Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Mar 2019 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2012
Posty: 203
niebieski
Witam,
To będzie mój pierwszy lot z niemowlakiem, do tej pory nie zwracałem uwagi na te kwestie. Czy dalej obowiązuje pierwszeństwo wejścia na pokład dla rodziców z dzieckiem <2rż? Czy to pierwszeństwo będzie obowiązywać tylko przy wykupieniu priority?
Czy przy braku wykupionego miejsca (przydział losowy) dla rodzic1+infant i rodzic2 rodzice będą rozdzieleni czy stewardesy będą starały się nas posadzić razem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 02 Mar 2019 00:20 

Rejestracja: 16 Sty 2014
Posty: 97
Cześć, ja leciałam ostatnio Ryanairem i stałam z niemowlęciem (i dwójką starszych) razem ze wszystkimi w kolejce do priority boarding (mało kto stoi do non-priority). Nie było zmiłuj. Wręcz parę osób się przed nas wepchnęło :-( I o ile pamiętam, w Ryanairze zawsze tak było.. Na 6 lotów z małym dzieckiem tylko raz życzliwy personel w Gdańsku nas przepuścił.
Góra
 Profil Relacje PM off
seelk lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 02 Mar 2019 08:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Nie mam zbyt dużego doświadczenia z lataniem z infantami ale... Moim zdaniem wiele zależy od zwyczajów panujących na lotnisku i obsługi na lotnisku/samolocie/przy kontroli bezpieczeństwa.
Zasadniczo kiedyś w LCC zawsze albo b. często był komunikat przy bramce, że w pierwszej kolejności zapraszamy pasażerów z wykupionym pierwszeństwem oraz z małymi dziećmi. Od jakiegoś czasu go już nie słyszałem no ale może to dlatego, że średnio połowa pasażerów ma wykupione pierwszeństwo. Moje doświadczenia są takie, że mimo to dalej można stanąć w owej kolejce ale z realnym pierwszeństwem ma ona już niewiele wspólnego. Pewnie gdyby dopchać się odpowiednio wcześnie pod samą bramkę z niemowlakiem w wózku czy na rękach to w jakiś sposób idzie wymusić na obsłudze, żeby wpuściła nas jako pierwszych ... no ale przecież nie o to chodzi ...
Są lotniska prorodzinne i są takie gdzie mają pomoc podróżnych z dziećmi w poważaniu.

Lot FR z Modlina. Pytanie do pracownika zczytującego karty przed wejściem na security czy można skorzystać z fast tracka albo podejść bez kolejki do któregoś stanowiska. Mina pracownika jakbym do niego po mandaryńsku coś mówił a później jak załapał popatrzył jak na g*** i odpowiedział nie ma takiej możliwości.
Dublin. Pracownik przy security sam wyłapał nas z tłumu, zaprosił do osobnej bramki, dzięki której ominęliśmy kolejkę i wydzieloną trasą dostaliśmy się pod stanowiska kontroli. Nie jest to fast track bo w DUB jest on w innym miejscu.
W Warszawie korzystaliśmy z Fast Tracka (nie związane z niemowlakiem) poszło ekspresowo a Panie z obsługi bardzo starały się aby wszystko było bezproblemowe i miłe.
W Rzymie [FCO] pracownik wyłapał nas z tłumu i skierował do Fast Tracka. Nie byliśmy tam sami z niemowlakiem, zatem widać, że to stała praktyka.
Nie korzystałem ale słyszałem, że w Lizbonie na terminalu 2 też kierują na Fast Tarck.

W samolocie dużo zależy od załogi i wolnych miejsc. Na locie Wizza do Rzymu mieliśmy miejsca obok siebie ale w rzędzie, którym są tylko dwa siedzenia (A321) stewardesa po zakończonym boardingu sama z siebie do nas podeszła, powiedziała, że jest wolna trójka i na pewno będzie nam tam wygodniej. Pomogła nawet się przemieścić z rzeczami. Super to było miłe. Za to na powrocie mieliśmy osobne siedzenia i spytałem załogę czy nie pomogliby w takiej sytuacji. Nie wykazywali prawie żadnej chęci pomocy. Usprawiedliwić może ich może na pewno fakt, że LF na tym locie był bardzo wysoki.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Gaszpar, 02 Mar 2019 11:06, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 02 Mar 2019 10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Gaszpar napisał(a):

Pytanie do pracownika szczytującego .


