Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 500 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 25  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 15 Maj 2019 12:41 

Rejestracja: 23 Sty 2019
Posty: 5
No ja właśnie miałem z 663 bilet, a wylot w 02.12.2019.
@ Boots nie rozumiem Twojego komentarza. Ma być zabawny? Pytam to znaczy, że nie wiem, nie jest mi potrzebne nic nie wnoszące śmieszkowanie. Będę ekspertem będę doradzał, jestem szarym użytkownikiem, dopytuję mądrzejszych. Nie po to, żeby sobie podśmiechujki ze mnie robili, tylko żeby uzyskać jakąś wiedzę. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#262 PostWysłany: 15 Maj 2019 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Schemat anulacji raczej nie ma.nic wspólnego z datami rezerwacji. @Marios napisal juz 2 dni temu ze dostal maila z anulacja od supersaver.no a rezerwowal bilet jakies 4-5h po mnie. U mnie caly czas sie trzyma, a rezerwowalem przez ta samą OTA. Elwirka ma chyba racje, skala ich przerosla ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#263 PostWysłany: 15 Maj 2019 12:47 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@RadekKuklicz
Cytuj:
Pytam to znaczy, że nie wiem

Nie wiesz, bo nie chce Ci się przeszukać forum i czerpać wiedzy z już napisanych tekstów.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#264 PostWysłany: 15 Maj 2019 12:51 

Rejestracja: 23 Sty 2019
Posty: 5
Bardzo mnie cieszy, że są jeszcze osoby, które mają czas na czerpanie wiedzy z napisanych na forum tekstów. Ale akurat tu pytam o konkretny przypadek, konkretnej linii, konkretnego EF, więc proszę zluzuj i nie śmieszkuj, bo zabawne to nie jest, ani pouczające, jesli jednak zapragnę zdobyć całą wiedzę z forów tego świata na pewno w pierwszej kolejności przejrzę jeden z ponad 4 tysięcy Twoich postów :) I po tym jak przebiję się przez swietne rady dotyczace bookowania hoteli, z pewnością doczytam się wielu ciekawych aspektów na temat Error Fare w formie ogólnej, nie dotyczącej tego konkretnego przypadku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#265 PostWysłany: 15 Maj 2019 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
To chociaz przeczytaj 13 stron tego wątku, o tym konkretnym przypadku z pewnością znajdziesz odpowiedz na swoje pytania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#266 PostWysłany: 15 Maj 2019 12:57 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@RadekKuklicz
Ten przypadek jest analogiczny, jak inne.
Góra
 Profil Relacje PM off
apadlo lubi ten post.
 
      
#267 PostWysłany: 15 Maj 2019 13:13 

Rejestracja: 23 Sty 2019
Posty: 5
Ok, Dziękuję za uświadomienie, przepraszam za zamieszanie. Przeczytałem cały wątek, nadal nie rozwiało to moich wątpliwości, być może kwestie trudności zrozumienia. Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#268 PostWysłany: 15 Maj 2019 13:15 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
ferges napisał(a):
Ja mam 663 i ciągle potwierdzone przez GtG. Na tripcase rezerwacja zniknęła, więc nie mogę sprawdzić statusu. Myślę, że sprzątanie idzie wg innego schematu niż po nr biletu.

Rozwiń "Past trips" a objawi się ta rezerwacja.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka uważa post za pomocny.
 
      
#269 PostWysłany: 15 Maj 2019 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Watpliwosci w przypadku EF rozwiewaja sie dopiero gdy wsiadziesz do samolotu. Do tego momentu moze wydarzyc sie wszystko, mozesz dostac anulacje nawet 15 dni przed wylotem i nic nie zrobisz, nie bedziesz mial zadnych prawnych podstaw. Dopiero gdy bedzie to ponizej 14 dni, wtedy w tym konkretnym wypadku mozesz miec roszczenia
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#270 PostWysłany: 15 Maj 2019 13:26 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Flyguy napisał(a):
Dopiero gdy bedzie to ponizej 14 dni, wtedy w tym konkretnym wypadku mozesz miec roszczenia


Nie do końca, do jakichkolwiek roszczeń odszkodowawczych z 261 itp. potrzebny jest ważny bilet, a jak przewoźnik go voiduje , to go nie ma ;)
Oczywiście można formułować roszczenia w oparciu o kontrakt przewozu i dyskutować, czy linia mogła/nie mogła jednostronnie go zerwać, ale tu termin 14-dniowy nie ma żadnego znaczenia tj. te same roszczenia można potencjalnie formułować nawet jak do wylotu jest 10 miesięcy i bilet zostanie zvoidowany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#271 PostWysłany: 15 Maj 2019 13:32 

Rejestracja: 19 Cze 2018
Posty: 15
@marek2011 nie mam pojęcia kto Ci to powiedział, ale to nie jest prawda. 261 wyraźnie mówi o 14 dniach + zvoidovany bilet również może być wykorzystany w procesie :) Bardzo dużo zależy od kraju w jakim się sądzisz i od ukałdów linii z sądami w danym kraju. Mówi to osoba zajmująca się tym na co dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#272 PostWysłany: 15 Maj 2019 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
flybe napisał(a):
@marek2011 nie mam pojęcia kto Ci to powiedział, ale to nie jest prawda. 261 wyraźnie mówi o 14 dniach + zvoidovany bilet również może być wykorzystany w procesie :) Bardzo dużo zależy od kraju w jakim się sądzisz i od ukałdów linii z sądami w danym kraju. Mówi to osoba zajmująca się tym na co dzień.


