Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 16 Sty 2019 11:47 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
też nie rozumiem celu przejazdu Calama-Uyuni. Jeśli taki bus jeździ ot na penwo nie przez PN, który jest najpiękniejszy i sam Salar to tylko 1 z elementów. Przejazd do Uyuni na 1 dzień, a nawet pół to jakiś absurd...
Jeśli nie chcesz robić 3 dniowej (4dniowej z powrotem do SPA) do Boliwii to po prostu odpuść wyjazd do Uyuni, bo się mija z celem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#22 PostWysłany: 16 Sty 2019 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 160
Dokładnie j.w. W takim wypadku, skoro wypożyczasz samochód, zwiedź sobie jakiś mały salar po stronie chilijskiej i tyle. Nie to samo, ale ja bym nie gnał do Uyuni na jeden dzień.

Poza tym chyba jest możliwe wynajęcie samochodu w Chile z opcją wjazdu nim do Boliwii. Nie jestem pewny, ale przeszukaj internet pod tym kątem.
_________________
Nasze blogi:
https://treeclimbing.academy
https://fotografia.marzenawystrach.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 16 Sty 2019 22:50 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Nie ma takiej opcji, nie da się przejechać autem z Chile do Boliwii. Te wycieczki też dowożą najpierw do granicy, a po jej przejściu zamiana na lokalnego kierowcę.
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 16 Sty 2019 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Dzięki za wskazówki, gdybym wszystko wiedział to bym nie pytał, a info nie ma zbyt dużo,
Będę w Calamie 6 dni, więc pomyślałem że najpierw pojadę busem do Uyuni, 70 zł ow, tam zwiedzę co trzeba, widziałem, że w Uyuni też organizują wycieczki, wrócę do Calamy wezmę auto i pojadę do spa, a tak wychodzi, że mam brać auto, jechać do spa, zostawić je tam na 4 dni i jechać do Boliwii, potem po okolicy i powrót do Calamy,
to może ktoś przedstawi plan korzystając ze swoich doświadczeń ?,
bo jak składam busa 150zł rt, nocleg w Uyuni i2 dniową wycieczkę za 50$ z Uyuni, to mi wychodzi taniej niż 200$ ze spa plus auto


Ostatnio edytowany przez kostek966, 16 Sty 2019 23:55, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 16 Sty 2019 23:52 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Przyjeżdżasz busem z lotniska, wykupujesz wycieczkę czterodniową na Uyuni, auto co najwyżej potem (albo inne wycieczki) - przy ich cenach 4 dni postoju na parkingu jest zdecydowanie zbędnym wydatkiem... Jazda busem do Uyuni bez sensu, wynajem samochodu w celu przedostania się do Boliwii - bezcelowa, bo i tak nie wpuszczą.
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 17 Sty 2019 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 160
man4business napisał(a):
Nie ma takiej opcji, nie da się przejechać autem z Chile do Boliwii. Te wycieczki też dowożą najpierw do granicy, a po jej przejściu zamiana na lokalnego kierowcę.

Te zmiany kierowców/autobusów są stosowane tylko na tym przejściu, gdzie indziej odbywa się to "normalnie". Znam też kilka osób (z Europy i USA), które kupowały samochód w Chile i jeździły nim po Boliwii. Więc bez przesady. Nie wiem tylko, czy jest taka opcja przy wynajmie.
_________________
Nasze blogi:
https://treeclimbing.academy
https://fotografia.marzenawystrach.com
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 19 Sty 2019 19:37 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
ja byłam 6 dni w SPA/Uyuni i nie wracałam do SPA bo leciałam dalej do Peru.
Nie spiesz się z wyjazdem do Uyuni ze względu na wysokość, 1 dnia wycieczki wjeżdża się na 5000 mnpm, więc jeśli nie jesteś zaaklimatyzowany, to moze być problem. w mojej grupie był chłopak mieszkający w Santiago, który przyleciał właśnie, żeby zorbić wycieczkę po Salarze. Pierwszy dzień to właściwie wymiotował i spał, drugiego zaczął się lepiej czuć jak zjechaliśmy niżej.
Rób wycieczki stopniowo na coraz wyższe partie, a na końcu 3-dniową do Uyuni. Ja najpierw pojechałam na Dollinę Księżycową, potem do Piedras Rochas, później gejzery i dopiero do Boliwii

