Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#4141 PostWysłany: 18 Maj 2019 16:01 

Rejestracja: 17 Maj 2019
Posty: 8
Chodziło mi o to, czy podczas płatności zbliżeniowych będzie automatyczne przewalutowanie, jeżeli mam tylko PLN na koncie czy będę musiał sam przewalutować na EUR i dopiero wtedy zapłacić zbliżeniowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: revolut
#4142 PostWysłany: 18 Maj 2019 16:04 

Rejestracja: 19 Paź 2017
Posty: 364
Loty: 72
Kilometry: 94 842
niebieski
To bezproblemowo, DCC dotyczy sytuacji gdzie terminal pyta czy chcesz płacić w GBP czy walucie kraju w którym jesteś. Sprawdź jeszcze ustawienia revoluta dla tej wirtualnej karty - ostatnio znajoma po założeniu konta miała zablokowane płatności zbliżeniowe dla fizycznej karty w appce revoluta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4143 PostWysłany: 18 Maj 2019 16:14 

Rejestracja: 17 Maj 2019
Posty: 8
No właśnie wirtualna nie ma dostępnych żadnych opcji bezpieczeństwa itd., w przeciwieństwie do fizycznej która już widnieje w aplikacji.
Dziękuję za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4144 PostWysłany: 18 Maj 2019 18:50 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 124
Czy na koncie Revolut możliwe jest zrobienie debetu? Czy jest mozliwe ze majac puste konta na Revolucie mozna przeprowadzić transakcje karta? Czytalem gdzies post kogos komu sie to zdarzylo ze wypozyczalnia obciazyla mu karte za jakiś niby mandat i Revolut żąda pokrycia debetu. Myślałem do tej pory.ze jqk konto czyste to transakcje odrzucone są.z automatu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4145 PostWysłany: 18 Maj 2019 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
GHC napisał(a):
Przetestowałem wirtualną pod GPay w biedronce, niestety komunikat "To nie działa" :/


A to przypadkiem nie z tego powodu?

https://www.telepolis.pl/wiadomosci/apl ... ie-blikiem

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4146 PostWysłany: 19 Maj 2019 00:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
pilotbombowca napisał(a):
Czy na koncie Revolut możliwe jest zrobienie debetu? Czy jest mozliwe ze majac puste konta na Revolucie mozna przeprowadzic transakcje karta? Czytalem gdzies post kogos komu sie to zdarzylo ze wypozyczalnia obciazyla mu karte za jakis niby mandat i Revolut rzada pokrycia debetu. Myslalem do tej pory.ze jqk konto czyste to transakcje odrzucone sa.z automatu


Ja tak miałem gdy hotel rezerwowany przez booking naliczył płatność nie od razu. Revolut nic nie żądał, bo sam uzupełniłem konto, by móc korzystać z karty.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4147 PostWysłany: 19 Maj 2019 15:58 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 303
niebieski
@GHC

Miałem problem z podpięciem karty wirtualnej do Gpay.
Rozmawiałem o tym z suportem Revoluta.
Usługa jest w fazie beta i jest pula kart które będą działały z Gpay. Support nie był w stanie powiedzieć mi która karta wirtualna zadziała z Gpay, kazali kasować i dodawać od nowa kartę. Pierwsza którą miałem to była Visa, potem MC. Zadziałała trzecia karta MC i bezproblemowo płacę telefonem do tego czasu.
Konfigurowałem to jakiś miesiąc temu.

Mam LG V30
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4148 PostWysłany: 19 Maj 2019 16:50 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
Pabloo napisał(a):
pilotbombowca napisał(a):
Czy na koncie Revolut możliwe jest zrobienie debetu? Czy jest mozliwe ze majac puste konta na Revolucie mozna przeprowadzic transakcje karta? Czytalem gdzies post kogos komu sie to zdarzylo ze wypozyczalnia obciazyla mu karte za jakis niby mandat i Revolut rzada pokrycia debetu. Myslalem do tej pory.ze jqk konto czyste to transakcje odrzucone sa.z automatu


Ja tak miałem gdy hotel rezerwowany przez booking naliczył płatność nie od razu. Revolut nic nie żądał, bo sam uzupełniłem konto, by móc korzystać z karty.

W jakiej wysokości był debet ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4149 PostWysłany: 19 Maj 2019 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
pilotbombowca napisał(a):
Czy na koncie Revolut możliwe jest zrobienie debetu? u


Gdzieś już o tym pisałam. Mój mąż zrobił debet na 3000 zł. Linia podwójnie obciążyła go za bilety. Revolut wspaniałomyślnie dał mu tydzień na spłatę debetu;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4150 PostWysłany: 19 Maj 2019 17:35 

Rejestracja: 17 Maj 2019
Posty: 8
Jeszcze sprostowanie odnośnie moich wcześniejszych postów.

