Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 263 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 30 Mar 2019 02:30 

Anonymous napisał(a):
Naprawdę??? Różnica jest ale żeby aż tak... Ja tak nie twierdzę. Może, że widziałem ładniejsze miejsca na świecie.

Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka




Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#242 PostWysłany: 30 Mar 2019 05:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1182
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
Kurde próbowałem przez apkę ANZ ale nie wykrywa kodu Virgin bo nie kończy się na H. A ten co mam z końcówką H to jest nierozpoznawalny - to jakiś pewnie wewnętrzny kod Expedia. Jakieś inne pomysły na checkin online?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#243 PostWysłany: 31 Mar 2019 09:08 

Rejestracja: 31 Mar 2019
Posty: 1
-- 31 Mar 2019 08:46 --

Anonymous napisał(a):
Naprawdę??? Różnica jest ale żeby aż tak... Ja tak nie twierdzę.

Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka


Miałem przyjemność odwiedzić wyspy cooka w zeszłym roku. I tak, różnica jest kolosalna. Rarotonga przy Aitutaki wygląda bardzo bardzo blado.

Parę fotek z rejsu na Aitutaki :P

Image

Image

Image

Starałem się odzwierciedlić jak najlepiej kolory na zdjęciach z tymi co są w rzeczywistości. Myślę, że przedstawiają tak jak było w rzeczywistości. Niestety 75% zdjęć w internecie jest nienaturalna. Można łatwo się źle zasugerować.

Co do atolów takich jak Aitutaki, a także innych na Polinezji. Jest jedna kolosalna zasada, której należy przestrzegać. Musi być PERFEKCYJNA pogoda, z naciskiem na PERFEKCYJNA, tzn. idealnie bezchmurne niebo. Przekonałem się właśnie o tym na Aitutaki, zrobiłem 2 resjy. Jeden był przy lekko pochmurnym niebie (tak 30%), a drugi przy całkowicie bezchmurnym bo akurat przechodziła burza tropikalna i odwiało chmury i powiem tyle, że różnica w kolorze wody i odczuciach pomiędzy taką nieznaczną różnicą w pogodzie było KOLOSALNA (Tak, wiem że trudno w to uwierzyć, ale tak jest. Widać po moich zdjęciach.). Tak więc nawet nie próbujcie jechać w ich deszczowych miesiącach.

Co do samych widoków, to powiem wam tylko tyle, są jeszcze inne miejsca które znacznie przebijają Aitutaki. Znajdują się w Polinezji Francuskiej w atolach Tuamotu, tyle że tam bardziej czułem się jak na bezludnej wyspie, a w przypadku Aitutaki czułem najbardziej klimat Polinezji. Ktoś kto leci pierwszy raz w te rejony, nie może wybrać lepiej niż Wyspy Cooka. Tak uważam. :)

A tutaj fotka z Rangiroi:

Image

-- 31 Mar 2019 09:08 --

Dodam jeszcze, że niestety 2/3 osób robi źle te rejony, głównie jadąc tam w złym terminie czy próbując oszczędzić na wszystkim, co też jest wielkim błędem bo atole czy to te na Wyspach Cooka, czy te na Polinezji rządzą się takimi prawami, że pewne osoby czy rodziny mają swoje działki na poszczególnych częściach tych wysp. Tak więc będzie różnica pobytu w takich miejscach w różnych ośrodkach. Nawet rejsy, dam tutaj przykład Rangiroi. Są rejsy publiczne i prywatne. Publiczne jadą w nieciekawe motu, a prywatny jechał w ten najlepszy. Odczucia? od razu inne i znacznie lepsze, to samo tyczy się Bora Bora i innych rejonów. Polinezja jest rejonem, który trzeba robić w idealnym terminie, przy dobrej pogodzie i nie oszczędzać bo łatwo można się zrazić, a tak naprawdę nie wie się co się traci. Dlatego właśnie w internecie są 2 typy opinii, niektóre negatywne, niektóre pozytywne. Tyle, że po ich przeanalizowaniu wiem, że przy negatywnych to te osoby popełniły błędy, a nie same atole były słabe. Atole są KOSMICZNE jeśli zrobi się to w odpowiedni sposób. W Blue Lagoon na Rangiroi było jedno takie ujęcie, taki moment, że to po prostu nie odda żadne zdjęcie w internecie, żaden film. To był kosmos, w życiu tak się nie poczułem. To nawet nie były zdjęcia z pocztówki, to było coś co po prostu trzeba poczuć na żywo. Niesamowita chwila.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
12groszy uważa post za pomocny.
 
