Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#981 PostWysłany: 23 Kwi 2019 15:23 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
1) cena wynajmu zależy od sezonu
2) najtańszy wynajem jest zwykle przez pośredników; oferty bezpośrednio od wypożyczalni rzadko bywają konkurencyjne cenowo
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#982 PostWysłany: 23 Kwi 2019 15:28 

Rejestracja: 23 Kwi 2019
Posty: 3
Jak się domyślam wynajem przez pośredników wiąże się z obciążeniem środków prywatnych za ewentualne uszkodzenia i rozliczanie się później z pośrednikiem, u którego mam ubezpieczenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#983 PostWysłany: 23 Kwi 2019 15:35 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Zależy jaką opcję wybierzesz. Wynajem przez pośrednika nie oznacza, że musisz mieć u niego wykupione zewnętrzne ubezpieczenie - możesz je dokupić bezpośrednio w wypożyczalni przy odbiorze samochodu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
KGula uważa post za pomocny.
 
      
#984 PostWysłany: 25 Kwi 2019 15:57 

Rejestracja: 20 Kwi 2019
Posty: 5
Niestety nie ma pewności że jutro będę miał kartę kredytową. Co w takiej sytuacji? Będę miał jedynie debetówkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#985 PostWysłany: 28 Kwi 2019 22:23 

Rejestracja: 05 Sie 2010
Posty: 48
-- 28 Kwi 2019 22:06 --

hej
chciałam zapytac o wynajem auta z fotelikiem. że nie mam się co spodziewać super ekstra wypasionego to wiem, ale może macie do polecenia jakieś wypożyczalnie gdzie mają sensowny sprzęt i przyjemne ceny? chodzi o fotelik dla 4 latka a nie tą łupinkę...

-- 28 Kwi 2019 22:23 --

TynaTRU napisał(a):
Witajcie!
O ile we Włoszech brałem już dwukrotnie samochód (Pescara, Neapol) i nie było problemów z wypożyczalnią LOCAUTO tak teraz jest problem bo lecę do Rimini i...ich tam nie ma :(
Szczerze to przeglądnąłem oferty innych proponowanych wypożyczalni i średnio do mnie docierają, wstępnie wybrałem SIXTa.
Czy możecie zaproponować na tym lotnisku jakąś inną firmę ?


TynaTru a w pescarze gdzie pozyczales?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#986 PostWysłany: 02 Maj 2019 20:16 

Rejestracja: 05 Sie 2018
Posty: 18
Cześć,

powoli zbliża się moja podróż. 29.06 lecę do Mediolanu Malpensa i tam wynajmuję auto. Wakacje spędzę w rejonie Parku Narodowego Gran Paradiso w Alpach. Widzę wyraźnie, że im wcześniej robi się rezerwację auta tym wyższa cena. Jak wklepuję daty za dwa dni to znajduje mi auta nawet za 25 Euro za 11 dni. A jak wpisuję moją datę wylotu to 70 Euro. Mam kupione w zeszłym roku ubezpieczenie w icarhireinsurrance. Czy to normalne, że im bliżej daty wylotu to cena niższa.
Nie mogę znaleźć warunków polisy. Czy ktoś się orientuje ile razy mogę wynająć w ciągu roku ochrony ubezpieczeniowej icarhire? Ile dni mogę mieć wynajęte auto? To mój drugi wyjazd. Dotąd było 17 dni w Hiszpanii, teraz będzie 3 dni w Hiszpanii, 11 we Włoszech i 5 w Hiszpanii.
Jakieś dobre rady dla lecącego pierwszy raz do Włoch? Z góry dziękuję.
Wszystkiego dobrego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#987 PostWysłany: 02 Maj 2019 20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@marco1980
Nie ma limitu dni w ciągu roku; jedyny limit to taki, że za jednym razem nie możesz wziąć na więcej niż 28 dni.
Generalnie ceny na następny miesiąc są wyższe. Na Twoim miejscu, rozpocząłbym rozglądać się za samochodem na początku czerwca ALE weź pod uwagę, że po 20. czerwca to już powoli zaczyna się wysoki sezon i ceny mogą być wyższe. Jak wysokie? To tylko szklana kula Ci powie. ;)