Zaktualizowała mi się apka GPay i Revolut więc postanowiłem spróbować jeszcze raz zapłacić kartą wirtualną przez GPay. W Inmedio i knajpie poszło bez problemu więc wygląda na to, że jednak działa :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4151 PostWysłany: 19 Maj 2019 18:15 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
elwirka napisał(a):
pilotbombowca napisał(a):
Czy na koncie Revolut możliwe jest zrobienie debetu? u


Gdzieś już o tym pisałam. Mój mąż zrobił debet na 3000 zł. Linia podwójnie obciążyła go za bilety. Revolut wspaniałomyślnie dał mu tydzień na spłatę debetu;-)

Ciekawa sytuacja. Czy ten debet był na rachunku PLN? Bo ja raz kupowałem bilety w NOK, zakupiłem walutę, wydawało mi się, że starczy, ale odrzuciło transakcję - okazało się, że cena na stronie OTA pokazywana była w pełnych NOKach, a rzeczywiście wynosiła przykładowo 100,15 NOK. I brak tych 0,15 NOK już blokował transakcję.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4152 PostWysłany: 19 Maj 2019 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Tak. PLN. Linia obciążyła rk na kwotę 3000 zł. Blokada środków. A potem ta sama linia obciążyła kartę dwa razy po 1500 zł. Na tą samą rezerwację. I tak powstał debet. Jak widać można;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4153 PostWysłany: 19 Maj 2019 22:51 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Ja też miałem kilkanaście tysięcy debetu. Podwójne zaksięgowanie biletów lotniczych
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4154 PostWysłany: 20 Maj 2019 01:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
michcioj napisał(a):
W jakiej wysokości był debet ?

Około 1000 zł.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4155 PostWysłany: 20 Maj 2019 07:52 

Rejestracja: 05 Paź 2016
Posty: 198
Loty: 128
Kilometry: 202 920
Mam pytanie do bardziej doświadczonych- puściłem przelew z revoluta na rzecz Autostrad Sycylijskich za niezapłacony odcinek autostrady, kwota 2,1 euro. Revolut nie pobrał żadnej prowizji, ale czy po drodze prowizji nie pobierze jakaś instytucja pośrednicząca i odbiorca finalnie dostanie mniejszą kwotę? Jak to ewentualnie sprawdzić?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4156 PostWysłany: 20 Maj 2019 08:14 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Jeżeli to był przelew SEPA, to nie będzie żadnych prowizji po drodze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4157 PostWysłany: 20 Maj 2019 08:45 

Rejestracja: 05 Paź 2016
Posty: 198
Loty: 128
Kilometry: 202 920
@vincenz Był to przelew SWIFT, przynajmniej tak jest napisane w szczegółach operacji. W aplikacji w instrukcji jest napisane, że "Jeśli bank odbiorcy znajduje się poza UE lub przelew nie jest w euro, to przelew zostanie wysłany za pośrednictwem SWIFT, w związku z czym możliwe jest naliczenie opłat za przelew międzynarodowy". W tym przypadku bank odbiorcy jest w UE, płatność była w euro, a w szczegółach transakcji pomimo tego jest informacja o możliwych opłatach. Transakcja ma status oczekującej, rozumiem, że jak zostanie zrealizowana, to w potwierdzeniu będzie napisane, ile faktycznie dostał odbiorca?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4158 PostWysłany: 20 Maj 2019 09:03 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Przelew Euro jako SWIFT? Bez sensu. Raczej z potwierdzenia się nie dowiesz ile doszło do odbiorcy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4159 PostWysłany: 22 Maj 2019 10:55 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
Czy normalnym jest, że do weryfikacji tożsamości robię zdjęcie prawa jazdy i w następnym kroku muszę zrobić ponownie zdjęcie: dowodu/paszportu/pozwolenia na pracę/kary stałego pobytu?
chciałbym uniknąć skanowania dowodu. Myślałem, że w drugim kroku poprosi o selfie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4160 PostWysłany: 22 Maj 2019 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Niestety ale miałem ostatnio tak samo - też chciałem zrobić tylko zdjęcie prawa jazdy ale potem i tak musiałem zrobić zdjęcie dowodu/paszportu.
Bez tego zdjęcia dowodu/paszportu niestety nie przepuszczało dalej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group