Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8115 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198 ... 406  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#3881 PostWysłany: 20 Mar 2019 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3391
srebrny
U mnie na razie dzisiejszy bilans wychodzi na zero, to co dali w prezencie Raiff/BGŻ Paribas/Wizz, zabrał Citi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
 Temat postu: Re: revolut
#3882 PostWysłany: 20 Mar 2019 11:29 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2266
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
sytuacja potwierdzona - kolega w pracy na Revoluta i doładowuje go z Citi - również został obciążony prowizją.

Pytanie czy za tym pójdą inni...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3883 PostWysłany: 20 Mar 2019 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2004
Loty: 174
Kilometry: 402 672
platynowy
jacek96 napisał(a):
benedetti napisał(a):
Jest to poszlaka, że zaczyna się walka na całego z potężną konkurencją.

Jak rozumiem dotyczy to KK, wiec nie widzę tu nic zdrożnego, a jedynie dbałość banku o swoje aktywa, które niektórzy klienci próbują uszczuplić ;)

Czy mógłbyś mnie oświecić na czym polega to uszczuplenie aktywów banku? Do tej pory myślałem, że jeśli wykonuję transakcje KK to bank pobiera za to prowizje, które są albo wliczone w cenę produktu, albo doliczone do ceny i tym samym to bank uszczupla moje aktywa (nie przeszkadza mi to bo otrzymuję za to przydantą usługę, która pozwala mi np. na korzystanie z Revoluta).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3884 PostWysłany: 20 Mar 2019 11:36 

Rejestracja: 23 Sie 2018
Posty: 0
seal napisał(a):
sytuacja potwierdzona - kolega w pracy na Revoluta i doładowuje go z Citi - również został obciążony prowizją.

Pytanie czy za tym pójdą inni...

Tak jak pisałem i kolega wcześniej citi wprowadził zapis o doładowaniach już w sierpniu 2018 jak zmienili program World MasterCard tylko dziw że dopiero teraz zaczęli go egzekwować pewnie musieli dopracować system żeby te transakcje wyłapywał. Więc punkcików na programie już nie będzie przynajmniej nie tyle co było :)
Ilość transakcji kwalifikujących do loterii też spadnie ;)
no cóż czekam na wasze info jak z tym całym curve się to będzie zachowywało
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3885 PostWysłany: 20 Mar 2019 11:43 

Rejestracja: 24 Maj 2018
Posty: 1
rafal1982

Curve to w ogóle od niedawna przepuszcza dalej (do banku) kody/u MCC więc tu będzie krótka piłka jesli zechcą. Wcześniej tego nie robili.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 20 Mar 2019 12:52, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3886 PostWysłany: 20 Mar 2019 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Rozumiem, że ta prowizja wyświetliła się wam w historii rachunku karty jeszcze zanim otrzymaliście wyciąg za dany okres rozliczeniowy? Ta wiedza pomogłaby dojść do tego od kiedy tak naprawdę naliczają tą prowizję.

Martinuss napisał(a):
@jacek96
Przeczytaj komenty, gościu zrobił zwykły przelew bankowy z rachunku Karty Kredytowej na konto bankowe Revolut. Takie transakcje ZAWSZE są obarczone wysokimi prowizjami tak samo jakbyś wypłacał pieniądze w bankomacie z KK. Jak doładowujesz normalnie poprzez dodanie KK do apki to NIC nie pobierze.

Wydaje mi się, że kol. @maczala1 jest zbyt wytrawnym wygą, żeby się frajerować robieniem przelewów z kredytówki.

@motaboy
czasem lepiej ograniczać swoją ciekawość ;)
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3887 PostWysłany: 20 Mar 2019 11:46 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Ja jeszcze raz apeluje do wszystkich o spokój.
A młodemu narybkowi sugeruje powstrzymanie się od niepotrzebnych komentarzy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3888 PostWysłany: 20 Mar 2019 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3391
srebrny
Prowizja pojawia się na rachunku w dniu zaksięgowania transakcji zasilenia Rev.
Na razie wygląda, że pierwsze prowizje zostały naliczone 18 marca za zasilenie z 15 marca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3889 PostWysłany: 20 Mar 2019 11:50 

Rejestracja: 24 Maj 2018
Posty: 1
Raphael napisał(a):
Rozumiem, że ta prowizja wyświetliła się wam w historii rachunku karty jeszcze zanim otrzymaliście wyciąg za dany okres rozliczeniowy? Ta wiedza pomogłaby dojść do tego od kiedy tak naprawdę naliczają tą prowizję.


Wygląda na to, że od 15 marca. Mam transakcję doładowania z 18 marca, która nie jest jeszcze obciążona.

