Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
#3581 PostWysłany: 19 Lut 2019 01:08 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
1) W M&M tier nie ma znaczenia - dotyczy programów gdzie liczba mil jest zależna od posiadanego statusu.

2) Obawiam się że nie - Podejrzewam, że bilet jest wystawiony przez Virgin Atlantic - klasa rezerwacyjna O na bilecie wynika z ich taryfy.
Musiałbyś wiedzieć jakiej klasie rezerwacyjnej w NZ odpowiada klasa O w Virgin Atlantic.
Takie informacje nie są publikowane - najlepiej poszukaj w wątku o tym "dealu" wg jakiej klasy naliczały się mile.
Niestety NZ jest bardzo słabe jeśli chodzi o mile w niskich taryfach - zazwyczaj jakiekolwiek mile wpadają wyłącznie do UA lub NZ.
Podejrzewam, że natywne O w NZ to premium eco.

3) Jeśli przy check-in wprowadzisz numer M&M to tak.
Z tym że upewnij się najpierw że za tą klasę wpadają jakiekolwiek mile do M&M - NZ ma bardzo nieprzyjemna cechę - że jeśli wskażesz program milowy w którym za dany lot nie przysługują żadne mile, to przy próbie naliczenia tego lotu do innego programu w retroclaim dostaniesz błąd - odcinek został już naliczony. I nie ma znaczenia że naliczone zostało 0 mil.

4) Nie - możesz kupić jeden bilet ze swojego konta, a drugi z niej, ale połączyć się nie da.

PS Prawdopodobnie to klasa K lub L - tak że w M&M zero mil. Jeśli tak - to najlepiej naliczyć do UA, ale potwierdź u osób które już leciały na tej trasie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin lubi ten post.
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#3582 PostWysłany: 19 Lut 2019 01:15 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 500
niebieski
poszwin napisał(a):
... można kupić bilet za mile wykorzystując część mil z mojego konta a część mil z jej?


możliwe ale musisz się "wyprowadzić" do DACH czyli Niemiec, Austrii lub Szwajcarii i wtedy pojawi Ci się opcja "pooling".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3583 PostWysłany: 19 Lut 2019 08:06 

Rejestracja: 15 Lut 2018
Posty: 85
Dostałem srebrną karte od MM i hmm metalowe"coś".
Co to jest i czy spełnia jakieś zadanie- poza tym że wygląda :)
I po co aż 3 karty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3584 PostWysłany: 19 Lut 2019 09:00 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
A więc mam takie pytanie. Czy dobrze rozumuję, że dla zbierania mil, liczy linia firmująca bilet i lot a nie linia wykonująca?

Jak naliczy mile Miles and More za lot na bilecie LH z kodem rejsu LH a wykonywanym przez Air China?
I dodatkowo, bardziej podchwytliwe pytanie: jak naliczą mile za taki lot inne programy lojalnościowe ze *A? Czy jako lot LH czy CA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3585 PostWysłany: 19 Lut 2019 09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
W większości przypadków liczy się tzw. "metal" czyli linia faktycznie wykonująca przelot choć nie wiem do końca jak to jest po zmianach w przypadkach tych programów gdzie jest przelicznik $ za mile a nie mila przeleciana i klasa rezerwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3586 PostWysłany: 19 Lut 2019 09:25 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
No właśnie. Rozważam naliczenie mil za taki przelot na MileagePlus a tam opisują tylko sytuacje w których jest ich numer biletu na przelocie innych linii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3587 PostWysłany: 19 Lut 2019 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Miles&More naliczy po przeliczniku dla LH.

Mileage Plus (i inne programy *A) naliczy po przeliczniku dla Air China. Tylko uważaj - litera klasy rezerwacyjnej Air China nie musi koniecznie odpowiadać literze klasy rezerwacyjnej Lufthansy.
Mile nie będą naliczone np za klasę W na LH 0001 tylko za klasę T na locie CA 0001 (tutaj z literami strzelam, nie znam odpowiedników).

Żeby dowiedzieć się o to w jakiej to będzie klasie rezerwacyjnej CA musiałbyś się z nimi skontaktować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3588 PostWysłany: 19 Lut 2019 15:02 

Rejestracja: 17 Lut 2018
Posty: 154
Loty: 138
Kilometry: 293 761
benjamin napisał(a):
Dostałem srebrną karte od MM i hmm metalowe"coś".
Co to jest i czy spełnia jakieś zadanie- poza tym że wygląda :)
I po co aż 3 karty?


Masz jedną kartę i dwie zawieszki na bagaż.

