Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 170 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#101 PostWysłany: 10 Mar 2019 16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 172
Loty: 195
Kilometry: 417 254
Czy ktoś miał do czynienia z tak wychwalanym w necie Montecarlo ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#102 PostWysłany: 10 Mar 2019 21:56 

Rejestracja: 10 Mar 2019
Posty: 2
Jeśli ktoś zastanawia się nad autem z Ammanu od 18.03, to zapraszam:
jordania-amm-18-03-25-03,249,139649
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#103 PostWysłany: 17 Mar 2019 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
Ktoś pytał wcześniej o Omaish - wypożyczalnia ma na Economy Car Rentals ocenę bodajże 8.44 i jest jedną z najtańszych opcji, do biura z lotniska jedzie się z 15 minut (jest parę budynków w tym samym miejscu gdzie lokalne/tańsze wypożyczalnie mają bazę, oprócz Omaish m.in. Monte Carlo, Green Motion, Auto Nation, Arena). Jak ktoś jest ciekawy jakie auto dostanie, to tu ma ściągę:
Załącznik:
Komentarz do pliku: omaish
IMG_20190311_174324.jpg
IMG_20190311_174324.jpg [ 95.17 KiB | Obejrzany 2260 razy ]
Jeździliśmy tym Peugeotem 301, koła strasznie scentrowane, kontrolka serwis co chwilę się zapalała (ponoć od benzyny, tankowaliśmy tańszą 90), ale przejechał od Ammanu do Wadi Rum i z powrotem (na liczniku już ponad 135 tys. km). Ubezpieczenie zawsze bierzemy od ECR, więc lokalnego nie braliśmy i nie było problemów.
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#104 PostWysłany: 17 Mar 2019 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 172
Loty: 195
Kilometry: 417 254
Oddawałeś auto przed wylotem ? Umawiałeś się na godzinę, czy biuro było po prostu otwarte ? Ile to wszystko zajęło Ci czasu ?
Mam wylot o 11.30 i obawa przed wtopą czasową trochę odstręcza mnie od wypożyczalni poza lotniskiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#105 PostWysłany: 18 Mar 2019 13:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
Oddawaliśmy przed wieczornym lotem, ale jak masz wylot o 11:30, to spokojnie możesz oddać o 9, gość notuje przy wypożyczeniu o której będzie zwrot samochodu. Nie mieliśmy przygód po drodze, zwrot to chwila - ujemna autoryzacja karty (nie braliśmy lokalnego ubezpieczenia), zapakowanie do innego auta którym pojedziemy na lotnisko i tyle. A samo lotnisko wygodne (mi się kojarzy z np. Dohą), właściwie nie było też kolejki.
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off
yendras lubi ten post.
yendras uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#106 PostWysłany: 08 Kwi 2019 11:26 

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 42
Wróciliśmy w piątek z naszego tygodniowego pobytu w tym pięknym kraju. Samochód pożyczyłem w Sixt, całość przebiegła bez problemów. Dostaliśmy mały samochód Suzuki Alto. Bardzo mi pasował, malutki. Odbiór samochodu odbył się bez problemów, jeden z Panów z obsługi przyszedł z wszystkimi dokumentami, dokładnie zaznaczył porysowania i uszkodzenia na karoserii. Spisanie licznika i w drogę. Wybraliśmy opcję pełny do pełnego. Zdawanie auta odbyło się w ekspresowym tempie. Nie było żadnych problemów, inna osoba odbierała samochód, znalazła jakieś wgniecenie ale nie było ono zrobione prze zemnie. Spytała się czy to już było, kiedy powiedziałem że tak z uśmiechem powiedział że pewnie Pan który nam wydawał nie zaznaczył na protokole. Samochód po 5 minutach został przekazany kolejnym podróżnikom.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#107 PostWysłany: 07 Maj 2019 23:37 

