Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Blablacar
#21 PostWysłany: 16 Mar 2016 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
michzak napisał(a):
1. Przecież można wejść na blablacar.pl i wpisać np Lizbona - Faro i zobaczyć, czy coś wyrzuci. Jeśli tak, to znaczy że jeżdżą.
...

Błąd!
Już kiedyś o tym pisałem: szukając przejazdów za granicą trzeba szukać na wersji danego kraju. Ja tak mam jeśli np szukam przejazdów w Hiszpanii to na .pl nie pokazuje nic a na .es multum.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Blablacar
#22 PostWysłany: 16 Mar 2016 13:45 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Chodziło o zweryfikowanie czy cokolwiek tam jeździ - wpisując Faro - Lizbona są 2 samochody, więc twierdzenie dalej poprawne :D ale sam bym szukał na portugalskiej wersji strony
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Blablacar
#23 PostWysłany: 24 Mar 2016 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2014
Posty: 139
To prawda, że najlepiej szukać przejazdów na lokalnej wersji blablacar. Niedawno szukałem przejazdów Lublin - Warszawa na holenderskiej stronie i znajdowało mi tylko przejazdy Ukraina - Lublin - Warszawa.

Co do płatności w innych krajach:
- Węgry - gotówką tak, jak w Polsce, ale nie ma jeszcze wprowadzonej opłaty serwisowej
- Holandia - przy rezerwacji płacisz iDeal (holenderska wersja szybkich przelewów), kartą kredytową lub PayPalem. Istnieje również opłata serwisowa, jednak nie jest ona uwzględniona w cenie, np. rezerwujesz przejazd za 5 EUR i dopiero przy płatności dowiadujesz się, że musisz dopłacić jeszcze 1,50 EUR opłaty serwisowej.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Blablacar
#24 PostWysłany: 29 Cze 2016 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
W mBanku jest mOkazja na blablacar :) Niby nic, bo tylko zwrot prowizji, ale jeśli ktoś i tak jedzie to chyba warto ;)

Załączniki:
Zrzut ekranu 2016-06-29 o 11.05.54.png
Zrzut ekranu 2016-06-29 o 11.05.54.png [ 152.12 KiB | Obejrzany 6502 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Blablacar
#25 PostWysłany: 18 Lis 2016 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2068
srebrny
Cytuj:
Aby móc dokonywać rezerwacji na przejazdy bez ponoszenia opłat wystarczy wejść na czeski odpowiednik blablacar.cz/ Logujemy się takimi samymi danymi jak do polskiej wersji strony. Obsługa jest intuicyjna, w razie czego z pomocą przyjdzie translator. Dokonana rezerwacja będzie widoczna również na polskiej stronie i będzie można ją tam anulować.


Autor: glaserx Strona: pepper pl
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 27 Maj 2018 11:53 

Rejestracja: 26 Maj 2018
Posty: 1
Cześć ;)

W związku z realizacją badań do mojej pracy dyplomowej, przygotowałem ankietę dotyczącą potrzeb oraz preferencji osób podróżujących w relacji Wrocław <-> Warszawa. Jeśli są tu osoby korzystające z BlaBlaCar(a) na tej trasie (ale nie tylko, inne środki lokomocji również wchodzą w grę :D ), to bardzo proszę o jej wypełnienie. Mile widziane będą również spostrzeżenia osób korzystających z tej trasy. Z góry serdecznie dziękuję za wzięcie udziału w ankeicie! ;)

Link do ankiety: https://goo.gl/forms/ECy0mc9FFMEB7Dbk1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Blablacar
#27 PostWysłany: 27 Maj 2018 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Czasem oferowałem miejsca na trasie Warszawa-Wrocław-Warszawa. Jak wsiadły 3 osoby po 60zł to w całości pokrywali koszt paliwa na tej trasie. Z punktu widzenia kierowcy fajna sprawa :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Blablacar
#28 PostWysłany: 15 Kwi 2019 20:52 

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 122
Ostatnio pojawiło się mnóstwo przewozów oferowanych przez debiutujące konta bez opinii pod ukraińskimi imionami. To jakiś zmasowany fejk czy można bezpiecznie rezerwować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Blablacar
#29 PostWysłany: 16 Kwi 2019 06:14 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Wśród blisko 3 milionów Ukraińców mieszkających w Polsce, rozeszło się, że można dorobić na blabla. Kto Ci tu zagwarantuje , że Władimir czy inny Sasza Cię dowiezie bezpiecznie do celu ?
Twoje ryzyko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Blablacar
#30 PostWysłany: 16 Kwi 2019 11:27 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
@pazur

Bo rozumiem, że statystyczna Anna, Adam czy inny prasłowiański Sławomir to gwarancję bezpieczeństwa w swoim Golfie TDI dają?
http://statystyka.policja.pl/st/ruch-dr ... oczne.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Blablacar
#31 PostWysłany: 16 Kwi 2019 12:19 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
To jasne i oczywiste [ dla mnie przynajmniej] że żadne imię gwarancji udanego dotarcia do celu nie daje. Nawet jak jakiś John się ogłosi. :D
Ale w poście mojego poprzednika była wzmianka o ukraińskich imionach, i dlatego taka odpowiedź. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Blablacar
#32 PostWysłany: 16 Kwi 2019 12:37 

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 122
Nie chodzi mi o bezpieczeństwo dotarcia na miejsce, tylko czy w ogóle przejazd się odbędzie, czy ktoś za tym kontem istnieje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Blablacar
#33 PostWysłany: 16 Kwi 2019 12:38 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Tego to nikt nie wie. Jak to sprawdzić ? Jednak bym brał kogoś z pozytywną historią [ opiniami]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Blablacar
#34 PostWysłany: 06 Lut 2020 21:49 

Rejestracja: 20 Kwi 2011
Posty: 312
niebieski
Trzeba też uważać. Ostatnio zaczęli dawać częściej ceny z kosmosu na ogłoszeniach. Polacy dostają taką cenę, a Ukraińcy dostają połowę ceny z ogłoszenia pisząc na prv. Zgłaszam każde takie ogłoszenie jakie widzę na mojej trasie Warszawa Trójmiasto i Warszawa - Tomaszów Lubelski. Celem jest wożenie swoich rodaków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Blablacar
#35 PostWysłany: 06 Lut 2020 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
Nie od dziś tak kombinują, zresztą Uber czy tam inne Bolty również przez nich opanowane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Blablacar
#36 PostWysłany: 07 Lut 2020 13:31 

Rejestracja: 24 Gru 2014
Posty: 391
Loty: 55
Kilometry: 104 070
niebieski
z mojego doświadczenia wynika i moich współpasażerów, których zabierałem. z Ukraincami jest taki problem że często np Kijów Gdańsk jada przez Poznań i Warszawę, często się spóźniają itd. więc może to być problem, i oczywiście rzucają np Poznań Warszawa cenę 30 zł , więc raczej nie jadą autostradą itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Blablacar
#37 PostWysłany: 17 Lut 2020 01:14 

Rejestracja: 20 Kwi 2011
Posty: 312
niebieski
Aktualnie serwis sam wyznacza przystanki na trasie kierowcy. Przykładowo kierowca zgłasza kurs Warszawa Lwów dla 4 os bez przystanków. W aplikacji pokaże się np kurs Warszawa Zamość. Po 2 odwołanych pasażerach serwis blokuje taką opcje przystanków pośrednich. Informacja od jednego z użytkowników serwisu, który komentował na fb.
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group