Zawieszki sa głównie dla "szpanu" no i oczywiście jakbyś zgubił torbę :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3589 PostWysłany: 24 Lut 2019 11:15 

Rejestracja: 15 Lut 2018
Posty: 85
Dziękuje!
Wg. strony MM przysługuje mi:
"System sztukowy: 1 dodatkowa sztuka bagażu w klasie ekonomicznej"
jak to rozumieć? czy mogę kupić bilet z bagażem podręcznym a nadać jeden "duży" do 23 kg za darmo?

czy skoro kupuje tylko z podręcznym to tylko przysługuje mi tylko drugi podręczny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3590 PostWysłany: 24 Lut 2019 11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5618
HON fly4free
Ten punkt regulaminu traktuje wyłącznie o bagażu rejestrowanym a nie podręcznym, natomiast tutaj sprawy się nieco komplikują... otóż jak było już wielokrotnie na tym forum wyjaśniane co do zasady w taryfie bezbagażowej NIE przysługuje Ci jedna sztuka bagażu rejestrowanego (dopiero w taryfie z jednym bagażem rejestrowanym masz 1+1 czyli łącznie 2) natomiast ta niefajna reguła ma jeden wyjątek i jest nim akurat PLL LOT, w którym masz prawo zabrać ze sobą jedną sztukę bagażu rejestrowanego dla biletu wykupionego z samym bagażem podręcznym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3591 PostWysłany: 01 Mar 2019 10:54 

Rejestracja: 22 Gru 2014
Posty: 98
Loty: 64
Kilometry: 210 376
Witam
Ostatnio miałem lot na trasie RZE (Luft)-MUC(Luft)-EWR(Luft)-SFO(United) ,
powrót SFO(United)-DEN(Luft)-MUC(Luft)-RZE , wszystko na jednym bilecie.
Wszystkie mile zostały zaliczone, ale zostały zaliczone tylko 4 odcinki do FTL, czy tak powinno być czy powiniem mieć zaliczone 6 odcinków?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3592 PostWysłany: 01 Mar 2019 11:01 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
@alien657 - odcinków UA Ci nie zaliczy, czyli naliczyło prawidłowo 4 odcinki odbyte LH.
Góra
 Profil Relacje PM off
walerek lubi ten post.
 
      
#3593 PostWysłany: 08 Mar 2019 23:26 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 558
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
Mam pewien problem.
Zarezerwowałem bilet nagrodę za mile.
Rezerwacja jest na mnie: Imię i Nazwisko ściągneli danych Miles @ More. Miałem tam przedimek DR i na bilecie mam teraz: Imię DR Nazwisko.
W systemie Singapur Air DR mam w rubryce Imię czyli "Imię DR"
Czy z tego powodu mogą być komplikacje?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3594 PostWysłany: 08 Mar 2019 23:50 

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 161
Loty: 202
Kilometry: 281 717
Nie.
Góra
 Profil Relacje PM off
michal24 uważa post za pomocny.
 
      
#3595 PostWysłany: 08 Mar 2019 23:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1260
Loty: 308
Kilometry: 415 800
srebrny
Nie. Pewnie podałeś tytuł Dr, tak samo jak podaje się Mr, Mrs czy Ms.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michal24 uważa post za pomocny.
 
      
#3596 PostWysłany: 09 Mar 2019 10:58 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 558
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
Tylko teraz mam: Mr. imię Dr nazwisko.
Czy na pewno nie będzie kłopotu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3597 PostWysłany: 09 Mar 2019 11:49 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Nie


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
gruby_inversia lubi ten post.
michal24 uważa post za pomocny.
 
      
#3598 PostWysłany: 09 Mar 2019 12:07 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Zupełnie nie w temacie wątku, ale tak mi się skojarzyło.
Moja Najdroższa jest dwojga nazwisk. Powiedzmy Ixsowska-Igrekowska. Kiedyś kupujące bilety na daleki lot (4 odcinki) w przypływie pomroczności jasnej, wpisałem jej tylko Ygrekowska. I już się nie dawało zmienić online. Ostatecznie wpisałem Iksowska jako drugie imię.
Nie było żadnych problemów. :)
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off
salazaar lubi ten post.
michal24 uważa post za pomocny.
 
      
#3599 PostWysłany: 18 Mar 2019 18:43 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 19
Cześć, proszę o małą pomoc, jestem daleko i mam bardzo ograniczony dostęp do internetu, więc trudno mi znaleźć potrzebne informacje.

1.Chciałbym za mile kupić bilet dla koleżanki z Meksyku. Nie wiem czemu po zalogowaniu mam tylko do wyboru bilety w klasie biznes? Czy coś źle klikam?

2. Zakładając że nie ma innej opcji niż ta klasa biznes, to problem jest taki, że koszt w milach wynosi 120 tys, a ja mam 112 tys !!! Pytanie jest takie, czy jest jakaś możliwość dokupienia mil, czy np ktoś z innego konta może mi te kilka tysi przesłać?

3. Te opłaty lotniskowe, w sumie dość duże bo ponad 2,5 tys zł... to tylko jakaś informacja o wartości czy należy to dodatkowo opłacić? a jak opłacić to kiedy?

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3600 PostWysłany: 18 Mar 2019 18:49 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
1. Widocznie sa dostepne tylko miejsca w klasie biznes.

2. Nie ma takiej mozliwosci.

3. Trzeba zaplacic przy rezerwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group