Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Lip 2018 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lip 2014
Posty: 202
Czy moze ktos mi wytłumaczyć dlaczego obsługa lotniska w Pradze robiła problemy odnośnie nadania bagażu rejestrowanego bezpośrednio do OSH (via Jekaterynburg) linia Ural Airlines na jednym bilecie ? Chcielismy uniknąć wizy do Rosji, bo przesiadka poniżej 24h.
Czy moze zawsze tak jest ze w lotach przez Rosję trzeba odebrać i nadać ponownie bagaż rejestrowany dalej ?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 16 Mar 2019 01:03, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#2 PostWysłany: 05 Lip 2018 18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Wiza tranzytowa nie jest wymagana w przypadku dokonania przesiadki w ciągu 24 godzin bez opuszczania strefy tranzytowej lotniska oraz posiadania wizy (jeżeli jest potrzebna) i biletów do państwa docelowego.​

http://warsaw.kdmid.ru/pl.aspx?lst=pl&i ... ytowa.aspx
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Lip 2018 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lip 2014
Posty: 202
I tak własnie było ;) przesiadka 7h i bez opuszczania strefy tranzytowej i lot do Kirgistanu przez Rosję. Ale w Pradze mówili ze nie mogą nadać bezpośrednio bagażu do OSH tylko odebrać trzeba w Rosji a co za tym idzie WIZA....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Wrz 2018 07:20 

Rejestracja: 02 Wrz 2018
Posty: 1
-- 02 Wrz 2018 06:47 --

Hej. Jesteśmy teraz w Kirgistanie i mamy ten sam problem. W drodze do Kirgistanu pozwolili nam zabrać bagaż główny do samolotu razem z podręcznym ale za 10 dni czeka nas powrót. Pisaliśmy do linii ale odpisali że nie można nadać bagażu głównego do Pragi tylko musimy odebrać na lotnisku w Rosji i nadać ponownie. Nie chcemy wyrabiać więc bo to koszty. Jak wy rozwiazaliscie problem i co radzicie w tej sytuacji? Nasze bagaże główne mają po 10 kg i mamy po małym podręcznym.

-- 02 Wrz 2018 07:20 --

Prosiłabym o pilny kontakt na maila magdatuitam(małpa)gmail.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Mar 2019 21:05 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
A pomijając kwestie bagażu jeśli urzędnik odmówi pobytu dłuższego niż 24 h w strefie tranzytowej... to co się dzieje? Mając bilet na kolejną podróż z Moskwy do innego kraju. W przypadku drogowych czy kolejowych przejść jest cofnięcie, ale tu przecież nie wsadzą mnie do dowolnego samolotu startującego do kraju z którego przyleciałem? Czy jednak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Mar 2019 23:20 

Rejestracja: 09 Sty 2017
Posty: 44
https://www.prawo.pl/prawnicy-sady/stra ... 69998.html
Snowden też chyba siedział dlużej niż 24 godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 15 Mar 2019 09:36 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
O azyl nie zamierzam się ubiegać ;) A chodziło mi o dotąd niezbyt jasną kwestię tranzytu przez Rosję w trakcie Igrzysk Europejskich na Białorusi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Mar 2019 09:41 

A to nie jest tak, że bez wizy nie wsiądziesz do samolotu do Rosji czy nie zostaniesz wpuszczony na ich terytorium przejściem drogowym?

Przynajmniej tak było w czasie MŚ w pilce kopanej, mieli problem ale skrupulatnie sprawdzali FAN ID w moim przypadku na lotnisku w Budapeszcie lot Wizz

Czyli raczej Rosji nawet nie powąchasz, na teraz nic nie wskazuje by mieli wydawać coś na wzór fan id
Góra
 PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Mar 2019 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2018
Posty: 53
Wiem, że stare posty, ale jeśli można spytać to jak to w końcu rozwiązaliście? Udało sie bez wizy, nadać bagaże do końca trasy? @tomula06
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Mar 2019 09:53 

Zdanie klucz "bez opuszczania strefy tranzytowej lotniska" nie każde lotnisko to umożliwia

Ale zapewne autor tematu też udzieli informacji
Góra
 PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Mar 2019 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2018
Posty: 53
Jeżeli nie da się nadać bagażu do portu docelowego, i trzeba go odebrać w Moskwie, to się nie da tego zrobić bez opuszczania strefy tranzytowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Mar 2019 10:10 

No i sam sobie odpowiedziałeś ;) :D
Góra
 PM off  
      
#13 PostWysłany: 15 Mar 2019 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2018
Posty: 53
Nie odpowiedziałam sobie. Nie polecieli? Mieli wizę wcześniej? Wyrobili jakoś na lotnisku?

