Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 110 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 26 Kwi 2019 19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@Zekus & @tropikey dopiero teraz znalazlem......
Ad meritum, chyba z zadnego programu hotelowego nie oplaca sie juz przenosic punkow do lotniczego. Jak jeszcze byl pol roku temu marriott Rewards to fajne opcje wychodzily z pakietami hotel/lot - byly korzystne przeliczniki. Teraz null.
Ogolnie Marriott Bonvoy (RIP MR i SPG) to juz nie to samo co kilka lat temu. Ogolnie ciezko zaczynac teraz dopiero zabawe w punkty. Chociaz....jesli masz kilkadzisiat pobytow/nocy w ciagu roku to z tym juz mozna dzialac.
1. Zrob status match (jesli masz z czego) lub accelarated way to Gold/Platinum. Bedziesz mial jakies benefity juz po kilku pobytach.
2. Jak juz wyrobisz 50 nocy/rok to masz upgardy do suit (50/50 przypadkow realnie) przydatne przy pozniejszych 'turystycznych' pobytach z rodzina. Darnowe sniadania dla 2 osob, Wejscie do salonikow na sniadania i "kolacje" czesto dla 2+ osob. i szybciej zbierane punkty + troche lepszy support.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#102 PostWysłany: 26 Cze 2019 15:22 

Rejestracja: 02 Gru 2012
Posty: 26
Cześć!
Jako że przymierzam się do pierwszego dalszego lotu, postanowiłem przyjrzeć się tematowi mil. Przeczytałem grzecznie cały wątek, sporo wątpliwości zostało rozwianych, ale kilka pozostało (albo potrzebuję się upewnić, bo są to sprawy "kluczowe").

Moja sytuacja:
1. Pierwszy lot w dalekie okolice (NZ, AU), następnie z raz do roku w podobne kierunki (głównie Azja). Celuję w promo na biznes, ale jak co polecę w economy.
2. Nie jestem zapisany do żadnego programu milowego.
3. Nie interesują mnie zbytnio przywileje statusowe (poza mnożnikami mil). Mile chcę zbierać żeby otrzymywać darmowe loty, tym samym redukując "jednostkowy koszt lotu" ;)

Przykładowa rezerwacja którą rozważam:
LON - AUK 02.12-17.01 za 2.373 zł z Air China:
https://www.momondo.pl/flight-search/LO ... rt=price_a

W Matrix nie wiem czemu nie ma tego lotu, żeby zobaczyć klasę rezerwacji:
https://matrix.itasoftware.com/#view-fl ... AKL-AKLLON

Ale znalazłem na stronie przewoźnika :) Jest to Fare Family: Economy Saver (S) I daje następujące mile:
https://www.wheretocredit.com/calculato ... K-LHR-CA-S

Szału nie ma, jednak dla przykładu się nada :)

Oto i moje pytania:
1. Jak kupię bilet na dwie osoby, to każde z nas dostanie osobno mile? Czy warto zbierać razem na jednym koncie? Bo np. w takim Quatar czytam że "25% mileage per family member on all eligible flights". Czyli za lot na dwie osoby dostanę 100% swoich i jedynie 25% za partnerkę? Więc korzystniej by było robić dwie rezerwacje lub poszukać sojuszu z jakąś opcją rodzinną?
2. W momencie zakupu biletu nie muszę jeszcze podawać programu w którym zbieram mile? Czytaj kupię bilet, a później na spokojnie sobie to przeanalizuję (zobaczę czy nie skorzystać z jakiś promo jak x3 mile w Quatar nieraz), wybiorę i podam gdzie. A nawet przez rok po locie w niektórych liniach będę mógł wnieść o uznanie odbytych mil.
3. Gdybym zbierał punkty w Miles and More, to konto byłoby wspólne dla mil z lotów i np. za wydatki kartą mBanku?
4. Jeśli mam status w linii danego sojuszu, to jest on jakby rozpoznawany w całym sojuszu, czy jednak przywileje dotyczą tylko lotów tej linii?
5. Czy mogę zbierać mile w Air China, M&M i gdzieś jeszcze, a później je wspólnie wydać na zakup lotu? Np. żeby nie bawić się w wybijanie statusu, ale brać mile tam gdzie ich najwięcej i później wydawać z kilku programów na raz.
Czy jednak jak zbieram w Air China, to tylko na loty w Air China mogę je wydać, bądź ewentualnie zrobić konwersję na inny program, ale nie 1:1?

