Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 09 Sty 2019 15:59 

Rejestracja: 29 Lis 2016
Posty: 128
Loty: 77
Kilometry: 197 012
Szczepiłem się na żółtą febrę przed wizytą w Kolumbii z uwagi na wizytę w Leticii na południu. Na miejscu okazało się, że nikt nie był tym zainteresowany i o żółtą książeczkę nie pytał.
Efektów ubocznych nie stwierdziłem :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#42 PostWysłany: 09 Sty 2019 16:14 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
ktoś z Was się szczepił na lotnisku w Bogocie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 16 Sty 2019 19:08 

Rejestracja: 27 Paź 2013
Posty: 59
Szczepiłem się w Gdańsku miesiąc temu i też złapała mnie trzydniowa gorączka i osłabienie, lepiej że to miało miejsce w domu a nie w Bogocie. Koszt szczepionki wraz z "konsultacją lekarską" to 250 zł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 12 Lut 2019 03:34 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 1
Nie wiem jak korzystać z tego forum. Nie mogę znaleźć opcji odpowiedzi na posty. Celll19 wysłałeś mi pytanie, ale nie umiem odpowiedzieć. Podaje swojego maila do kontaktu: robertligeza2@gmail.com. Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 12 Lut 2019 10:19 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Był ktoś ostatnio w Kolumbii i ma doświadczenia z Uberem (który jest nielegalny i w necie jest kilka historii, jak to policja robi problemy nie tylko kierowcom, ale też pasażerom)?
Ewentualnie z jakiej apki korzystać, żeby było tanio, miło i bezpiecznie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 13 Lut 2019 02:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 26
Testowałem w paru miastach (przełom listopada/grudnia) i nie było problemów (raz tylko z aplikacją wydaje mi się był bo kierowca nas nie widział. Ale wystarczyło napisać skąd i dokąd i udało się dostać na lotnisko).

Na pewno uber działał w Bogocie, Medelin, Bucaramanga, Cartagena. Nie działał jak dobrze pamiętam w Santa Marta (nie było kursów dostępnych a szkoda).

Co do innej apki - polecał mi ktoś z miejscowych rosyjską "indrive" czy coś podobnie brzmiącego ale nie miałem okazji testować.


Ostatnio edytowany przez marcino123, 13 Lut 2019 20:00, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 25 Lut 2019 11:36 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 561
Loty: 169
Kilometry: 441 450
niebieski
Dzięki napisałem do Ciebie.

Czy ktoś może coś więcej powiedzieć o indrive ? Ja jeszcze wyczytałem że polecają Tappsi Easy ale słabo idzie mi próba użycia tego

Robert Kolumbijczyk napisał(a):
Nie wiem jak korzystać z tego forum. Nie mogę znaleźć opcji odpowiedzi na posty. Celll19 wysłałeś mi pytanie, ale nie umiem odpowiedzieć. Podaje swojego maila do kontaktu: robertligeza2@gmail.com. Pozdrawiam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 26 Lut 2019 14:11 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 561
Loty: 169
Kilometry: 441 450
niebieski
Jak jest w końcu z opłata wylotową ? Lece na 13 dni
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 26 Lut 2019 17:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 26
U mnie nie było.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 27 Lut 2019 05:08 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 169
Loty: 218
Kilometry: 674 180
w chwili obecnej nie ma zadnej oplaty wylotowej ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 11 Mar 2019 20:12 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Jakiego operatora komórkowego żeby mieć internet polecacie w Kolumbii? Czy kupno prepaida jest problematyczne?
No i czy można kupić kartę na lotnisku w Bogocie?
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off
zielufl lubi ten post.
 
      
#52 PostWysłany: 13 Mar 2019 09:05 

Rejestracja: 27 Paź 2013
Posty: 59
Z kupnem prepaida nie miałem problemów, został zakupiony w Bogocie w jednym z marketów Exito (tym przy plaza Bolivar). Przed kasami są stoiska operatów: Tigo, Virgin Mobile. Do kupna będzie Ci potrzebny jakiś dokument i Panie z obsługi zarejestrują i aktywują dla Ciebie numer. W moim telefonie miałem Virgin a w drugim Tigo i co do działania nie mam zastrzeżeń. Koszt Tigo 20 000 COP (pakiet ważny 15 dni), Virgin 30 000 COP (pakiet ważny 30 dni)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 17 Mar 2019 18:06 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
maxima napisał(a):
ktoś z Was się szczepił na lotnisku w Bogocie?

jeśli ktoś zainteresowany ;)
szczepiłam się na żółtą febrę za darmo na lotnisku w Bogocie - "szpital" jest po prawo od wejścia na miedzynarodowe odloty, gdzieś na wysokości wejścia nr 4-5 (nie pamietam), na 1 piętrze
Byłam w sobotę, czynny do 18. Była niby kolejka, ale jak pokazałam, że mam bilet na lot o 17:30, to trochę mnie przepchnęli i weszłam poza numerkiem.
Ogólnie nikt nie mówi tam po angielsku ;) jest mini wywiad, pytania są na kartce po angielsku. Ogólnie przyjemnie. Otrzymuje się zółtą książeczkę.
Po samym szczepieniu trochę słabiej się czułam przez ok 24h ale bez żadnych problemów. Przed szczepieniem ostrzegają przed tym.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 28 Mar 2019 13:01 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Co do karty prepaid odpowiem - kupiłem starter Claro w ich oficjalnym centrum w Bogocie (na lotnisku nigdzie nie widziałem). Oczywiście trzeba mieć paszport i dobrze jest od razu poprosić o konfigurację LTE (domyślnie łapie tyko 3G).

