Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 81 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 03 Sty 2019 16:29 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Pomyliłeś. Nowe diesle też dostają zieloną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#42 PostWysłany: 03 Sty 2019 16:39 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
I nie nowe też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 03 Sty 2019 16:40 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
To mnie zaskoczyłeś :P widocznie nie jestem na bieżąco. Jeżdziłem na dwóch samochodach diesel i benzyna i miałem żółtą i zieloną ale wyrabiane były wiele lat temu. Od kiedy te zmiany?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 03 Sty 2019 16:47 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Mam w dieslu zieloną od kilku lat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 03 Sty 2019 16:50 

Rejestracja: 14 Kwi 2016
Posty: 76
benzyny od 1993 i diesle od 2006 - zielona
diesle 2001-2005 - żółta
diesle 1997-2000 - czerwona
starsze - zakaz wjazdu
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
HandSome uważa post za pomocny.
 
      
#46 PostWysłany: 03 Sty 2019 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Jechałem ostatnio do Berlina i od niedawna naklejki można już kupić na granicy w Świecku, a konkretnie w kantorze przy ostatnim Orlenie (czyli tym starym kilkaset metrów przed granicą). Kantor nie ten w budynku stacji tylko obok - żółta buda przy wyjeździe ze stacji.
Niestety nie pytałem o cenę, bo nie potrzebowałem.

Załącznik:
Zrzut ekranu 2019-01-3 o 15.57.31.png
Zrzut ekranu 2019-01-3 o 15.57.31.png [ 506.92 KiB | Obejrzany 6848 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 03 Sty 2019 17:24 

Rejestracja: 14 Kwi 2016
Posty: 76
-- 03 Sty 2019 17:07 --

a i jeszcze od 01.01.18 coraz więcej miast w Europie wprowadza tzw, strefy ekologiczne do których nie można wjeżdżać (albo nie będzie można wkrótce) żadnymi dieslami, nawet z zieloną naklejką i starymi benzynowymi.
Albo można będzie wjeżdżać tylko np. w dni nie/parzyste, lub co tam sobie dana gmina ustanowi.

Chyba w Berlinie to jeszcze nie obowiązuje, ale lepiej trzymać rękę na pulsie bo kary potrafią być dotkliwe.

i dlatego też coraz więcej diesli będzie jeździć w PL, bo mądry zachód pozbywa się już tych kopciuchów a najtańsza utylizacja to laweta do PL. :-)

-- 03 Sty 2019 17:24 --

ups... Berlin też już jednak rozpoczął walkę z dieslami, nawet tymi młodszymi z zieloną naklejką.

"Sąd administracyjny w Berlinie orzekł, że władze stolicy Niemiec mają obowiązek wprowadzić zakazy wjazdu dla samochodów z silnikami Diesla, które nie spełniają normy emisji spalin Euro 6. (...)
Zakazy mają wejść w życie już od połowy 2019 roku i będą obowiązywać na 11 odcinkach ulic Berlina o największym natężeniu ruchu, m.in. na Leipziger Strasse i Friedrichstrasse. W wyznaczone miejsca nie wjadą samochody osobowe i dostawcze wyposażone w silniki wysokoprężne spełniające normy zanieczyszczeń od Euro 1 do Euro 5. Rozpiętość jest bardzo duża, więc zakaz obejmie naprawdę stare, jak i stosunkowo młode silniki (Euro 5 zaczęła obowiązywać w 2011 roku). (...)
Berlin nie jest jedynym niemieckim miastem, które szykuje restrykcje dla diesli. W Hamburgu już zostały zamknięte dwie ulice dla aut z tymi silnikami niespełniającymi najnowszych norm czystości spalin. Podobne obostrzenia najprawdopodobniej w przyszłym roku zaczną obowiązywać również na wybranych ulicach Stuttgartu i Frankfurtu nad Menem."
skopiowane stąd:
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/ak ... mi/4fcgpsy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 03 Sty 2019 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
samaki9 napisał(a):
@Aga_podrozniczka . Pierwsze naklejki wprowadziły 3 miasta Berlin , Hannover I Koln ( 1 styczen 2008) Pózniej lawinowo coraz więcej miast, zielone -ścisłe centrum , żółte i czerwone...Teraz praktycznie zostały tylko naklejki zielone , ale mówimy juz nie tylko o centrach miast , ale o całych gminach ( szczególnie na południu Niemiec) .Co do kontroli - kiedyś jezdziłem do Niemiec bardzo czesto 8-7 razy w miesiącu i zauwazyłem , że zawsze najwieksze problemy z policją (nie chodzi tylko o naklejki) były w B-W i w Bawarii , a najwiekszy luz w NRW ( Tam złapano mnie chyba z 3 razy z żółtą naklejką , a powinienem mieć zieloną , ale zawsze się wytłumaczyłem)

