Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132 ... 159  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2561 PostWysłany: 12 Maj 2019 17:21 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3343
złoty
Sam sobie odpowiedziałeś. Do wiki z tym postem ;)

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2562 PostWysłany: 12 Maj 2019 17:51 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2863
złoty
@monroe
monroe napisał(a):
Wracam i niewiele się zastanawiając mówię, że mamy np. adres pizzerii Giordano's w centrum Detroit (to był wyjazd na jeden dzień i nie spaliśmy w hotelu w USA) i ten mogę mu podać :lol: Przedyktowałem, podziękował, przyczepił karteczkę z wizą na 6 miesięcy czyli formularz wjazdowy I-94 (taką jaka kiedyś była przyczepiana na granicy w przypadku jej przekroczenia drogą lotniczą), uiściliśmy za nią opłatę a urzędnik życzył nam szerokiej drogi ;)

Planuję przejazd samochodem z Kanady do USA w przyszłym miesiącu. O jakiej opłacie mówisz? Dotyczy ona wszystkich pasażerów?
Pytał się was ktoś o międzynarodowe prawo jazdy? Bo jak robiłem rezerwację samochodu to pracownik Europcar wskazał mi, że na granicy mogą pytać właśnie o międzynarodowe prawo jazdy. Prewencyjnie sobie wyrobiłem. Nigdy wcześniej ani w USA ani w Kanadzie nikt mnie nie pytał o takowy dokument.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2563 PostWysłany: 12 Maj 2019 18:47 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Jeździłem przez granicę USa-Kanada parę razy. Nie było żadnej opłaty ani pytań o międzynarodowe prawo jazdy. Tylko polskie miałem i spokojnie jeździłem.chociaż parę razy mnie policja kontrolowała i było spoko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2564 PostWysłany: 13 Maj 2019 02:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2619
Loty: 191
Kilometry: 502 993
złoty
Chupacabra napisał(a):
Planuję przejazd samochodem z Kanady do USA w przyszłym miesiącu. O jakiej opłacie mówisz? Dotyczy ona wszystkich pasażerów?
Pytał się was ktoś o międzynarodowe prawo jazdy? Bo jak robiłem rezerwację samochodu to pracownik Europcar wskazał mi, że na granicy mogą pytać właśnie o międzynarodowe prawo jazdy. Prewencyjnie sobie wyrobiłem. Nigdy wcześniej ani w USA ani w Kanadzie nikt mnie nie pytał o takowy dokument.


Jeśli przekraczasz lądowo granicę Kanada-USA to niestety płacisz $6 urzędnikowi za formularz I-94 (każdy osobno). Możesz też ubiegać się o niego online bodajże 7 dni przed przyjazdem płacąc nawet PayPalem.

Nie wiem czy tak było też kiedyś ale w ostatnich latach wprowadzali zmiany jeśli chodzi o program I-94 dlatego pewnie @pazur nie płacił.

Dodatkowo jest opłata za przejazd mostem lub tunelem w Windsor (tunel: płaciliśmy po stronie kanadyjskiej oraz amerykańskiej w drodze do USA - czyli 2 razy a wracając do Kanady tylko po stronie amerykańskiej jeśli dobrze pamiętam, most w Windsor: $3 lub $5 za przejazd, most w Port Huron: $3).

Nikt nie pytał o międzynarodowe prawo jazdy. Granicę przekraczaliśmy wynajętym w Toronto samochodem. Za pierwszym razem przetrzepali nam samochód we wszystkich zakamarkach, z komorą silnika włącznie, a w pozostałych przypadkach prosili jedynie o opuszczenie tylnych, przyciemnionych szyb i nawet z budki nie wychodzili ;)

Pamiętaj, żeby przypilnować strażnika przy wyjeździe z USA, aby wziął z Twojego paszportu "karteczkę" I-94. Inaczej wg systemu nadal będziesz widniał jako osoba przebywająca na terenie USA. Jeśli zamierzasz wrócić do Stanów za kilka dni to poproś przy wyjeździe, aby Ci ją zostawili. Tak jak pisałem można ją też ewentualnie odesłać po powrocie do kraju.

