Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1707 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 86  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 03 Sty 2019 00:28 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 10
Witam
Może wybiera się ktoś 9 stycznia 2019r na rejs po wyspach kanaryjskich statkiem AIDA NOWA? Może jest ktoś kto płynął już aidą nową? Nigdzie nie można znaleść dokładniejszych informacji na temat tego statku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#82 PostWysłany: 03 Sty 2019 10:32 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@pierzchalski - AIDAnova to statek, który ledwo zaczął pływać - w pierwszy rejs zabrał pasażerów nieco ponad 2 tygodnie temu (16.12.2018). W związku z tym nie spodziewaj się w sieci nie wiadomo czego - w szczególności morza relacji czy opinii użytkowników.

Ale z drugiej strony nie wiem czego i jak szukasz bo nie jest też tak, że na jego temat w sieci nic nie ma. Jest spory dział na stronie AIDA (https://aida.de/kreuzfahrt/schiffe/aidanova), plany pokładów (np. https://www.cruisemapper.com/deckplans/AIDAnova-1854 lub https://www.seascanner.com/deckplan-aidanova) czy kilka filmów na YT (w tym jeden wykonany prawdopodobnie przez pasażera nieco ponad tydzień temu i trwający ponad 2 godziny). Tak, że moim zdaniem nie jest tak źle:-). Znalezienie tego zajęło mi przysłowiowe 2 minuty. Jakbyś poszukał dokładniej to na pewno znalazłbyś dużo więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off
pierzchalski lubi ten post.
pierzchalski uważa post za pomocny.
 
      
#83 PostWysłany: 03 Sty 2019 12:16 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 10
Greg2014 dziękuję za błyskawiczną odpowiedź.To nie jest tak że się nie interesuję i nie szukam. Wypływamy za tydzień to jest dziewiątego.Przeglądam net wiem że niedawno wypłynął i to z prawie miesięcznym opóźnieniem. Oglądałem kilka filmików większość to animacje komputerowe ale to oczywiste.(statek wtedy jeszcze nie pływał). Nie oczekiwałem morza opinii czy relacji z tego statku.Bardziej zależało mi na znalezieniu kontaktu z kimś kto może już nim płynął aby zapytać się np. jak przebiega wyokrętowanie jest to dla nas bardzo ważne ponieważ statek przypływa na teneryfę wg rozkładu o 5ej 00 a my mamy samolot powrotny o 11ej boimy się że możemy nie zdążyć.Mamy też pytanie czy warto wykupić pakiet comfort za 19,90euro za dzień na napoje czy lepiej kupować w barach (widziałem menu z jednego z barów to chyba 6 euro wołają za piwo) Jeszcze raz dziękuję za Twoją odpowiedź bardzo ciekawe forum wiele się z niego dowiedziałem tym bardziej żę to nasz pierwszy taki rejs w życiu i każda wskazówka jest bezcenna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 03 Sty 2019 12:20 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Na pewno nie wyrobisz sie w standardowym czasie zeby zdazyc na lot.
Przynajmniej godzine wczesniej musisz byc na lotnisku. Z portu tez godzine sie jedzie na lotnisko. No i wypuszczanie ze statku tez trwa kilka godzin.
Bez zalatwienia priority przy wychodzeniu nie macie szans

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off
pierzchalski lubi ten post.
pierzchalski uważa post za pomocny.
 
      
#85 PostWysłany: 03 Sty 2019 12:39 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@pierzchalski - niestety nie mam doświadczeń z AIDĄ ale myślę, że poszukaj jak to wygląda na innych statkach tego operatora. Akurat takie kwestie jak pakiety za napoje czy sposób wejścia/zejścia ze statku nie różnią się specjalnie pomiędzy statkami danego operatora. Jeśli chodzi o moje doświadczenia z zejściem u różnych operatorów to (zakładając, że na statkach AIDA nie jest to rozwiązane jakoś inaczej - ale wątpię), proponuje zrobić tak: uzgodnić z recepcją możliwie wczesne zejście (tak jak pisze @brzemia) i nie oddawać walizek dzień wcześniej tylko zejść z nimi. Nie wiem skąd statek przypływa na Teneryfę ale pewnie z jakiegoś innego portu UE więc odprawa po zacumowaniu powinna przebiec sprawnie. Wieczorem upewnij się tylko, czy z rozliczeniem statkowych wydatków nie ma jakichś problemów (np. czy coś się stało przy autoryzacji karty), żeby rano nie tracić czasu na wyjaśnianie. Mam nadzieję, że zdążysz na lotnisko - na szczęście odległości na wyspie nie są duże :-)

