Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 182 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 14 Lut 2019 12:38 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 965
Loty: 198
Kilometry: 437 840
Czerwona napisał(a):
Hej, dzięki - nie chodziło czasem o ten prom - https://goo.gl/maps/QK2bKfvwmk22 (Tuan Chau)?


No może być, prawdę mówiąc zupełnie nie mogę sobie przypomnieć.

W każdym razie, na pewno z portu 'kontynentalnego' tak jak i z Cat Ba wycieszki ruszają. Opcja dwudniowej wycieczki z Hanoi jest w porządku, zwłaszcza że Cat Ba to fajny cel wyjazdu sam w sobie. Na przykład co do kajaków - w przypadku Cat Ba, po prostu pożyczyłem kajak na plaży i pływałem po okolicy. Samemu, bez grupy, w kierunku 'gdzie zechcę'. W przypadku wycieczki na Ha Long, była to po prostu jedna z 'atrakcji' i trwała krótko. W miejscu i z grupą na które nie miałem wpływu. Nie wykluczone jednak że są tam lepsze możliwości o których nie wiem. Wszystko zależy od oczekiwań i założeń. I pewnie determinacji ;)

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off
Czerwona uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#162 PostWysłany: 20 Lut 2019 11:16 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 207
Wynajmował ktoś łódź na kilkugodzinny rejs po Ha Long?
Ile to kosztuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 08 Mar 2019 09:59 

Rejestracja: 08 Mar 2019
Posty: 6
Wybieramy sie z dwojka dzieci (13, 10 lat) do Wietnamu lipiec/sierpien. Inny termin nie wchodzi w gre ze wzgledu na szkole. Czasu niewiele, wiec wstepnie myslimy o takim scenariuszu: Lot w obie strony mamy z Hanoi.
Hanoi - Ha Long - powrot do Hanoi - Sapa - powrot do Hanoi - samolot do Angkor wat - samolot do Danang - Hoi An (chill) - samolot do Hanoi - powrot

1. Czy taki plan ma sens? Jakies wskazowki?
2. Ze wzgledu na czas wychodza mi 3 przeloty lokalnie, zastanawiam sie co ewentualnie mozna zamienic na pociag albo autobus, choc obawiam sie nocnych przejazdow (jesli dzieciaki beda niewyspane, zwiedzanie w upale albo ulewie moze byc ciezkie z nimi:)?
3. Drugie pytanie bardziej techniczne - zakladajac, ze wykupimy w agencji rejs statkiem po Ha Long z noclegiem na statku, co robiliscie z bagażami, czy zostawaly w hotelu w Hanoi, czy w jakies przechowalni, chyba ze wszystko ladowaliscie na ten statek? No i czy warto dwudniowy rejs?
4. Ile czasu na Angkor Wat, ile noclegow na miejscu? Mimo że, troche nie po drodze zależy nam, zeby zobaczyc, bo nie wiem kiedy nastepnym razem bedziemy w tym rejonie Azji.
5. Chcielibysmy poplażowac 3-4 dni i wychodzi nam, że na polecane Phu Quoc troche za malo czasu, wiec myslimy o relaksie w okolicach Hoi An. Dobry pomysł?
6. Co jeszcze warto dodać, biorąc pod uwagę taka trasę. Może zamiast wracac samolot z Danang do Hanoi pojechac autobusem i po drodze zobaczyć Phong Nha Ke Bang Park?

dzieki z gory.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 08 Mar 2019 11:28 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 965
Loty: 198
Kilometry: 437 840
iwka11 napisał(a):
powrot do Hanoi - samolot do Angkor wat - samolot do Danang


Pewnie macie to już dobrze zaplanowane ale na wszelki wypadek: przy tak skonstruowanym planie trzeba pamiętać o takiej wizie, która umożliwi Wam dwa wjazdy do Wietnamu.

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
iwka11 uważa post za pomocny.
 
