Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 16 Sie 2018 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@Aga_podrozniczka,
Lokalne wypozyczalnie maja samochody w dobrym stanie, oczywiscie sprawne i regularnie serwisowane, ale faktycznie dosc wiekowe (w przypadku najtanszych ofert - nawet 12-15 lat).
Jesli zdecydujesz sie wziac auto z globalnej sieciowki, moge podeslac kod na 20% off na Europcar lub 10% na Hertz.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#42 PostWysłany: 16 Sie 2018 14:53 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Aga_podrozniczka napisał(a):
Widzialam taki artykul w niedziele: https://www.backpackerguide.nz/the-best ... -auckland/ Tam jest napisane, w jakim wieku sa auta w roznych tanszych wypozyczalniach.


Lista oczywiście nie jest kompletna, małych wypożyczalni jest w NZ cała masa. Większość z nich oferuje oczywiście samochody z przebiegiem 200k+ co nie znaczy, że są to złe samochody, choć można trafić na niezłego trupa. Oczywiście komfort jazdy kilkunasto letnim samochodem z japońskim GPS jest zupełnie inny od max kilku letniego z międzynarodowej wypożyczalni. Małe wypożyczalnie nie zapewniają też odpowiedniego assistance, bo w przypadku awarii masz problem głównie Ty, a nie wypożyczalnia. Miałem to nieszczęście, że zepsuł mi się właśnie taki 200k+ i właściciel wypożyczalni jedyne co mógł zaoferować to zwrot kosztów po naprawie na właśną rękę w najbliższym warsztacie. Szczęśliwie nie było to nic poważnego, jednak kilka dobrych godzin w swoim bardzo napiętym harmonogramie straciłem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#43 PostWysłany: 16 Sie 2018 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
p.wl napisał(a):
@Aga_podrozniczka,
Lokalne wypozyczalnie maja samochody w dobrym stanie, oczywiscie sprawne i regularnie serwisowane, ale faktycznie dosc wiekowe (w przypadku najtanszych ofert - nawet 12-15 lat).
Jesli zdecydujesz sie wziac auto z globalnej sieciowki, moge podeslac kod na 20% off na Europcar lub 10% na Hertz.

Dzieki, jeszcze nie zdecydowalam sie na zadna firme, ale chyba Alamo wychodzilo najtaniej. Jak cos, to odezwe sie na priv. Nie mam kompletnie nic zaplanowanego oprocz lotu. Zebralam pare linkow z trasami, ale jeszcze ich nie przejrzalam.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 22 Sie 2018 09:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
opo napisał(a):
Lista oczywiście nie jest kompletna, małych wypożyczalni jest w NZ cała masa. Większość z nich oferuje oczywiście samochody z przebiegiem 200k+ co nie znaczy, że są to złe samochody, choć można trafić na niezłego trupa. Oczywiście komfort jazdy kilkunasto letnim samochodem z japońskim GPS jest zupełnie inny od max kilku letniego z międzynarodowej wypożyczalni. Małe wypożyczalnie nie zapewniają też odpowiedniego assistance, bo w przypadku awarii masz problem głównie Ty, a nie wypożyczalnia. Miałem to nieszczęście, że zepsuł mi się właśnie taki 200k+ i właściciel wypożyczalni jedyne co mógł zaoferować to zwrot kosztów po naprawie na właśną rękę w najbliższym warsztacie. Szczęśliwie nie było to nic poważnego, jednak kilka dobrych godzin w swoim bardzo napiętym harmonogramie straciłem.

To najlepsze podsumowanie. Osobiście nie wypożyczałem auta, ale parę podobnych historii słyszałem przemierzając Aotearoe.
Nawet w mniejszych firmach Kiwi są - z reguły - uczciwi, więc problemów ze zwrotrem, czy z dogadaniem się nie będzie. Aczkowliek straconego czasu nikt nie odda, więc wypożyczanie starego i taniego auta, zawsze wiąże się z ryzykiem.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 04 Lis 2018 20:57 

Rejestracja: 08 Lis 2013
Posty: 253
niebieski
Wypożyczenie samochodu w GoRentals będąc młodym kierowcą przebiegło bez problemu. W związku z tym, że excess wynosił 250 NZD przy oddaniu samochodu kobieta popatrzyła na samochód przez chwilę i powiedziała, że wszystko jest ok. Płatność kartą debetową bez problemu.
Jeżeli chodzi o autobus z lotniska to na stronie jest darmowy numer i można dzwonić. My mieliśmy problem przy drugiej rezerwacji, więc po prostu wyszliśmy przed lotnisko (wyjście po lewej) i zabraliśmy się kolejnym autobusem.
Podsumowując dobry stosunek jakości do ceny.


