Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Mar 2019 20:54 

Rejestracja: 15 Mar 2019
Posty: 2
Cześć wszystkim. Zarezerwowalem bilety na swoją pierwszą podróż do Azji. Super cena lotów, brak wiz, piękne plaże i tanie noclegi. Szybko zaczęły sie.schody. Z darmową wiza problem bo nie jest to proste. Trzeba wykupić wycieczke i pozwolenie od tamtejszego biura podróży. Czy to ma być wycieczka jednodniowa za 30 dolarow czy pelen pakiet noclegów za 1000, niewiadomo. Przeczytałem też ze nie można lecąc mieć tranzytu na terenie chin. A mamy przesiadke w hong kongu i Hangzhou. Zadzwoniłem do Chinskiej Amabasady otrzymałem odpowiedź że nie znają szczegółów. Bardzo proszę o pomoc i rady jeżeli ktoś już zalatwial sobie darmowa wizę jak również wszystkie informacje o transporcie i atrakcjach na miejscu. Dzięki bardzo !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 15 Mar 2019 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Po pierwsze popraw tytuł

Po wtóre
http://en.explorehainan.com/en/index/wjb.shtml


Jeśli przylatujesz (nie wiem jak z wylotem) z Mainland China musisz mieć normalną wizę, więc dalsze dociekania są zbędne.


Ostatnio edytowany przez pabien, 15 Mar 2019 21:01, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Mar 2019 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Jak na pierwszy post nieźle CI poszło. Znalazłeś już pod "podforum" o Chinach, a teraz się z nim zapoznaj.
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 15 Mar 2019 21:01 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Przesiadka na ternie Chin wyklucza - musisz wlecieć na Hainan bezpośrednim lotem skądkolwiek poza Chinami lub z Hong Kongu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Mar 2019 21:09 

Rejestracja: 15 Mar 2019
Posty: 2
-- 15 Mar 2019 21:08 --

Wlatuje z honkg kongu ale wylatuje z przesiadką w Chinach

-- 15 Mar 2019 21:09 --

Wlatuje z honkg kongu ale wylatuje z przesiadką w Chinach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Mar 2019 21:11 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
to na 99% wiza normalna tylko, skontaktuj się z którąś z agencji, wyślij bilet i o to zapytaj , żeby potwierdzić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Mar 2019 21:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 514
Loty: 55
Kilometry: 100 853
niebieski
Oczywiście że Hanian to terytorium Chińskiej Republiki Ludowej, tak że w tym przypadku będziesz musiał posiadać na 100% wizę Chińską.
Jeśli chodzi o jakieś wycieczki czy pozwolenia od tamtejszych biur podróży to nie był bym już o to taki pewny, nie jest to Korea Północna....
Myślę że zwykła rezerwacja jakiegoś hotelu wystarczy czy coś w tym stylu. Ale o opinię lepiej zapytać ekspertów, których tu u nas na fly4free nie brakuje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Mar 2019 21:31 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
https://www.fly4free.pl/chiny-znosza-wi ... ow-hajnan/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Mar 2019 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Ten artykuł jest poprawny inaczej. Pewnie został przepisany z jakiegoś press rilisa, w którym nie opisano szczegółów dotyczących funkcjonowania rozwiązania.

el sueño de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 19 Paź 2019 19:50 

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 121
Witam,

Mam pytanie odnośnie pobytu do 30 dni bez wizy na Hainan. Planuje wypad w tamtym kierunku i probuje obejsc opcje robienia wizy w ambasadzie. Na anglojezycznych stronach znalazlam takie info:

"Registering Yourself with a Local Travel Agency Is a Must
Independent travelers cannot apply for the Hainan 30-day free visa on their own. This needs to be done through a travel agency in China. Visitors can submit the above information to the travel agency at least 48 hours advance of arrival, and then the agency will apply for the visa-free entry on their behalf from the local Exit and Entry Administration of Hainan."

Wychodzi na to ze nalezy miec wykupiona wycieczke/pobyt z biura podrozy zeby tam wjechac lub skontaktowac sie z jakims biurem zeby zalatwili proces rejsetracji minimum 48h przed naszym przylotem. Moje zalozenie jest takie ze bukuje sobie wszystko niezaleznie, a pozniej jakies ichnie biuro podrozy ogarnie dla mnie pozwolenie na wjazd. Czy ktos w Was probowal w praktyce jak to dziala? Czy ktos moglby polecic biura podrozy ktore ta rejestracje ogarna? Chodzi mi tutaj o cos sprawdzonego w praktyce (najlepiej).

Bede wdzieczna za wszelkie info jak obejsc ten system po taniosci bez wizy robionej w ambasadzie i bez wykupowania jakis drogich wycieczek z biur podrozy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 05 Lis 2019 19:47 

Rejestracja: 30 Paź 2014
Posty: 78
Próbuje ogarnąć ten sam problem, żeby wyskoczyć na tydzień na Hajnan w czasie pobytu na Tajwanie. Na innym forum jako pośrednik polecana jest Linda z Haoyang Travel. Z informacji uzyskanych od niej wynika, że wymagana rejestracja kosztuje u niej 15 USD od osoby.

Uzyskałem od niej taką informację,
Cytuj:
For the 59-country-visa-free-entry, you must be registered with a Hainan travel agency to enjoy visa free entry to Hainan, and the travel agency must submit your information to the Exit-Entry Administration Bureau of Hainan 24 hours before you arrive. We are one of the travel agencies in Hainan that has the quality to do the visa waiver for foreign travelers.

Please help to offer as below information if need to do the visa waiver, service fee RMB100/pax or USD15/pax
1) Copy of passport
2) Round trip Flight detail (From international city to Hainan or transit from Hongkong, Macao or Taiwan can do the visa waiver, if transit or stop over from others city of China can not do the visa waiver.)
3) Hotel booking confirmation
4) Hainan trip itinerary


Próbuje jeszcze tylko wyjaśnić czy bezpośredni przelot z Tajwanu (a nie przesiadka ) upoważnia do otrzymania darmowej wizy. Wg info prasowych z lipca te ograniczenia dotyczące rejestracji u lokalnego agenta miały być zniesione, ale na razie nie wygląda na to żeby coś się zmieniło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group