Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 01 Mar 2019 14:25 

Rejestracja: 11 Mar 2018
Posty: 26
Hej

czy orientuje się ktoś jakie ceny moga być na Salar z Chile? tak by mieć wycieczke 3 dniową( 2 noce)?

Chcę skończyć to wycieczkę w Boliwii by stamtąd dalej podróżować.

Myślę o rezerwacji z dnia na dzień tam na miejscu. Czy ktoś poleci jakąś sprawdzona, dobrą agencję?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#62 PostWysłany: 01 Mar 2019 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
właśnie wróciłem, do salar możesz dojść nawet pieszo i za darmo (wskazane gumiaki, woda płytka, ale trochę zimna), wystarczy dojechać do Colchani z Uyuni, ok.20km płatnej drogi, biur w Uyuni nie trzeba polecać, wszyscy mają taki sam program, podobną cenę i jeżdżą gęsiego jeden za drugim, spokojnie można załatwić wycieczkę na drugi dzień, oferta bogata, można wybierać i przebierać,
piszę jakbyś jechał z La Paz, bo nie napisałeś skąd ruszasz
Góra
 Profil Relacje PM off
MaciekMaciek1234 lubi ten post.
 
      
#63 PostWysłany: 11 Mar 2019 19:42 

Rejestracja: 11 Mar 2018
Posty: 26
hej
chce wyruszyc z SP i skonczyc w Boliwii.

zalezy mi na mirror effect- wiem ze w kwietniu moze byc roznie z pogoda. slyszalem jednak ze czesc agencji wie gdzie ten efekt jest zawsze( w ktorych miejsach na salarze), czy slyszeliscie o tym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 11 Mar 2019 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Załącznik:
salar.jpg
salar.jpg [ 130.57 KiB | Obejrzany 2000 razy ]
@MaciekMaciek1234, częściowo odpowiedziałem CI w innym temacie, ale jak ruszasz z Chile i zostajesz w Boliwii, a raczej z niej nie wracasz to są 2 sposoby,
1- pojechać busem bezpośrednio z Calamy do Uyuni, tam też jest pełno hosteli, knajpek i biur podróży i można kupić 1,2,3 dniową wycieczkę,
2- pojechać busem do SPdA, można nawet z lotniska, tam pozwiedzać i pojechać na 3 dniową do Boliwii, jest trochę tańsza, o jakieś 10-15k peso, i unikacie nudnego powrotu bez zwiedzania, na wycieczce do Salar zobaczycie w pierwszych 2 dniach to co w okolicach SPdA,
jak byłem tam 2 tygodnie temu to wody było ok. od 1 -4 cm, nasz kierowca twierdził, że do maj woda jeszcze jest na Salarze, więc macie szansę, jeśli będziecie mieli okazję to kupcie walutę boliwijską już w Santiago, będzie potrzebna na wstępy już za granicą
Góra
 Profil Relacje PM off
MaciekMaciek1234 lubi ten post.
 
      
#65 PostWysłany: 12 Mar 2019 09:13 

Rejestracja: 11 Mar 2018
Posty: 26
na Salarze będę na początku kwietnia więc potwierdzę jak wrócę czy zobaczyłem lustro :)

dziękuję za rady :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 25 Kwi 2019 14:33 

Rejestracja: 11 Mar 2018
Posty: 26
byłem na początku kwietnia. Pogoda idealna. Chmur dużo nie było ale i tak byłem/jestem zachwycony widokami.

jechałem z Chile, koszt wycieczki 3D2N- 156 dolary. Kończyłem w Uyuni.

wody jakieś 1/2 cm. dobrze mieć japonki/sandały/klapki bo woda zimna, bardzo zimna :)