Ja wlasnie dowiedzialam sie o tych naklejkach w 2009r jak jechalam do Hanoweru. Ze wzgledu na godzine przyjazdu i wyjazdu, nie mialam szans jej nabyc, wiec pojechalam bez. Zielone naklejki z 4 sa dla samochodow powyzej Euro4. Nie bylo innego koloru dla diesla powyzej pewnego rocznika, ja mialam naklejke na diesla euro 5 w 2012r. Teraz mam diesla euro 6, wiec zbytnio nie martwie sie ograniczeniami, dopoki nie zamkna calych miast. Wtedy przestane jezdzic do Niemiec ... bo benzyna nie bedzie sie to zupelnie oplacac, oprocz celowego puszczania z dymem.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 03 Sty 2019 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Wtedy już pewnie Teslą ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 04 Sty 2019 01:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 172
Loty: 195
Kilometry: 417 254
szymonpoznan1 napisał(a):
Jechałem ostatnio do Berlina i od niedawna naklejki można już kupić na granicy w Świecku, a konkretnie w kantorze przy ostatnim Orlenie (czyli tym starym kilkaset metrów przed granicą). Kantor nie ten w budynku stacji tylko obok - żółta buda przy wyjeździe ze stacji.
Niestety nie pytałem o cenę, bo nie potrzebowałem.

Załącznik:
Zrzut ekranu 2019-01-3 o 15.57.31.png


Polecam kupno winiety bezpośrednio w biurze DEKRA, np. w Wildau, bardzo blisko zjazdu z autostrady (https://goo.gl/maps/mneFDgi3pG22). W czerwcu 2016 płaciłem 10 EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 04 Sty 2019 01:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
@yendras - pisałem o tym na pierwszej stronie tego tematu, jednak Dekra kasuje 2x więcej niż powinna :P To znaczy pewnie to legalne, bo nawet rachunek wystawiają, ale są też miejsca gdzie można kupić za 5€.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 04 Sty 2019 01:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 172
Loty: 195
Kilometry: 417 254
@szymonpoznan No faktycznie, nie czytałem wcześniej całego wątku, a wszytko już było :) Jako ciekawostkę dodam, że w tym samym biurze Dekry kilka lat wcześniej kasowali mnie na 5€. Myślałem, że podrożało, a nie, że przycinają więcej.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 04 Sty 2019 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1307
niebieski
Nie polecam oczywiście, ale ostatni przedłużony weekend w Berlinie spędziłem bez naklejki. Różne okoliczności logistyczne sprawiły, że nie dałem rady jej od piątku wieczora do Nowego Roku kupić. Niby auto nowe, niby benzyna, ale wlepka musi być.

Wysłane z taptaka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 04 Sty 2019 13:51 

Tak sobie czytam tą dyskusję ( ekscytującą :D ) i wnioski mam takie. Bo sam też tą ŝmieszną naklejkę kupowałem.
Auto takie czy owakie. Diesel czy benzyna, młode, stare, obojętnie. Kupujemy w warsztacie czy innym miejscu naklejkę za 5€ i możemy wjechać do centrum.