      
#165 PostWysłany: 08 Mar 2019 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
W grę wchodzi tylko promesa i visa on arrival. E-visa jest jednokrotnego wjazdu.
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 08 Mar 2019 12:04 

Rejestracja: 29 Lis 2016
Posty: 128
Loty: 77
Kilometry: 197 012
iwka11 napisał(a):
Wybieramy sie z dwojka dzieci ...


1. Plan wygląda OK. Z uwagi na porę roku północ na pewno lepsza. Trochę z czapy ten przelot do Siem Reap - choć świątynie Angkoru są cudnym zabytkiem, to ciekawe ile to wyjdzie.
2. Ja bym nie zamieniał na transport lądowy. Choć autobusy są sypialne, to podróż w Azji tradycyjnie w tempie 30-40 km/h trwa wieczność. Przeloty krajowe nawet z bagażem rejestrowanym można kupić niedrogo. Popatrz na ofertę Viet Jet na tym odcinku kosztowało mnie poniżej 20 USD. Nie wiem jak z gabarytami, ale miejsca sypialne w autobusie są na ichnie rozmiary, a że to takie półleżące kieszenie nóg na boki nie dasz.
3. Ja brałem jednodniowy rejs i według mnie wystarczy - najlepiej taki z dojazdem autostradą i bez przerw na zakupy, a za to więcej na statku. Drugi dzień może być wtedy na wycieczkę do Tam Coc - podobało mi się bardziej niż Ha Long.
4. Zależy od godzin lotów. Tak, aby co najmniej 2 pełne dni były na zwiedzanie. Ja osobiście żałuję jednak, że byłem tam tak krótko. Świątynie Angkoru to nadal mój top 1 na liście wszystkich widzianych zabytków.
5. Z wizytą w Hoi An to dobry pomysł. Choć ze względu na urok miasta, a nie same plaże. Plaża jak plaża, dość zatłoczona, za to pożyczają dętki z ciężarówek do pływania. Jakieś zdjęcia z plaży są w mojej relacji z Wietnamu. Jeszcze polski akcent - pomnik K. Kwiatkowskiego.
6. Można dorzucić Hue (nawet jako cel lotu zamiast DAD i Hue - Hoi An lądem). Jest nawet cesarskie zakazane miasto - choć w wersji dość ubogiej i ciekawe grobowce wzdłuż rzeki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 08 Mar 2019 12:30 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 965
Loty: 198
Kilometry: 437 840
iwka11 napisał(a):
2. Ze wzgledu na czas wychodza mi 3 przeloty lokalnie, zastanawiam sie co ewentualnie mozna zamienic na pociag albo autobus, choc obawiam sie nocnych przejazdow (jesli dzieciaki beda niewyspane, zwiedzanie w upale albo ulewie moze byc ciezkie z nimi:)?
6. Co jeszcze warto dodać, biorąc pod uwagę taka trasę. Może zamiast wracac samolot z Danang do Hanoi pojechac autobusem i po drodze zobaczyć Phong Nha Ke Bang Park?


To jeszcze słówko ode mnie. Z uwagi na komfort oraz bezpieczeństwo (nie mam tu na myśli przestępczości pospolitej ale ruch drogowy) zwłaszcza z dwójką dzieci podarowałbym sobie autobusy. Na przykład na trasie Da Nang - Hanoi możecie sobie wziąć w pociągu cały przedział kuszetkę dla siebie :) Podróż to z grubsza 15h, może trochę mniej. Po drodze można też wysiąść w Dong Hoi, czyli bazie wypadowej do parku, który wyminłaś/eś. Mi 'nie urwał' ale zobaczyć można. Północ kraju jest ciekawsza, choć to bardzo subiektywna sprawa.

@radionx ad. 2. - jeszcze Bamboo oprócz Vietjeta jest warty rozważenia.

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off
iwka11 uważa post za pomocny.
 
