Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Oprócz powyższych ubezpieczenie wkładu własnego do kwoty 1200 EUR (równowartość w zł) posiada karta kredytowa Mastercard Platinum oferowana przez bank PKO BP (szczegółowe warunki oczywiście w regulaminach/OWU na stronie banku).


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1600 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 80  Następna
Autor Wiadomość
#641 PostWysłany: 04 Mar 2019 14:02 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1844
srebrny
Car Club to car sharing, taki nasz Trafficar, Panek itd.
Góra
 Profil Relacje PM off
Antek12 lubi ten post.
Antek12 uważa post za pomocny.
 
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#642 PostWysłany: 04 Mar 2019 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
W OIW nie ma nic o wykluczeniu rezydentów Polski. Więc tylko na etapie składania nowego wniosku jest to sprawdzane...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#643 PostWysłany: 04 Mar 2019 14:33 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Dokładnie definicja w warunkach wygląda tak. Czyli @Antek12 ma rację.

Załączniki:
icarhireEligible.JPG
icarhireEligible.JPG [ 53.41 KiB | Obejrzany 1597 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
perednica uważa post za pomocny.
 
      
#644 PostWysłany: 05 Mar 2019 12:01 

Rejestracja: 26 Lut 2019
Posty: 20
Można jeszcze (i chyba wyjdzie taniej) kupić polisę na: https://insuratrip.com/car-hire-excess-insurance. Z tego, co widzę to mieszkańców Polski cały czas obsługują.


Ostatnio edytowany przez Washington, 06 Mar 2019 14:25, edytowano w sumie 1 raz
usunięcie reflinku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#645 PostWysłany: 05 Mar 2019 14:07 

Rejestracja: 06 Wrz 2012
Posty: 543
Loty: 221
Kilometry: 228 932
srebrny
Tzar, testowałeś tę stronę? Bo ceny mają super, tylko czy w razie czego faktycznie pokryją straty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#646 PostWysłany: 05 Mar 2019 15:36 

Rejestracja: 26 Lut 2019
Posty: 20
@Mobilek: Choć w sumie trochę podróżuję, to - szczęśliwie - za wyjątkiem 2 uszkodzonych walizek (co załatwiłem za każdym razem z linią lotniczą) nie miałem jeszcze nigdy roszczenia z żadnych ubezpieczeń, więc nie wiem i zasadniczo żadnej firmy ubezpieczeniowej polecić nie mogę. Po opiniach w internecie widać, że jedni chwalą, inni narzekają - czyli norma.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mobilek uważa post za pomocny.
 
      
#647 PostWysłany: 05 Mar 2019 16:10 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Zaznaczę tylko, że w ramach ubezpieczenia na Europę zakres terytorialny w voyageroasis (a właściwie chyba Astrenska Insurance Limited) jest mniejszy niż w przypadku icarhire - tylko obszar EOG. Porównywalna opcja roczna na Europę nieco tańsza niż odnowienie w icarhire (za odnowienie dostajemy zniżkę). W icarhire można jeszcze dostać prawie 19% cashbacku z topcashback UK.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
Cicha_Woda uważa post za pomocny.
 
      
#648 PostWysłany: 05 Mar 2019 16:52 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Zainwestowałem w wersję delux world 9(worldwideinsure) zanim wyszedł patent z przedłużeniem icarhire. Z ciekawostek wskażę, że car club w tej wersji jest w cenie jak również wypożyczenia w kraju zamieszkania.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#649 PostWysłany: 05 Mar 2019 20:58 

Rejestracja: 07 Cze 2017
Posty: 6
Mio napisał(a):
No tak, nie zauważyłem tego.

Wpisałem tam co trzeba, kliknąłem dalej i kółko postępu kręci się w nieskończoność...


Nie wiem co się stało, mi też się kółko kręci cały czas, a w niedzielę działało. Może Kashpir zepsuł :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#650 PostWysłany: 07 Mar 2019 23:33 

Rejestracja: 05 Kwi 2012
Posty: 163
To ja mam następujący problem.
Kupiłem 04 marca z opcji odnowienia, też się kółko kręciło, ale widzę kasa na koncie zablokowana.
Wysłałem do nich maila z formularza, że polisa nie dotarła.
Dzień później rozmowa mailowa z Janka (iCarhire).

Unfortunately, at the moment we can not offer our Policies to Residents of Poland.

This change was made recently by the underwriters of our Policies, therefore you would not be eligible to purchase a policy from us at this time.

Therefore, we have cancelled this Policy and issued a full refund.

We apologise for any inconvenience caused.


Przykleiłem fragment warunków z ich strony, że jest dla obywateli European Economic Area (EEA), ale nadal odpowiedź na nie, że są w trakcie zmiany regulaminu.
Ale za godzinę przychodzi mail polisą - niby wszystko OK.
Piszę raz jeszcze do Janki, czy może jednak zadziała, bo otrzymałem polisę i odpowiedź:

No, it will not be valid.

