Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8115 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207 ... 406  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#4061 PostWysłany: 18 Kwi 2019 15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2019
Posty: 145
Zbanowany
Od zwykłych kart debetowych nie pobierają żadnych prowizji.
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin lubi ten post.
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
 Temat postu: Re: revolut
#4062 PostWysłany: 18 Kwi 2019 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1060
Loty: 468
Kilometry: 472 873
niebieski
Orientujecie się czy i kiedy Rovolur wprowadzi karty, dla nieletnich/konta rodzinne? Temat był dość poważny w listopadzie 2018.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4063 PostWysłany: 19 Kwi 2019 00:21 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Jeszcze raz i ostatni: żeby płacić po jak najbardziej korzystnym kursie np w Portugalii muszę jakoś kupić euro w aplikacji czy po prostu płacę kartą ze środkami w złotówkach?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4064 PostWysłany: 19 Kwi 2019 00:34 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
To poraz kolejny (i zapewne nie ostatni). To zalezy - mozesz placic bez wymieniania i sam ci wymieni po aktualnym kursie (czy on jest "najlepszy" to trudno powiedziec bo przeciez 2 dni wszesniej mogl byc lepszy). Pamietac nalezy o weekendach kiedy dorzucana jest marza wiec wtedy lepiej wymienic na EUR przed weekendem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#4065 PostWysłany: 19 Kwi 2019 08:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
@neverstopexploring
Pamiętaj jeszcze, że akurat w Portugalii nie zawsze przyjmują karty wydane poza Portugalią. Szczególnie w mniej turystycznych miejscach konieczna będzie gotówka.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4066 PostWysłany: 20 Kwi 2019 08:56 

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 130
Gdyby ktoś był zainteresowany revolutem za darmo(promocja jeśli 5 osób założy kartę z polecenia, to mają ją za darmo, a ja dostaje metal na rok)to proszę o PW, u mnie już wszyscy mają :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4067 PostWysłany: 20 Kwi 2019 09:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Każdy tu miał taką promocję... poczytaj wikipost na górze strony.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4068 PostWysłany: 20 Kwi 2019 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Dzisiaj wreszcie wyrobiłem swoje kartę Revolut (do tej pory nigdy nie była mi potrzebna bo w "dzikich" krajach i tak nie istnieje praktycznie płatność kartą więc zawsze podróżowałem z gotówką), nabiłem te 20 zł, aktywowałem, poczytałem sporo o niej ale i tak mam kilka krótkich pytań:
1. Żeby przelać pieniądze na kartę Revolut to zapewne trzeba być online? A ile trwa "przelew" z karty płatniczej? Chodzi mi np. o taką sytuację: jestem w USA i chcę coś kupić w sklepie tą kartą Revolut, nie mam na Revolucie żadnych dolarów więc szybko podpinam się do netu i robię przelew złotówek ze swojej karty płatniczej (podpiętej do rachunku bankowego) na kartę Revolut. Następnie zamieniam te złotówki w Revolucie na dolary. Po jakim czasie pojawią mi się te złotówki w Revolucie? Po jakim czasie będę miał te dolary w Revolucie aby móc nimi zapłacić w sklepie? Czy to wszystko jest robione natychmiastowo i wszystkie środki (najpierw złotówki a potem dolary) będę miał od razu na karcie?
2. Czy przy powyższym przykładzie będę miał jakieś koszty? Prowizje czy przewalutowania niekorzystne? Zakładając oczywiście, że zasilam Revoluta kartą płatniczą (a nie kartą kredytową przy której ponoć są prowizji przy przelewaniu na Revoluta)
3. Na powyższym przykładzie załóżmy, że przelałem sobie 1000 USD ale w sklepie ostatecznie wydałem tylko 200 USD. Te pozostałe 800 USD rozumiem, że mam na karcie Revoluta. Ale przez najbliższe kilka lat nie planuję wybierać się do USA. Zatem chciałbym "odzyskać" te 800 USD. Rozumiem, że wtedy mogę (bez żadnych kosztów) zamienić sobie te 800 USD z powrotem na złotówki (oczywiście po normalnym kursie przy którym trochę stracę z uwagi na różnice pomiędzy skupem a sprzedażą walut)?
Z góry dziękuje za pomoc, odpowiedzi na powyższe pytania i ew. wskazówki! No i spokojnych świąt wszystkim życzę!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4069 PostWysłany: 20 Kwi 2019 11:34 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
1. Natychmiast, kilka sekund
2. Przewalutowanie zgodnie z kursem pokazywanym przez Revolut.
3. Tak
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin lubi ten post.
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#4070 PostWysłany: 20 Kwi 2019 11:39 

Będąc online choćby wifi podpiętą kartą w dowolnym momencie dowolną kwotą zasilasz konto zł na Revolut

Całość kwoty z zasilenia po chwili czyli po kilku sekundach jest dostępna do wykonania np. płatności bezgotówkowych

Np. na terenie USA nie ma konieczności wymiany kwoty w zł na usd, Revo sam sobie przeliczy po kursie wymiany kwotę transakcji (w weekend z lekkim narzutem)

Resztę niewykorzystaną możesz w dowolnym momencie przelać z powrotem za darmo na wskazane konto zł w PL


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 20 Kwi 2019 11:53, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off
poszwin lubi ten post.
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#4071 PostWysłany: 20 Kwi 2019 11:45 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
@gorny77
Cytuj:
Np. na terenie USA nie ma konieczności wymiany kwoty w zł na usd, Revo sam sobie przeliczy po kursie wymiany kwotę transakcji (w weekend z lekkim narzutem)

A na jakim terenie jest konieczność wymiany PLN na lokalną walutę, bo Revolut sam nie przeliczy transakcji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4072 PostWysłany: 20 Kwi 2019 11:49 

