Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Sty 2019 16:21 

Rejestracja: 04 Sty 2015
Posty: 29
Hej w sierpniu 15 lecę z dwoma osobami do Bari. Plan mam taki by w bari zostać do 18 sierpnia i o poranku ruszyć do Rimini -dotrzeć tam wieczorem . W Rimini zostaniemy do 21 sierpnia i też wyruszyć o poranku do Rzymu ( może ktoś wie jak jest tam z parkowaniem itp Moze auto zostawić lepiej na obrzeżach i poruszać się komunikacją?? jest jakaś karta ??) W Rzymie chcielibyśmy być do 23lub 24 rano i stamtąd ruszyć spowrotem do Bari (samolot powrotny mamy o 15.30.

Pytanko do was czy taki plan ma sens (łącznie 1600 km ) czy lepiej skupić się na południowej częsci kraju. Nie wiem też które nadmorskie miasteczka są godne polecenia jeżeli chodzi o architekturę oraz plaże. (lubię zwiedzać a toawrszysze plażować:)

Może zamiast rzymu i Rimini pojechać do Neapolu pompej ???
Będę wdzęczny za rady


Ostatnio edytowany przez Abcn 30 Sty 2019 18:42, edytowano w sumie 2 razy
W w tytule. Pozostałe nazwy w gestii autora (GIGO?)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 30 Sty 2019 16:46 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Moim zdaniem bez sensu jechać najpierw do Rimini,a potem wracać do Rzymu. To są duże odległości i całe dnie spędzicie w aucie. Do tego koszty autostrad i benzyny. Lepiej skupić się na południu Włoch. A Rzym i Rimini zrobić w czasie kolejnych wyjazdów.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 30 Sty 2019 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Jedyne co może zaoferować Rimini w porównaniu z innymi nadmorskimi miejscowościami to nadzwyczajne nagromadzenie pań, panów i innych płci lekkich obyczajów,
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Sty 2019 17:35 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Nie rób takiej reklamy bo Riminii przeżyje swoiste oblężenie :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 31 Sty 2019 10:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Z tego co czytałam sierpień to najgorszy miesiąc na zobaczenie Rzymu, bo po pierwsze jest tam wtedy bardzo, ale to bardzo gorąco, a po drugie to tradycyjny miesiąc urlopowy dla Włochów, więc mnóstwo fajnych lokalnych restauracji, kawiarni i piekarni jest wtedy zamkniętych. Na drogach i autostradach należy się spodziewać dużego natężenia ruchu. Ja bym się skupiła na szeroko pojętej okolicy Bari (Polignano a Mare, Alberobello, półwysep Gargano) oraz drugim regionie i tu do wyboru Neapol, Wezuwiusz, Pompeje, Capri, Amalfi, Sorrento albo na regionie Kalabrii.
Góra
 Profil Relacje PM off
piekara114 lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 01 Lut 2019 01:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 172
Loty: 195
Kilometry: 417 254
Największa wada sierpnia jest taka, że nad morzem jest dużo drożej. Zamknięte są niektóre małe sklepiki i knajpki, ale przecież nie wszystkie. Przerwa urlopowa dotyczy głównie fabryk, przecież usługi i służby pracują normalnie, a życie nie zamiera. Na autostradach wzmożony ruch może być w piątek lub niedzielę, ale bez przesady, nie jest gorzej niż w lipcu.
Zgadzam się natomiast z tym, że szkoda czasu na jazdę do Rimini i do Rzymu lądując w Bari. Lepiej zwiedzić południe. Nieopodal Bari jest Castel del Monte, można pojechać na drugą stronę "buta" do Pompejów I Herkulanum, zahaczyć o wybrzeże Amalfi, ew. o Neapol, bardzo ciekawe jest też Paestum. Poplażować można z kolei nad Zatoką Tarencką (np. w Marina di Ginosa - byłem tam ładnych parę lat temu, ale było o wiele spokojniej niż we włoskich kurortach nad Adriatykiem), albo nad Morzem Tyrreńskim (Tropea lub plaże na południe od niej), albo na polecanym często (choć nie dotarłem tam nigdy) Gargano. Rzym lepiej zrobić przy okazji osobnego wyjazdu, chociażby na weekend.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 06 Lut 2019 22:34 

Rejestracja: 04 Sty 2015
Posty: 29
-- 06 Lut 2019 23:29 --

Dziękuję bardzo za rady :) Taką też decyzję podjeliśmy, że zostaniemy na południu. Dziękuję bardzo za wskazanie konkretnych nazw miejscowości :) Na pewno się to przyda;)

-- 06 Lut 2019 23:34 --

Cicha_Woda napisał(a):
Neapol, Wezuwiusz, Pompeje, Capri, Amalfi, Sorrento i.