Okolice Calamy i SPA to bardzo dobrze rozwinięty pod względem turystycznym region, więc wg mnie wynajem auta jest zbędny. Jedyny argument to rozumiem cena - ale jeśli będziesz jedynym kierowcą, to wiesz jak Twój organizm zachowa się powyżej 4000 mnpm? będziesz w stanie prowadzić auto? masz takie doświadczenia?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 19 Sty 2019 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Jeśli chodzi o góry, to akurat w moim przypadku nie problem (wpisy o Nepalu),
jeśli chodzi o cenę to jedziemy w czwórkę, więc dlatego naturalnym rozwiązaniem wydawało się auto, przy 1 osobie nie byłoby tematu, w takim razie robimy wszystko na miejscu, tylko hotel na 1 noc zarezerwuje wcześniej,
jeśli ktoś ma jeszcze jakieś praktyczne rady to chętnie przeczytam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 21 Lut 2019 17:23 

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 64
Loty: 121
Kilometry: 232 323
15-18 marca planuję być w Calamie i SPA. Chciałbym w tym czasie zobaczyć na pewno gejzery el tatio, valle de la luna i lagunas altiplanicas. Wie ktoś czy lepiej bilety na te wycieczki rezerwować online, czy może na miejscu jest taniej i ewentualnie da się coś wytargować kupując wszystkie w jednym biurze. No i jakby ktoś mógł polecić jakieś biuro to byłbym wdzięczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 22 Lut 2019 00:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
lepiej kupować na miejscu, biur jest tyle, że zawsze znajdzie się tańszą ofertę, a wycieczki są u wszystkich takie same, np. do Uyuni, jadą jeepy jeden za drugim, zatrzymują się w tych samych miejscach, nocują w tych samych miejscach, drobne różnice zależą od tego, na jakiego kierowcę trafimy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 28 Lut 2019 22:49 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 772
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
@Wichura Wszystko kupowac na miejscu, tak jak napisal @kostek966. Do tego jesli planujesz kupic kilka wycieczek to targuj sie bo na pewno dostaniesz lepszą ofetę. Ja byłem teraz na poczatku lutego i bez jakiegos wielkiego wykłucania sie zapłaciłem 50000 chilijskich pesos za 3 wycieczki:
- valle de la luna
- geiser del tatio
- piedras rojas + lagunas altiplanicas

Ponizej cennik.

Załączniki:
wycieczki.jpg
wycieczki.jpg [ 164.59 KiB | Obejrzany 1080 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 11 Mar 2019 15:14 

Rejestracja: 11 Mar 2018
Posty: 26
Hej,

ile czasu potrzeba na:

- valle de la luna
- geiser del tatio
- piedras rojas + lagunas altiplanicas

ląduje w Calama o 9 rano i zastanawiam się czy tego samego dnia " coś" zdąże zobaczyć czy dopiero kolejnego?

z góry dzięki za odpowiedź
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 11 Mar 2019 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
valle de la luna - 3 - 4h
geiser del tatio - no między 4/5 rano a 12. czyli ok. 6/7h
Piedras rojas + lagunas to ok. 10h.
Valle de la Luna powinieneś się wyrobić spokojnie, jeżeli dotrzesz do San Pedro koło 12/13.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
MaciekMaciek1234 lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 11 Mar 2019 19:11 

