Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1416 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#681 PostWysłany: 20 Mar 2019 18:31 

Rejestracja: 20 Mar 2019
Posty: 2
juggler5 napisał(a):
@gerypl pytałem o to kiedyś i otrzymałem taka odp :
" jesli nie bedziesz opuszczal lotniska i alkohol bedzie z paragonem w specjalnie zaklejonej torbie, ktora otrzymasz w sklepie duty free, to nie bedzie problemu.
Wyjatkiem moga byc przeloty do Australii, gdyz prawo australijskie zabrania:

https://www.homeaffairs.gov.au/travelse ... osols-gels

Podobnie z przelotami do USA, wszystkie plyny powyzej 100ml, nie zakupione na lotnisku w Doha moga zostac skonfiskowane, zalezy od humoru urzednikow.
Btw przewozilem tranzytem w specjalnie zaklejonej torbie do HK i nie bylo problemu. ;) "

@Zeus e-mail wysłany, zobaczę co odpowiedzą


Dowiedziałeś się czegoś ciekawego odnośnie wyjścia z dronem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#682 PostWysłany: 21 Mar 2019 11:39 

Rejestracja: 11 Paź 2018
Posty: 39
tomek04 napisał(a):
Ok super,że jest posiłek,dziękuję :) Lot trwa kilkanaście godzin więc dobrze wiedzieć czy zabrać ze sobą kanapki ;)
Co z pick-upem do hotelu w Doha? Czy trzeba brać taxi ?
Leży to w gestii Qatar Airways czy hotelu ?

@trocha Ogólnie nigdy nie latałem tak daleko,a liniami Qatar w ogóle nie latałem.


Jeżeli nie macie turbo dużych walizek to po wyjściu na terminal przyloty idziesz w prawo do końca na odjazdy busów, kupujesz kartę za 20 QR ( ok 20zł ) która latasz bez limitu przez 24h, pakujesz się w autobus 777 pod samym lotniskiem, który jedzie do centrum - miejsca są zawsze bo jeździ nimi mało ludzi ( mijając po drodze parlament, muzeum sztuki islamskiej i stare miasto ) aż do Doha City Centre ok 25 minut max, my przylecieliśmy ok 21 kataraskiego czasu ( autuobusy te jeżdzą od 7 rano do 23 ) i za 20 riali lecisz tym z lotniska praktycznie gdzie chcesz w Doha w obrębie miasta, jedziesz z hotelu jak masz dużo czasu zwiedzić miasto, wracasz na lotnisko. Nieoficjalna taxi ( gość sam podejdzie jak zwącha turystę i będzie próbował namówić ) to ok 100 QR ( można zbić cene do 70) a taxi po lewej stronie terminalu ( błękitne taxi ) to od 40-60 QR za kurs zależnie od tego gdzie chcesz jechać także różnica ok 150zł to jednak jest troszkę, a wygody aż tak nie ubywa bo przystanki są położone bardzo blisko dostępnych hoteli, a po Doha przemieszczanie się nawet suchą nogą to czysta przyjemność. A na jedzenie koniecznie wbrew stereotypom wybierzcie się ( wg zasady najciemniej pod latarnią ) do samego centrum Souq Waqif, za 33 zł najedliśmy się w 2 os przepysznego jedzenia ( pepsi, talerz humusów z pietruszką i pomidorkami, kotlety serowe w panierce, frytki jakies i talerz falafeli - polecam! obok są pizze ze świeżej pity po które każdego ranka przychodzą lokalsi i jest naprawdę wypas więc wcale nie trzeba rujnować budżetu żeby się najeść w Katarze smacznie. (Aczkolwiek cola w carrefour 15zł w doha city centre to norma ).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#683 PostWysłany: 21 Mar 2019 18:54 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 30
Mam kupiony bilet na trasie DOH-BGK na 9 listopada, przy rezerwacji pokazywało, że jest on obsługiwany Airbusem A380. Dziś wszedłem w szczegóły rezerwacji i samolot zmienił się na Boeing 777-300ER. Czy coś wiadomo żeby QR zrezygnował z airbusa na tej trasie czy może to się jeszcze zmieniać ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#684 PostWysłany: 21 Mar 2019 19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
QR jest znane ze zmieniania samolotów. Do listopada może Ci się to przydarzyć jeszcze x razy, nawet w dniu lotu.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#685 PostWysłany: 21 Mar 2019 20:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Z ciekawości, jak załatwiają wtedy sprawę przydzielonych miejsc?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#686 PostWysłany: 21 Mar 2019 20:29 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
automat przydziela miejsca, przy większej grupie ( obok siebie ) Oczywiście też można je zmienić wedle uznania w swojej rezerwacji..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#687 PostWysłany: 22 Mar 2019 10:30 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 75
Witam, w listopadzie planuje podróż do Wietnamu, jeszcze nie lecialem Qatar, czy kupować już bilety, czy można liczyć że trafia się jakieś promocje, lub kody promocyjne na bilety? Przy rezerwacji nie widzę ile kosztuje wybrane miejsce, czy można w cenie wybrać konkretne miejsce czy zostanie przydzielone z automatu? Nasza grupa będzie liczyć 4-5osób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#688 PostWysłany: 22 Mar 2019 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 840
srebrny
@m.mietek miejsca są do wyboru bezpłatnie, przy tak dużej ilości czasu na promocje zawsze można liczyć, ale nikt Ci nie da gwarancji, że ceny będą lepsze. Trudno to też określić nie znając ceny biletu - być może już teraz jest dość promocyjna?