Rejestracja: 06 Paź 2014
Posty: 6
Loty: 67
Kilometry: 87 684
Cześć
Wybieram się z kumplem do Jordanii w terminie 27.05.-31.05.2019, lot z Modlina. Jeśli ktoś w tym terminie też się wybiera i poszukuje osób do samochodu to chętnie dołączymy.
Plan zwiedzania do uzgodnienia.
Kontakt: tkonach@o2.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#108 PostWysłany: 08 Maj 2019 10:03 

Rejestracja: 23 Kwi 2013
Posty: 80
Loty: 78
Kilometry: 169 142
Cześć!
Pytanie do osób korzystających z Sixt w Ammanie: rezerwowaliście przez ich stronę, Ryanair czy inną wyszukiwarkę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#109 PostWysłany: 08 Maj 2019 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 172
Loty: 195
Kilometry: 417 254
Rezerwowałem przez stronę Ryanaira, ale ostatecznie nie wybrałem Sixta, tylko sporo tańszy Payless. Wszystko poszło gładko i mogę szczerze polecić. Blokada na karcie zniknęła już w połowie pobytu, ale to zapewne przypadek :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Patyczok uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#110 PostWysłany: 08 Maj 2019 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 285
Loty: 147
Kilometry: 219 847
niebieski
Patyczok napisał(a):
Cześć!
Pytanie do osób korzystających z Sixt w Ammanie: rezerwowaliście przez ich stronę, Ryanair czy inną wyszukiwarkę?

Przez ich stronę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#111 PostWysłany: 11 Maj 2019 11:12 

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 42
Rezerwowałem w sixt przez stronę rentalcars.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#112 PostWysłany: 11 Maj 2019 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Ze swojej strony polecam wypożyczalnię Arman :)

https://www.discovercarhire.com/partner ... tacar-1800
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#113 PostWysłany: 22 Maj 2019 22:58 

Rejestracja: 06 Paź 2014
Posty: 6
Loty: 67
Kilometry: 87 684
Czy na lotnisku albo w Ammanie da się wypożyczyć auto bez karty kredytowej? Niestety nie posiadam kk.
Pierwszy raz bym wypożyczał więc stąd pytanie :)
A może jednak ktoś wybiera się w terminie, o którym pisałem wcześniej.
konach napisał(a):
Cześć
Wybieram się z kumplem do Jordanii w terminie 27.05.-31.05.2019, lot z Modlina. Jeśli ktoś w tym terminie też się wybiera i poszukuje osób do samochodu to chętnie dołączymy.
Plan zwiedzania do uzgodnienia.
Kontakt: tkonach@o2.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#114 PostWysłany: 05 Cze 2019 14:20 

Rejestracja: 23 Wrz 2018
Posty: 2
Hej,

lecimy z bratem 7 czerwca z Modlina do Amman. Następnie jedziemy w kierunku Petry. Jeżeli jest ktoś z dwoma wolnymi miejscami to z chęcią dorzucimy się na paliwo ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#115 PostWysłany: 22 Cze 2019 11:08 