      
#168 PostWysłany: 08 Mar 2019 14:58 

Rejestracja: 29 Lis 2016
Posty: 128
Loty: 77
Kilometry: 197 012
Ja byłem w 2017, to Bamboo jeszcze wtedy nie latało. Ceny DAD-HAN na lipiec chodzą gdzieś od 38$ w VietJet a w Bamboo od 45$. W obu nie ma w tej chwili ofert promo, ale VietJet ma trochę więcej tych lotów i większą siatkę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ret lubi ten post.
iwka11 uważa post za pomocny.
 
      
#169 PostWysłany: 01 Kwi 2019 15:03 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 88
Będąc na Cat Ba zdecydowaliśmy się na jednodniowy rejs z Cat Ba Green trail travel. Program podobny do większości opisywanych tu rejsów: przepłyniecie przez rybacka wioskę w zatoce, kajaki - trochę ponad 1h, obiad, możliwość krótkiej kąpieli, lunch i wizyta na monkey island (z wejściem/wspinaczką po skałkach na szczyt - punkt widokowy). Całość trwała od 7:30 do 16:30. Sugerowana na stronie i w hotelach cena to 27USD, ale w biurze zaproponowali 500k VND (22USD). Łącznie na łódce było 14-16 osób + obsługa i przewodnik, który w ciekawy i dowcipny sposób opowiadał o zatoce, hodowcach ryb itd.
Ogólnie polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 04 Kwi 2019 10:56 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 207
Również odradzam autobusy - totalna strata czasu. Jazda autobusem więcej niż 300km to porażka, a i tak takie 300km rozwala nam cały dzień.
Wietnam ma gęstą sieć tanich połączeń lotniczych z których warto korzystać - my lataliśmy 3 krotnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 01 Cze 2022 21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 145
Mam dwa pytania odnośnie Ha Long Bay i wycieczki, która planuje kupić w Hanoi

1. Czy ktos może powiedzieć pi razy oko ile 3 dni 2 noce kosztuje? (oczywiscie mam swiadomosc, że przez dwa lata mogło sie trochę zmienić, ale interesuje mnie mniej wiecej na jaki koszt sie przygotować. W necie widze rozstrzał ogromny)
2. Czy ktoś wie, o której mniej więcej wraca sie do Hanoi? Planuje tego samego dnia nocnym pociągiem ruszyć do Hue i zastanawiam sie jaką opcję godzinową wybrać, żeby zdąrzyć (loty niestety odpadaja ze wzgledu na godziny [sa raczej rano] lub na koszty [420 ziko za Bamboo Airways a i tak ryzyko, że nie zdąże jest zbyt duże])

Dzięki z góry za info.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#172 PostWysłany: 03 Sie 2022 18:35 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 274
niebieski
Gdyby ktoś się wybierał to odradzam rejs z firmą/statkiem halong catamaran -statek i obsługa w porządku, natomiast plan wycieczki nie bardzo zgadzal sie z tym co kupiłem :lol: mieliśmy pływać do 15, 13.30 zeszliśmy na ląd, rejs wyglądał tak że podpłynęliśmy 1-1,5 mijając pływające wioski, 45 min kajakowania w fajnej zatoce pośród skał, pozniej podplynelismy jeszcze z 0,5 h i clue programu którym byl lunch/obiad - 1,5-2h na kotwicy i powrót. Było nas całych 2 białych na jakieś 80 osób wiec folklor był pełny - było jakies wesele czy inna impreza, łojenie alko juz chyba od 8 czy 9, zdjecia z nami jako atrakcja itp. Cena 550kd. Wszystko fajnie ale mialem niedosyt widokow i po wyladowaniu podszedlem do pierwszej z brzegu motorowki ktora wygladala ok i na drugi dzien poplynalem z nimi - na lodzi bylo nas 8 osob, wyplyniecie o 9 powrot o 15 i to byl strzal w 10, plywalisny na prawde duzo + dobra godzina kajakowania + dla chetnych byla wspinaczka na wyspie, ja sobie pochodzilem, wizyta w knajpce na wyspie + owoce morza, cena 650k, nazwy niestety nie pomnę ale specjalizuja sie w rejsach "wspinaczkowych". Powrot o 15 co mi pasowało bo o 16.15 mialem autobus do Hanoi.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#173 PostWysłany: 09 Sie 2022 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2019
Posty: 124
Jakiś czas temu dowiadywałem się w Indochina sails o koszt rejsu na luty. 2 dni i noc wycenili na 300$ za 2 osoby plus 90$ za dziecko.
Dla porównania, w 2020 roku miało nas to kosztować ok 1000zł przez booking.com (niestety zabroniono rejsów jak byliśmy w drodze do Hanoi z Hoi An).
@Ryglu już pewnie kupiłeś wycieczkę - jak kształtowały się ceny?
Jeśli jeszcze szukasz to napisz do 'info AT indochinasails.com' - szybko odpowiadają :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Ryglu uważa post za pomocny.
 
