Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Mar 2017 20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 310
niebieski
Kochani,
zwracam się do Was z gorącą prośbą o pomoc. Po raz czwarty organizujemy akcję Magiczna Torpeda, która koncentruje się na pomocy potrzebującym dzieciom. Drugi raz akcja zorganizowana jest dla Papa's Home - rodzinnego domu dziecka z Katmandu. W kwietniu 2015 roku podczas trzęsienia ziemi budynek uległ zniszczeniu, a aktualnie sytuacja tam jest bardzo ciężka. W Papa's Home przebywa 25 dzieci, unikając dzięki temu życia na ulicy. Dzieci mogą się uczyć, mogą mieć marzenia i nadzieję, że kiedyś je spełnią...W lutym 2017 udało się nam je odwiedzić - są cudowne i radosne, ale na wszystko brakuje im pieniędzy. Pewnie w końcu się zbiorę i napiszę relację z Nepalu, ale na razie, po pobycie tam, nie mogę się pozbierać...Nawet nie potrafię dobrać odpowiednich słów, żeby Wam to opisać...
Ci, którzy w Nepalu byli, wiedzą, jak wygląda sytuacja z pomocą rządową. Nie istnieje. Albo sobie jakoś radzisz, albo przestajesz "być"...

Image

Magiczna Torpeda 2017 odbędzie się od 25 marca do 1 kwietnia w Tarnowie i obejmuje koncerty i spotkania. Wejścia na wszystkie imprezy są darmowe - pieniądze pozyskujemy z aukcji charytatywnych, które im towarzyszą i z wolnych datków. Wiem, że Fly4free łączy użytkowników z różnych miast i trudno, żeby ktoś do nas specjalnie przyjechał (chociaż...:) zaraz Was będę zachęcać :). Jak więc możecie pomóc?
1. Może ktoś z Was ma jakieś przedmioty, które mógłby przekazać/przesłać nam na aukcje charytatywne? Mogą to być przedmioty używane, byle w dobrym stanie.
2. Nagłośnić naszą akcję. Link do wydarzenia na Facebooku : https://www.facebook.com/events/8032568 ... 5827203717
Kto wie, może macie jakichś znajomych w Tarnowie, albo w okolicach i nawet o tym nie wiecie? :)

Tak działaliśmy ostatnio :
Image

A to kompilacja zdjęć na ten rok :
Image

A teraz zachęta do przyjazdu na akcję (oczywiście z grubym portfelem :) Bardzo, bardzo pomógł nam @‌OradeaOrbea‌. Nawet nie potrafię znaleźć odpowiednich słów, żeby podziękować Ci wystarczająco. Powiem tyle - Paweł, jak kiedyś będziesz potrzebował, żeby ktoś osłonił Ci plecy - numer znasz...
I, właśnie dzięki Niemu, mogę Was serdecznie zaprosić (może akurat ktoś, coś :) 29 marca na godz. 18.00 do Tarnowskiego Teatru, ul. Mickiewicza 4 na spotkanie pt. "Opowieści z Podróży". Można będzie tam uczestniczyć w trzech wspaniałych prezentacjach :
1. "Przez Urianchaj i Mongolię - off-road bez samochodu" - Monika Radzikowska i Przemek Pakulniewicz
2. "Podróż niejedno ma imię" - Paweł Kunz
3. "Z Podlasia do Chin na hulajnodze" - Tomasz Jakimiuk

Może się skusicie? :)

Gdyby ktoś mógł nam pomóc (przedmioty na aukcję, nagłośnienie akcji), to z góry bardzo, bardzo dziękuję - w imieniu własnym oraz dzieci z Papa's Home.
A to dzień z ich życia, skondensowany do ośmiu minut :



"Nikt nie zrobił większego błędu, niż ten, kto nic nie zrobił, bo mógł zrobić tylko trochę" - Edmund Burke.
Dnia Robienia Trochę Wam życzę! :)

Pozdrawiam:)
_________________
magiczna-torpeda-akcja-na-dom-dziecka-w-nepalu,18,108915
Góra
 Profil Relacje PM off
17 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 15 Mar 2017 21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
Uzupełniając informacje @‌pestycyda‌ odnośnie 29 marca i slajdowiska podróżniczego połączonego z aukcją. Kochani, ujmując sprawę żartem: to niepowtarzalna okazja obejrzeć prezentacje trzech kolesi, z których jeden (Tomek) właśnie zdobył nagrodę Rady Dziennikarzy oraz Nagrodę Publiczności za najlepszą prezentację na Kolosach, drugi (Przemek) ma tyle energii, że rozsadzi cały ten teatr w powietrze swoimi zdjęciami i opowieściami, tak jak to zrobił na Kolosach, a trzeci (niżej podpisany) próbuje was zamęczać literkami na forum i stronie głównej... i z chęcią się częścią swoich przygód i zdjęć podzieli 8-) .

