Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 112 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Maj 2019 10:44 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 555
Loty: 82
Kilometry: 203 467
niebieski
czy jesli lece na osobnych biletach
przylot do linia SQ (na numerze SQ)
wylot z IST liniami TK czy mam prawo do darmowego zwiedzania?

czy tez musza byc bilety TK
i przylot i wylot?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 21 Maj 2019 15:52, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#2 PostWysłany: 15 Maj 2019 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Masz na mysli Touristanbul (darmowa wycieczke po Stambule)? Czy jakies zwiedzanie ich nowego lotniska?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Maj 2019 12:49 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Jeśli chodzi o Touristanbul, to musisz mieć oba loty Turkishem i chyba na jednym bilecie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Maj 2019 09:08 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 555
Loty: 82
Kilometry: 203 467
niebieski
Chodzi o touristambul wycieczka darmowa z lotniska...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Maj 2019 09:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
a ile masz czasu na przesiadkę?
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Maj 2019 14:47 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 555
Loty: 82
Kilometry: 203 467
niebieski
mam czas by zrobic tour 9-18 i spokojnie zdazyc na samolot odlot o 21....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Maj 2019 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Nie przysługuje Ci darmowa wycieczka z racji tego, że lecisz inną linią na IST i masz wszystko na oddzielnym bilecie.

Masz jednak sporo czasu, aby na własną rękę liznąć Stambuł i nie powinno Cię to zrujnować.

Wszystko o dojeździe z lotniska znajdziesz tutaj:
stanbul-yeni-havaliman,1158,134402&hilit=yeni?start=80

musisz kupić Istanbulkart za 6TL (jedna na dowolną liczbę osób) w automacie lub w budce przy terminalu odjazdu busów i naładować ją odpowiednią kwotą (cena za transport 1os OW 18TL)
łapiesz IST-1S na Sultanahmet (rozkład: http://www.hava.ist/en/new-timetables/20)

Pamiętaj również o wizie (20USD/os)
https://www.evisa.gov.tr/pl/apply/

Miłego zwiedzania, warto
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 30 Cze 2022 21:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Tour Istanbul wraca ponownie :D

https://www.turkishairlines.com/en-int/ ... ristanbul/
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 26 Paź 2022 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Czy jeżeli mam lot na trasie MLE-IST-WAW (odcinek na trasie MLE-IST operowany przez Turkisha a odcinek IST-WAW operowany przez LOT; numer eticket zaczyna się na 235; wszystko na jednej rezerwacji) i przesiadkę w Stambule trwającą 12h to czy łapię się na ten darmowy Tour Istanbul organizowany przez Turkisha? Zastanawiam się czy ten drugi lot operowany przez LOT nie będzie przeszkodą...
Na stronie Turkisha znalazłem taką informację:
Touristanbul is only available for flights operated by Turkish Airlines. Passengers can take advantage of free tour using their ticket number only ıf issued by Turkish Airlines stock number starting 235.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Paź 2022 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
free tourów jest całkiem sporo, bez względu na to czym przylatujesz/odlatujesz ;)

https://www.guruwalk.com/istanbul
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 26 Paź 2022 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Niby tak ale z Turkishem mam zawsze dobre wspomnienia a w ramach tych swoich tourów widzę, że mają w cenie np. transport oraz śniadanie i lunch ;)
Z ciekawości sprawdziłem sobie plan takiego touru w godz.8:30-15:00 i wygląda on następująco:
Departure from Istanbul Airport
Breakfast
Blue Mosque
Hippodrome: German Fountain
Serpentine Column
Obelisk of Thedosius
Topkapı Palace
Lunch
Return to Istanbul Airport

Czy ktoś próbował albo wie czy jest możliwość rezygnacji z ostatniego punktu lub ostatnich dwóch punktów? Nie chciałbym bowiem wracać razem z nimi na lotnisko (wrócę sam metrem - podróż dopiero na początku przyszłego roku więc już powinno być otwarte do tego czasu) tylko zostać przy Topkapı Palace i pokręcić się po okolicy już na własną rękę, ponieważ wylot mam dopiero o godz.18:30 :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 26 Paź 2022 18:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2014
Posty: 476
Loty: 150
Kilometry: 312 832
złoty
Ale czego konkretnie się obawiasz? Przecież nikt Cię siłą do autobusu powrotnego nie zaciągnie. Nie próbowałem, ale pamiętam, że atmosfera była luźna, nikt nikogo nie pilnował ani nie przeliczał liczby osób.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 26 Paź 2022 19:23 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Tak, po prostu powiedziałem przewodnikowi, ze dany miejsce mnie nie interesuje, idę zrobić zakupy i wrócę sam na lotnisku
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin lubi ten post.
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 24 Gru 2022 19:46 

Rejestracja: 20 Cze 2016
Posty: 129
kubus571 napisał(a):
Pytanie do tych co już byli na nowym stambulskim lotnisku, czy w ogóle jest sens korzystać z tej "wycieczki" oferowanej przez TK? Bo to jednak jest spory kawałek od miasta, a korki to potrafią tam być gigantyczne. Z Ataturka było zdecydowanie bliżej do miasta.


Jesteśmy kilka dni po tej "wycieczce" i:

TL/DR: Jeśli masz dłuuugą przesiadkę to warto, lepsze to niż siedzenie na lotnisku, jeśli możesz mieć krótką a chcesz wziąć długą dla tej wycieczki - absolutnie nie warto.