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 25 Kwi 2019 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
To już niestety nie te widoki jak były w lutym przy wyższym poziomie wody, ale i tak super że się udało zwiedzić ten region
Góra
 Profil Relacje PM off
MaciekMaciek1234 lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 25 Kwi 2019 17:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Zobaczymy co zastane za tydzień.... :o
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 25 Kwi 2019 23:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Według mnie wyschnięty salar też jest niezły i robi wrażenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 26 Kwi 2019 02:17 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
Dorzucę swoje pare groszy:
Jechałem na początku kwietnia z agencją Quechua Connection. Super kierowcy, super przewodnik. Popularne miejsca odwiedzaliśmy jak większość wywieczek już odjechała (na pociągach na początku mało kto był, na wyspie nie było nikogo innego). Ekipa z firmy sama proponowała robienie nam zdjęć (!), było bardzo dużo czasu na zdjęcia na suchym terenie, ale znaleźli też jedno bajoro gdzie dało się robić zdjęcia z odbiciem. Jedzenie bardzo spoko, można się najeść do oporu (mięso, warzywa). Dla mnie ogromną atrakcją była ostatnia noc: po kolacji z winem zawieźli nas na gorące źródła i można było w gorącej wodzie siedzieć ile się chce pod gwiazdami. Najlepsza okazja na oglądanie gwiazd w życiu. Większość agencji jedzie tam rano o 4-6, pewnie też jest fajnie ale nie tak fajnie (zwłaszcza, że ma się zarwaną noc). Cena wycieczki wyższa niż inne niestety: ok. 180 USD. Ale moim zdaniem było warto.
Góra
 Profil Relacje PM off
micnur lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 14 Maj 2019 08:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
to i ja się podzielę moimi spostrzeżeniami.
Nie warto niczego rezerwować z wyprzedzeniem.
Po przyjezdzie nocnym autobusem z La Paz o 6.00 wianuszek naganiaczy już był gotowy do targowani się.
Przy dwóch osobach zbiłem do 600BOB(335zł)1os. za 3 dniowy wycieczkę z noclegami, wyżywieniem oraz zwiedzaniem: cmentarzysko pociągów, Salar, wyspa kaktusów - Inkahuasi ( dodatkowo płatna 30BOB, 4 laguny Canapa, Hedionda, Charcota, Honda oraz najważniejsza - czerwona Colorada ( dodatkowo płatny wstep na teren parku 150BOB), po drodzę kilka stopów nie opisanych w programie m.in. aktywny wulkan Ollague 5869 m.n.p. m. miejscówka posrodku skał gdzie żyją wiskacza, Arbol De Piedra - kamienne drzewo w kształcie grzyba ;) , gejzery na 5000 m.n.p. m. oczywiście wschód słońca w ciepłych źródłach ( dodatkowo płatne 8BOB), góry i pustynia Salvador Dali, Laguna Negra i kilka innych o których już nie pamiętam.

Podczas całej wycieczki można dopłacić do noclegów z ciepłą wodą i prywatną łazienką, ale wg mnie jest to zbyteczny luksus.
Salar i cmentarzysko można zrobić samemu jesli chce się zaoszczedzić, jednak w interior pojechać będzie ciężko na własną rękę.
Bałem się o brak wody na solnisku na początku maja, ale zupełnie bez sensu. w jednym miejscu było jej całkiem sporo i można było zauważyć efekt "white out".
Niestety trochę dmuchało i dopiero ostatniego dnia chwilę polatałem dronem.
Załącznik:
406E1668-F84F-4786-88A1-E6A12CAB803D.jpg
406E1668-F84F-4786-88A1-E6A12CAB803D.jpg [ 102.61 KiB | Obejrzany 1597 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#72 PostWysłany: 23 Maj 2019 08:43 

Rejestracja: 13 Lut 2019
Posty: 8
Loty: 148
Kilometry: 467 894
I ja dorzucę do tematu. Byliśmy jeszcze w porze suchej. 12.2018r., przyjechaliśmy do Uyuni z Calamy autobusem i z Uyuni wracaliśmy do SPdA. Wycieczki tańsze jadąc z Boliwii do Chile, niż jadąc w drugą stronę. Ale różnice nie są jakieś ogromne. Mieliśmy 3-dniowy off road. Mieliśmy wprawdzie zarezerwoawną wcześniej przez internet, ale na miejscu skorzystaliśmy z innego biura. Ma miejscu jest tego mnóstwo i nie ma potrzeby rezerwowania wcześniej. Wszystkie biura mają takie same programy objazdu (z niewielkimi modyfikacjami). Wszystkie must see, i nie tylko, są zrealizowane. Solanki, laguny, gejzery, Arbol del Piedra, kąpiel w gorących żródłach. Mieliśmy jeden nocleg w hotelu solnym, ciekawe doświadczenie, wszystko z soli, a drugi w schronisku przy Lagunie Colorada. Pokoje wieloosobowe ("ósemkę" mieliśmy na wyłączność). Jest opcja powrotu do Uyuni, albo przejazd do SPdA. Podwożą do granicy, gdzie po przekroczeniu czekał bus do SPdA.
Sam salar jest niesamowity i polecam każdemu. Pomimo wielu samochodów, każdy znajdzie miejsce, gdzie aż po horyzont nie ma sąsiadów w tle :D Kierowcy uprzejmi, sami aranżują sesje zdjęciowe na salarze, z angielskim słabo, ale wystarczy. Gejzery dla mnie fajniejsze są w Chile, El Tatio, poranna wycieczka z SPdA. Tam także możliwa kąpiel w ciepłych żródłach i śniadanie przygotowane "pod chmurką" przez kierowców, z którymi się jedzie.
Piękne tereny, mamy zamiar wrócić do Uyuni także w porze deszczowej, aby zobaczyć największe lustro świata.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 23 Maj 2019 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Fajnie, że opisałeś możliwość zwiedzania z drugiej strony, szkoda tylko, że tak późno, sam miałem taki plan, ale jak pytałem w styczniu to wszyscy twierdzili, że trzeba zaczynać od SPA, ale może przyda się ta wiedza następnym odwiedzającym salar, rzeczywiście w lutym jest piękny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 23 Maj 2019 12:50 