No tak ale jak widzę po mapie to w tych miejscach z plażami chyba krucho???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Lut 2019 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
jest ok
https://www.google.com/maps/@41.2605717 ... 704!8i4352
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 10 Lut 2019 11:56 

Rejestracja: 04 Sty 2015
Posty: 29
Nie do końca ok :) To jest bardzo mała miejscowość nawet nie ma tam nic do zobaczenia. Chodzim mi o większe miasteczko ze starą architekturą i dużą piaszczystą plażą (nie w pobliżu głównej drogi)
Szukam po Google maps i w pobliżu Neapolu nie widzę takiego miejsca. Po tej stronie wybrzeża chyba głównie skały widzę?


Ostatnio edytowany przez marcino123, 10 Lut 2019 12:00, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 10 Mar 2019 19:16 

Rejestracja: 28 Lut 2018
Posty: 41
Rada innych by dac sobie spokoj z Rzymem i Rimini jest dobra. Pochodze z poludnia i choc mieszkam od dawna na polnocy bywam tam czesto, moge doradzic, czy wypozyczy Pan samochod? Co do plaz to u nas nie jedzie sie dla plaz a dla zabytkow, plaze to tylko dodatek, a ponadto w wiekszosci prywatne. Znam miejsca gdzie po zwiedzeniu zabytkow mozna zajechac na bezplatne i piaszczyste plaze. Gdyby sprawa interesowala prosze napisac na pryw, pozdrawiam K.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 10 Mar 2019 19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Jak bardzo chcecie podróżować to Neapol z Bari wart wypadu może zamiast Pompei zaliczyć Herkulanum w zasadzie to samo co Pompeje a mniej czasu wyjmują. Albo wyskoczyć na Sycylię i zaliczyć Taorminę
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Mar 2019 09:05 

Rejestracja: 28 Lut 2018
Posty: 41
Szkoda, ze nie napisal Pan na pryw. Z Puli do Kampani jest okolo 300 km, zalezy skad. Te odleglosc bez przeszkod przebywa sie samochodem natomiast odradzam pociagiem, wiele godz jazdy z przesiadkami, o ile maja Panstwo samochod to inna sprawa mozna zobaczyc perelki o ktorych nawet mowy nie ma w przewodnikach, ale tydzien pobytu to u nas minimum. O ile sprawa by interesowala moge polecic gdzie zalozyc baze skad poruszac sie na jedniodniowe wycieczki i plaze. Inaczej moze wyjsc b. drogo bo wybrzeze Amalfi i Sorrento sa na duze portfele. pozdrawiam Klaudio
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Mar 2019 15:35 

Rejestracja: 14 Paź 2016
Posty: 70
Loty: 88
Kilometry: 191 861
@Podkopnik - chyba lecimy tym samym samolotem :D 15-24.08 my z KRK
byłam w rejonie Bari w lutym 2017 tylko na 4 dni i Apulia mnie zachwyciła (jest teraz na równi z okolicami Garda na szczycie najbardziej urokliwych rejonów Włoch - sam fakt, że wracam w te same rejony mówi za siebie ;)
wtedy braliśmy samochód z lotniska i nocowaliśmy w Polignano a Mare (1), byliśmy w Alberobello, Ostuni (nie porwało nas), Lecce (super! 2 nocleg), Otranto, fajne są widoki w Santa Cesarea Terme czy Leuca, fajne piaszczyste plaże są w okolicach Gallipoli, Taranto bardzo fajne zwłaszcza oprowadzanie po zamku przez żołnierzy z Marynarki Wojennej jako przewodników :), starówka trochę przerażająca po zmroku (3 nocleg), fajne wrażenie robi też Matera; starówka Bari obowiązkowa choćby na ciacho u Martinucci :)

