrolę paszportową. Stres przed "pierwszym razem w USA" od razu obniżony o połowę:) Tak, nawet dla ludzi pozostających w ruchu wizowym.

W tym roku wjeżdżałem do USA dwukrotnie- w automatyczny sposób akurat nie w ORD (bo tam miałem express transfer i obsluga uznała, że u żywego człowieka będzie jeszcze szybciej), a na innym lotnisku w USA.
Całość trwała jakieś- nie przesadzam- 2 minuty. Niesamowite, biorąc pod uwagę to, jakie niestworzone historie można czasem usłyszeć o granicy USA. Bo fakt- kontrola jest zwykle bezproblemowa, ale kolejki potrafią być konkretne.

- Z formularzy wypełnia się już jedynie deklarację celną, jedną na rodzinę. Automatyczna kontrola paszportowa zresztą nie wymaga tej deklaracji, bo na pytania odpowiada się w automacie.
Góra
 Profil Relacje PM off
uwagabolece lubi ten post.
uwagabolece uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#82 PostWysłany: 23 Maj 2016 02:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
uwagabolece napisał(a):
Może ma ktos jakies rady jak szybko sie odnaleźć i na co zwracac uwagę.


Poczytaj moze jeszcze, najlepiej w dziale "Jak uniknąć problemów?":

http://dziennikzwiazkowy.com/polonia/dl ... oze-pomoc/

Kod:
Biuro Ceł i Ochrony Granic doradza, jak można ustrzec się przykrych sytuacji na granicy. − Aby uniknąć jakichkolwiek problemów lub opóźnień przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych, turysta powinien się upewnić, że wszystkie dokumenty podróżne ma ważne i w najlepszym porządku. Ponadto powinien jeszcze przed wyruszeniem w podróż sprawdzić, czy ma wizę odpowiadającą celowi jego wizyty i czy posiada wszelkie dokumenty, które cel tej wizyty potwierdzają. Takie dokumenty mogą być bardzo przydatne w razie konieczności odbycia dłuższej rozmowy z urzędnikiem imigracyjnym na granicy – zaleca Maraj.

Rzeczniczka CBP przypomina też, że zagraniczni turyści, którzy nie posiadają dokumentów innych oprócz paszportu z ważną wizą, powinni potrafić udowodnić urzędnikowi CBP, iż mogą się utrzymać, przebywając w Stanach Zjednoczonych. Prezentując gotówkę, karty kredytowe, czeki podróżne czy przekazy pieniężne pomogą przekonać urzędnika, że stać ich na opłacenie noclegów, posiłków i przejazdów podczas czasowego pobytu w Stanach Zjednoczonych.

Osoby przybywające na zaproszenie rodziny lub przyjaciół powinny być w stanie udowodnić ten fakt urzędnikowi imigracyjnemu. – Najlepiej posiadać przy sobie pisemne zaproszenie, na którym znajdzie się pełne imię, nazwisko i adres przyjeżdżającego. Dokument powinien potwierdzać, iż wszystkie wydatki obcokrajowca pokrywa zapraszający. Wprawdzie posiadanie zaproszenia nie gwarantuje wjazdu do USA, to jednak pozwoli urzędnikowi CBP na ocenę całej sytuacji obcokrajowca – wyjaśnia Maraj.

Sama procedura kontroli dokumentów podróżnych, dokonywana przez urzędników CBP, wciąż ulega zmianie. Pewnemu zaostrzeniu uległa na lotnisku O’Hare i w innych amerykańskich portach lotniczych. Obecnie pierwsza kontrola dokumentów odbywa się w Chicago zaraz po wyjściu z samolotu. Później, po długim marszu, obcokrajowcy jeszcze raz stają przed siedzącym za biurkiem urzędnikiem, który pobiera odciski palców oraz pyta – czasem niezwykle drobiazgowo − o cel wizyty w Stanach Zjednoczonych.

Zanim wylądujesz w USA, upewnij się, że:

− masz interwencyjny numer telefonu do Konsulatu RP w Chicago 1(312) 735-7772;

− ważny paszport;

− gotówkę lub kartę kredytową;

− zaproszenie;

− inne dokumenty potwierdzające turystyczny cel wizyty;

− numery telefonów osób zapraszających lub odbierających cię z lotniska.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
uwagabolece lubi ten post.
uwagabolece uważa post za pomocny.
 