Zapisy na wycieczkę są poza kontrolą paszportową, trzeba wyjść "na miasto". Przylecieliśmy koło 5, chcieliśmy zapisać się na wycieczkę, później wrócić - wziąć prysznic i zjeść śniadanie na lotnisku a potem pojechać. Otóż... w różnych punktach informacyjnych podawali nam różne godziny otwarcia zapisów na touristanbul, od "24h" do "od 9" (wycieczki są od 8...).
Poszliśmy tam tylko po to, żeby dowiedzieć się, że otwarte jest od 7 :lol: Więc z powrotem na lotnisko (przy kontroli paszportów wyskakiwał error ale prosto do ogarnięcia), do saloniku (bardzo zresztą średniego, prysznic bardziej jak na orlenie niż w Dosze, śniadanie też mocno meh) i po saloniku znów kontrola paszportowa do wyjścia - tylko że się nie da - long story short - zostaliśmy skierowani do dalekiego dość punktu ksero i osobnej kontroli paszportowej gdzie "skasowali nam" poprzedniej wyjście, żebyśmy mogli wyjść poza lotnisko i pojechać na wycieczkę.

Przy okienku pani zdecydowała za nas że z taką przesiadką łapiemy się na tour 8:30-15 a na moje pytanie "co to za tour?" odpowiedziała że "walking" :lol:

Organizacyjnie - żart. Organizator prowadził dużą grupę przez lotnisko, parkingi, do autokaru, w taki sposób że trzeba było się mocno postarać żeby nadążyć i się nie zgubić, trochę się przepychać między innymi pasażerami - bardzo średnio.

Później ok. godziny w autokarze (gdzie orgzanizator/przewodnik nie powiedział ani słowa do momentu parkowania gdzie przekazał żebyśmy się pośpieszyli wysiadając :roll: ) i pierwszy punkt - śniadanie - wcześniej przygotowane tanie porcje (tu nie narzekam, to darmowa wycieczka :mrgreen: ), ale bardzo chamska, pośpieszająca, przesadzająca na inne miejsca obsługa w knajpie sprawiała że ludzie zjedli w milczeniu i powychodzi na dwór.

Dalej - główna treść wycieczki - zwiedzanie :lol:

Przewodnikiem był młody chłopak, który przegonił nas od Błękitnego Meczetu (tu dowiedzieliśmy się że jest piękny), przez Hagię Sophię (obok której przeszliśmy słysząc że ma piękne wnętrza ale zwiedzania nie ma w programie), po Pałac Topkapi o którym nie wiem po tej wycieczce nic tylko że "teraz idziemy tam".

Następnie spacer powrotny i obiad (zupełnie dobry, najlepszy punkt tej wycieczki) ale po obiedzie przewodnik i organizator byli tak skupieni na sobie że zapomnieli o części uczestników i wracali po nich kilka razy kiedy reszta czekała w autokarze.

To był mój trzeci raz w Stambule a pierwszy mojej żony i miałem nadzieję, że po TourIstanbul będziemy szukać lotów żeby skoczyć tam na weekend a nawet mi się odechciało, o niej nie wspominając :roll: To fatalnie zorganizowana, niesympatyczna antyreklama tego fantastycznego miasta.

Jako darmowy spacer i przewietrzenie się w ładnym miejscu z obiadem na koszt linii - ok. Jako cokolwiek więcej - niestety zupełnie nie.
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
12 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 30 Gru 2022 14:23 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 94
Loty: 58
Kilometry: 82 939
poszwin napisał(a):
Czy jeżeli mam lot na trasie MLE-IST-WAW (odcinek na trasie MLE-IST operowany przez Turkisha a odcinek IST-WAW operowany przez LOT; numer eticket zaczyna się na 235; wszystko na jednej rezerwacji) i przesiadkę w Stambule trwającą 12h to czy łapię się na ten darmowy Tour Istanbul organizowany przez Turkisha? Zastanawiam się czy ten drugi lot operowany przez LOT nie będzie przeszkodą...
Na stronie Turkisha znalazłem taką informację:
Touristanbul is only available for flights operated by Turkish Airlines. Passengers can take advantage of free tour using their ticket number only ıf issued by Turkish Airlines stock number starting 235.


Udało Ci się skorzystać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 30 Gru 2022 18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Lot mam dopiero 15 lutego więc dopiero wtedy mogę dać znać ;)
Aczkolwiek gdyby ktoś znał odpowiedź na to pytanie to byłoby super. Napisałem do źródła to mnie zbyli, że wszystko jest opisane na tej ich stronie www.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 30 Gru 2022 19:11 

Rejestracja: 27 Sie 2021
Posty: 180
Gdzie pisałeś? TOURISTANBUL@thy.com ?
Wejdź sobie w zarządzanie rezerwacją, i zobacz czy masz logo Touristanbul przy tym połączeniu. Tak też się dowiesz, czy się łapiesz.
_________________
Forum niedyskusyjne...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 31 Gru 2022 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Pisałem Facebooku Turkisha (w prywatnej wiadomości) i odpowiadali mi w kółko: Hello, please visit the following link for details of TourIstanbul. Thank you. https://bit.ly/TA-TourIstanbul

Wszedłem na rezerwację przez stronę Turkisha i nie widzę nigdzie logo Touristanbul przy jakimkolwiek połączeniu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 31 Gru 2022 12:44 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Na moje oko powinieneś mieć. Tak twierdzi strona turka

Załączniki:
turek2.jpg
turek2.jpg [ 95.51 KiB | Obejrzany 3857 razy ]
turek1.jpg
turek1.jpg [ 129.68 KiB | Obejrzany 3857 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 31 Gru 2022 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Po zalogowaniu się na moją rezerwację nie ma nigdzie takiego znaczku.
Jednakże sprawdziłem te nasze konkretne połączenia na stronie Turkisha (jako chęć zakupu nowych biletów) i tam faktycznie pokazuje, że mamy Touristanbul :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 112 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group