Jako że pierwszy raz w USA byłem w 2004 a potem 2006 r. to pamiętam jeszcze "czasy" karteczek I-94 dołączanych do wizy w paszporcie a potem często problemami z nimi (niektórzy wracali z I-94 do Polski bo urzędnik na granicy zapomniał kartkę odczepić z paszportu). Teraz I-94 ma formę elektroniczną jeśli przebywasz do USA drogą lotniczą lub morską.
Góra
 Profil Relacje PM off
Chupacabra uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2565 PostWysłany: 13 Maj 2019 08:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Co do opłat za przekraczanie granicy - ja w styczniu 2019 wylądowałem w Bostonie. Później przejechałem samochodem granicę USA->Kanada w Niagara Falls. 2 minuty rozmowy przez szybę w aucie, żadnych opłat ani kartek do paszportu. Opłata za most kilka dolców pobrała się automatycznie dzięki transponderowi na szybie w aucie. Kilka dni później przekraczałem granicę Kanada->USA na północy stanu Michigan. Opłata za most nawet nie pamiętam czy była, bo jak pisałem wszystkie opłaty za drogi itp pobierały mi się automatycznie. Sama rozmowa z celnikiem USA trwała z minutę przez okno samochodu. Dokąd jadę, gdzie śpię, w jakim celu. Nic nie płaciłem, nic nie sprawdzali poza paszportem i dokumentami od wynajętego auta, nie dawali żadnych kartek do paszportu.
Prawo jazdy międzynarodowe, choć mam, to przy 3x w USA w ciągu ostatnich 3 lat i w sumie około 1,5 miesiąca pobytu nie było sprawdzane nigdzie, ani w wypożyczalniach, ani przez celników na granicach lądowych.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2566 PostWysłany: 13 Maj 2019 09:11 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2863
złoty
Jednak @monroe ma racje co do formularza I-94 i opłaty 6U$D/os.
Cytuj:
An I-94 form is needed by all persons except U.S. Citizens, returning resident aliens, aliens with immigrant visas, and most Canadian citizens visiting or in transit. Air and Sea travelers will be issued I-94s during the admission process at the port of entry.

I na stronie Homeland Security załatwia się to elektronicznie.
Co ciekawe, tam również można zobaczyć swoją historię pobytów w USA w ciągu ostatnich pięciu lat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2567 PostWysłany: 13 Maj 2019 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2619
Loty: 191
Kilometry: 502 993
złoty
@Mio
Podejrzewam, że nie płaciłeś za I-94 bo dostałeś go elektronicznie po przylocie do USA. Wracając z Kanady do USA I-94 nadal obowiązywał stąd brak opłaty.
Ja najpierw przyleciałem do Kanady i z niej wjeżdżałem do USA stąd opłata i formularz I-94 w paszporcie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2568 PostWysłany: 13 Maj 2019 10:50 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Ja też wjeżdżałem z USA do Kanady i spowrotem. Bez opłaty. Czyli ta obowiązuje jak jest odwrotnie. Wszystko już jasne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2569 PostWysłany: 13 Maj 2019 11:51 

Rejestracja: 21 Wrz 2014
Posty: 5
Mały Update: Byłem dzisiaj 13.05, wiza B2. 9:45 miałem spotkanie. 9:55 już było po wszystkim. Wszystko działa bardzo sprawnie. wszyscy bardzo mili uprzejmi. Polecam odświeżanie zakładki "Przełóż spotkanie" ale max 10-15 razy dziennie, pierwotnie miałem na czwartek, ale udało się przeskoczyć te 3 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2570 PostWysłany: 13 Maj 2019 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 801
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
O postępy z 447 nie zapytali z tej całej "miłości"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2571 PostWysłany: 14 Maj 2019 00:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2619
Loty: 191
Kilometry: 502 993
złoty
@DonCorrado
Myślę, że to nie jest temat na dyskusje polityczne.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2572 PostWysłany: 14 Maj 2019 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7330
HON fly4free
przed chwilą miałem rodzaj deja vu... Na TVN24 Bis był wywiad z Panią Mosbacher, która wyraziła przekonanie, że wizy zostaną zniesione najpóźniej... w przyszłym roku :D. Poniżej to, co mówiła w listopadzie 2018 ;) No, chyba że "najpóźniej w przyszłym roku" oznaczać będzie, że jednak już w tym roku.