Claro samo w sobie działa przyzwoicie, ale w niektórych miejscach nie ma pokrycia a wydaje mi się, że inne sieci miały.
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 05 Kwi 2019 22:03 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
A propos Uber-a w Cartagenie. Kolega @niewiem pisał o tym w lutym ale moje marcowe doświadczenia są zupełnie odmienne. Sama aplikacja Uber-a działa ale zamówienie kursu wymaga albo szczęścia albo świętej cierpliwości. W środku dnia, w różnych miejscach blisko centrum nie udało mi się to ani razu. Albo wyświetla się od razu informacja o braku pojazdów albo, że czas oczekiwania wynosi np. 15 minut. Gdy się go zaakceptuje i nawet już widać jadący do nas samochodzik, nagle znika on z ekranu i aplikacja ponownie wybiera kierowcę, po czym sytuacja wygląda podobnie. Zamawianie Uber-a zamienia się w oglądanie zmieniających się samochodzików jadących do nas z różnych stron miasta, z których żaden nie dojeżdża. Prawdopodobnie wygląda to tak, że, kierowca nie za bardzo czuje się zobowiązany po nas naprawdę przyjechać i jeśli złapie kogoś po drodze to "się wypisuje" z naszego kursu a Uber, skoro jest tam nielegalny pewnie nie może im nic zrobić. Może miałem pecha ale takie są moje doświadczenia. Nie polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mikolaj2206 lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 09 Kwi 2019 09:14 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Potwierdzam - uber nie działa najlepiej w Kolumbii (naczytałem się tutaj jak on dobrze działa, ale ja tego nie potwierdzam). Częste anulacje, brak info, długie oczekiwanie.
Jeżeli chcemy dojechać z lotniska to raczej zapomnijmy o tym. To samo tyczy się dworca autobusowego w Bogocie - obstawione są policjantami, którzy sprawdzają samochody. Uberowcy tam nie podjadą (w przypadku dworca stają kilkaset metrów dalej na stacji benzynowej).
Jeżeli jednak uda się złapać to jest całkiem spoko - cena dobra i goście przyjemni.
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 08 Maj 2019 13:54 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 561
Loty: 169
Kilometry: 441 450
niebieski
Karta do kupienia na lotnisku w Bogocie w sklepie z elektroniką do telefonów komórkowych. Nie ma żadnej reklamy ale wystarczy zapytać o sim card i to wystarczy aby dokonać zakupu. Telefon konfigurują od razu.\
Uber w Bogocie działa dobrze. Zabiera z lotniska i wiezie na lotnisko (zostawia na parkingu)
W Kartagenie również nie ma z nim problemów chodzi czas oczekiwania bywa dość długi po za centrum.
Santa Marta nie ma uberka. Lokalne taxi pozostaje. I niestety jest jak wszędzie. Miałem apke easytaxi ale to nie wiele zmienia. Działają tam tylko karty kolumbijskie wiec płatność gotówka. Zanim człowiek wsiądzie i się zorientuje to ma kurs anulowany a już z facetem jedzie :D albo na apce pokazuje się kwota przejazdu po 1h od zakończenia kursu. Lepiej dogadać się od razu na kwotę.

Jeżeli chodzi o płatności kartą to nie ma ogólnie problemu w sklepach i restauracjach. Nawet na straganach dało się zapłacić. Lecz uwaga na niektóre supermarkety gdzie tylko lokalną kartą można zapłacić. Małe sklepiki tylko gotówka.

Warto sprawdzić w jakich bankomatach można wypłacać za darmo. Ja korzystałem z Revolut i bankomaty BBVA. 0 peso prowizji. Inne po około 13 zł nie zależnie od kwoty. Oczywiście nie korzystałem z DCC. Na lotnisku nie znalazłem BBVA wiec raz zapłaciłem prowizje. Potem zawsze się znajdzie kilka sztuk w mieście.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marcin.krakow lubi ten post.
 
      
#58 PostWysłany: 03 Mar 2020 13:53 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
Właśnie wróciłem z Kolumbii - nie chcę nikogo straszyć, ale w Kartegenie na głównej ulicy około godziny 18:30 zostałem napadnięty przez kolesia z nożem; podjechał na motorze, przyłożył mi nóż do brzucha i zabrał mój worek; kolejne dwa dni spędziłem na 3 posterunkach policji; do końca pobytu czułem się nieswojo;
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
#59 PostWysłany: 01 Kwi 2021 08:46 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 24
Loty: 145
Kilometry: 349 451
Widziałem, że są obostrzenia na święta jesli chodzi o korone.

ale chciałem się zapytać jeśli chodzi o imprezy kluby, restauracje czy są otwarte w którymś mieście ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 02 Kwi 2021 19:56 

Rejestracja: 25 Maj 2018
Posty: 12
Czesc
bylem w Bogocie restauracje sklepy otwarte, godzina policyjna od 00:00 do 05:00
jestem w Medellin restauracje otwarte, sklepy pico y cedula (wchodzi sie weglug ostatniego numeru w paszporte) ale jeszcze mnie nie sprawdzali wiec zawsze wszedlem, godzina policyjna 17:00 - 05:00
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group