Poczytaj sobie o tym jak się tankuje i płaci na stacjach we Włoszech.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#988 PostWysłany: 02 Maj 2019 21:17 

Rejestracja: 05 Sie 2018
Posty: 18
namteH napisał(a):
@marco1980
Nie ma limitu dni w ciągu roku; jedyny limit to taki, że za jednym razem nie możesz wziąć na więcej niż 28 dni.
Generalnie ceny na następny miesiąc są wyższe. Na Twoim miejscu, rozpocząłbym rozglądać się za samochodem na początku czerwca ALE weź pod uwagę, że po 20. czerwca to już powoli zaczyna się wysoki sezon i ceny mogą być wyższe. Jak wysokie? To tylko szklana kula Ci powie. ;)

Poczytaj sobie o tym jak się tankuje i płaci na stacjach we Włoszech.


Poczytałem. Wychodzi, że dobrze wynająć diesla. A tym tankowaniem, to stacje bezobsługowe są ciekawe :). We Francji nie miałem karty kredytowej i myślałem, że noc spędzę na stacji ale na szczęście ktoś przyjechał i zatankował ze swojej karty a ja mu dałem gotówkę.

Z tym dieslem, to przy wynajmie auta jest loteria czy duża szansa na diesla we Włoszech? Bo pewnie jak napiszę że oczekuję diesla do firmy w której dokonam rezerwacji to mi zaraz ekstra opłatę naliczą. W Hiszpanii było to 3 euro za dzień..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#989 PostWysłany: 02 Maj 2019 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@marco1980
Za diesla zwykle jest 2-3€ na dzień; policz sobie czy Ci aż tak bardzo zależy.
Ewentualnie możesz poprosić o diesla przy odbiorze, na miejscu.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#990 PostWysłany: 02 Maj 2019 22:08 

Rejestracja: 05 Sie 2018
Posty: 18
namteH napisał(a):
@marco1980
Za diesla zwykle jest 2-3€ na dzień; policz sobie czy Ci aż tak bardzo zależy.
Ewentualnie możesz poprosić o diesla przy odbiorze, na miejscu.


W Hiszpanii tak zrobiłem. Wcześniej napisałem do firmy, że interesuje mnie diesel albo hybryda. Odpisali mi, że diesel za 2 euro dziennie. To ja sobie pomyślałem, że ok. Może na lotnisku się uda a jak nie to wezmę za te 2 euro. A tymczasem na lotnisku było 3 euro. :).
Więc jeśli dosyć często benzyniaki się we Włoszech trafiają, to jeśli przejadę 1000 km, a przejadę i do tego po górach to diesel mi się zwróci.
Dlatego ciekawi mnie jaka jest szansa na diesla bez wcześniejszego zaklepywania właśnie tego rodzaju silnika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#991 PostWysłany: 02 Maj 2019 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Z tym oszczędnym dieslem to bym uważał, bo nieraz zdarzyło mi się rezerwować MDMR lub CDMR a na miejscu dostawałem audi a5 czy innego bmw z 3 litrowym dieslem i o spalaniu poniżej 10 w górach można było zapomnieć :oops:
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#992 PostWysłany: 02 Maj 2019 23:13 

Rejestracja: 05 Sie 2018
Posty: 18
nick napisał(a):
Z tym oszczędnym dieslem to bym uważał, bo nieraz zdarzyło mi się rezerwować MDMR lub CDMR a na miejscu dostawałem audi a5 czy innego bmw z 3 litrowym dieslem i o spalaniu poniżej 10 w górach można było zapomnieć :oops:


Ja rezerwuję auta raczej z serii medium cars. Aż tak nie kocham się w luksusie. :)