      
#83 PostWysłany: 19 Maj 2019 22:59 

Rejestracja: 19 Maj 2019
Posty: 1
Przepraszam, jeśli częściowo podobne pytania były, trochę informacji znalazłam na forum, ale chciałabym się upewnić i ew. dopytać. Nikt z nas nie latał nigdy na takich trasach ani z Heathrow. Córka będzie leciała pierwszy raz do USA z Heathrow do Greenville/Spartanburg z przesiadką na Chicago O'Hare, wszystko American Airlines.
1. ma bilet elektroniczny, jeden numer na wszystkie loty (łącznie z powrotnym JFK-Heathrow) - oznacza to, ze dostanie jeden bilet na wszystko? Ale trzy karty pokładowe jeśli to trzy loty? Odprawa jest w okienku gdzies czy w automacie? Ile wcześniej trzeba być na Heathrow żeby ktoś niezorientowany zdążył się połapać, odprawić i nadać bagaż?
2. rozumiem, ze po przylocie do Chicago musi isc do kolejki immigration? (ma wize J-1)? Czy najpierw odbiera bagaż i z bagażem do kolejki? Co potem z bagażem? Na przesiadke ma 3 godziny, ale inny terminal, czasu chyba wystarczy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 20 Maj 2019 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Ad 1:
Dostanie osobne karty pokładowe na każdy lot osobno. Odprawę może zrobić przez internet ale skoro ma bagaż rejestrowany to i tak podchodzi z nim do wyznaczonego check-inu na lotnisku, aby go zostawić. Otrzyma wtedy tez papierowe karty pokładowe. Akurat na Heathrow nie odprawiałem się (miałem tylko przylot z USA) ale zwyczajowo przyjmuje się, aby na lotnisku zjawić się co najmniej 2h przed takim lotem.

Ad 2:
Najpierw immigration, potem idzie po bagaż, który następnie nadaje na taśmę tak jak inni pasażerowie transferowi. Wszystko będzie miała objaśnione na miejscu, nie będzie jedyna z przesiadką więc z pewnością się nie zagubi. 3h na O'Hare wystarczy ale jeśli jednak zdarzyłoby się, że nie (bo czasami kolejki do immigration są tam bardzo duże) to poleci kolejnym lotem do miejsca docelowego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 25 Maj 2019 15:12 

Rejestracja: 25 Maj 2019
Posty: 1
Witam :) lecę pierwszy raz do USA. Wylatuje z Krakowa mam przesiadkę w Wiedniu i później w Newark Liberty International. Obawiam się o bagaż i czy zdążę go nadać i czy muszę za niego ponownie płacić gdyż w Krakowie płacę 50 euro lecz nie wiem jak to wygląda w Nowym Jorku mam 2 godziny na przesiadkę. Nie wiem czy dobrze to rozumiem więc gdy wyląduje w Nowym Jorku biorę swój bagaż i idę ponownie na odprawę ? A później na wybraną bramkę ? Jak to wygląda czasowo . Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam :)


Ostatnio edytowany przez marcino123, 28 Maj 2019 13:10, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 25 Maj 2019 16:03 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
I kolejny nowy wystraszony. Pytanie zadal składnie i na temat. Troche mało informacji o linii lotniczej i typie biletu, ale przewiduję iz to najtansza taryfa i bagaz do luku nadawany osobno.

Popatrz na informacje na stronie wystawcy biletu. Wydaje mi sie ze zaplacisz tylko raz na wszystkie odcinki, ale powrot jesli bedzie z przesiadka to istnieje ryzyko zaplaty podwojnie.

Co do przesiadek to dasz rade. Jak ci przedali taki trip na 1 bilecie to bedzie ok.
Ale nie ociagaj sie i nie rob zdjec piereszej napotkanej fladze na lotnisku.
Pamietaj ze bedzie kolejka do rozmowy z immigration officer.

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#87 PostWysłany: 13 Sie 2019 22:26 

Rejestracja: 01 Maj 2019
Posty: 5
Loty: 1
Kilometry: 6 600
-- 13 Sie 2019 22:23 --

Hej, mam kupiony bilet przez stronę tickets.pl
Jest to mój pierwszy lot z przesiadką. (Zawsze miałem bezpośrednie).

Lecę z Gdańska do Warszawy i z Warszawy do Newark 24 sierpnia.
Wszystko zakupione na jednej rezerwacji.

Rozumiem, że w trakcie przesiadki w Warszawie nie muszę martwić się o bagaż rejestrowany? Sami z automatu przeniosą go do następnego samolotu?

-- 13 Sie 2019 22:26 --

Zapomniałem. Linia lotnicza Lot, jednak w stronę USA obsługuje mnie Air Belgium
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 13 Sie 2019 23:12 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Nie musisz, przeniosa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group