Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Garnitur w Bangkoku
#1 PostWysłany: 27 Mar 2019 14:13 

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 22
Cześć,

Czy ktoś z forumowiczów kupował może ostatnio garnitur szyty na miarę w stolicy Tajlandii?

Byłem tam w zeszłym roku, ale niestety brakło mi na to czasu. Rozważam teraz wyjazd tylko w tym celu i szukam możliwie najbardziej aktualnych informacji z pierwszej ręki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 27 Mar 2019 14:19 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Zamierzasz lecieć specjalnie po garnitur?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 27 Mar 2019 14:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
W Polsce naprawdę można kupić dobry garnitur za 200-300 pln, więc jakoś nie widzi mi się targanie, no i szukanie go w Bangkoku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Mar 2019 14:23 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Nie szyłem garnituru, a jedynie koszule. Niestety finalny produkt nie był najwyższych lotów. Więcej nie zdecydowałbym się na to, czasu na poprawki jest mało, bo szkoda wakacji, a bądź co bądź Tajowie nie są wirtuozami krawiectwa, ot po prostu stosunkowo tanimi rzemieślnikami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Mar 2019 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Bo to pewnie chodzi o garnitur z wężem w kieszeni
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Mar 2019 14:24 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1163
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Hej, tylko przymierz koniecznie po uszyciu, bo na poprawki trochę daleko trzeba jechać :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Mar 2019 14:27 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
W Tajlandii w standardowym dla turystów zakładzie uszyjesz garnitur na wesele w remizie. Ale taki sam kupisz w Wólce Kosowskiej, a u Ptaka znacznie bardziej elegancki.

Elegancki garnitur szyje się choćby w Londynie...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 27 Mar 2019 14:35 

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 22
Planuję tak ułożyć majówkę, żeby mieć kilka dni na ogarnięcie tematu. A z Bangkoku bez większego problemu można znaleźć ciekawe miejsce do odwiedzenia.

Wiem, że w Polsce też można kupić w podobnej cenie garnitur, ale na pewno nie na miarę i z innych materiałów. Jeśli za cenę dobrego garniaka mogę mieć bilet w dwie strony, pozwiedzać i przy okazji uszyć coś na miarę to uważam, że jest to godne rozważenia. Tylko szukam w miarę aktualnych informacji, bo mam info sprzed 2-3 lat, a od tego czasu sporo mogło się zmienić.

@opo, a wchodziłeś "z ulicy" czy robiłeś jakiś research wcześniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Mar 2019 14:39 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@Olaf
Cytuj:
uszyć coś na miarę

Z dużym naciskiem na coś. ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Mar 2019 14:47 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
@Olaf robiłem wcześniej rozeznanie, bo wejść z ulicy to można do restauracji, a nie do krawca. Jednak pomimo rekomendacji, niby super materiałów, możliwości wyboru najmniejszego szczegółu wyszło... słabo. Było to z 10 lat temu, a od dobrych 9 lat chodzi w tym już ktoś z PCK. ;)
Mimo wszystko proponuję zakupić usługę w PL, również w sprawdzonym miejscu i dołożyć kilka złotych na wakacje w Tajlandii, finalnie jednak wyjdzie taniej. Miałem kiedyś sprawdzone bardzo dobre miejsce na koszule w Waw i jakość ich była nieporównywalna z tajskimi.
Góra
 Profil Relacje PM off
boots lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 27 Mar 2019 14:54 

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 22
Zgadza się, dlatego nie chcę lecieć w ciemno i chodzić po sklepach, testując poszczególnych krawców :)
Wpadł mi do głowy pomysł tajskiego garniaka i mając jeszcze niezaplanowaną majówkę, badam temat. Zdaję sobie sprawię z ryzyka i że można zrobić to prościej/bliżej. Nie liczę na dwa garniaki za 200$, jak się tam reklamuje większość zakładów. Tylko mam nadzieję, że akurat zagląda tu ktoś, kto ostatnio kupił coś godnego polecenia i może się wypowie.

Wiem, że kilka lat temu można było uszyć porządny garniak tutaj --> https://www.thewallstreettailor.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 27 Mar 2019 14:59 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Mówię tylko, że będzie ciężko. Tajlandia duża, krawców miliony, łatwiej trafić w lotka niż wybrać eksperta.
Patrząć na zakładkę "our clients" linka, który dałeś to nie uszyłbym tam nawet torby na zakupy. Jeżeli takie zdjęcia wrzucają jako swoje rekomendacje to znaczy, że nie może być dobrze... no ale może się nie znam.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 27 Mar 2019 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
Kilka lat temu obczajałem temat - za najlepszego uchodzi Tailor on Ten (https://www.tailoronten.com/).

Nie pamiętam już pozostałych, ale są różne porównania (vide: http://www.bangkok.com/magazine/5-great-tailors.htm i tym podobne), które warto sobie poczytać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Mar 2019 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
W Bangkoku przy tych całorocznych upałach ludziom nie jest za gorąco w garniturze? :roll:
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 27 Mar 2019 20:59 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Nie jest. Tam wszyscy chodzą w garniturach, tylko ci bogatsi w cienkich i z klimą.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 27 Mar 2019 21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 435
srebrny
O szyciu na miarę w Tajlandii, jakieś 60 stron postów :) :

https://www.lonelyplanet.com/thorntree/ ... n-thailand
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 27 Mar 2019 21:52 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
opo napisał(a):
Nie szyłem garnituru, a jedynie koszule. Niestety finalny produkt nie był najwyższych lotów. Więcej nie zdecydowałbym się na to, czasu na poprawki jest mało, bo szkoda wakacji, a bądź co bądź Tajowie nie są wirtuozami krawiectwa, ot po prostu stosunkowo tanimi rzemieślnikami.

Bo w Tajlandii nie szyje się u Taja, tylko u Hindusa.

Kilka lat temu ogarniałem temat i bardzo chwalony był Gulati: http://www.gulatibespoke.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 27 Mar 2019 21:53 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
@Zeus proszę o informację gdzie te dobre garnitury za 300 PLN.

@Olaf
Znajomek od kilku lat szyje regularnie w http://www.gulatibespoke.com/ i jest zadowolony. Cen nie znam, na pewno taniej niż szycie miarowe w Polsce ale i u nas z cenami oraz jakością różnie bywa. Pytanie w jaką półkę celujesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 27 Mar 2019 21:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
@kumkwat_kwiat

Mam z Pawo
i bardzo je polecam

np
https://www.pepper.pl/promocje/garnitur ... nie-130436

@greg1291 poniżej

to bardziej jako odpowiedz :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 27 Mar 2019 22:08 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
@Zeus
na takie wrzutki mały odpowiedni dział :lol:
znizki-na-odziez-i-obuwie,1502,46738


Ostatnio edytowany przez greg1291, 27 Mar 2019 22:09, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group