Udanego rejsu i miłych wrażeń !
Góra
 Profil Relacje PM off
pierzchalski lubi ten post.
pierzchalski uważa post za pomocny.
 
      
#86 PostWysłany: 03 Sty 2019 22:21 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
AIDA działa na bardziej przejrzystych warunkach. Cena obejmuje podstawowe napoje do posiłków, a dodatkowo płatne są wybrane alkohole. Nie ma też chyba obowiązkowych napiwków na rzecz załogi.

Cena każdego rejsu AIDA zawiera oprócz napojów serwowanych w restauracjach bufetowych takich jak kawa, herbata, woda, napoje gazowane i niegazowane, również piwo i wino białe lub czerwone serwowane do lunchu i kolacji. Napoje zamawiane w barach oraz w innych restauracjach niż bufetowe są płatne dodatkowe. Zobacz AIDA Barkarte.

Możesz również wykupić przed rejsem jeden z czterech oferowanych pakietów napojów. Warunkiem skorzystania jest wykupienie takiego pakietu przez wszystkie osoby dorosłe w kabinie na czas całego rejsu.

https://aidarejsy.pl/abcaida/napoje-bez-ograniczen/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
pierzchalski uważa post za pomocny.
 
      
#87 PostWysłany: 03 Sty 2019 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 188
Kilometry: 360 656
niebieski
@pierzchalski zazdroszczę. Wczoraj widziałem ten statek w porcie w Santa Cruz i zrobił na mnie takie wrażenieł, że zacząłem szukać informacji po internetach o rejsach. Napisz relację po powrocie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pierzchalski lubi ten post.
 
      
#88 PostWysłany: 06 Sty 2019 16:56 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 10
-- 06 Sty 2019 16:48 --

Witam
Po powrocie napiszę jak to wyglądało, będę w miarę możliwości odpowiadał na Wasze pytania. Wypływamy za trzy dni, wracamy 16.01.2019r

-- 06 Sty 2019 16:56 --

Witam
dziś na niemieckiej stronie Aida.de po przetłumaczeniu na polski znalazłem informację że walizki przy wyokrętowaniu możemy zabrać ze sobą i że zejście na ląd odbywa się po godzinie od zacumowania w porcie (wg.rozkładu ma cumować o 5;00) więc jest nadzieja że zdążymy na rayanera do Wrocławia o 11;35 Tu jest link do najczęściej zadawanych pytań https://www.aida.de/kreuzfahrt/faq/faq. ... reise.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 14 Sty 2019 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
Chcielibyśmy wybrać się na REJS - może Karaiby ? lub coś podobnego. Termin 10-24.08 najlepiej. 4 osoby , budżet do 25.000 PLN. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć gdzie szukać ? Niestety z powodu braku wiz , brak możliwości startu z Miami.
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 14 Sty 2019 14:35 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Sierpień na Karaibach to raczej kiepski pomysł - pora deszczowa w pełni.
Duża część statków jest wtedy wycofana na inne akweny - chociaż po Karaibach pływa wtedy na pewno Carnival i Royal Caribbean (ale głównie z Florydy lub Puerto Rico, gdzie również jest wymagana wiza USA).
W tym czasie bardzo "tropikalnie" jest nad Morzem Śródziemnym i to jest jeden z głównych akwenów wycieczkowców.

Azja, Mauritius, Seszele, Bliski Wschód - w większości również nie są zbyt popularne z tego samego powodu co Karaiby albo jest tam za gorąco.