Nie zrozumiałeś, zresztą jest to problem wielokrotnie tu poruszany: wielu myśli, że jak zamierza np. dokonywać transakcji bezgotówkowych na terenie np. USA to musi wymienić zasilone zł na usd

Nie musi
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4073 PostWysłany: 20 Kwi 2019 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Czyli nie muszę wymieniać tych złotówek na dolary albo inną walutę żeby w niej płacić? Revolut automatycznie będzie przeliczał złotówki na daną walutę? Załóżmy: najpierw lecę do Chorwacji, a potem do USA i chcę płacić kartą w obu krajach. Revolutem będę płacił w obu krajach w lokalnej walucie (która będzie schodzić z tych moich złotówek nabitych na kartę Revoluta) po tym korzystnym kurcie Revoluta w aplikacji? Oczywiście wiem o tym, że w weekendy jest prowizja z uwagi na stałe kursy walut (więc wtedy lepiej nie płacić Revolutem albo właśnie lepiej przelać sobie na Revoluta lokalną walutę przed weekendem).
To w takim razie - jaki jest w ogóle sens przelewania innych walut na Revoluta? :) Skoro zawsze Revolut dobierze odpowiednią, lokalną walutę i rozliczy ich ze złotówek na koncie po dobrym kursie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4074 PostWysłany: 20 Kwi 2019 12:04 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
1. Nie zawsze jest taki sam kurs - można wymienić, gdy sądzisz, że jest dołek.
2. Można uniknąć kursu weekendowego.
Góra
 Profil Relacje PM off
apadlo lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#4075 PostWysłany: 20 Kwi 2019 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
poszwin napisał(a):
jaki jest w ogóle sens przelewania innych walut na Revoluta? :) Skoro zawsze Revolut dobierze odpowiednią, lokalną walutę i rozliczy ich ze złotówek na koncie po dobrym kursie?

Sens przelewania innych walut niż PLN jest żaden. Revoluta zasilać "swoją" walutą, najlepiej kartą, bo to jest "na już", zakładałeś Rev w Polsce to PLN, mieszkasz w RFN, to EUR itd. Natomiast jest sens wymienić sobie w aplikacji PLN na lokalną walutę (EUR, HRK, USD itd.) wtedy gdy:
1. wiemy, że będziemy w weekend posługiwać się kartą Rev
2. chcemy zaspekulować/skumulować walutę spodziewając się, że jej cena w przyszłości wzrośnie
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin lubi ten post.
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#4076 PostWysłany: 20 Kwi 2019 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
@poszwin, a wg Ciebie to które kraje są dzikie i nie można zapłacić revo ?, np RFN bo tam kupując kebaba nie mogłem zapłacić kartą ?, a spokojnie wypłaciłem w atm i zapłaciłem w markecie na Madagaskarze, albo będąc w lutym w Brazylii wszystkie transakcje wykonałem tylko kartą, a po powrocie do Paryża nie mogłem zapłacić w Carrefour mini, a sklep już zamykali i gdybym nie miał 20€ w kieszeni to poszedłbym spać bez butelki szampana :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4077 PostWysłany: 20 Kwi 2019 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
@kostek966
Nie pisałem, że nie można gdzieś płacić akurat Revolutem (bo skąd to mogłem wiedzieć skoro dopiero dzisiaj go wyrobiłem) ale że nie można płacić zwykłymi kartami debetowymi/kredytowymi. I właśnie taki przywołany Madagaskar był tego idealnym przykładem, ponieważ w większości miejsc nie można było płacić kartą (zwykłe zakupy jedzeniowe, proste restauracje, proste hotele, transport taxi brousse, itd.). Co więcej na Madagaskarze miałem akurat taką sytuację, że byłem na Nosy Be, nie miałem gotówki i chciałem wypłacić pieniądze kartą z bankomatu a się okazało, że jedyny bankomat na wyspie nieczynny więc miałem spory problem. Podobnie - jeżeli chodzi o płatność kartą - wygląda np. Etiopia.
Natomiast nie ma co robić off-topa, ponieważ wątek ten dotyczy stricte Revoluta. Teraz już - dzięki pomocą osób powyżej - wszystko wiem. Natomiast co do tych dwóch punktów dlaczego warto jednak przelewać lokalną walutę to wiadomo - myślałem, że może jest jeszcze jakiś "sekretny" powód :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4078 PostWysłany: 20 Kwi 2019 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Załącznik:
Screenshot_2019-04-20-22-34-07.png
Screenshot_2019-04-20-22-34-07.png [ 88.87 KiB | Obejrzany 1682 razy ]
w stolicy Nosy Be, były 3 atmy, wypłacałem w dwóch revo bez problemu, czwarty jest przy znanych hotelach, robiłem jeszcze zakupy w dużym markecie i też karta przeszła, na bazarze oczywiście nie da się zapłacić kartą, podobnie jak u nas, ale mnie zaciekawiła lista tych dzikich krajów, może jeszcze jakiś się znajdzie ?, będzie to wskazówka gdzie brać gotówkę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4079 PostWysłany: 22 Kwi 2019 11:06 

Czy ktoś z Was, miał problem z płatnościami na norweskich stronach?
Usiłuję sobie kupić bilet na Ticket.no przy pomocy Revoluta, i mimo poprawnie wpisywanych danych, odpowiednich środkach na koncie, ciągle wyrzuca mi błąd o problemie z uwierzytelnianiem. Próbowałem zarówno fizycznego MC i wirtualnej Visy.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4080 PostWysłany: 22 Kwi 2019 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Revolut na ticket.no niestety nie przechodzi, Curve też nie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8115 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207 ... 406  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: lotuss4, Nikt oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group