Rejestracja: 10 Mar 2019
Posty: 14
Loty: 122
Kilometry: 247 322
valle de la luna jest na tyle blisko, że jednak proponowałbym na własną rękę rowerem, zamiast męczyć się ze zorganizowaną wycieczką i przedzierać przez tłok. Minus jest taki, że lepiej jechać rowerem rano, a tak będąc w San Pedro o 13 spokojnie kupisz sobie wycieczkę i pojedziesz 16-21
Góra
 Profil Relacje PM off
MaciekMaciek1234 lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 11 Mar 2019 19:37 

Rejestracja: 11 Mar 2018
Posty: 26
ok dzieki wielkie za odpowiedz

jeszcze mam 2 kwestie do przemyslenia z Wami :)
1)
zatem pierwszego dnia vale de la luna zrobie popoludniu- nawet rowerem jak 2 opcja nie wypali :)
- drugiego dnia mozliwe zrobic w 1 dzien gejzery+ piedras rojas+laguas?

2) bedzie nas 4 osoby czy nie lepiej by bylo wynajac auto w Calamie ( tam tez zrobic zakupy),
nastepnie przyjechac do SP 1 dnia zrobic vale de la luna, drugiego gejzery+ piedras rojas+laguas + wrocic oddac auto do Calamy i potem wrocic busem do SP by nastepnego dnia zaczac Salar? wiem ze to moze byc meczace ale wydaje mi sie ze dosc dobrze przygotowani jestesmy :):)

ceny ktore znalazlem sa spore dlatego wpadlem na pomysl z autem- jezeli to nie ma sensu prosze o informacje...najwyzej bedziemy musieli z 1 atrakcji zrezygnowac( gejzery lub piedras rojas). Dajcie znac czy za auto sa jakies ukryte koszty typu bilety do danych atrakcji.

z gory dziekuje za odpowiedz!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 11 Mar 2019 20:18 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
Ja zwiedzałem tylko autem i uważam, że było dużo lepiej niż na wycieczkach. Nie jestem fanem zorganizowanych wypraw więc może dlatego. W Valle de La luna było może 10 innych osób, a gdy przyjeżdzają wycieczki to jest pewnie kilkaset. Przy czterech osobach nawet bym się nie zastanawiał. Zrobienie w jeden dzień gejzerów + piedras rojas + powrót do Calamy oznacza jakieś 10 godzin w samochodzie (3 godziny tam i powrót do gejzerów, 3 godziny w jedną stronę do Piedras Rojas, ponad godzinę do Calamy) i uważam, że to nie ma sensu. Zwłaszcza, że na gejzery trzeba wyjechać sporo przed wschodem słońca więc nocka zarwana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 11 Mar 2019 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
@MaciekMaciek1234, jeśli chcesz jechać do Salar, a wróciłem z Salar 2 tygodnie temu i uważam, że być np. w SPdA i go nie zobaczyć to największy błąd jaki można zrobić, ale oglądać okolice SPdA i jechać potem do Boliwii to też bez sensu, bo wycieczka obejmuje zwiedzanie lagun z flamingami, kąpiel w gorących źródłach, wulkany błotne, różne formacje skalne i wreszcie na koniec sam Salar, który podobał się mojej żonie bardziej niż wodospady Iguasu, tak więc i w Chile i w Boliwii ogląda się to samo, plus jeszcze wulkany, co powtarzać dwukrotnie jest bez sensu i b. męczące, w pierwszy dzień najintensywniejszy wjeżdża się na ponad 4,900 m, 2 następne dni są trochę luźniejsze, a ostatni to powrót, napisz jeszcze czy dalej zostajesz w Boliwii czy wracasz do Chile ?
Góra
 Profil Relacje PM off
MaciekMaciek1234 lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 12 Mar 2019 08:53 

Rejestracja: 11 Mar 2018
Posty: 26
Hej,

mam plan na 2 dni w SPdA. pierwszego dnia vale de la luna( laduje w Calama o 9 rano, stad tylko to), drugiego dnia gejzery od rana- ma to sens czy ktoś może polecić "lepsze atrakcje na te 2 dni"?- planuje auto wynająć w Calamie.

