Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Mar 2016 01:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
biorąc pod uwagę że impreza to zacna, a poza tym, z samej natury dyscypliny wynika, że w wielu przypadkach kibicowanie można połączyć z przyjemnym wypoczynkiem, oraz, last but not least, nasi są on fire [ http://www.polskatimes.pl/sport/siatkow ... o,9717640/ ], czy ktoś był bądź wybiera się na którykolwiek z turniejów world tour? [pełna lista tutaj: http://www.fivb.org/EN/beachvolleyball/calendar.asp ]

ja myślałem o Hamburgu, ale koniec końców dokładnie w tym samym terminie mam inny wyjazd. Ale ciekaw jestem czy ktoś z was się gdzieś wybiera i ew. krótkiej relacji z tego typu imprezy. Olsztyn też się liczy :)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 16 Mar 2016 21:29 

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 2739
Loty: 15
Kilometry: 12 258
niebieski
W ostatnich latach zawsze coś mi przeszkadza by pojechać do Olsztyna czy wcześniej do Starych Jabłonek. Tegoroczny termin niezbyt mi odpowiada. Raczej w kolejnych latach,jeśli już. Ale z tej listy poza Polską warto zahaczyć o Hamburg i Klagenfurt.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 24 Mar 2016 00:55 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 171
Loty: 55
Kilometry: 83 455
Na World Tourach byłem w Pradze, Klagenfurcie (w sumie to ME), Rzymie (MŚ) i Berlinie. Nie liczę oczywiście polskich. Klagenfurt to absolutny top. Polecam każdemu, bo nasze imprezy się przy tym chowają. Rzym też był piękny, turniej na Foro Italico. Ale Klagenfurt jeszcze raz mistrzostwo!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 24 Mar 2016 01:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
są tam jakieś imprezy towarzyszące czy jak to w ogóle wygląda? wato tam być z powodów innych niż siatkówka?


choć ja raczej nigdzie nie pojadę, przynajmniej w tym roku - jedyny turniej z prostym dojazdem to Hamburg, w dodatku mam tam też ewentualną metę, ale mam akurat inny wyjazd w ten weekend i nie dam rady

Klagenfurt to kombinowanie, samolot / pociąg, musiałbym brać urlop w pracy co najmniej 1 dzień.... za dużo kombinacji

Rzym, Praga czy Berlin nie są w tym roku na liście
w Europie, poza Moskwą i Hamburgiem to w ogóle same małe miejscowości z problematycznym dojazdem
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Mar 2016 01:50 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
ja chcialem jechac na lige swiatowa do Nancy obejrzec naszych z brazylia i francuzami, ale jakos ten kraj juz mi sie srednio bezpieczny wydaje :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Mar 2016 10:25 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 171
Loty: 55
Kilometry: 83 455
Do Klagenfurtu można dojechać z Wiednia westbusem, bardzo sympatycznie. Turniej w Rzymie upadł (po MŚ była to już prowizorka), Praga zawsze kameralnie, tym bardziej, że był to single-gender. Z Berlinem nie wiem co się dzieje, ale pewnie nie ma go kosztem Hamburga, który od razu dostał Grand Slama.

Jeśli chodzi o imprezy:
Klagenfurt - niedaleko całego miasteczka organizowane jest przeogromne pole namiotowe. Już pierwszego dnia poznałem chłopaków, którzy tam mieszkali. Twierdzili, że na siatkówkę nie przyjechali, tylko pijem bawim się. I tak rzeczywiście było. Na polu (choć na nim nie byłem) była chyba jakaś dyskoteka. Oprócz tego były chyba 2-3 imprezy towarzyszące (jakieś koncerty bodaj), ale byłem tylko raz na jednej i to krótko. Wypiliśmy parę piwek ze Szwajcarami i poszliśmy do hotelu. Oczywiście było miasteczko siatkarskie, jakieś zabawy jak gra w cymbergaja smartami czy skoki z wysokości na poduszkę. Ja siedziałem praktycznie cały czas na trybunie, tym bardziej, że dla dziennikaryz i VIP-ów było full browarków, napojów i ciepłego i zimnego żarcia. A jak ludzie się bawili podczas meczów, to już poezja. Nasze Jabłonki się chowały, o czym zresztą rozmawiałem z Tomkiem Dowgiałło, szefem mazurskiego zamieszania. No i panie "strażaczki", które polewały kibiców wodą, a kąpiel w alpejskim jeziorze nie do zapomnienia (ciepła jak w wannie i morskiego koloru woda) Ale się rozmarzyłem :-)
Berlin - byłem, jak turniej odbywał się przy stadionie olimpijskim. Boisko główne było w Waldbuehne, czyli 22-tysięcznym amfiteatrze. Trochę komicznie to wyglądało, bo oczywiście nawet na finałach tylu kibiców nie było. Trzeba było się trochę naspacerować, bo boczne boiska były na górze, przy stadionie (biuro prasowe na samym dole, damn!). Jako takich imprez towarzyszących sobie nie przypominam, choć był jakiś koncert. Ale wspomnienia fajne.
Rzym - mistrzostwa świata w 2009 roku. Wszyscy (wspólnie z siatkarzami) byliśmy pod wrażeniem tego turnieju. Zorganizowany w Foro Italico, a kort główny na wielkim stadionie tenisowym, który na finałach (mecz odbywały się też przy sztucznym świetle) wypełnił się po brzegi. Ogromne miasteczko turniejowe, jakieś zabawy dla dzieci, sklepy, restauracje. Jakiś koncert też był. Organizacja bez zarzutów. Szkoda, że to wszystko upadło, bo rok później z opowiadań słyszałem, że to nie była nawet połowa tego, co na MŚ.
Praga - kameralny turniejek na wyspie Stvanice, na kortach tenisowych. Boisko główne na stadionie, ale na finały nie zostałem, więc nie wiem jak było z frekwencją. Generalnie bardziej dla zainteresowanych siatkówką.