      
#244 PostWysłany: 02 Kwi 2019 19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1182
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
Przy okazji. Komuś udało się skredytować mile do NZ za odcinki wykonywane NZ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#245 PostWysłany: 02 Kwi 2019 19:21 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
@ledakar ja naliczyłem do UA, wszystko po 3-4 dniach wpadło. A odcinki VS do Delty, też bez problemu. Więc do NZ pewnie też wpadnie tylko ten ich program nie jest atrakcyjny dla kogoś kto nie mieszka w NZ.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#246 PostWysłany: 03 Kwi 2019 09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1182
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
@mucha Mi bardziej chodziło o program M&M, czy do niego ktoś coś wrzucał?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#247 PostWysłany: 03 Kwi 2019 13:26 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
@ledakar nikt pewnie tego nie robił skoro za wszystkie klasy jest okrągłe 0 mil w M&M. Jedyne programy za które można otrzymać mile za loty operowane przez NZ z tego deala to UA i NZ.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#248 PostWysłany: 04 Kwi 2019 11:41 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 630
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Odnośnie tego, czy warto lecieć na Aitutaki.. na gorąco po dzisiejszej wizycie. WARTO. Słyszałem hasło, że nie widziało się Wysp Cooka nie będąc na Aitutaki i to racja. Atol jest przepiękny. Widoki totalnie pocztowkowe. Jedynie co średnie, to snorkling. Rarotonga to zupełnie inna wyspa. Na zachętę wrzucam parę fotek.

ImageImageImage

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#249 PostWysłany: 05 Kwi 2019 21:18 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 630
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Czy ogarnął ktoś jakąś przechowalnie bagażu w okolicy LAX? Mamy layover 8h, chciałbym podręczne bagaże gdzieś zostawić i pojechać z dzieciakami do Santa Monica. Czy główne bagaże od razu można oddać na kolejny odcinek do Londynu po przejściu immigration?

Parę info o Raro:

- na wyspie jest darmowa woda pitna, są co jakiś czas takie kraniki z oznaczeniem. My mieszkamy w Titikaveka i najbliższy mamy w okolicach Charlie's w stronę Muri

- laguna w Titikaveka - przed naszym przylotem podobno była straszna ulewa. Po niej woda jest zamulona jak w Bałtyku. Nie wiem jak długo się ten stan utrzyma, ale jak tu jesteśmy 5ty (ostatni) dzień to się nie poprawia (wpływ na to też miały roboty koparka koło Little Polynesian bo jeden domek podmylo więc wykopywali piasek z laguny by wzmocnić fundamenty domku). Podobno wcześniej woda tu była krystaliczna i pewnie będzie jak piasek opadnie.

- zatrzymaliśmy się w Nature Lagoon Bungalow. Bardzo polecam! Bungalow przy samej plaży, świeżo po remoncie. Bardzo dobrze wyposażona kuchnia, 2 osobne sypialnie z wygodnymi łóżkami i spory salon. Do tego 2 kajaki, 4 lezaki, super wygodna, oslonieta przed deszczem weranda (idealna na sniadania z widokiem na lagune).