Gdzie szukać - proponuję zacząć od wyszukiwarki https://www.seascanner.com/ lub https://www.kreuzfahrtberater.de/

To ten sam serwis - wersja niemiecka jest bogatsza (jest na niej więcej operatorów) a ceny w niektórych przypadkach są lepsze.

PS. W tym czasie rejsy 2-tygodniowe na Karaibach robi tylko MSC z Miami. Generalnie większość rejsów w tym rejonie to max. 7-dniówki, bardzo dużo jest krótkich wypadów na 3-4 dni. Dłuższych rejsów więcej jest teraz albo ogólnie mówiąc w zimie - głównie w wykonaniu MSC, Costy i HAL.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 15 Sty 2019 11:12 

Rejestracja: 01 Wrz 2017
Posty: 96
@RKS1926 Nie brałbym pod uwagę Karaibów w sierpniu. Gorąco, pieronowo wilgotno i z dużym prawdopodobieństwem huraganów.
Ten okres to czas pływania w Europie - morze Śródziemne, norweskie fiordy,Islandia,Arktyka.... Jeśli nie macie wiz to odpada Alaska- to jeszcze jest dobry kierunek na tą porę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 18 Sty 2019 22:39 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 10
Witam
Obiecałem że napiszę po powrocie kilka słów o aidzie nowej.Statek super, był to mój pierwszy rejs więc nie mam porównania. Wyokrętowanie przebiega sprawnie i to już od wczesnych godzin porannych.Na Teneryfie można statek opuścić już o 6ej rano,zabierając walizki ze sobą. Pokoje rozliczyliśmy dzień wcześniej wieczorem.O 6;30 zdążyliśmy zjeść jeszcze śniadanie potem taxi na dworzec autobusowy za 7 euro później autobus za 9 euro i na lotnisku byliśmy dwie i pół godziny przed odlotem do Wrocławia. Jeśłi chodzi o połączenie z Wrocławia na Teneryfę czy na aidę nową to z Rayanairem jest bardzo dobre i tanie połączenie. Za rejs zapłaciliśmy 499 Euro za osobę i za lot w obie strony 500zł za osobę.Jeśli ktoś miałby jeszcze jakieś pytania odnośnie Aidy nowej to proszę o meila na pierzchalski@poczta.onet.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 04 Mar 2019 14:04 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 115
Kilometry: 239 044
Nowy statek od MSC - Bellissima. Robi wrażenie!!



Cytuj:
Statek pasażerski MSC Bellissima zabiera na pokład 4500 gości. Jednostka ta, podobnie jak jej bliźniaczy statek MSC Meraviglia, oferuje szeroką gamę usług. Innowacyjna technologia MSC for Me uczyni z rejsu niezapomniane i jedyne w swoim rodzaju doświadczenie.

Kabiny i apartamenty są idealnym połączeniem komfortu i stylu. Na pokładzie znajduje się 20 barów i 10 restauracji, w tym restauracje tematyczne. Oferowana jest rozrywka na zupełnie nowym poziomie, a pasażerów zachwycają akrobatyczne przedstawienia Cirque du Soleil, klub komediowy, technologicznie zaawansowane studio telewizyjne z barem, Polar Aquapark, kryty deptak z butikami, barami, restauracjami i z 80-metrowym sufitem LED, który wyświetla różne sceny w ciągu całego dnia (np. wschody i zachody słońca).


W inauguracyjnym sezonie statek będzie pływał po Morzu Śródziemnym, a następnie po Zatoce Perskiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 04 Mar 2019 14:40 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Ktos juz zabookowal? Ja wstepnie Dubaj ;)

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 04 Mar 2019 19:00 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
To jeszcze kilka fotek z oficjalnych chrzcin statku. Impreza miała miejsce kilka dni temu w porcie w Southampton. Matką chrzestną została - po raz kolejny zresztą w MSC - Sophia Loren.