@Piotrek77 , tak, w suku można dobrze zjeść, ale z tą colą coś grubo mylisz, bo ceny są dość normalne - nie strasz ludzi ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#689 PostWysłany: 22 Mar 2019 13:02 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 75
Teraz za lot z Warszawy do Hanoi i powrót z Ho Chi Minh do Warszawy wychodzi 2105zl, okazja? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#690 PostWysłany: 22 Mar 2019 13:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
żadna okazja - na stronie Qatar Hanoi w promocji jest od 2020 zł, w polskich wyszukiwarkach powinieneś pewnie bez problemu znaleźć poniżej 2000, w norweskich jeszcze taniej. Jeśli nie masz sztywnych dat, to warto szukać.
Przykładowy zrzut ze Skyscanner

Załączniki:
QatHanoi1925.PNG
QatHanoi1925.PNG [ 66.68 KiB | Obejrzany 2809 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#691 PostWysłany: 22 Mar 2019 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 840
srebrny
Okazja to nie jest, ale Qatar czasami wyrzuca słabą cenę dla niektórych połączeń OJ (a dla innych bardzo fajną) i warto mieć to na względzie, jeśli dana konfiguracja to mus. Jak spojrzałem ceny w listopadzie to w takiej konfiguracji faktycznie widać 2105 zł, ale np. RT do Hanoi to już 1815 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#692 PostWysłany: 22 Mar 2019 13:24 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 75
No właśnie sztywne, chcemy wykorzystać maksymalnie 10 dniowy urlop, więc termin 1.11-17.11. I chcemy zwiedzać przemieszczając się, właśnie z Hanoi do Ho Chi Minh.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#693 PostWysłany: 22 Mar 2019 13:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@m.mietek i nawet na stronie głównej masz dzisiaj ofertę https://www.fly4free.pl/ho-chi-minh-z-w ... -1916-pln/
Na koniec wyjazdu zawsze możecie sobie dokupić krajówkę OW.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#694 PostWysłany: 09 Kwi 2019 15:42 

Rejestracja: 10 Kwi 2017
Posty: 16
witam,
na jesień wybieram się do Polski. Będę lecieć z Omanu do Warszawy z przesiadką w Doha. Zastanawiam się nad wyborem samolotu z długą przesiadką (ok 12h) żeby mieć czas zobaczyć miasto. Na stronie linii lotniczych jest możliwość wyboru hotelu 4 / 5* w baaardzo przystępnej cenie. Czy ktoś korzystał z tej oferty? Będę wdzięczna za opinie i wskazówki jak dokonać rezerwacji aby skorzystać z niższej ceny za hotel.
Dodatkowo jeśli dobrze rozumiem jako Polak nie muszę starać się o wizę przed przylotem?
A czy ktoś kiedyś załatwiał wizę tranzytową przez Qatar Airways gdyż będę taką potrzebowała dla towarzysza podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#695 PostWysłany: 10 Kwi 2019 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
QR wprowadza nowy zestaw przyborów w C:

https://www.businesstraveller.com/busin ... nity-kits/

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#696 PostWysłany: 07 Maj 2019 07:34 

Rejestracja: 26 Sie 2018
Posty: 7
Cześć,

Czy kupował ktoś bilety przez pośrednika Flugladen.de?
Dostałem od nich meila z 15sto cyfrowym nr ticket, ale nie mogę przy pomocy jego sie zalogować na stronie Qatar.
Może ktoś pomoże.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#697 PostWysłany: 07 Maj 2019 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
To zaloguj się u nich tym kodem i w rezerwacji powinien być 6 cyfrowy kod do QR, jak nie to rezerwację wyślij do checkmytrip i tam pnr musi być widoczny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#698 PostWysłany: 11 Maj 2019 20:55 

Rejestracja: 26 Sie 2018
Posty: 7
kostek966 napisał(a):
To zaloguj się u nich tym kodem i w rezerwacji powinien być 6 cyfrowy kod do QR, jak nie to rezerwację wyślij do checkmytrip i tam pnr musi być widoczny


Zadzwoniłem do polskiego biura w KRK. Miły Pan podał mi prawidłowy kod.
Wszystko Ok.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#699 PostWysłany: 23 Maj 2019 21:40 

Rejestracja: 17 Kwi 2017
Posty: 101
Loty: 49
Kilometry: 114 453
Jak rozumiem, z wątku wynika, że istnieje możliwość bezpłatnego zarezerwowania miejsc. W moim przypadku, jak zaloguję się już po swoim numerze rezerwacji oraz wybiorę miejsca, to po kliknięciu przycisku "save and return" pojawia mi się komunikat:

* We are unable to process your request. Please try again later.(IBE_99)
* An e-mail address must be in the format of me@myself.com (with no more than 54 characters). Please check your e-mail address and try again. (1011)

Bilety rezerwowane przez GoToGate
_________________
Image

Relacje:
1) USA - Zachodnie Wybrzeże (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#700 PostWysłany: 30 Maj 2019 12:54 

Rejestracja: 17 Kwi 2017
Posty: 101
Loty: 49
Kilometry: 114 453
Nie mam możliwości edycji, więc odpowiem sobie sam, może komuś pomoże na przyszłość. Z tego co zrozumiałem, pośrednik podał adres mailowy w niepoprawnym formacie co uniemożliwiało jakiekolwiek zmiany przy zarządzaniu rezerwacją. Polska strona Qataru to jakaś totalna pomyłka, nie wyświetla żadnych kontaktów (mail, tel.), nawet nie znajduje biura w Polsce. Na stronie anglojęzycznej jest wszystko ok. Po telefonicznym poprawieniu formatu maila nadal wyświetlał się błąd, ostatecznie miejsca zarezerwowane telefonicznie, za darmo.
_________________
Image

Relacje:
1) USA - Zachodnie Wybrzeże (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off
JGru uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1416 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group