Btw może warto byłoby dopłacić do diesel'a jeżeli byłaby taka możliwość. Różnica na litrze paliwa wynosi średnio ponad 60 centów. Jeżeli chodzi o kupony z pak n save z 6centową zniżką na 1L to zazwyczaj dotyczą one stacji na terenie sklepu lub stacji "Z".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 05 Lis 2018 03:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Ja w koncu nie pojechalam na objazd NZ, wybralam wyspy na Pacyfiku. Planowalam pozyczyc auto na 24h w Auckland, podczas powrotu, ale zwatpilam. Poczytalam troche recenzji tanich firm i stwierdzilam, ze moze lepiej międzynarodowe, ale te nie mialy lepszych recenzji. Najlepiej wypadal Budget i Hertz, Avis recenzje fatalne. Do tego ceny za najmniejszy samochod za 1 dzien od okolo 130NZD. Poza lotniskiem taniej, ale jak mam dorzucic po 1h na dojazd do tańszego biura, to moje 24h drastycznie sie skracaja. Dalam sobie spokoj i pojade autobusem do Auckland, zamiast zwiedziec cos poza.

Po jezdzeniu 20 letnia RAV na Samoa nie mam weny na jakis wiekowy pojazd w taniej wypozyczalni.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 07 Lis 2018 00:03 

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 147
Ja pożyczałam auto z Omega Rentals - budget premium za 22NZD/dobę. Mazda 2 (Demio) czterodrzwiowa, automat, jakieś 6-9 lat i 160tys. przebiegu. W trakcie jazdy urwała się wycieraczka - zgłosiłam przez infolinię, kazali sobie kupić i wysłać zdjęcie faktury.
Góra
 Profil Relacje PM off
makensis lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 09 Lis 2018 02:12 

Rejestracja: 15 Maj 2011
Posty: 67
Omega jest spoko, kilka razy z nich korzystałem, są też self-operated tańsze i lepiej wyposażone auta jak Dollar, dollarcarrental.co.nz - w sumie bez problemu, ale nie liczcie na jakikolwiek support. Nie brałbym Wicked.
_________________
Tajlandia - Indie - Nepal - Wietnam - Chiny - Kambodża & Wenezuela
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 20 Gru 2018 00:12 

Rejestracja: 04 Lis 2014
Posty: 114
Loty: 44
Kilometry: 147 937
Z jakim wyprzedzeniem rezerwować samochód? Kiedy ceny są najlepsze? Jeśli ktoś dysponuje jakimś kodem zniżkowym będę wdzięczny.
Ma może ktoś jakieś doświadczenie z Hitch Car Rental?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 21 Gru 2018 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
@Marek696 im wcześniej, tym lepiej, zawsze możesz za darmo anulować jak później znajdziesz lepszą ofertę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 22 Gru 2018 16:59 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Samochód rezerwuj jak najwcześniej. Im bliżej do terminu wynajmu ceny potrafią znacznie rosnąć co przetestowałem niestety na sobie...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 04 Sty 2019 14:27 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 211
Loty: 14
Kilometry: 90 771
niebieski
Na luty br. zarezerwowałem auto w APEX. Braku opłaty 'one way', niska cena, gwarantowane auto 3-4 letnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 26 Lut 2019 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Wypożyczaliśmy samochód z Omegi, Toyota Vitz, nie najnowsza, ale generalnie wszystko ok. Zaliczyliśmy stłuczkę (ubezpieczcenie w opcji "full"), w infolinii ich Assistance oznajmili nam, że się tym nie zajmują (bo teoretycznie samochód zdolny dojazdy, rozwalony tylny zderzak, plus uszkodzenie zamykania bagażnika), kazali się zgłosić bezpośrednio do biura Omegi. Tak też poczynilismy, zlecono nam się stawić w najbliższym oddziale (na całe szczęście akurat byliśmy w pobliżu cywilizacji i 20 min od tegoż oddziału...). Po oględzinach i wypełnieniu raportu dali nam nowy samochód (ten sam model), ale jako że skorzystaliśmy w ten sposób z ubezpieczenia, oznajmiono nam, że do końca wyjazdu już nam ono nie przysługuje (pewnie było gdzieś drobnym druczkiem?). Nie dało się też dodatkowo zapłacić za ubezpieczenie (co akurat jest mało fajne, my akurat byliśmy już kilka dni przed końcem wypożyczenia, ale co jakby ktoś nam zaparkował na tyłku 1-go dnia?).