Trzeciego, czwartego i piątego dnia Salar ( z agencji) tak by zakończyć wycieczke w Boliwii. z Boliwi jade juz na pólnoc zwiedzać dalej, tak by zakończyć w Peru :)

zależy mi tym by nie powtarzać atrakcji wcześniej w SPdA takich jak Laguny bo to przecież wszystko będzie w miare podobne na Salarze. Wiadomo, jak każdy mam ograniczony czas i nie mogę sobie pozwolić na więcej dni w Chile.

Dajcie znać czy to ma sens

dziękuję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 12 Mar 2019 18:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
co do podwójnego zwiedzania, jadąc do Salar z SPdA ogląda się kilka lagun, w tym z flamingami, szczególnie są na czerwonej w dużej ilości, tzw. gejzery błotne też się zwiedza po drodze, zaczyna się od kąpieli w ciepłych źródłach, potem zwiedzanie płaskowyżu Dali z formacjami skalnymi, ogólnie cały dzień zwiedzania w pobliżu wulkanów, praktycznie to samo co po chilijskiej stronie, drugi dzień to formacje skalne coś jak w arizonie, wąwozy ze strumieniami i zwierzętami i dojazd do Colchani, 3 to od świtu salar, jazda i zdjęcia, po południu koniec w Uyuni,
my zrezygnowaliśmy ze zwiedzanie wokół SPdA i te 3 dni dały tyle wrażeń, że z chęcią wróciliśmy do dobrego hotelu w Calamie na wypoczynek i "cusine peruwiana",
uważam, że okolice SPdA są dobre do zwiedzania jeśli się nie jedzie na Salar, który dostarcza największych wrażeń i jest wyjątkowy,
wieczorem wrzucę kilka zdjęć z wyjazdu do Salar
Góra
 Profil Relacje PM off
MaciekMaciek1234 lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 12 Mar 2019 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Załącznik:
Komentarz do pliku: nasi tu już byli, Uyuni
89.jpg
89.jpg [ 199.23 KiB | Obejrzany 835 razy ]
Załącznik:
84.jpg
84.jpg [ 91.91 KiB | Obejrzany 835 razy ]
Załącznik:
77.jpg
77.jpg [ 255.29 KiB | Obejrzany 839 razy ]
Załącznik:
76.jpg
76.jpg [ 279.54 KiB | Obejrzany 839 razy ]
Załącznik:
75.jpg
75.jpg [ 236.45 KiB | Obejrzany 839 razy ]

Załączniki:
87.jpg
87.jpg [ 200.93 KiB | Obejrzany 835 razy ]
Komentarz do pliku: gorące źródła
86.jpg
86.jpg [ 159.5 KiB | Obejrzany 835 razy ]
Komentarz do pliku: wikunie na jedynej asfaltowej drodze
85.jpg
85.jpg [ 154.05 KiB | Obejrzany 835 razy ]
83.jpg
83.jpg [ 124.84 KiB | Obejrzany 835 razy ]
Komentarz do pliku: wschód słońca na Salar
79.jpg
79.jpg [ 133.07 KiB | Obejrzany 835 razy ]
Komentarz do pliku: wąwóz anakonda
78.jpg
78.jpg [ 235.1 KiB | Obejrzany 835 razy ]
Komentarz do pliku: czerwona laguna
74.jpg
74.jpg [ 206.37 KiB | Obejrzany 839 razy ]
Komentarz do pliku: gejzery błotne
73.jpg
73.jpg [ 200.19 KiB | Obejrzany 839 razy ]
Komentarz do pliku: laguna
72.jpg
72.jpg [ 158.41 KiB | Obejrzany 839 razy ]
Komentarz do pliku: granica Chile w kierunku Boliwii
67.jpg
67.jpg [ 150.1 KiB | Obejrzany 839 razy ]
66.jpg
66.jpg [ 183.83 KiB | Obejrzany 839 razy ]


Ostatnio edytowany przez kostek966 12 Mar 2019 23:15, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group