Szczegóły: https://www.cruiseindustrynews.com/crui ... named.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 11 Mar 2019 14:48 

Rejestracja: 11 Mar 2019
Posty: 12
Witam. Wreszcie znalazłam ciekawe informacje, bardzo dziękuję. Podzielę się też moimi spostrzeżeniami.
Byłam na dwóch rejsach Cota Diadema (maj 2018) trasa Morze Śródziemne ( Savona-Marsylia-Barcelona-Majorka-Palermo- Civitavecchia) i AidaNova (styczeń 2019) trasa (Wyspy Kanaryjskie i Madera).
Costa Diadema - statek duży, podczas majówki panował na nim straszny ścisk, walka o leżaki, kolejki o jedzenia i tyle co do wad. Zalety; na statku duża ilość barów i restauracji, bardzo ciekawie zorganizowana rozrywka pokładowa, zwłaszcza wieczorna ( występy zespołów, dyskoteki, fajne imprezy w Piano Bar, duża ilość różnorodnej rozrywki dla dzieci- min symulator F1, zajęcia dla dzieci itp.). dodatkowo ku naszemu zdziwieniu na pokładzie cały czas był dostępny rezydent z Polski. Styl Costy jest zupełnie inny niż Aidy. Wieczorem kolacja jest na konkretną godzenie w restauracji a"la carte - obowiązują stroje eleganckie wręcz wieczorowe. Napiwki tradycyjnie są doliczane do karty na statku. Obsługa niezwykle miła i zaangażowana. Sam statek niby nowy ale ma już widoczne lekkie zużycie materii. My wykupiliśmy pakiet Brindiamo ( w cenie napoje, wino i piwo do kolacji, dobry wybór kaw, lodów i wile drinków w cenie). Część restauracji jest dodatkowo płatna, ale bardzo polecam wizytę w nich. Tam jedzenie jest dużo smaczniejsze i bardziej wyszukane. W dniu zaokrętowania polecam kontakt z obsługą i zapisanie się do klubu Costa ( daje to rabat na dodatkowo płatne napoje, oraz rabat w restauracjach płatnych oraz uprawnia do rabatu przy zakupie kolejnego rejsu. Z racji tego że był to mój pierwszy rejs byłam zachwycona. Ten statek i tą trasę mocno polecam osobą które zaczynają przygodę z rejsami.
AIdaNova- bardzo duży statek , nasz rejs był chyba 6-stym tego statku, więc wręcz pachniało nowością. Statek posiada ogromną ilość restauracji i barów ( większa część to forma bufetu). Oczywiście to rzecz gustu, ale nam taki styl bardziej opowiadał. Wchodzisz gdzie chcesz i nie ma znaczenia która jest godzina. I tu uwaga! nie mylić restauracji bufetowej na Costa z Aida. Różnica jest tak ogromna , że wręcz nie da się jej opisać. Wybór jedzenia, wędlin, przekąsek jest wręcz powalający. Ilość owoców i deserów wręcz powala. W restauracji a"la carte byliśmy tylko 2 razy z ciekawości, szkoda było nam nie korzystać z tak doskonałych bufetowych których jest chyba 10. Dodatkowo zależnie od stylu jaki kto lubi ale dla mnie Aida ma kolejny duży plus, ogromny luz w wystroju i stroju. To statek wypoczynkowy, na którym chodzenie w mocno luźnym stroju jest normą - nawet na kolacje. Co do atrakcji - wspaniały park linowy na najwyższym pokładzie ( należy się zapisać dzień wcześniej- wejście bezpłatne), świetny system basenów wewnętrznych i