Edit: sorry, przeczytałam za szybko, nie zauważyłam „nie każde lotnisko to umożliwia” ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 15 Mar 2019 13:20 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Anonymous napisał(a):
A to nie jest tak, że bez wizy nie wsiądziesz do samolotu do Rosji (...)
Czyli raczej Rosji nawet nie powąchasz, na teraz nic nie wskazuje by mieli wydawać coś na wzór fan id


Tyle, że mam bilety na Igrzyska Europejskie w Mińsku, które uprawniają do tranzytu. Tutaj ruch-bezwizowy-podczas-igrzysk-europejskich-bialorus-19,1492,131868 trwa dyskusja jak my i urzędnicy mogą widzieć definicję tego tranzytu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 15 Mar 2019 13:24 

Bez czegoś co zastąpi wizę na wzór fan id to "życzę powodzenia bo to Rosja czy Białoruś właśnie"

Z fan id były przeboje na początku, a co dopiero sytuacja teraz...ale powodzenia życzę, sam chciałem z tej szansy skorzystać
Góra
 PM off  
      
#16 PostWysłany: 15 Mar 2019 14:01 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
To wypowiedz się w tamtym wątku dlaczego uważasz, że z tym biletem nie przejdzie. To ważne. Umowa została ratyfikowana kilkanaście dni temu. Pracownicy konsulatów może jeszcze o regulacjach wynikających z tej ratyfikacji nie wiedzą. Tu https://vetliva.com/visa/visa-free/pose ... -belarusi/ dość konkretnie napisano jakimi drogami (poza lotniskami) można wjechać. Ktoś chyba tego nie wyssał z palca tylko wynika to z międzynarodowych umów.

Jedynym mankamentem jest fakt, że bilety nie są imienne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 15 Mar 2019 14:07 

Słuchaj, jak doczytać tamten temat to stanowisko na teraz Ambasady Rosji jest jasne i stanowcze: Białoruś graniczy z Polską czyli.....zapomnijcie o bujaniu się przez Moskwę czy Sankt Petersburg :!:

Z doświadczenia zeszłorocznego powtórzę to co napisałem wcześniej: bez dokumentu na wzór fan id zastępującego wizę nic z tego nie będzie, ale.....powodzenia życzę
Góra
 PM off  
      
#18 PostWysłany: 15 Mar 2019 14:49 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
OK, ok... wiem, że jest to nie do końca jasna sytuacja.
Tylko, że odpowiedź z konsulatu to stanowisko pracownika konsulatu w Gdańsku. A nie spójna informacja Ambasady Rosyjskiej Federacji w tej sprawie. Z doświadczenia wiem, że stanowiska pracowników pomiędzy konsulatami w różnych miastach tego samego państwa potrafią być różne. Nawet egzekwowanie przepisów pomiędzy urzędnikami tej samej placówki bywa różne.
Przekonałeś mnie, ale z decyzją i tak poczekam na bardziej konkretne stanowisko urzędników RF.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 15 Mar 2019 15:00 

Tu pisać nie ma sensu: tutaj gdybyś chciał bez wizy przesiąść się na lotnisku w Rosji tranzytem na lot na Białoruś bez wychodzenia "na miasto"

O ile lotnisko ma taką możliwość
Góra
 PM off  
      
#20 PostWysłany: 15 Mar 2019 15:24 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Mam taką możliwość, bo wracam z Macedonii przez Budapeszt i taniej mi wyjdzie przez Moskwę niż bezpośrednio do Mińska, a przez Polskę nie zdążę na imprezę. Mam tylko kabinówkę. Lot mam w przeciągu 24 godzin, ale wolałbym przespać się w normalnym łóżku niż na ławce w strefie tranzytowej i coś jeszcze zobaczyć w mieście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group