Sporo wyszło jak zawsze. Może będzie dla potomnych :)

Dzięki i pozdrawiam!

EDIT:
Zmiana dat :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 28 Lip 2019 21:55 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Chcę kupić loty wewnętrzne po Brazylii w klasie ekonomicznej (kilka odcinków). Zbieram M&M, Flying Blue i okazjonalnie aviosy. Celować bardziej w GOL czy LATAM?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 28 Lip 2019 22:43 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3226
srebrny
Jeśli nie potrzebujesz mil do statusu, to lepiej kup tam gdzie taniej.
W GOL mam wrażenie że było trochę więcej miejsca, ale też miałem taryfę z błędy cenowego via DL i za każdym razem siedziałem z przodu samolotu.
Ogólnie standard zbliżony.

GOL lata na B737, a LATAM na Airbusach .
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#105 PostWysłany: 29 Lip 2019 07:19 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Komfort podróży podczas tych kilku krótkich lotów nie ma większego znaczenia. Zależy mi, żeby zdobyć jak najwięcej mil w ww. programach. Niestety podczas szukania nie widzę klas podróży. Przypuszczam, że pewnie w obu przypadkach będzie to jakaś niska ekonomiczna. Ceny są porównywalne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 04 Sty 2020 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 793
Loty: 143
Kilometry: 238 089
niebieski
Prosiłbym o radę :) Mam zarezerwowany lot do Bostonu z tej promocji - LINK. Promocja wyszła od Air Canada, ale loty będą realizowane różnymi liniami. Chciałem wybrać program milowy Aegean Airlines Miles+Bonus który daje 50% mil wg strony wheretocredit.com, ale za loty z Air Canada. Gdy zmieniłem linie lotnicze na Swiss to program daje 0%. Dobrze rozumiem, że powinienem znaleźć program który daje mile w każdej linii lotniczej (w moim przypadku AC, LX, LH) ? Jest szansa wpisać swój program milowy do rezerwacji siostry ?

Załączniki:
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg [ 66.9 KiB | Obejrzany 13064 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 07 Sty 2020 04:39 

Rejestracja: 15 Paź 2013
Posty: 274
niebieski
Z siostra nie przejdzie, chyba ze masz na imie stefan a siostra stefania.
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtekf93 lubi ten post.
wojtekf93 uważa post za pomocny.
 
      
#108 PostWysłany: 07 Sty 2020 10:34 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
@wojtekf93: najlepszą opcję jeśli chcesz mile do jednego programu będzie chyba United, zakładając że to jakaś najniższa klasa rezerwacyjna typu K.
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtekf93 lubi ten post.
wojtekf93 uważa post za pomocny.
 
      
#109 PostWysłany: 08 Sty 2020 02:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 793
Loty: 143
Kilometry: 238 089
niebieski
@marek2011

Wychodzi na to, że zmienili stawkę na 25% w K od początku roku ? Czy coś źle przeczytałem ? :roll: Nie wiem czy mój bilet zalicza się do grupy "Specialty tickets", ale fakt faktem, że innej tabeli nie znalazłem.

Załączniki:
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg [ 124.36 KiB | Obejrzany 12855 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 08 Sty 2020 03:46 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3226
srebrny
Tabela dotyczy lotów UA i to dość specyficznych - standardowo loty wykonywane przez UA do programu UA są liczone w oparciu o wartość biletu.
Liczbę mil dla lotów AC/LX znajdziesz na https://www.united.com/ual/en/us/fly/mi ... tners.html
Za K jest 25 % w LX i AC domestic, oraz 50% AC international
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtekf93 lubi ten post.
wojtekf93 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 110 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group