zewnętrznych oraz zjeżdżalnie wodne ( dużo więcej jak na Costa- dzięki czemu nie ma tłumów) ogromna ilość leżaków i sof ( bitwy tez nie było, mimo ze statek pełny), rozrywka wieczorna dość ciekawa- ale tu Costa zdecydowanie wygrywa. Płatności- na statkach Aida nie ma napiwków, wiec nic się nie dopłaca na koniec rejsu. Co do napojów- nie kupiliśmy pakietu ALL i okazała się że dobrze. Do każdego posiłku od rana są napoje typu ; soki, woda, napoje gazowane itp. Do kolacji ( od 18-22) we wszystkich restauracjach bufetowych jest piwo, wino i napoje bezalkoholowe. Dodatkowo cały czas można zamawiać napoje z karty a ceny są mocno normalne ( kawa 4-5 euro, piwo 5-6 euro itp.) Jak ktoś lubi spędzać dużo czasu na lądzie i jedzie wypoczywać a nie mocno ,,imprezować" pakiet ALL na Aida jest wg mnie zbędny. Do tego nie było żadne go problemu z wnoszeniem na statek zakupionych w portach wszelakich napojów.
Co lepsze ? Zależy dla kogo. Dla mnie zdecydowanie Aida- statek większy, nowy, bez tłumów z dużo lepszym i bardziej urozmaiconym jedzeniem, pełen luz w stroju, świetnie zaaranżowana strefa rozrywki i relaksu, większa ilość basenów, park linowy, zjeżdżalnie wodne, szlafroki w każdej kajucie, większa ilość barów i restauracji. Co lepsze na Costa - jak dla mnie tylko rozrywka wieczorna , bardziej urozmaicona, każdy znajdzie coś dla siebie - o dyskoteki po koncert fortepianowy.
Trasy Costa Diadema - Marsylia ( po wyjściu z portu należy wziąć taksówkę, jest bardzo daleko, ceny ok 20 Euro w jedną stronę). Barcelona ( jest kawałek, ale my szliśmy na pieszo - do pomnika Kolumba ok 15 minut szybkim marszem) Majorka ( w jedną stronę autobusem z portu chyba 5 Euro/ os w drugą spacerkiem 20 minut), Palermo ( zejście praktycznie w centrum miasta) Civitavecchia ( do Rzymu tylko wycieczka zorganizowana lub przejazd pociągiem)
Trasy Aida Nova- Teneryfa- Fuerteventura, Madera, Grand Canaria ( zejście ze statku praktycznie w centrum miejscowości) Lanzarote trochę dalej ale k 20 minut marszem do centrum, potem taxi do potu za 18 euro.) Chyba że ktoś z was chce zwiedzać całą wyspę wtedy proponuję wynająć samochód ( 20-30 Euro/ dzień). Bardzo polecam tą trasę zwłaszcza zimą dla tych którzy szukają słońca - my podczas dnia na morzu mieliśmy 32 stopnie a to był koniec stycznia.
Jeżeli macie pytania co do tych statków - śmiało piszcie.
A teraz ja mam pytanie dziś kupiłam rejs MSC dla porównania trasa ( Kopenhaga, Helsinki, Tallin, St. Petersburg) wypłyniecie z Kilonii
Kto z Was był na MSC Meraviglia - co ciekawego wiecie o tym statku?
I dalej; jak wygląda zejście na ląd w miastach; Kopenhaga, Helsinki, St. Petersburg, Tallin - tzn gdzie kupić wyciecze, gdzie taxi, gdzie na pieszo- nadmieniam ze lubię chodzić :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#97 PostWysłany: 11 Mar 2019 15:31 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Witamy nową forumowiczkę i rejsowiczkę :-)