Ktoś się zastanawiał jaki jest sens tego wszystkiego ? Niemiecka logika ?
Koszty produkcji i dystrybucji pokrywają chociaż te 5 € ?
Jakie znaczenie ma kolor tych nalepek, skoro po zapłaceniu piątki i tak wjedziemy każdym autem?
Opròcz tych meega najstarszych..
Ktoś wie, o co Niemcom chodzi?
Bo chyba zmniejszenia ruchu w centrum miasta, to nie spowodowało ?
Góra
 PM off  
      
#55 PostWysłany: 04 Sty 2019 16:15 

Rejestracja: 24 Gru 2014
Posty: 391
Loty: 55
Kilometry: 104 070
niebieski
ja kupiłem przez tą stronkę co podawał kolega, dam znać jak dojdzie 6 eur za auto to nie majątek ,a nie chce mieć problemów, ja mam diesla z 2017 roku , takze jest ok, wcześniej miałem naklejkę na Corsie z 1994 załatwiałem w dekrze, ja bym nie ryzykował, pełno kamer etc, wjedziesz w strefe mogą to skontrolować a kolega pisał ze dostał 60 euro mandatu więc moim zdaniem nie warta świeczki jak ktoś jeździ do DE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 04 Sty 2019 19:02 

Też tak myślę. Lepiej kupić naklejkę, niż ryzykować mandat.
Góra
 PM off  
      
#57 PostWysłany: 04 Sty 2019 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Anonymous napisał(a):
Tak sobie czytam tą dyskusję ( ekscytującą :D ) i wnioski mam takie. Bo sam też tą ŝmieszną naklejkę kupowałem.
Auto takie czy owakie. Diesel czy benzyna, młode, stare, obojętnie. Kupujemy w warsztacie czy innym miejscu naklejkę za 5€ i możemy wjechać do centrum.

Ktoś się zastanawiał jaki jest sens tego wszystkiego ? Niemiecka logika ?
Koszty produkcji i dystrybucji pokrywają chociaż te 5 € ?
Jakie znaczenie ma kolor tych nalepek, skoro po zapłaceniu piątki i tak wjedziemy każdym autem?
Opròcz tych meega najstarszych..
Ktoś wie, o co Niemcom chodzi?
Bo chyba zmniejszenia ruchu w centrum miasta, to nie spowodowało ?

Na początku pewnie spowodowało.
A docelowo spowodowało, że stare traktory się po centrum nie telepią. Przy skali aut w Niemczech może to jednak zauważalnie wpływać na ogólna smrodliwość. Tam nie wycinają tak nagminnie DPFów jak u nas (najczęsciej z aut sprowadzonych stamtąd...).
I nie zdziwiłbym się gdyby podciągneli to pod jakiś ekoprojekt unijny pokrywający część tych najklejek, oni mimo wszystko umieją trochę liczyć kasę. No i trzeba pamiętać, że to ogólnie dośc karny naród, więc jak jest zakaz to zakaz, nie mam nakleiki to nie wjeżdzam. W PL gdyby takie najlejki wprowadzili to połowa by pewnie sobie drukowała w domu, zeby te 5 EUR oszczędzić.
Kolor ma znaczenie, z żółtą (Euro3) chyba nie wszędzie można wjechać. A na taką łapią się wszelkie stare audiki czy VW w Tedeku, które u nas ciągle potrafią być szpanem na wsi. Ale fakt - wyrażnie brakuje nowych edycji z 5 i 6.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
vincenz lubi ten post.
 
      
#58 PostWysłany: 14 Sty 2019 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Paź 2010
Posty: 26
Loty: 35
Kilometry: 70 434
HandSome napisał(a):
-- 03 Sty 2019 15:56 --

Aminin....for free? W jaki sposób to zrobiłeś? :mrgreen: Wystepuje oficjalna opłata więc powątpiewam? W BMW sprawdzali Twój car na kompie? Oświecisz? :P

-- 03 Sty 2019 15:58 --

BTW...a jaki kolorek ma naklejka i na jakim paliwie jeździsz?

Ja mam rocznego benzyniaka, Opla:) Zielona naklejka.
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 10 Mar 2019 17:16 

Rejestracja: 10 Mar 2019
Posty: 4
Szanowni
23 marca jadędo Berlina i wjeżdżam w strefę. Chcę w poniedziałek 11 marca zamówić tę plakietkę pod tymi linkami, w których cena jest 6 Euro.
Dwa pytania"
1. czy jest szansa, że zapłacone 11 marca, otrzymam do domu do 22 marca?
2. jaki jest całkowity koszt? czy tylko 6 euro?? a koszty wysyłki???

dzięki z góry za info.
Marek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 10 Mar 2019 19:10 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Wystarczy poczytać wcześniejsze posty. Odpowiedź jest w #26.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 81 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group