      
#174 PostWysłany: 12 Paź 2022 22:37 

Rejestracja: 02 Paź 2022
Posty: 89
Zbanowany
Lepiej brać wycieczkę z Cat Ba aniżeli z Hanoi? Warto kupić wycieczkę z jednym noclegiem na łodzi? Jakie to są koszta mniej więcej?

Jaka pora dnia jest najlepsza na wizytę w zatoce? Wszystkie zdjęcia które widzę są albo z mgłą albo z zachmurzeniem a może to taki urok tego miejsca?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 13 Paź 2022 00:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Kupiłem w cat ba na cały dzień, wystarczy w zupełności, rejs, kajaki, wspinaczka po górach i opalanie na wysepce, a także wioska na wodzie
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#176 PostWysłany: 04 Kwi 2023 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 305
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
Witam czy ktos z Was robil 2 dniowy rejs po Halong Bay ? Chodzi mi o statki Orchid , Genesis czy Stellar jesli tak jak Wasze wrazenia i gdzie najlepiej kupic (online czy w biurze w Hanoi) zaczynam powoli ukladac plan na Listopad. Dziekuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 04 Kwi 2023 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2022
Posty: 195
Loty: 93
Kilometry: 221 183
złoty
Ja robiłem w listopadzie zeszłego roku i polecam zarezerwować online tutaj https://www.bestpricetravel.com/halong- ... ruise.html
Rejs był w 100% udany i bardzo polecam, wszystko wygląda tak jak na zdjęciach i moim zdaniem naprawdę warto. Nie wiem jak aktualnie wyglądają ceny, ale w tej samej (wtedy chyba 120$) szukając na miejscu znajdywałem tylko rejsy starymi łajbami, a rejsy statkami o których mówisz kosztowały 2-3 razy więcej a gdy mijaliśmy te statki na zatoce to były wypchane po brzegi w przeciwieństwie do naszego.
Góra
 Profil Relacje PM off
Gricho lubi ten post.
 
      
#178 PostWysłany: 13 Kwi 2023 09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 305
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
@jersey dzieki wielkie po dlugim poszukiwaniu napisalem do Seana Cruises i udalo sie wyhaczyc ostatnia kajute na listopad
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 13 Paź 2023 18:36 

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 35
Czy ktoś może polecić jakiegoś operatora organizującego opcję 2D1N, ale tak żeby uwzględniona została wyspa Titop Island? Sprawdziłem ten link od @jersey i generalnie to wygląda spoko, ale mam wrażenie, że tam jest głównie tylko siedzenie na statku i to wszystko. A interesują mnie opcje z hikingiem i aktywnościami na lądzie (właśnie np. z wejściem na szczyt widokowy na Titop).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 13 Paź 2023 19:00 

Rejestracja: 23 Wrz 2018
Posty: 103
operatorów możesz znaleźć np. na trip advisorze, ale jest drożej ok. 20% niż w biurze w Hanoi. W old quarter są na każdym niemal kroku.
Bez problemu kupisz wycieczkę z dnia na dzień. Titop(a może Titov) Island to standard nawet jak na jednodniówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 182 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group