It is pending for cancellation.


Dziś minęły kolejne dwa dni, kasa z konta zeszła definitywnie, żadne info o anulacji nie przyszło.

Teraz sam nie wiem, jest polisa, będzie działać, pisać o chargeback do banku ?
Warunki nadal nie zmienione.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#651 PostWysłany: 07 Mar 2019 23:46 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Nabyłeś polisę zgodnie z warunkami obowiązującymi w momencie zakupu zgodnie z którymi jesteś uprawniony (Eligible person), nie dostałeś oficjalnie żadnej informacji o odrzuceniu wniosku - moim zdaniem polisa działa. Na wszelki wypadek radzę zgrać aktualnie obowiązujące warunki, skoro są w trakcie zmiany regulaminu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#652 PostWysłany: 09 Mar 2019 02:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2012
Posty: 11
Czy wynajmując auto przez strony pośredniczące muszę płacić odrazu za niego karta kredytową?
Czy mogę uiścić opłatę za wynajem kartą walutowa żeby uniknąć przewalutowania, a kartę kredytowa przedstawić dopiero na miejscu?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#653 PostWysłany: 09 Mar 2019 04:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@garywaho Bez znaczenia czym płacisz u brokera,a i na miejscu niekiedy może okazać się że prepaid przejdzie zamiast kredytówki.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
garywaho uważa post za pomocny.
 
      
#654 PostWysłany: 10 Mar 2019 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
Jakie ubezpieczenia samochodu polecacie krótko terminowe? Bo aktualna dyskusja dotyczy ubezpieczeń rocznych?.Potrzebuje wypożyczyć auto na 5 dni

EDIT: Na przykład, kupując ubezpieczenie razem z autem na rentalcars to te ubezpieczenie nie jest widoczne dla wypożyczalni i w razie czegoś to będę musiał zapłacić i o zwrot pieniędzy zgłaszać się do ubezpieczalni? Czy jest to ubezpieczenie od wypożyczalni i w razie problemów będzie łatwiej?

Widzę również, że worldwideinsure ma dobre ceny.
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#655 PostWysłany: 10 Mar 2019 12:15 

Rejestracja: 06 Wrz 2012
Posty: 543
Loty: 221
Kilometry: 228 932
srebrny
Wszystkie zewnętrzne ubezpieczenia tak działają, że musisz najpierw wyłożyć ze swoich, a później ubiegać się o zwrot. Jedynie jeśli weźmiesz pełne ubezpieczenie bezpośrednio z wypożyczalni to wtedy nie wykładasz nic i wszystko idzie bezkosztowo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#656 PostWysłany: 11 Mar 2019 10:20 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 310
Cześć.

Nigdy wcześniej nie wynajmowałem samochodu i w związku z tym mam parę pytań o ubezpieczenie dodatkowe.
Jestem zainteresowany chyba jedyną sensowna opcja czyli ubezpieczeniem ze strony worldwideinsure.
Czy ktoś w Was wie gdzie na ich stronie znajdują się dokładne warunki ubezpieczenia? Czy ubezpieczenie obejmuje tylko szkody powstałe w wypadku/stłuczce czy np. jakieś obtarcia parkingowe, gdy np. uderzę w jakiś słupek czy coś to za to też dostanę zwrot?
Jest coś szczególnego na co powinienem zwrócić jeszcze uwagę?
Auto planuję wypożyczyć za pośrednictwem RentalCars od Europcar.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#657 PostWysłany: 11 Mar 2019 11:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Aktualne warunki tutaj https://www.worldwideinsure.com/policy- ... -18_v4.pdf
Trzeba przeklikać się przez zakup do strony "Online purchase form" i wtedy po prawej stronie znajdziesz Policy wordings i Our terms of business.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#658 PostWysłany: 11 Mar 2019 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2867
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
ICARHIRE:
Unfortunately, as a resident of Poland, you are unable to be covered by this policy with us.
This is due to changes implemented by the underwriters of the policy, due to changes in Polish law.
We have canceled and refunded your policy.
Please allow up to 5 working days for the refund to go through.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#659 PostWysłany: 11 Mar 2019 16:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Ale to skasowali ci "starą" polisę czy próbowałeś przedłużać?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#660 PostWysłany: 11 Mar 2019 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2867
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
Przedłużyłem ale zawiesiło się podczas płatności i musiałem płacić drugi raz bo ani kasy ani polisy nie było, za drugim razem polisa przyszła a to jest odpowiedź na maila o zwrot pierwszej płatności, obiecują zwrot dwóch, że względu na zmianę prawa w Polsce
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1600 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 80  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group