Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Z USA na Kubę
#61 PostWysłany: 01 Mar 2019 23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
Przepraszam, faktycznie wyszło trochę chaotycznie. Konkretnie chodzi mi o odpowiedź na pytanie czy dla nas, Polaków, ma wielkie znaczenie powód wizyty i czy musi być udokumentowany? Dlatego pytam czy ktoś był po tych ostatnich zmianiach.

Dziękuję za naprostowanie. :)
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Z USA na Kubę
#62 PostWysłany: 01 Mar 2019 23:41 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Powód wizyty w USA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z USA na Kubę
#63 PostWysłany: 04 Mar 2019 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
Oczywiście turystycznie. :)
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z USA na Kubę
#64 PostWysłany: 04 Mar 2019 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Piotras_5 napisał(a):
Konkretnie chodzi mi o odpowiedź na pytanie czy dla nas, Polaków, ma wielkie znaczenie powód wizyty i czy musi być udokumentowany?


Konkretnie, to dalej nie wiadomo o co pytasz. @boots juz Cie ponownie spytal czy chodzi Ci o powód wizytu w USA czy na Kubie? Lecialem w 2017 z FLL do VRA na 4 dni. Maglowali mnie ostro na lotnisku w Varadero, chyba z 1h. Po co, na co, dlaczego z USA, itd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z USA na Kubę
#65 PostWysłany: 04 Mar 2019 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
Kurde, ale przypał, przepraszam.

Lecę z Polski (czarter Rainbow) do Varadero, zostaję 13 dni i potem lecę z Havany do FLL. Pytanie czy w takim kierunku / wersji też będą mnie maglować i marnować mi życie czy raczej (wiadomo, są przypadki gdzie kogoś po prostu za twarz kontrolują) przejdę bez problemów?

Pozdrawiam :)
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z USA na Kubę
#66 PostWysłany: 15 Kwi 2019 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 285
Loty: 147
Kilometry: 219 847
niebieski
Na początku kwietnia lecieliśmy linią JetBlue na trasie JFK - HAV - JFK. Jako cel wizyty wybraliśmy "Support for the Cuban people". Zero pytań i maglowania na obu lotniskach (powrót też bezproblemowy). Podczas check-inu na JFK, w odpowiedzi na pytania o wizy, pokazałem karty turysty zakupione na olx. Pani była lekko zaskoczona i zawołała swojego przełożonego. Ten tylko spytał czy mamy je z Polski i zostały zaakceptowane. Stanowisko obok Amerykanin kupował kartę (50$) i te wydawane w USA mają wyraźnie różowy kolor,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z USA na Kubę
#67 PostWysłany: 17 Kwi 2019 15:57 

Rejestracja: 05 Wrz 2016
Posty: 4
Loty: 3
Kilometry: 14 732
Mam do Was pytanie, lecę do Miami na 4-5 dni , potem na Kubę.
W Ambasadzie Kuby w Warszawie powidziano mi, że w PL wizy nie dostanę tylko na miejscu w Miami.

Czy ktoś może podpowiedzieć, jak i gdzie zdobyć wizę w Miami oraz ile to kosztuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z USA na Kubę
#68 PostWysłany: 11 Gru 2019 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 272
Kilometry: 601 319
srebrny
Odświeżam temat. Jak na dzień dzisiejszy wygląda dostanie się polskiego obywatela na Kubę z USA (konkretnie Miami)? Tzn. ile kosztuje wiza i gdzie można ją zakupić?
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z USA na Kubę
#69 PostWysłany: 03 Sty 2020 21:35 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 58
mmaratonczyk napisał(a):
Odświeżam temat. Jak na dzień dzisiejszy wygląda dostanie się polskiego obywatela na Kubę z USA (konkretnie Miami)? Tzn. ile kosztuje wiza i gdzie można ją zakupić?