Jest pomiędzy Little Polinesian i Heliconia Hideaway (booking.com pokazuje to w złym miejscu). Trochę upierdliwi jeśli chodzi o transfer z lotniska (bardzo nalegali by wziąć ich transport za 30 nzd od osoby w obie strony a jak odmowilem, to sugerowali, jeśli mam samochód, by ich osoba pojechała z nami i wskazała nam miejsce za dodatkowe 30 nzd). Jakos tez nie bardzo chcieli nam sami wprost powiedziec gdzie jest bungalow. Sam wczesniej namierzylem go z widoku satelity na google maps. Koniec końców pojechaliśmy z lotniska tam anticlockwise busem, znaleźliśmy miejsce sami bez "prowizji". Klucz odbiera się w hotelu Islender koło lotniska. Cenowo wyszedł nas 969nzd za 5 nocy na 4 osoby (mamy wylot dziś o 23.59 a nie chciałem się z dziećmi tułać po Raro więc rezerwowalismy jedną noc więcej) co za bungalow przy samej plaży Titikaveka wydaje mi się super ceną. Miejsce doskonale na wyciszenie. Brak ludzi, spokój, nawet koguty tu rano nie przeszkadzają:). Trochę na uboczu więc trzeba się nastawić na spacery w stronę Muri (dorosły przejdzie to w 20-25 minut). Plaża pusta.

- karta sim - kupiliśmy lokalna prepaid za 25 nzd (20nzd jest do wydania). Wystarcza to na 2 pakiety po 450 mega. Dla mnie ok. Net działa dobrze (jak na wyspy). Jeśli ktoś jest dłużej lub w większej grupie i robi hotspota to karta visitor za 49 nzd (3 giga danych, 300 SMS i 30 minut po świecie) ma chyba sens.

- wzięliśmy samochód w island car hire. Rezerwowalem medium, dostałem małą toyotę. Mówili, że mają same takie. Nie opłaca się więc u nich rezerwować z wyprzedzeniem nic więcej niż małe auto. Cenowo wyszło 218nzd za 4 dni z oddaniem na lotnisku.

- bankomaty wszędzie biorą prowizję- BSP 5.5 nzd, ANZ - 7nzd a BCI 7.5 nzd. Warto wybrać więc kasę w Nowej Zelandii. Aczkolwiek gotówkę tu użyłem tylko na Muri Night Market. Wszędzie można płacić kartą. Curve i Revolut przechodziły mi bez problemu.

- ceny w sklepach dość wysokie - najlepsze w Wigmore na poludniu i markecie CITC obok lotniska.

- nie braliśmy żadnych wycieczek poza Aitutaki Day Tour. I pomimo, że jest bardzo droga to nie żałujemy ani grosza. Raro i Aitutaki to różne wyspy i polecam zobaczyć obie. Nie polecam czekać do ostatniej chwili z rezerwacją. Jak przylecielismy 1 kwietnia tutaj i sprawdziłem, czy są miejsca na 3 kwietnia (nasz termin) to było wyprzedane (także dzień pozniej). Można zrezygnować nawet dzień przed wylotem (Jeśli np pogoda będzie slaba) i odzyskać 100% kwoty. Wydaje mi się to lepsza opcja. Sama laguna przepiękna, o czym już pisałem. Dużo bardziej okazała niż ta na Raro.

Pozdr,


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
ImageImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#250 PostWysłany: 01 Maj 2019 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Chciałem wrzucić mile za loty Air New Zealand do programu United ale odpisali mi coś takiego jak poniżej :(
Ktoś ma pomysł jak z tego wybrnąć albo w ostateczności gdzie wrzucić te mile? Zbieram także mile w Miles&More ale w tym roku będę jeszcze dwa razy w USA więc z chęcią bym te mile przyjął do jakiś programów z USA... (za loty Virgin Atlantic mile chcę wrzucić do Delty)

This is to confirm that we received the copy of your boarding passes and itinerary receipt.

I know how disappointing this can be on your part; however, your flights are ineligible for credit. Although the airline you flew is a MileagePlus partner, due to contractual agreements, we’re unable to credit flights taken prior to enrollment in our program.

New MileagePlus members may receive mileage credit for flights operated by United and United Express taken up to 30 days prior to enrollment date free of charge. Please visit www.united.com/retrocredit to submit a missing mileage request.