Jeśli chodzi o polskie to wiadomo, że Jabłonki też mocno zaawansowane organizacyjnie (wiem, bo pracowałem przy turnieju :P). Mysłowice też miały swój deszczowy klimat ;-) A w Warszawie nie byłem. Z tego co wiem, fajne są jeszcze turnieje w Gstaad, a ostatnio chwalili sobie Kish Island. @rw30 nie wiem czy pamiętasz, ale kiedyś był turniej w Barcelonie. szkoda, że nie ma... Siatkarze najgorzej wspominają zawsze turnieje w Chinach, ze względu na żarcie. Ale już sukcesy pomagają im o tym zapomnieć ;-)

W tym roku WT odpuszczam, może wyrwę się w rodzinne strony do Olsztyna. Ale naoglądam się w Rio.

PS. Od kilku lat ciągnie mnie do Moskwy, może za rok...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 28 Kwi 2016 16:11 

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 2739
Loty: 15
Kilometry: 12 258
niebieski
Bilety na FIVB Beach Volleyball World Tour Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2016
https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/grand-slam

W dniach 14-19 czerwca 2016 Olsztyn po raz kolejny będzie gościł jeden z najbardziej prestiżowych turniejów siatkówki plażowej na świecie. Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn ponownie zawita do Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel” nad jeziorem Krzywym w Olsztynie.

Od piątku do niedzieli bilety za 50 zł na pojedynczy dzień. Karnet weekendowy na 3 dni kosztuje 120 zł. W sprzedaży też są bilety VIP-200 zł, karnet 500 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 15 Kwi 2017 21:19 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 171
Loty: 55
Kilometry: 83 455
Troszkę przestałem się zajmować plażówką, więc i na turnieje przestałem jeździć...

Ale czas chyba trochę to odkopać. W czerwcu (16-17) jest turniej w... Monako. Wielka ciekawostka. Planujemy z kolegą jechać, trochę posiedzieć też na wybrzeżu... Może ktoś też ma taki plan?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Kwi 2017 23:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ja też : ) ale wiesz, że w Monaco grają tylko kobiety ? : )
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maczup lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 15 Kwi 2017 23:42 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 171
Loty: 55
Kilometry: 83 455
Wiem, niestety żadna z naszych par się nie wybiera, ale siatkówka tam najwazniejsza nie będzie ;-)
@‌rw30‌ jeśli będziesz, to jakieś piwunio musimy zrobić!

PS. Zarezerwowane. Najpierw kupuję, potem myślę. Jak to pogodzę z robotą i innymi wyjazdami, weselami i innymi pierdołami, to nie wiem. Ale będzie fajnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Kwi 2017 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
kur*e, trochę nieczytelnie wyszło, ale 'ja też' odnosiło się do Twojego pierwszego akapitu
Troszkę przestałem się zajmować plażówką, więc i na turnieje przestałem jeździć... :)

więc nie, nie zobaczymy się, ale bawcie się dobrze! :)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Lip 2017 11:36 

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 2739
Loty: 15
Kilometry: 12 258
niebieski
Bilety na FIVB Beach Volleyball Warmia Mazury World Tour Olsztyn 2017.
https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druz ... rand-slam/

Ceny rozpoczynają się od 10 zł na piątek i od 20 zł na sobotę i niedzielę.
Zawody w Olsztynie nad jeziorem Ukiel będą ostatnią szansą sprawdzenia formy zawodników przed MŚ w Austrii.