tropikey napisał(a):
Źródło informacji może nie najbardziej opiniotwórcze (nie żebym miał coś przeciwko Bydgoszczy :) ), ale z wypowiedzi Pani Ambasador zdaje się wynikać, że w najbliższym czasie nic się nie zmieni (skoro daje sobie rok na załatwienie sprawy):

https://expressbydgoski.pl/koniec-z-wiz ... r/13632664

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2573 PostWysłany: 14 Maj 2019 22:46 

Rejestracja: 17 Lip 2018
Posty: 69
Loty: 10
Kilometry: 33 316
hmm obiecanki cacanki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2574 PostWysłany: 15 Maj 2019 15:02 

Rejestracja: 15 Maj 2019
Posty: 10
Cześć,

chciałbym poznać waszą opinię. Za tydzień mam spotkanie w ambasadzie w Warszawie w sprawie wizy turystycznej do USA. Stresuje się pomimo, że nie mam nic do ukrycia. Moja sytuacja wygląda tak, że nie mam rodziny w stanach ani żadnych znajomych, planowałem wyjazd z dziewczyną ale ona skorzystała z wakacyjnych praktycy zorganizowanych przez jej uczelnie w Londynie i tam spędzi całe wakacje, ja ponieważ odkładam na wyjazd od października zdecydowałem się na samodzielne, trzytygodniowe zwiedzenie Nowego Jorku. We wniosku zaznaczyłem maksymalny okres czasu na jaki planuje zostać to jest 26.08-24.09. Pracuje od dwóch lat w tej samej firmie przy zarobkach około 3500zl, jednak jest to umowa zlecenie. Jestem tez studentem, kończę pierwszy rok licencjatu. Mam przygotowany plan wycieczki, zarezerwowane dwa hostele oraz wybrane bilety lotnicze, których jeszcze nie zakupiłem bo na forach jest to odradzane póki nie dostanie się wizy. W tym roku dowiedziałem się także że choruje na cukrzyce typu pierwszego, przez co muszę być pod comiesięczna obserwacją lekarza ty w Polsce oraz będę się starac o dostanie pompy insulinowej pod koniec tego roku, wydaje mi się że to duży atut, który pokazuje że nie chce zostać w USA na stałe, wręcz byłoby to bardzo trudne zdobyć tam leki. Niestety we wniosku nie było miejsca żeby uwzględnić informacje o chorobie. Nie mam jednak swojego mieszkania/żony/dzieci przez co nadal mam obawy. Jakby ktoś był w podobnej sytuacji (Np. Studentem) proszę opisać jaki o było w państwa przypadku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2575 PostWysłany: 15 Maj 2019 15:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1259
Loty: 308
Kilometry: 415 800
srebrny
Byłem studentem w trakcie wizyty w ambasadzie, wtedy jeszcze nie pracowałem. Wizę dostałem na 10 lat.
Gwarancji i tak tu nie dostaniesz, gdyż nie do nas należy decyzja o przyznaniu wizy. Nie spróbujesz, to się nie dowiesz.

Może paść pytanie kto będzie finansował Twój wyjazd - miesiąc w NYC to trochę duży koszt, chyba że masz gdzie spać po kosztach.
Jeśli puściłeś już DS-160 to w zasadzie po ptokach, ale jeśli będą pytać to możesz powiedzieć że to tylko orientacyjny czas który chciałbyś spędzić za oceanem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2576 PostWysłany: 15 Maj 2019 15:50 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8539
złoty
Ile bierzesz kasy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2577 PostWysłany: 15 Maj 2019 15:50 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 84
Wystarczy, że powiesz im, że jesteś studentem (sami się zresztą zapytają o to bo zaznaczyłeś we wniosku) i kiedy kończysz studia. Minuta i będzie po wszystkim. Jeszcze się chyba nie zdażyło, żeby student nie dostał wizy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2578 PostWysłany: 15 Maj 2019 15:54 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8539
złoty
Wiele razy się zdarzyło...
Góra
 Profil Relacje PM off
pazur lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2579 PostWysłany: 15 Maj 2019 15:59 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 84
Jeśli chłopak nie ma nic na sumieniu to na 100% dostanie. Nie siejmy paniki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2580 PostWysłany: 15 Maj 2019 16:01 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Skąd ten Twój optymizm ? Jak student, to wizę mu gwarantujesz ? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132 ... 159  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group