Po blisko 20-u rejsach na statkach Costy wydaje mi się, że wymogi odnośnie dress codu w restauracjach są bardzo liberalne i w zasadzie poza wieczorami galowymi to na statkach Costy obowiązuje styl dowolny. Źle widziane są jedynie klapki, bardzo krótkie spodenki czy bezrękawniki. Prawdziwy strój wieczorowy na statku Costy nie pamiętam kiedy widziałem - co najwyżej zdarzają się czasem marynarki, pojedyncze krawaty i od wielkiego dzwonu muszki (i to głównie na wieczorze galowym jeśli już). Być może Costa Diadema pod tym względem jest jakaś wyjątkowa - nie wiem, przetestuję ją za około rok bo dopiero wtedy mam na niej rezerwację :-)

Jeśli chodzi o port w Marsylii jest położony faktycznie mało ciekawie ale można się z niego wydostać w miarę sprawnie i tanio. O budżetowych metodach jak to zrobić pisałem w mojej relacji, szczegóły można znaleźć tutaj: viewtopic.php?p=1156132#p1156132

Jeśli chodzi o Kopenhagę, nieco informacji znajdziesz w innej relacji, tutaj: viewtopic.php?p=1089575#p1089575
Upewnij się jednak wcześniej dokładnie, w którym porcie zatrzymuje się Twój statek - poszczególne lokalizacje są w sporej odległości od siebie.

Co do zejścia ze statku w Petersburgu mogę jedynie powiedzieć, że wymagana jest rosyjska wiza, którą musisz załatwić przed wyjazdem. Jedyny wyjątek dla pasażerów statków wycieczkowych jest taki, że z obowiązku posiadania wizy zwolnieni są ci, którzy korzystają ze statkowych (i tylko statkowych) wycieczek, które jak łatwo się domyślić do najtańszych nie należą. Sam port w SP jest położony w dużej odległości od miasta.

Podstawowe informacje o portach (w tym ich lokalizacji) znajdziesz tutaj: https://www.whatsinport.com/


Ostatnio edytowany przez greg2014, 11 Mar 2019 15:53, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 11 Mar 2019 15:44 

Rejestracja: 11 Mar 2019
Posty: 12
Dzięki za szybkie info.
Kopenhagę- sprawdzę- bo faktycznie jak patrzę na mapę widzę klika linii podejścia.
Co do Petersburga- biuro twierdzi że mają dostępne wycieczki City Tour za ok 45-50 Euro/osoba- wiec pewnie skorzystam, choć nie ukrywam że nie jestem zwolennikiem wycieczek zorganizowanych a w Petersburgu byłam 2 razy i doskonale wiem co jak i gdzie. Najchętniej kupiłabym coś w stylu - zwieźcie mnie do centrum- zostawcie i odbierzcie- mam jeszcze sporo czasu wie poczytam czy da się to jakoś inaczej zorganizować.
A wracając do stroju na Costa Diadema- nie jest może bardzo elegancko, ale panie w sukniach do kostek z cekinami się przewijają w sporej ilości. Co nie zmienia faktu, mała czara czy marynarka wystarczy. Patrzę na to w porównaniu z Aidą gdzie jest luz na poziomie podkoszulka i jeansów. Pytanie jak na MSC ? bo nie wiem czy szyć sukienki :))))))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 11 Mar 2019 15:52 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
No widać ze strojem bywa różnie nawet w ramach tej samej linii :-) Jeśli chodzi o MSC, niech się wypowiedzą forumowicze z doświadczeniem na ich statkach - np. @brzemia - właśnie wrócił z Karaibów więc ma świeże informacje.

Jeśli chodzi o Petersburg to statek pewnie zatrzymuje się tam na 2 dni. Pytanie czy nie lepiej wyrobić wizę i zaplanować zwiedzanie po swojemu - tym bardziej, że miasto jest moim zdaniem łatwe do zwiedzania. Jeśli tam już byłaś to na pewno dasz radę a poza tym wycieczka prawdopodobnie będzie się skupiała na najbardziej popularnych miejscach, które już pewnie widziałaś - sens jak dla mnie średni. Co do wydostania się z portu to z tego co czytam powinno być łatwo - co pół godziny kursuje autobus do najbliższej stacji metra, dalej jest banalnie prosto. Ceny komunikacji jak w całym dawnym Sojuzie przystępne :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 11 Mar 2019 16:09 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Jeśli chodzi o stroje na kolacjach w restauracji to jednak wiekszosc byla w dlugich spodniach i przynajmniej koszula. Ja mialem marynarke, koszule, bez krawata.
Co do jedzenia to pisalem juz kilka razy, wg mnie na Costa jedzenie jest lepsze i bardziej zroznicowane niz na MSC.

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1707 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 86  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group