A z drugiej strony gdybyś takiego dostał w benzynie to byś dopiero bulił.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#993 PostWysłany: 02 Maj 2019 23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Przecież napisałem że rezerowałem auta mini (MDMR) lub compact (CDMR) i oba bez "elite" co dalekim jest od luksusu ;) Benzynę w dużym silniku też miałem nieraz, ale wątek dotyczył oszczędności na dieslu.
Nie przypominam sobie, aby gdzieś było "medium" - raczej intermediate, choć pewnie na myśli miałeś "compact". 8-)
Swoją drogą nie każdy kojarzy o co chodzi podczas rezerwacji , a niekiedy brokerzy robią niezłe wałki na tej niewiedzy do końca ukrywając rzeczywistą kategorię pojazdu i łudząc ofiarę obrazkami ciekawych modeli (najszczęściej crossovery jako suv-y i intermediate i standard jako full size, a bywa że intermediate elite jako luxury)niekiedy kategoryzowanych o dwie klasy wyżej w danej wypożyczalni- poniżej tabelka do porównania co mamy na voucherze:
https://car-hire-centre.co.uk/sipp-codes.html
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick 03 Maj 2019 00:07, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#994 PostWysłany: 02 Maj 2019 23:47 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Właśnie przez takie podejście icarhire nie sprzedaje już ubezpieczeń Polakom.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#995 PostWysłany: 02 Maj 2019 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@SPLDER
Nie dlatego, ale skoro wiesz lepiej...
Tak robią wszyscy od wielu lat bez względu na narodowość, uwierz mi - znam branżę bardzo dobrze.
Jednak po namyśle postanowiłem wykasować tą częśc tekstu, coby się gawiedź nie rozbrykała ;)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#996 PostWysłany: 03 Maj 2019 12:55 

Rejestracja: 05 Sie 2018
Posty: 18
nick napisał(a):
@SPLDER
Nie dlatego, ale skoro wiesz lepiej...
Tak robią wszyscy od wielu lat bez względu na narodowość, uwierz mi - znam branżę bardzo dobrze.
Jednak po namyśle postanowiłem wykasować tą częśc tekstu, coby się gawiedź nie rozbrykała ;)



No właśnie, czemu zaprzestali sprzedawać polisy Polakom?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#997 PostWysłany: 03 Maj 2019 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 305
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
Mediolan malpensa Centauro 58 euro za 4 dni ( + 8 euro zabplatnosc na miejscu) + 25 euro za dzien pelne ubezpieczenie. Nowiutki Fird Fiesta 1k na liczniku. Zero depozytu na karcie poza kaucja za paliwo 44 euro

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#998 PostWysłany: 05 Maj 2019 03:09 

Rejestracja: 22 Kwi 2013
Posty: 3
Hej ! Na co dzien mieszkam w Kanadzie, a tu wypożyczenie samochodu to jak wyprawa po chleb, szybko tanio i bez stresu :)
Przylatuje jednak do Europy i chciałbym wypożyczyć auto w Bergamo. Przeczytałem mnóstwo stron i opinie są bardzo różne i nie ma wypożyczalni idealnej i dużo zależy od szczęścia. Co myślicie o ofercie firmy Centauro ? Widziałem kilka dobrych opinii cena również jest zachęcająca, aż nadto bym powiedział. Czy to możliwe aby wypożyczenie auto kosztowało tylko tyle ? Depozyt w wysokości 1000 EUR też jest akceptowalny, dodatkowo dobrałbym ubezpieczenie z icarhireinsurance.
Będę zobowiązany za opinie

Czerwiec 20 - 25
Total price 27 EUR

Pozdrawiam serdecznie

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#999 PostWysłany: 05 Maj 2019 18:52 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@Pacowsky nie piszesz jaka opcja paliwowa - jeśli full/full to oferta bardzo dobra, jeśli full/empty to musisz sprawdzić jakie są dopłaty za paliwo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1000 PostWysłany: 05 Maj 2019 22:13 

Rejestracja: 22 Kwi 2013
Posty: 3
@Kashpir

full/full - czyli ok

Opinie są od skrajnie dobrych do negatywnych wiec nastawiam sie na nowe doswiadczenia lol. Zrobie tysiace zdjec , nagram kazdy szczegol w 4K, ale i tak czuje ze bede musial zwroic sie do icarhireinsurance o wyplate z ubezpieczenia lol
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group