Harmonogram gier Warmia Mazury World Tour Olsztyn 2017
Środa 19.07
13:00 - 18:50 Gry eliminacyjne - turniej kwalifikacyjny mężczyzn i kobiet
Czwartek 20.07
9:00-18:10 Gry grupowe - mężczyźni i kobiety
Piątek 21.07
9:00-11:30 Gry grupowe mężczyzn
12:20-18:00 Gry systemem pojedynczej eliminacji - kobiety i mężczyźni
19:00 Kids camp
Sobota 22.07
8:30, 9:30 - ostatnia runda turnieju mężczyzn
10:30, 11:30 - ćwierćfinał kobiet
12:30, 13:30 - ćwierćfinał mężczyzn
14:45, 15:40 - półfinał kobiet
17:00, 18:00 - półfinał mężczyzn
19:00 - Kids Camp
Niedziela 23.07
10:15 - Kids camp, mecz vipów,
12:30 - Mecz o 3 miejsce kobiet
13:30 - Mecz finałowy kobiet
14:45 - Mecz o 3 miejsce mężczyzn
16:00 - Mecz o 1 miejsce mężczyzn
Po zakończeniu ceremonia zakończenia dla kobiet i mężczyzn.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Lis 2018 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
czy ktos byl moze na turnieju World Tour / Major series w Hamburgu albo w Wiedniu? planuje sie wybrac na jeden z nich w 2019 roku ( w ogole w Hamburgu to chyba MŚ : ) ) ale nie wiem na ktory.... chodzi mi o takie szczegoly jak ktos tu opisywal o Klagenfurcie czy Gstaad, czy fajna organizacja, czy sa jakies miejsca gdzie niedaleko mozna samemu tez pograc w siatke itp itd
mysle tez o Espinho, ale nie mam pewnosci ze wszystkie najlepsze ekipy tam beda, dlatego mysle ze skonczy sie na Hamburg albo Wieden
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 22 Mar 2019 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
i jadę na MŚ do Hamburga, ha! :)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 08 Lip 2019 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
krótka relacja z mojego wyjazdu do Hamburga na MŚ:

wyszedł z tego wyjazdu prawdopodobnie najgorszy weekend trip ever:
* KLM zgubił mój bagaż w drodze do Hamburga. Leciałem tam w czwartek wieczorem, torbę dostałem dopiero w sobotę wieczorem (wracałem w niedzielę)
* z dwóch polskich par na mistrzostwach, udało mi się zobaczyć tylko jedną (druga odpadła zanim przyjechałem) i to tylko w jedyn meczu (w 1/8 finału) który przegrali - więc emocje, poza tym meczem Polaków, bliskie zeru
* przeziębiłem się (grając w siatkę plażową 2 dni przed wyjazdem :P ) , i zamiast wieczornego zwiedzania & nighlife'u, siedziałem w hostelu z herbatą w ręce
* kumpel musiał wyjechać z Hamburga dzień przed moim przyjazdem z powodu problemów rodzinnych,
* pogoda w Hamburgu w czasie weekendu - 15-17C, przelotne opady, słońce góra 1-2 godz. dziennie

tak, wiem, first world problems :mrgreen:
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 08 Lip 2019 14:22 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 171
Loty: 55
Kilometry: 83 455
Ale sam turniej chyba klasa? Tak przynajmniej wyglądało to w TV i necie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 08 Lip 2019 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
tak ale ze wzgledu na wszystkie okoliczności towarzyszące, które wymieniłem, jakoś średnio mi się to oglądało.

Ruscy klasa, Niemcy klasa, Norwegowie też choć to akurat nikogo nie zaskoczyło. Świetny (nikt się takiego nie spodziewał) występ Bourne & Crabb, akurat w sobotę wszedłem na side court / ćwierćfinał USA - BRA (Andre & George) przy stanie gdzieś 13-10 dla Brazylii w tie-breaku, więc widziałem ten epicki come-back (USA wygrało tie-break przegrywając w nim 11-14).
Fajnie oglądało się też panie, normalnie zupełnie ich nie oglądam, a w sumie wymiany są dłuższe / czasem ciekawsze, bo jednak ataki są dużo słabsze i łatwiej im bronić piłki.

Tylko że poza Polakami ja się średnio siatkówką emocjonuję, wolę grać, poza tym dawka 4-5 meczu dziennie (tyle przyjąłem w piątek i w sobotę) to naprawdę sporo, i na niedzielne finały, szedłem już trochę zmęczony siatkówką ( a do tego z gorączką). Fajnie natomiast było 2x zobaczyć Carambulę, bo jednak siatkówka plażowa jest sportem dość szablonowym jak chodzi o rozegranie akcji, a Carambula to styl zupełnie z innego świata.
Aha, wjazd na wszystkie mecze darmowy (do wyczerpania miejsc. Były też płatne bilety które można było wykupić ale dokonałem trafnej estymacji że sprzeda sie ich na tyle mało, że nie będzie problemem z wjazdem za free), w sobotę & niedzielę, jako że Niemcy grali do końca turnieju były spore kolejki, ale np w piątek (przed-przedostatni dzień turnieju) wszedłem bez problemu bez żadnych kolejek.

I jeszcze jedno: poza sporadycznym chodzeniem na mecze koszykówki ja raczej rzadko bywam na jakichś większych imprezach sportowych. I taka moja uwaga: ten sterowany przed wodzireja doping jest, na dłuższą metę, trochę męczący. Zwłaszcza kilka dni pod rząd, zwłaszcza jak 90% rzeczy dzieje się w języku, który zna się słabo.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group