Rejestracja: 13 Lut 2019
Posty: 8
Loty: 148
Kilometry: 467 894
Sorki, dopiero od niedawna jestem zarejestrowany na forum.
A ze zmiany tematu, polecam Wyspę Wielkanocną będąc już w Chile.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 09 Lip 2019 11:05 

Rejestracja: 03 Paź 2018
Posty: 84
Loty: 110
Kilometry: 234 400
@J.1 - z jakim przewoźnikiem jechałeś z la paz do uyuni? w necie znalazłam dobre opinie o Toro turismo jednak mają bardzo wysokie ceny 74$/ os w dwie strony. Znacie może tańszych przewoźników ale również bezpiecznych?
_________________
Instagram: laur_ruda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 09 Lip 2019 16:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Niestety nie przypomnę sobie nazwy przewoźnika.
Za bilet w jedną stronę zapłaciliśmy po 100BOB każdy(57 zł).
Jechaliśmy o godzinie 20.00 ( może Rome2Rio podpowie).
Z tego co pamiętam to ceny zaczynały się od 80BOB za OW.
Na dworcu w hali jest kilka okienek oferujących bilety do Uyuni - na pewno coś znajdziesz,

Co do jakości podróży to raczej standard flixbusa, wielki plus za rozkladane fotele do pozycji leżanki i koce w pakiecie.
Trasa jest w zasadzie prosta i niezbyt skomplikowana, w żadną przepaść nie spadniesz ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ruda_laur lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 09 Lip 2019 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
tam przejazdy busami kupuje się na miejscu, jest duży wybór i konkurencja, i jest to najbardziej popularny środek transportu, dlatego nie ma problemu z kupieniem biletów na miejscu, a ceny w internecie są dla naiwnych albo bogatych jankesów, dla nich i tak wszędzie jest tanio, więc płacą
Góra
 Profil Relacje PM off
ruda_laur lubi ten post.
 
      
#78 PostWysłany: 10 Lip 2019 22:14 

Rejestracja: 03 Paź 2018
Posty: 84
Loty: 110
Kilometry: 234 400
Super, dzieki za odp. chcialam wiedziec tak orientacyjnie ile koszuje bilet :) a co do bezpieczeństwa o bardziej mi chodziło, żeby nie było przystanków po drodze tylko, żeby autobus jechał bezposrednio z La Paz do Uyuni.
_________________
Instagram: laur_ruda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 11 Lip 2019 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1860
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Mam trochę inne pytanie. Chciałbym zobaczyć Solar de Uyuni w okresie gdy jest jeszcze pokryte warstwą wody, ale chciałbym odwiedzić też również Peru żeby zobaczyć Machu Picchu.
Będę wdzięczny za info jaki w związku z tym byłbym najlepszy okres na podróż o ile w ogóle taki jest ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 11 Lip 2019 16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Wg mnie pora nie ma znaczenia, tzn lepiej na mp nie w sezonie, kiedy nie będzie tłoczno, salar zalany wodą jest do końca kwietnia i wiele osób zwiedzających salar z Chile jedzie potem busem do la paz i dalej przez jezioro na mp, byłem niby w porze deszczowej, a było ok
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group