A tu: https://www.wykop.pl/wpis/39783079/doladowalem-karte-revolut-z-karty-kredytowej-citib/140042037

gość pokazał screenshot z obciążoną transakcją z 16 marca a bez obciążenia jest ta z 14.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3890 PostWysłany: 20 Mar 2019 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Potwierdzam wpadła prowizja za zasilenie revoluta z KK City.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3891 PostWysłany: 20 Mar 2019 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3391
srebrny
Nie ma co już więcej potwierdzać, bo sprawa jest w sumie potwierdzona.
Kolejny krok to jakieś info o uznaniu lub nie uznaniu reklamacji.
City był w sprawach reklamacyjnych zawsze nastawiony pro kliencko, więc widzę spore szanse uznania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3892 PostWysłany: 20 Mar 2019 12:10 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2266
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
motaboy napisał(a):

Curve to w ogóle od niedawna przepuszcza dalej (do banku) kody MCC więc tu będzie krótka piłka jesli zechcą. Wcześniej tego nie robili.



Dzięki temu że w CURVE MCC jest przenoszony to Citi będzie ciężko to ograniczyć. W przypadku revoluta było prosto - MCC 8999 i opis revolut a w Curve opis masz różny i MCC też. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3893 PostWysłany: 20 Mar 2019 12:13 

Rejestracja: 23 Sie 2018
Posty: 0
seal

czyli działa to tak że do Curve podpinam KK z Citi potem do Revoluta podpinam KK z Curve i doładowuje revoluta kartą Curve ?
bo nie kumam...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3894 PostWysłany: 20 Mar 2019 12:15 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2266
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@rafal1982: prawie na pewno dostaniesz prowizję bo MCC się przeniesie - będzie 8999 i w opisie będzie Revolut. Poza tym za transakcje tego typu (specjalne wg ich rozumienia) nie ma punktów. Wygląda na to że metoda na "dodatkowe" punkrty w citi umarła. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3895 PostWysłany: 20 Mar 2019 12:18 

Rejestracja: 24 Maj 2018
Posty: 1
rafal1982 napisał(a):
seal napisał(a):
motaboy napisał(a):

Curve to w ogóle od niedawna przepuszcza dalej (do banku) kody MCC więc tu będzie krótka piłka jesli zechcą. Wcześniej tego nie robili.



Dzięki temu że w CURVE MCC jest przenoszony to Citi będzie ciężko to ograniczyć. W przypadku revoluta było prosto - MCC 8999 i opis revolut a w Curve opis masz różny i MCC też. :)


czyli działa to tak że do Curve podpinam KK z Citi potem do Revoluta podpinam KK z Cure i doładowuje revoluta kartą Curve ?
bo nie kumam... efekt jaki chce otrzymać to wykonanie transakcji KK Citi i naliczenie od tego punktów do World Master Card


Curve działa inaczej niż Revolut - tam nic nie doładowujesz. To takie "proxy". Każda transakcja idzie osobno. Curve nadaje się póki co do bezprowizyjnej wypłaty gotówki z KK 200GBP dziennie. I póki co nie było to w bankach księgowane jako gotowka.

Nie da się podpiąć karty Curve pod Revolut - próbowałem już kiedyś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3896 PostWysłany: 20 Mar 2019 12:28 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
seal napisał(a):

Dzięki temu że w CURVE MCC jest przenoszony to Citi będzie ciężko to ograniczyć. W przypadku revoluta było prosto - MCC 8999 i opis revolut a w Curve opis masz różny i MCC też. :)


Da się ograniczyć trywialnie, nie po MCC ale po id odbiorcy.
Zresztą może już jest ograniczone, nie mamy potwierdzenia że od płatności Curve nie nalicza prowizji, ani czy nie naliczy wstecz bo zapis w regulaminie jest na tyle ogólny że Curve też pod niego podlega.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3897 PostWysłany: 20 Mar 2019 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2004
Loty: 174
Kilometry: 402 672
platynowy
Tak się niestety kończy przewalanie punktów partnerskich przez Revolut. Efekt jest taki, że traci się bardzo wygodną możliwość doładowywania KK w celu korzystania z Revo zgodnie z regulaminem. Choć i bez tego moim zdaniem było tylko kwestią czasu kiedy tę możliwość uwalą - stad mój wpis o walce z konkurencją.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3898 PostWysłany: 20 Mar 2019 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
motaboy napisał(a):
Nie da się podpiąć karty Curve pod Revolut - próbowałem już kiedyś.


Dziwne co piszesz, bo mam podpiętą...
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3899 PostWysłany: 20 Mar 2019 12:44 

Rejestracja: 24 Maj 2018
Posty: 1
@Mio

No zgadza się. Zapięła się. Mam tą kartę prawie rok - próbowałem zaraz po otrzymaniu, jestem pewien że się nie dało. Zapewne miałem inną kartę "pod Curve" zapiętą i tam coś nie zadziałało.

I doładowałem Revolut via Curve a na końcu Citi Simplicity KK za 150 zł. Poczekam teraz na efekty czy będzie prowizja.
O te 10 zł nie zbiednieję.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 20 Mar 2019 12:59, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3900 PostWysłany: 20 Mar 2019 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1761
srebrny
@maczala1

Możesz napisać jaką masz kartę w Citi.
Dobrze, że Citi wysłało zestawienie prowizji za zeszły rok, to nie naliczą nic wstecz! ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8115 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198 ... 406  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Nowy8616536 oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group