Rejestracja: 22 Cze 2019
Posty: 1
Wróciliśmy z Jordanii 17.06 i korzystaliśmy z wypożyczalni Arena przez stronę Ryanaira. W związku z tym, że jedyna wiedzą nt. wypożyczenia auta był ten wątek to chciałbym dorzucić jak to wyglądało w naszym przypadku - może komuś się przyda :)
Ogólnie sprawnie i bez problemów.
Pan z wypożyczalni (charakterystyczny, niski, niepełnosprawny, garbaty) czekał z kartką Arena przy wyjściu z przylotów. Od razu zapytał czy potrzebujemy SIM karty (stanowiska trzech operatorów są od razu po wyjściu z przylotów: Orange, Zain i jakieś jeszcze - Zain 15 GB kosztował ok. 17 JOD). Zebrał jeszcze kilka osób i pojechaliśmy do wypożyczalni (10 min od lotniska). Na miejscu był pan Ali (wspomniany już w tym wątku wcześniej), który zajmował się dalszymi kwestiami. Zamawialiśmy Kię Picanto w manualu, a otrzymaliśmy Hyundai Accent 1.6 w automacie w tej samej cenie (179.000 km przebiegu, dość mocno podrapany lakier, poobijane zderzaki, brudna podłoga i podsufitka). Wszystkie uszkodzenia pan zapisał na karcie i pokazał na aucie. Autko mi się mega spodobało, wygodne, bez problemów w trakcie jazdy. Ogólnie stan zewnętrzny auta działał na naszą korzyść, bo gdybyśmy coś zarysowali to duża szansa, że ciężko by było się tego dopatrzeć w gąszczu innych uszkodzeń :)
350 JOD zostało zablokowane w ramach kaucji - nie mieliśmy karty kredytowej, wystarczyła wypukła debetowa.
300 m od wypożyczalni jest stacja paliw - tankowanie bez problemu - dałem banknot, pan wpisał na dystrybutorze kwotę i za tyle dystrybutor zalał i w drogę! Uwaga na wszechobecne progi na drogach!
Przy zwrocie obejrzeli auto z każdej strony, ale do niczego się nie przyczepili. My nie zrobiliśmy nic nowego w trakcie wypożyczenia, nie próbowali też wmówić nam jakichś starych uszkodzeń (ktoś o takim przypadku pisał wcześniej). Pieniądze z zostały zwolnione z blokady 21.06 (po 4 dniach od zwrotu auta).
Zostaliśmy następnie odwiezieni na lotnisko.
Podsumowując wypożyczenie odbyło się bez problemów, a inne autko niż zamawialiśmy okazało się przyjemne w użytkowaniu.
A jazdę po Ammanie to chyba sobie do CV wpiszę :) Polecam trzymać się lewego pasa /strony bo jest mniejsze prawdopodobieństwo, że ktoś z boku wyjdzie na jezdnię, jakiś samochód parkujący nagle ruszy lub poprzedzający nas nagle postanowi się zatrzymać... Lub coś innego czego nikt przyzwyczajony do europejskiego stylu jazdy nie jest sobie w stanie wyobrazić... W Ammanie obok teatru rzymskiego jest bezpłatny parking - charakterystyczny budynek z wieżami - od strony głównej ulicy wygląda jak dworzec (ale nim nie jest), ale wystarczy go objechać i z drugiej strony jest wjazd. Dwie noce tam parkowaliśmy, a i w ciągu dnia są miejsca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#116 PostWysłany: 22 Cze 2019 15:05 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Ja ze swojej strony odradzam wypożyczalnię Green Motion - jak rezerwowałem była najtańsza na stronie Ryanair. Po przejściu przez kontrolę paszportową nikt nie czekał na nas, więc poszliśmy kupić kartę SIM do Zain, a nastepnie wymienić dolary do Arab Bank. Stamtąd zadzwoniliśmy na numer telefonu (ten podany na rezerwacji jest za krótki, znaleźliśmy wcześniej w internecie inny) i ktoś miał przyjść do tego banku, ale nie pojawił się. Następnie zaczepiliśmy wspomnianego w powyższym poście Pana z