In addition, you may receive mileage credit for flight activity on United and United Express, between 31 days and six months prior to enrollment in the MileagePlus program for a $50 USD service fee. To do this, please call the MileagePlus Service Center to process the payment and credit the flights.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#251 PostWysłany: 01 Maj 2019 14:09 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
@poszwin nie wybrniesz, większość programów nie pozwala na naliczenie mil za loty przed datą rejestracji do programu lojalnościowego.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#252 PostWysłany: 01 Maj 2019 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
poszwin napisał(a):
Chciałem wrzucić mile za loty Air New Zealand do programu United [...] we’re unable to credit flights taken prior to enrollment in our program. [...] Ktoś ma pomysł jak z tego wybrnąć albo w ostateczności gdzie wrzucić te mile?

W zaleznosci od klasy biletu wrzuc mile do M&M albo do Aegeana.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#253 PostWysłany: 01 Maj 2019 15:32 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
@p.wl było w tym wątku pisane wiele razy. Te taryfy nie pozwalały na naliczenie mil do M&M albo A3. Jedynie UA i NZ.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
Złoty lubi ten post.
 
      
#254 PostWysłany: 05 Maj 2019 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Śledziłem ten wątek od początku i widziałem, że nie da się wrzucić do Miles&More.
Zatem ktoś ma jakiś pomysł co zrobić z tymi milami za loty Air New Zealand? ;)
Żal żeby aż tyle mil się zmarnowało... I do tego człowiek wkurzony, że przed wyjazdem nie udało mu się wygospodarować chwili żeby założyć konto w tym programie United :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#255 PostWysłany: 05 Maj 2019 16:51 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
@poszwin już przepadły. Ale nie ma co płakać, to tylko 25% odległości. Za 3 loty odpowiednio 1452+937+1168.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#256 PostWysłany: 13 Maj 2019 16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 853
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
Wróciłem z tripa. Z ekipą zostaliśmy jeszcze 5 dni w USA. Bagaże z RAR nadaliśmy tylko do LAX.
Co do lotów, mieliśmy tylko jeden problem w Szanghaju. Nie wypuścili nas niestety na miasto. Mimo przesiadki 12h, nie udało się wyjść z lotniska. "Nie, bo nie". Przesiadkę musieliśmy przesiedzieć na dywanie.
Więcej napiszę wkrótce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
farmer lubi ten post.
 
      
#257 PostWysłany: 15 Maj 2019 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2017
Posty: 219
Loty: 341
Kilometry: 755 789
niebieski
Wpadły mi do ANA mile za 2 odcinki VS: LHR i PVG oraz LAX - LHR. Łącznie 5584 mil.

Załączniki:
ANA2.png
ANA2.png [ 12.95 KiB | Obejrzany 15231 razy ]
ANA1.png
ANA1.png [ 13.06 KiB | Obejrzany 15231 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zoli lubi ten post.
 
      
#258 PostWysłany: 15 Maj 2019 13:17 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
W promocji czy nie chciałbym tam polecieć w następnym roku, jakie miesiące gwarantują najlepsza pogodę tamże?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#259 PostWysłany: 13 Cze 2019 14:44 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 5
Witam wszystkich

Przejrzalem wlasnie caly watek gdyz Wyspy Cooka sa na mojej liscie miejsc do odwiedzenia....
Wiem, ze multum ludzi zalapalo sie na promocyjne loty...

Z ciekawosci ile kosztowaly te loty?

Ktos moze jeszcze planuje taki wyjazd?

Ostatnio przygladalem sie sprawie blizej ale u mnie to wyglada troszke inaczej gdzyz bardziej zalezy mi na Wyspach Cooka i Aitutaki niz Nowej Zelandii

Lot z LHR do LAX mozna wylapac za 300 - 350 GBP a z Los Angeles co sobote jest lot bezposredni na wyspy w cenie 500 GBP i bardziej opcja tydzien w LA i tydzien - 2 tygodnie na Wyspach Cooka odpowiada moim wymazonym wakacja

Jak ktos by mial podobne plany to piszcie smialo


Pozdrawiam


Arek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#260 PostWysłany: 13 Cze 2019 14:59 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6223
HON fly4free
Arek_20 napisał(a):
Z ciekawosci ile kosztowaly te loty?
:arrow: londyn-rarotonga-wyspy-cooka-2375pln,232,129826
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 263 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group