Ok, niepotrzebnie.
edit:

14 dni(dwa tygodnie w rozporządzeniu) dotyczą tylko wypłaty zryczałtowanego odszkodowania na podstawie 261/04. Inne uprawnienia wynikające z niego(zmiana rezerwacji, przebookowanie) nie są związane z żadnymi 14 dniami. A do tego dochodzą roszczenia wynikające z przepisów kodeksu cywilnego, czy ustaw konsumenckich. Na przykład dochodzenie zastępczego wykonania świadczenia, czy w ogóle wykonanie zobowiązania(ważnie zawarta umowa przewozu).
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji


Ostatnio edytowany przez Pabloo, 15 Maj 2019 14:04, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#273 PostWysłany: 15 Maj 2019 14:00 

Rejestracja: 19 Cze 2018
Posty: 15
-- 15 Maj 2019 14:00 --

@Pabloo przede wszytskim proponuję trochę zejść z tonu, bo mimo że to forum internetowe to Twój przytyk o "ksiązkach sc-fi" jest chyba delikatnie nie na miejscu :) Po drugie, logiczne jest, że 14 dni dotyczy ec261, o czym wyraźnie wspomniałam w swoim poście. Idąc dalej powiem Ci, że kodeks cywilny obowiązuje w Polsce, a ja napisałam iż wiele zależy od jurysdykcji w której toczy się sprawa. I jeżeli na przykład chcesz się sądzić na Azorach, z SATĄ to od razu powiem, że całe prawo, nawet to portugalskie możesz schować do kieszeni. Ta linia lotnicza napędza gospodarkę Azorów i co za tym idzie jest uprzywilejowana. Jeżeli mi nie wierzysz, polecam google, może nawet znajdziesz gdzieś moje nazwisko w dokumentacji ;)

-- 15 Maj 2019 14:00 --

@Pabloo przede wszytskim proponuję trochę zejść z tonu, bo mimo że to forum internetowe to Twój przytyk o "ksiązkach sc-fi" jest chyba delikatnie nie na miejscu :) Po drugie, logiczne jest, że 14 dni dotyczy ec261, o czym wyraźnie wspomniałam w swoim poście. Idąc dalej powiem Ci, że kodeks cywilny obowiązuje w Polsce, a ja napisałam iż wiele zależy od jurysdykcji w której toczy się sprawa. I jeżeli na przykład chcesz się sądzić na Azorach, z SATĄ to od razu powiem, że całe prawo, nawet to portugalskie możesz schować do kieszeni. Ta linia lotnicza napędza gospodarkę Azorów i co za tym idzie jest uprzywilejowana. Jeżeli mi nie wierzysz, polecam google, może nawet znajdziesz gdzieś moje nazwisko w dokumentacji ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#274 PostWysłany: 15 Maj 2019 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
A możecie wyszukać w ogóle jakiś lot na stronie Plus Ultra? Sam kierunek mogę wybrać, ale nie mogę wybrać dat żadnego przelotu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
piterbtm lubi ten post.
 
      
#275 PostWysłany: 15 Maj 2019 14:16 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
kalendarz dziala, zmien przegladarke albo wylacz adblocki i tym podobne.
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb lubi ten post.
 
      
#276 PostWysłany: 15 Maj 2019 14:45 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Fajne ożywienie zrobiło się na forum:) Kiedyś, gdy EF było więcej pod temat podlinkowywany był ten poradnik @Washington -> podejrzanie-niska-cena-za-lot-przeczytaj-zanim-kupisz,11,75621, w zasadzie odpowiada on na 90% pytań. Może warto wrócić do tego zwyczaju...
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#277 PostWysłany: 15 Maj 2019 15:25 

Rejestracja: 09 Mar 2010
Posty: 224
niebieski
@jasiub jeszcze nikt nie pisał, że dzwonił/pisał do ota lub linii ;)
więc chyba już się utrwaliło ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#278 PostWysłany: 15 Maj 2019 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
ibartek napisał(a):
kalendarz dziala, zmien przegladarke albo wylacz adblocki i tym podobne.


hmm dziwne, bo ja juz z 4 przegladarka probuje i daty sie nie laduja. Firefox, IE na komputerze i Edge oraz Google Chrome na telefonie. Wszystkie ad block sa powylaczane. Podejrzewam tez, ze z tego samego powodu nie mozna rozwinac przy nazwisku Itinerary po zalogowaniu sie na stronie.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Flyguy, 15 Maj 2019 15:46, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#279 PostWysłany: 15 Maj 2019 15:42 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
@flybe: oczywiste jest , że termin dotyczy 261 tyle że nie masz racji uważając, że w razie anulowania biletu z EF poniżej tego terminu możesz skutecznie domagać się ryczałtu - nie, nie możesz, bo nie masz już ważnej rezerwacji na lot, na którego pokład cię nie wpuszczono, a to jest pierwszy i podstawowy warunek. Co do ewentualnych innych roszczeń na tej czy innej podstawie termin ten nie ma jakiegokolwiek znaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#280 PostWysłany: 15 Maj 2019 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Możesz się domagać. Dla sądu i KOPP-u anulowanie biletu jest równoznaczne z niewpuszczeniem na pokład/odwołaniem lotu w zakresie 261/04. Potwierdzenie rezerwacji wymgane z ustawy prawo lotnicze to zawsze mógł być mail do sprzedawcy z potwierdzeniem po zakupie.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 500 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 25  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group