Chyba mamy tę samę kombinację lotów:) Też z Miami planuję lot na Kubę i teraz się zastanawiam, czy na pewno da się. Kupowałam bilet jeszcze przed zmianami, nie musiałam podawać powody mojej podróży i teraz ciekawe, jak to potraktują.
_________________
moje podróże: http://www.celwpodrozy.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z USA na Kubę
#70 PostWysłany: 19 Sty 2020 10:38 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Znalazłem ,że lecąc z Miami American Airlines można przed odprawą kupić wizę na Kubę (różową) w kiosku, który jest obok - dotyczy to podobno tylko AA
filmik też poniżej ( ok 1 minuty) - koszt 85 lub 100$



Dobrze jakby ktoś potwierdził, inna opcja to ambasada albo zamówienie przez internet ( wyłacznie na terenie USA)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z USA na Kubę
#71 PostWysłany: 17 Lut 2020 15:11 

Rejestracja: 17 Lut 2020
Posty: 1
Hej,

odświeżam temat ale chciałabym się dowiedzieć czy może ktoś ostatnio leciał z USA na Kubę? Mam lot z Los Angeles przez Meksyk na Havanę liniami InterJet. Gdzie można wtedy nabyć wizę i jak to wygląda wszystko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z USA na Kubę
#72 PostWysłany: 17 Lut 2020 15:14 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Logiczne myślenie.

Nie lecisz z USA na Kube, lecz z Meksyku.
Wizy nie ma na Kubę, lecz kartę turystę i możesz ją kupić w MEX lub w Polsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z USA na Kubę
#73 PostWysłany: 26 Lut 2020 10:15 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 9
Piotras_5 napisał(a):
Kurde, ale przypał, przepraszam.

Lecę z Polski (czarter Rainbow) do Varadero, zostaję 13 dni i potem lecę z Havany do FLL. Pytanie czy w takim kierunku / wersji też będą mnie maglować i marnować mi życie czy raczej (wiadomo, są przypadki gdzie kogoś po prostu za twarz kontrolują) przejdę bez problemów?

Pozdrawiam :)


Hej,
lecimy dokladnie tym samym sposobem, dasz wskazówki? Bo utknelam na etapie kupowania biletu z Kuby do Miami na poziomie wpisywania powodu/numeru wizy. Help!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z USA na Kubę
#74 PostWysłany: 19 Mar 2020 19:27 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
info z zeszłego tygodnia ( marzec 2020) - kartę turysty/wizę kupowałem w kiosku w Miami tuż przed odprawą. Linie American Airlines (zewnętrzny pośrednik), koszt 100$ - nikogo nie obchodziło czy jestem Amerykaninem czy Europejczykiem, po przylocie też bez problemu. Moim zdaniem na Kubie przeszłaby europejska (zielona) karta, pytanie czy na lotnisku w USA ktoś tego nie zakwestionuje.

Polecam być chwile wcześniej, bo lotnisko w Miami jest dla mnie słabo oznaczone, są duże kolejki i będąc 2 godziny przed lotem, do bramki doszliśmy 20 minut przed odlotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z USA na Kubę
#75 PostWysłany: 25 Kwi 2020 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
Ania1989 napisał(a):
Piotras_5 napisał(a):
Kurde, ale przypał, przepraszam.

Lecę z Polski (czarter Rainbow) do Varadero, zostaję 13 dni i potem lecę z Havany do FLL. Pytanie czy w takim kierunku / wersji też będą mnie maglować i marnować mi życie czy raczej (wiadomo, są przypadki gdzie kogoś po prostu za twarz kontrolują) przejdę bez problemów?


Hej,
lecimy dokladnie tym samym sposobem, dasz wskazówki? Bo utknelam na etapie kupowania biletu z Kuby do Miami na poziomie wpisywania powodu/numeru wizy. Help!


Cześć!
Ale ten czas leci, ja dopiero wróciłem z podróży po Ameryce Południowej. Co do wylotu z Kuby do USA to nie było żadnych problemów. Jak leciałem na Kubę to zaznaczyłem chyba opcję coś w stylu wymiana kulturowa. ;) Nie ma żadnych problemów na lotnisku, nie widziałem nic co mogłoby być dziwne i straszne. :)
Bez stresu leć i baw się dobrze (za jakiś czas), Kuba jest super. :)
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Z USA na Kubę
#76 PostWysłany: 18 Wrz 2021 11:55 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1100
platynowy
Czy ktoś mi powie o co chodzi z lotami między USA a Kubą? Nie mogę znaleźć żadnych połączeń, tylko jakieś dzikie przez Kajmany, ani żadnych informacji w internecie. Jakiś ban?
_________________
Image

Lecisz z POZ i potrzebujesz pomocy z czymkolwiek? Odezwij się!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z USA na Kubę
#77 PostWysłany: 18 Wrz 2021 13:48 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Coś tam niby jest

Flying to Cuba from or through the U.S. for tourism is not allowed. There are 13 permitted reasons for travel: Family visits. Official business of the U.S. government, foreign governments and certain intergovernmental organizations.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
Bajerglowa94 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group