Niemniej jednak o samej Omedze nic negatywnego powiedzieć nie można, miła obsługa, pojazd sprawny itp.
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 27 Mar 2019 18:52 

Rejestracja: 17 Sie 2015
Posty: 305
Loty: 139
Kilometry: 280 764
niebieski
-20% na www.nzrentacar.co.nz
KOD: ROADIE20
ważny do 12.04.2019

(wrzucam tutaj a nie w kodach, ponieważ wypożyczalnia działa tylko na terenie NZ)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 29 Mar 2019 10:12 

Rejestracja: 04 Lis 2014
Posty: 114
Loty: 44
Kilometry: 147 937
Omega Rentals - samochód odbierany w biurze w centrum Auckland i tam też oddawany. Toyota Vitz, kilkuletnia z przebiegiem 53 tys., bardzo ekonomiczna. Samochód wypożyczony z opcją pełnego ubezpieczenia. Brak jednak dokładnych informacji na stronie co wchodzi w zakres tego pełnego ubezpieczenia. Obsługa miła, wszystko przebiegło sprawnie. Na miejscu dowiedzieliśmy się, że jednak ubezpieczenie nie pokrywa wszystkiego. O ile rzeczy takie jak zamknięcie kluczyka w aucie, brak paliwa czy rozładowanie akumulatora przez zaświecone światła są oczywiste, o tyle zdziwiłem się, że w przypadku złapania gumy w samochodzie zostaniemy obciążeni kosztem zakupu nowych opon. Na szczęście nie przydarzył nam się żaden wypadek, więc nie mogę przekazać żadnych doświadczeń w tym temacie. Ogólne polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 29 Mar 2019 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
Również mogę potwierdzić dobre opinie o Omega Rentals. Auto odbierałem w Queenstown (biuro w samym centrum, auto odbiera się z piętrowego parkingu parę ulic dalej), a oddawałem na lotnisku ZQN (biuro w kontenerze poza lotniskiem, warunki jak na budowie, ale podobno to tymczasowe), w obu miejscach miła i bezproblemowa obsługa. Ubezpieczenia nie brałem, bo mam z icarhireinsurance, gość tylko zapytał czy jestem świadom że mam opcję minimum i czy mam inne ubezpieczenie, nie nagabywał na wykupienie dodatkowego u nich. Samochód - dość wiekowy, ze wszystkich stron porysowany Nissan Tiida, wnętrze zmęczone, ale jeździło się nim bardzo dobrze, technicznie utrzymany bez zarzutu. Za takie pieniądze (115 nzd/4 dni) zdecydowanie warto.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 08 Kwi 2019 03:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2011
Posty: 93
Loty: 31
Kilometry: 40 220
ja polecam jucy lub spaceships ;-) i mogę zaoferować zniżki ok. 10% ;)
_________________
http://www.ozlandtravel.com
Facebook: Ozland Travel, Instagram: Ozland Travel
Australia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 08 Kwi 2019 06:27 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Korzystalismy w marcu z apex'a. Auto - toyota corolla z 2017 w automacie. Przebieg bodajze 27k km. Z tego co widzialem ich flota to glownie corolle i rav 4. Za opcje z pelnym ubezpieczeniem na 8 dni zapłaciliśmy 392 NZD (promo 49nzd za dzien). Auto w dobrym stanie technicznym, malo poobijane. Mi niestety zdarzylo sie mu zderzak od spodu przerysowac o kraweznik - przy oddawaniu nikt na to nie zwracal uwagi (w koncu full insurance). Generalnie wszystko bezproblemowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 09 Kwi 2019 17:02 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
Wynajmowałem w marcu 2019 samochód z Thrifty (przez economycarrentals.com).
Dostaliśmy roczną Toyote Highlander z bardzo bogatym wyposażeniem.
Przy zwrocie bez żadnych problemów.
Zdecydowanie polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 25 Kwi 2019 17:01 

Rejestracja: 09 Mar 2010
Posty: 224
niebieski
Brałem w marcu na 12 dni samochód z Europcara przez rentalcars.com (Wellington-Chirstchurch). Cena 1460pln za dobrze wyposażoną Corollę, do tego wpada bonus 10% na wizza ;). Na przeprawie promowej zostawiałem samochód w Wellington i odbierałem w Picton nowy. Odbiór i zwrot we wszystkich punktach super. Auta miały po 16.000-19.000 km przebiegu. Ubezpieczenie bazowe bo miałem icarhireinsurance. Mam porównanie do Apexa sprzed dwóch lat, obsługa też bez zastrzeżeń, ale jednak samochód w Apexie leciwy. Ponownie brałbym z Europcara.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group