Areny, który bezinteresownie nam pomógł - zadzwonił na ten numer i po arabsku dogadał się z gościem od Green Motion, że mamy czekać pod Starbucksem. Po 15 minutach oczekiwania znów zadzwoniłem do niego i po tym telefonie po chwili się pojawił. Zabrał nas na parking i pojechaliśmy do wypożyczalni (a była już godzina co najmniej 12.40). W wypożyczalni sami Polacy. Facet przed nami miał problem z blokadą na karcie 350 JOD, ale udało się zablokować 200 JOD (150 JOD miał mu "do-blokować" na parę dni przy oddawaniu) - chyba użył wypukłej debetówki.
Przy wypożyczaniu musisz podpisać papier, że zezwalasz na obciążenie karty kredytowej (musisz podać numer, nazwisko, datę ważności) w przypadku mandatów (w okolicach Ammanu są jakieś pojedyncze skrzynki wyglądające na fotoradary i zaznaczone na Google Maps). Oprócz tego blokada na tej karcie na 350 JOD (auto zwróciłem wczoraj, więc dopiero dam znać kiedy oddadzą depozyt).
Następnie przeszliśmy do odbioru samochodu. Gość przed nami sprawdził, że nie ma u siebie koła zapasowego i kazał sobie jakieś załatwić - facet, który wydaje się być "technicznym" w wypożyczalni przyniósł i zamiast od razu patrzeć na rozmiar opon... przymierzył ją czy pasuje... nie wiem czy nie znał cyfr, czy po prostu był motoryzacyjnym ignorantem.
Nam natomiast w prawym przednim kole brakowało powietrza - "techniczny" przyniósł kompresor, który podłącza się do akumulatora samochodowego i on pompuje koło, oczywiście bez żadnego pomiaru ciśnienia. Po przejechaniu 10-15 kilometrów sprawdziliśmy, że powietrze znów uchodzi i auto na prostej drodze gwałtownie ściąga do prawej strony - wróciliśmy do wypożyczalni i zabrano mnie kilometr dalej, gdzie kilkunastoletni chłopcy mieli lepszy kompresor, coś posprawdzali i miało być okey. Po powrocie do wypożyczalni spytałem gościa, który mówił po angielsku, co jeśli ta opona jest walnięta i staniemy na pustyni - jedyną odpowiedzą zawsze było "Sorry man, in case of problems just call me". Machnąłem ręką i pojechaliśmy. Po kilkudziesięciu kilometrach powietrze znów zaczęło schodzić, a że akurat zatrzymaliśmy się na stacji z wulkanizacją, kazaliśmy to naprawić (tutaj lokalizacja: https://bit.ly/2WZmEPA). Egipcjanin, który się zajął oponą, wydał się pierwszą osobą w Jordanii, która wie co znaczy słowo "praca". Zdjął oponę z felgi i pokazał mi, że już była łatana i łatka powoli odpada. Próbował to naprawić, ale nie dało się, więc założył nam po prostu koło zapasowe na prawy przód. Chciał sprzedać mi jakieś koło zapasowe (wtedy za wszystko miałbym zapłacić 20 JOD), ale podziękowałem i zapłaciłem 5 JOD.
Mimo dobrej opony auto nadal ściągało w prawo, a jadąc prosto, kierownica musiała być skręcona o około 20 stopni w lewo. Auto nie miało prawego światła przeciwmgielnego, pewnie było powypadkowe. Dało się jechać, ale raczej starałem się nie przekraczać ograniczeń prędkości, a jak się nie spieszyliśmy, to nawet 10 mniej.
Dodam jeszcze, że auto nie miało ABS - być może nie ma takiego wymogu w Jordanii - ja nigdy nie jeździłem autem bez tego systemu i mam wyrobiony nawyk trzymania hamulca do oporu, który nie tak łatwo przezwyciężyć.
Skrzynia automatyczna, chyba 6-biegowa, z możliwością ręcznej zmiany biegów - przydawało się przy zjeździe nad Morze Martwe, żeby nie grzać hamulców redukowałem do czwórki, a czasami nawet trójki i hamowałem silnikiem.