Tym razem plan mamy pojechać na północ od Bari - Płw Gargano i interior, ale takie Alberobello czy Polignano tak mnie zachwyciły że chcemy pokazać dzieciom (wtedy wyjazd był bez dzieci) i koniecznie zanocować w domku trullo; potem kilka noclegów w okolicy Vieste z wypadami w okolice, na północ nie chcieliśmy jechać dalej niż do Pescary (trochę przegięliśmy ostatnio ciągnąc nasze dzieciaki przez 12 dni od Barcelony do Malagi i nocując codziennie gdzie indziej), ale w tym tygodniu pojawił się trochę inny pomysł: 16.08 jest wielka gonitwa palio w Sienie i nie wiem czy nie odbijemy jednak bardziej na północ a plan znowu zrobi się nam "intensywny". Wiem, że sierpień to kiepski miesiąc na Włochy i pierwszy raz będę tam w takim szczycie sezonu, obawiam się tłumów na plażach itd, ale bilety były w takiej cenie, że szkoda było nie skorzystać :D

Jak dla mnie łączenie z Rzymem trochę się mija z celem (lepiej zostawić sobie na inny wypad), nie wspominając o Rimini, które chyba nie ma zbyt wiele do zaoferowania (dużo ciekawsza jest Ravenna ale my o nią zahaczaliśmy przy okazji pobytu w Bolonii) - lepiej już połączyć z Amalfi/Neapolem choć też, ja to robiłam na osobnym wypadzie, albo Kalabrią (jeszcze nie byłam więc się nie wypowiem)
Gdybyś jednak zdecydował się na Rzym to wróciłam stamtąd jakieś 3 tygodnie temu i jeżdżenie po mieście samochodem nie ma zupełnie sensu - nocleg lepiej wybrać niedaleko Centrum (u nas okolice Termini) i poruszać się pieszo. My wypożyczaliśmy skuterki elektryczne na minuty z eCooltra - fajna opcja zwłaszcza, że dostaje się darmowe minuty na start/za polecenie komuś itd. (komunikacją miejską nie jeździłam). Samochód owszem przydaje się żeby pojeździć po okolicy: my byliśmy w Ostia Antica, Lido di Ostia, Castel gandolfo, Frascati i moim ukochanym Tivoli.

Połączenie wyjazdu z Neapolem i wybrzeżem na południe - plaże są dosyć słabe w tym rejonie (albo taki bury, smutny piasek np w okolicach Paestum - samo Paestum fajne; albo na Amalfi kamyczkowe, małe plażyczki które są urokliwe ale na fotkach, najlepiej wypadają od strony morza); byliśmy w styczniu 2018 więc zrezygnowaliśmy z podróży na wysepki Capri, Anacapri czy Ischię - ponoć super; Salerno ma fajny zamek i nienajgorszą plażę miejską, te małe mieścinki na wybrzeżu Amalfi ładne ale takie kalustrofobiczne trochę (nie bierzcie dużego samochodu z wypożyczalni bo nawet Lancią Ypsilon ciężko się "wyrabiać" na zakrętach i mury domów są mocno porysowane;) chyba największy sentyment mam do Maiori, Amalfi i Ravello; Sorrento było w pośpiechu po zmroku ale całkiem dobre wrażenie sprawiało. Należę do tych, których Neapol "nie przekonał"; Vesuvio było mało łaskawe i ukryte we mgle więc odpuściliśmy wchodzenie ale w sierpniu to w ogóle musi tam być masakra (jak całe Włochy :D); Pompeje to klasyk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 21 Mar 2019 15:56 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Starzy górale(włoscy) zawsze mi powtarzali , że jak chcesz spokojnie zwiedzać Rzym to tylko w sierpniu bo wtedy jego mieszkańcy robią se wakacje i wyjeżdżają . Traffic jam gwarantowany w tym okresie. Cepry z innych rejonów Italii o tym doskonale wiedzą więc podnoszą na ile to możliwe wszelkie ceny noclegów i makaronów tak żeby ich trochę złupić.Przy okazji łupią także ...stranieri ale oni zazwyczaj mają sporo dutków do wydania więc się nie przejmują :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 21 Mar 2019 21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Chyba nie potwierdzę. Byłem w Rzymie w wielu różnych terminach i sierpień był najbardziej zawalony. Owszem, lokalni wyjeżdżają, ale ilość przyjezdnych zdecydowanie nadrabia tę lukę. Nie wspominając już że w kamiennym mieście upal jest średnio przyjemny. Sierpień to stanowczo nie jest dobry miesiąc na zwiedzanie Rzymu, chyba że nie ma się wyboru.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 28 Lip 2019 00:07 

Rejestracja: 29 Lis 2014
Posty: 51
Wróciłem z rodzinką z 12 dniowej wyprawy po Apulii....... szczególnie płw Salento....... jednym słowem jesteśmy zachwyceni ...... jak ktoś ma pytania, zapraszam...
tz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group