Zboczeniec robił to publicznie?!?;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
Gaszpar uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 02 Mar 2019 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Dzieki poprawiłem ;)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 04 Mar 2019 18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2016
Posty: 46
Nasze doświadczenia są takie:
Lot z niespełna 3-miesięcznym dzieckiem z Modlina, pierwszy lot, długa kolejka do security, ale historia jak u Gaszpara. Dodatkowo przy przejściu przez kontrolę kazano mi nawet wyjąć spod główki bambusową chusteczkę i pomimo moich próśb efektem było obudzenie się dziecka. Dalej przy bramce stanęliśmy do priorytetu bez wykupienia. Pani kręciła nosem, ale przeszliśmy.
W wieku 10 miesięcy podobna sytuacja, kolejny test Modlina niebawem.
Na Okęciu (korzystaliśmy z Fast Tracka), w Krakowie, Rzeszowie i Gdańsku wchodziliśmy na pokład z pierwszeństwem bez żadnego problemu – zwykle sami podchodzimy, nie czekając na reakcję obsługi. Przy małym obłożeniu nie ma to większego znaczenia.
Na TFS kontrola bardzo sprawna oddzielnym przejściem. Przy bramce nie było problemu z priorytetem – ale tu warto podkreślić - jeśli wracacie z ciepłych kierunków to po przejściu bramki można stać w kolejce do wejścia na pokład, czy to w rękawie, terminalu, czy na płycie i tu robi się nieprzyjemnie. Raz nas to spotkało, co poskutkowało dużym rozdrażnieniem (duchota, gorąco w chuście), w związku z tym po wejściu na pokład mieliśmy małą awanturę. Przy kolejnych takich lotach spokojnie czekaliśmy i wchodziliśmy na końcu kolejki, oczywiście w przypadku lotów np. FR trzeba się liczyć, że współpasażerowie siedzący obok Was nie będą chcieli się przesiąść, bo sami już się przesiedli, wtedy gdy Wy spokojnie czekaliście w terminalu no i kwestia miejsca na bagaż...
W IEV i TLV bez żadnych przyśpieszeń, ale za to w TLV dziecko gwarantowało nam brak osobistej 8-)
My po parunastu lotach już się tak nie fiksujemy na szybsze wejście no, chyba że jest to dłuższy lot i chcemy mieć wszystko pod ręką.
Na ogół w samolocie nie spotkaliśmy się z niemiłymi sytuacjami i nie tyle stewardessy nam pomagały ile sami współpasażerowie widząc malucha byli życzliwi.
Miłego lotu :)
_________________
https://totutotam.eu/
https://www.instagram.com/totutotam_eu/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Mar 2019 23:02 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Nie wiem o co chodzi z tym fasttrackiem w tanich liniach... Przecież z reguły jest marsz przez płytę albo autobus więc pierwszeństwo sprowadza się do stania w busie/przedsionku, często w duchocie/mrozie i ciasnocie.

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 31 Mar 2019 01:15 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
https://www.google.com/search?q=fast+tr ... e&ie=UTF-8
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 31 Mar 2019 09:17 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Miałem na myśli priority boarding - ciężko to wywnioskować z kontekstu, prawda @boots?

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 31 Mar 2019 14:09 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Napisałeś wyraźnie:
Cytuj:
Nie wiem o co chodzi z tym fasttrackiem w tanich liniach

A w myślach to ja nie potrafię czytać...

A jeśli pytasz o priority boarding, to jest to w pakiecie z dużym(?) bagażem podręcznym.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 10 Lip 2019 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2012
Posty: 203
niebieski
Podróż już dawno za nami. Lecieliśmy z POZ, gdzie nas skierowali do wejścia priority po zeskanowaniu biletów, w ZAD stojąc w bardzo długiej kolejce (staliśmy jeszcze przed budynkiem lotniska) do kontroli paszportowej, obsługa nas poprosiła do oddzielnego okienka i wszystko poszło bardzo sprawnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 23 Paź 2019 13:07 

Rejestracja: 03 Wrz 2019
Posty: 60
Loty: 66
Kilometry: 114 938
My na 6 lotów z dzieckiem, zawsze mieliśmy priority. Najpierw nas prosił personel przed kolejkę, a teraz już sami idziemy na początek i mówimy, że mamy dziecko do 2 r.ż. Nigdy nie ma z tym problemu. W tym roku ostatni lot przed drugimi urodzinami Nas czeka i też mam zamiar z tego skorzystać >:-)


Ostatnio edytowany przez Madzik1988, 23 Paź 2019 13:32, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Piotr_466 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group