Auto to czerwona/bordowa Kia Cerato z tablicami 70 32454 - jakby komuś przyszło do głowy to wypożyczać, to koło zapasowe jest dziurawe.

Co do stacji kilometr od wypożyczalni - https://goo.gl/maps/wdaLtiw36tdpSCyV7 - totalni oszuści, sytuacja taka sama jak już opisana na forum. Po wyjściu z auta pytają czy "Master" i czy full - gdy potwierdziłem, gość włożył pistolet do wlewu i sobie poszedł, a na tablicy cały czas się pokazywało tankowanie za 13 JOD. Za chwilę przyszedł coś tam powiedział, nie zrozumiałem, ale paliwo zaczęło się lać, po zakończeniu tankowania facet z terminalem chciał mnie obciążyć na sumę mojego tankowania i tych 13, ale mu pokazałem, że wyświetla się trzydzieści parę i tyle ma być - powiedział tylko "sorry mister" i dał mi terminal z prawidłową kwotą. Gówniane wypożyczalnie spoza terminala wydają auta z pustym bakiem i stacja na tym korzysta.

Zwrot auta trwał zaledwie kilka minut - pracownik obszedł auto dookoła i nie czepiał się - wspomniałem o tej oponie i spytał czy mam rachunek, że jakbym miał, to oddał by mi 5 dinarów, ale nie miałem i machnąłem na to ręką. Zawiózł nas na lotnisko i byliśmy sporo przed czasem.

Edit: blokada 350 JOD na karcie zniknęła (auto oddawałem wczoraj), więc jedną zaletę można oddać tej wypożyczalni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#117 PostWysłany: 28 Cze 2019 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
19 lipca lecę z córkami na kilka dni do Jordanii (zrobić słynną już "tanią" wycieczkę Polska - Jordania - Cypr - Polska), dostałem wycenę od Monte Carlo na 5 dni na 145 JOD plus blokada 100 JOD na karcie kredytowej. Jedyne zastrzeżenie jakie mam w tej chwili, to ceny na ich stronie - podawane w dolarach, potem wycena jest w dinarach, no i wychodzi ponad 40% drożej.

Napisałem o tym do wypożyczalni, ale jeszcze mi nie odpisali, więc sięgam do mądrości zbiorowej - to taki ich typowy "wałek" i nic się nie da zrobić, czy może po prostu liczą, że "frajer" nie zauważy innej waluty, a jak zauważy to zmieniają z powrotem na dolary?

M.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#118 PostWysłany: 28 Cze 2019 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
rezerwacja samochodu na stronie https://www.discovercarhire.com/
faktyczny odbior w GO rental

w terminalu mial oczekiwac na mnie przedstawiciel z kartka z moim nazwiskiem - nie bylo nikogo
wymiana waluty w Arab Bank i prosba do personelu o kontakt z wypozyczalnia - pomogli bez zadnych problemow, dodzwonili sie i po okolo godzinie przyjechal do mnie pracownik wypozyczalni

z powodu awarii terminala brak mozliwosci zaplaty za wynajem karta, ma to swoj plus nie bylo zadnej blokady - dostalem samochod w piatek i uzgodnilem zaplate podczas zwrotu w poniedzialek
w poniedzialek nadal nie dzialal terminal, personel informuje ze nie ma problemu i nawet gdyby dzialal to przyjma zaplate w gotowce

wykupilem za okolo 75 PLN dziennie full ubezpieczenie, auto traktowalem bez litosci - uczciwie zapracowalo na kazdego JOD, przebijalem opony - kleilem, uszkodzilem felgi - wjazd do wawozow malym autem to srednio rozsadny pomysl ale naprawde bardzo przyjemna frajda :D ktora niepredko bed emial okazje powtorzyc :D

w razie dodatkowych pytan chetnie odpowiem - auto twardziel polecam :)


Załącznik:
gocar.JPG
gocar.JPG [ 109.5 KiB | Obejrzany 1521 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#119 PostWysłany: 29 Cze 2019 10:18 

Rejestracja: 18 Kwi 2019
Posty: 4
@Mikelek wypożyczałem u nich w styczniu 2019, rozliczenie za wynajem było w USD, blokada na karcie też, zapłaciłem karta usd kantoru aliorbanku .
Bralem vana bo było nas dużo, koszt na 7 dni z pełnym ubezpieczeniem wyszedł jakieś 2400.
Zwrot bezproblemowy, jedynym minusem był zwrot w piątek i spóźnili się o godzinę, mimo że dzień wcześniej się umawialismy. Kwitłem pod wypozyczalnią :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wynajem auta Amman
#120 PostWysłany: 07 Lip 2019 18:27 

Rejestracja: 07 Lip 2019
Posty: 2
Czy ktoś korzystał z Auto Nation Rent a Car?
Lecimy do Jordanii 12-19.07 i chcemy wziąć auto na 6 dni. Czy musimy to zaklepać dzisiaj czy w piątek na lotnisku damy radę bez problemu? Jak z cenami w Jordanii a tymi w internecie jeśli chodzi o wynajem auta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 170 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group