Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
W tym temacie są informacje o nowych trasach/planach Flixbusa
O promocjach masowych/akcji promocyjnych zapraszam do tematu FlixBus - promocje & kody & nowe trasy (flixbus-promocje-kody-nowe-trasy,35,28550).

Temat do oddawania kodów -> flixbus-kody-znizkowe,1528,155917


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1333 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 67  Następna
Autor Wiadomość
#721 PostWysłany: 21 Mar 2019 16:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Nie głupota, tylko czasami parkingi lotniskowe są droższe.

Na 90% nie będzie problemu, ale jak się okaże ze nikt nie wysiada to nie zatrzyma się w SXF i pojedzie do ZOB
Góra
 Profil Relacje PM off
cmmwdf lubi ten post.
cmmwdf uważa post za pomocny.
 
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#722 PostWysłany: 21 Mar 2019 16:39 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Jest jeszcze po drodze Sudkreuz, stamtąd bezpośredni S-bahn w około 30 minut ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#723 PostWysłany: 21 Mar 2019 17:17 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Jak będziesz wsiadał na przystanku początkowym (Poznań) to kierowca najpierw otwiera luki bagażowe. Oznajmia , że wysiadający na lotnisku powinni ładowac bagaże np. od strony ulicy a wysiadający na ZOB od strony chodnika. Kierowca doskonale wie, że się kombinuje i jak bardzo będzie chciał...to dokładnie będzie sprawdzał z biletem gdzie ładujesz bag. Z mojej obserwacji wynika , że olewają to więc szanse masz spore :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
cmmwdf uważa post za pomocny.
 
      
#724 PostWysłany: 21 Mar 2019 17:45 

Rejestracja: 26 Kwi 2011
Posty: 132
Loty: 158
Kilometry: 117 483
Będę miał bagaż podręczny, który planuję wnieść na pokład autobusu, więc akurat z tym nie powinno być problemu :)

Biorąc pod uwagę, że według rozkładu przyjeżdżam na lotnisko nad ranem, to na pewno ktoś z tak dużego (66 osobowego autobusu - jeśli się nie mylę), będzie również miał bilet FLIXBUS-a na lotnisko Berlin SXF :)

Mam nadzieję, że się uda.
_________________
https://my.flightmemory.com/cmmwdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#725 PostWysłany: 21 Mar 2019 17:57 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Z podręcznym to ...looosik. Żaden problem. Kiedy kierowca wysiadzie na lotnisku żeby pootwierać luki bagażowe spokojnie wychodzisz i nawet...nie musisz się żegnac z kierowcą :lol: Przynajmniej tak ...ja robiłem :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
cmmwdf lubi ten post.
cmmwdf uważa post za pomocny.
 
      
#726 PostWysłany: 21 Mar 2019 19:03 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Może się spokojnie pożegnać. Kierowca ma inne zmartwienia, niż pamiętanie, kto na jakim bilecie jedzie :mrgreen: A nikt nie sprawdza przy wysiadaniu, bo i po co?!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#727 PostWysłany: 21 Mar 2019 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
Nigdy tego nie sprawdzali przy wysiadaniu, ale po przeczytaniu tego wątku pewnie zaczną ;)
Część biletów do SXF wrzucili aż na rok do przodu i każdy jeden jest droższy niż na ZOB.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#728 PostWysłany: 21 Mar 2019 23:52 

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 27
Jak się zatrzyma to wysiadasz i tyle, przecież nie będzie cię gonił.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#729 PostWysłany: 22 Mar 2019 11:18 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 800
niebieski
cmmwdf napisał(a):
Według strategii i algorytmów bilety do lotniska Berlin SXF są droższe, niż do Berlina ZOB, pomimo tego, ze lotnisko jest wcześniej niż miasto. Głupota...

Nie nazwałbym tego głupotą. Taka taktyka jest stosowana szeroko chociażby w liniach tradycyjnych (bilet A-B-C tańszy niż B-C), czy w komunikacji publicznej, w postaci dopłat za skorzystanie z przystanku na lotnisku (np. Madryt czy Sydney).

Ale nie martw się za bardzo - wiele razy jeździłem Flixem na ZOB i zaobserwowałem dwie rzeczy:
a) autobus zawsze zatrzymywał się na SXF
b) kierowca nigdy nie sprawdzał czy ktoś nie rejteruje przed swoją stacją docelową.

jacek96 napisał(a):
A nikt nie sprawdza przy wysiadaniu, bo i po co?!

Podobno w Neobusie się to zdarza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#730 PostWysłany: 22 Mar 2019 11:31 

Rejestracja: 28 Sty 2019
Posty: 43
Jeździłem sporo Neobusem, nigdy kierowca nie sprawdzał. Przynajmniej ja nie trafiłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#731 PostWysłany: 24 Mar 2019 16:08 

Rejestracja: 13 Lis 2017
Posty: 23
Loty: 56
Kilometry: 75 640
Zdarza się i mam wrażenie że coraz częściej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#732 PostWysłany: 26 Mar 2019 19:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 929
złoty
To o czym piszecie to klauzula niedozwolona, przed chwila wyslalem w tej sprawie zawiadomienie do UOKiK (odnosnie Flixbusa), wiec niedlugo ten zapis powinien zniknac. Sam kupilem sobie bilet z Berlina ZOB a bede wsiadac na lotnisku. Mam bilet na ten kurs i mam prawo nie wykorzystac jakies czesci przejazdu, jak mnie nie wpuszcza to bez interwencji Polizai sie nie obejdzie, bo to zapis bezprawny, ale to nie ja bede tlumaczyc Flixbusowi tylko zrobi to w imieniu nas wszystkich UOKiK odpowiednia kara finansowa ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#733 PostWysłany: 26 Mar 2019 19:47 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
To ciekaw jestem jak skończy się twoja podroż. Na 99% stawiam, że będziesz musiał znaleźć alternatywne połączenia. Kierowca nie bedzie mógł Cię odprawić, musiałby dzwonić i prosić centrale o otwarcie poprzedniego przystanku. A to wątpliwe, nie mniej, niż pomoc Polizei
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#734 PostWysłany: 26 Mar 2019 19:55 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Piatek napisał(a):
To o czym piszecie to klauzula niedozwolona, przed chwila wyslalem w tej sprawie zawiadomienie do UOKiK (odnosnie Flixbusa), wiec niedlugo ten zapis powinien zniknac

Niedługo? :P
Jeśli tak w ogóle się stanie, to na pewno nie niedługo. Proponuje, żebyś zapoznał się z procedurami.

opuszczanie-odcinka-lotu-biletu-laczonego-no-show-noshow,15,30524&p=1115826&hilit=klauzuli#p1115826
Góra
 Profil Relacje PM off
mezo23 lubi ten post.
 
      
#735 PostWysłany: 27 Mar 2019 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2013
Posty: 76
Drodzy,

nie wiecie przypadkiem, jaka jest ilość miejsca dla nóg w pierwszym rzędzie nocnych fliksbusów na linii Zakopane-Wrocław-Szczecin? Gdzie będzie więcej miejsca - w pierwszym rzędzie siedzeń przy wejściu do autobusu czy w kolejnych rzędach? :)

Niestety, nie wiem co to za model autokaru :/

Dzięki :)

Szy.
_________________
Image
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie
Obserwuj na Facebooku i na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#736 PostWysłany: 27 Mar 2019 22:49 

Rejestracja: 10 Lis 2016
Posty: 77
Loty: 42
Kilometry: 46 717
Linię obsługuje Inter więc na pewno będą to nowe Setry, bądź Mercedes. Jeżeli jechałeś którymkolwiek autobusem dawnego PB, to na pewno autobusy Intera będą o wiele wygodniejsze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#737 PostWysłany: 28 Mar 2019 00:43 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Jaki macie MCC przy płatności kartą za bilety? Kupowałem w poniedziałek kartą przez paypala i zamiast oczekiwanego 4131 jest 4111 (jak za komunikację miejską), a ja jestem stratny 5% na cashbacku. W grudniu też płaciłem przez paypala i było 4131.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#738 PostWysłany: 28 Mar 2019 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2013
Posty: 76
maciasowy napisał(a):
Linię obsługuje Inter więc na pewno będą to nowe Setry, bądź Mercedes. Jeżeli jechałeś którymkolwiek autobusem dawnego PB, to na pewno autobusy Intera będą o wiele wygodniejsze.


Dzięki piękne, ale czy jest sens rezerwować pierwszy rząd przy wejściu na dłuższą, nocną podróż, czy więcej miejsca na nogi jest w kolejnych rzędach?

Szy.
_________________
Image
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie
Obserwuj na Facebooku i na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#739 PostWysłany: 29 Mar 2019 16:49 

Rejestracja: 10 Lis 2016
Posty: 77
Loty: 42
Kilometry: 46 717
Niestety nie mogę pomóc bo jechałem tą linia tylko kilka razy na trasie Katowice -Kraków i zawsze siadałem w środku autobusu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#740 PostWysłany: 29 Mar 2019 16:56 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
p27 napisał(a):
Jaki macie MCC przy płatności kartą za bilety? Kupowałem w poniedziałek kartą przez paypala i zamiast oczekiwanego 4131 jest 4111 (jak za komunikację miejską), a ja jestem stratny 5% na cashbacku. W grudniu też płaciłem przez paypala i było 4131.

Sprawdziłem, przy płatności bezpośrednio kartą też jest 4111.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1333 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 67  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group