A pisząc poważnie: nie ma co się zastanawiać, Ślązaki i Krakuski, Rzeszowiaki i reszta ferajny – do Tarnowa jest rzut beretem, a byłoby to przy okazji świetne przetarcie przed wyjazdem na Zlot do Budapesztu.

O celu nie będę się rozpisywać, @‌pestycyda‌ napisała wystarczająco. Łatwo się pisze: „warto pomagać”. Teraz jest okazja aby słowa zmieniły się w czyn. Pokażmy, że można zrobić coś dobrego. Że można wyjść z działania w sieci, literek i „lubię to” – na działanie w realu!

Po co? Bo warto! A dobra karma wraca do nas zwielokrotniona.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 04 Kwi 2017 16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Jak Wam poszło? Jakieś ciekawostki, zdjęcia, "coś"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Kwi 2017 17:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
Jak poszło?

- miejsce bardzo atmosferyczne (budynek teatru w Tarnowie), zaryzykowałbym stwierdzenie że chyba nawet trochę za bardzo;
- trzy prezentacje, aukcje w międzyczasie;
- mogło być więcej osób, dodatkowo średnia na sali „powyżej wieku studenckiego”, że się tak wyrażę;
- ...ale ci, co byli, chyba nie narzekali, pomidory w moją/naszą stronę nie leciały, było sporo śmiechu ;)
- było również dużo pięknych rzeczy do wylicytowania;
- Przemek i Monika opowiadali o wyprawie do Mongolii;
- Tomek o Chinach i wyprawie na hulajnodze;
- ...a ja poleciałem przekrojowo o swoich wyprawach i wyjazdach, używając plecaka F4F jako alegorii chęci do podróżowania: wystarczy mały plecak, aby wyruszyć w drogę (patent nie mój, pamiętacie Up in the Air)?

I kilka zdjęć, autorstwa Artura Gawle:
Załącznik:
MTTarnow001.jpg
MTTarnow001.jpg [ 31.62 KiB | Obejrzany 4306 razy ]
Załącznik:
MTTarnow003.jpg
MTTarnow003.jpg [ 75.22 KiB | Obejrzany 4306 razy ]
Załącznik:
MTTarnow002.jpg
MTTarnow002.jpg [ 40.35 KiB | Obejrzany 4306 razy ]
Załącznik:
MTTarnow004.jpg
MTTarnow004.jpg [ 36.72 KiB | Obejrzany 4306 razy ]
Załącznik:
MTTarnow005.jpg
MTTarnow005.jpg [ 27.86 KiB | Obejrzany 4306 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
Kara uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 04 Kwi 2017 18:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Kapitalna akcja, widząc zdjęcia aż rośnie serducho, więc tym bardziej żałuję, że nie mogłem być.

Szacun! Pozdrawiam ;)
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Kwi 2017 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Fajnie to wygląda. Obyśmy zobaczyli się na jakimś okrągłym jubileuszu!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Kwi 2017 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 310
niebieski
Kochani, mogę wreszcie napisać, że akcja Magiczna Torpeda 2017 została zakończona :) Pieniądze przesłane do Papa's Home, od czwartku (13 kwietnia) mogą się nimi cieszyć dzieci z rodzinnego domu dziecka :)

Krótkie podsumowanie :
Od 25 marca do 1 kwietnia udało się zorganizować sześć imprez - warsztatów, koncertów i spotkań z podróżnikami. Budżet akcji wynosił 0 (słownie : zero :) złotych, a do puszek trafiło 13 540 zł, które w całości (a dokładnie : 13 000, bo 540 zł kosztowało przesłanie pieniędzy przez Money Gram) przekazaliśmy Papa's Home. Całą akcję udało się zorganizować dzięki pomocy osób o olbrzymich sercach, które dołączały, przekazywały przedmioty na aukcje, udostępniały pomieszczenia, występowały, przewoziły i dźwigały pudła wypełnione darami od innych, licytowały, wspierały...ech, nie sposób wymienić każdego rodzaju pomocy :) a wszystko to zupełnie bezinteresownie...

Spotkanie pt. "Opowieści z podróży" było niesamowite :) Energia, która powstała w sali Tarnowskiego Teatru dzięki prelegentom - Paweł Kunz, Przemek Pakulniewicz, Monika Radzikowska i Tomasz Jakimiuk - genialna! Dziękuję Wam raz jeszcze - jestem przekonana, że zaraziliście mieszkańców Tarnowa podróżowaniem :)

To było szalone 8 dni - mało snu, trochę nerwów, dużo ataków śmiechu. Były też łzy wzruszenia i momenty totalnych, pozytywnych zaskoczeń (ani jedna, poproszona o pomoc osoba, nie odmówiła. Wręcz przeciwnie - dodawała swoje pomysły i je realizowała :)
Dzieci z domu dziecka w Nepalu otrzymały zastrzyk gotówki, a ja (my) chyba coś więcej - świadomość, że "się da", że "można" i że niemożliwe nie istnieje :) I oczywiście mnóstwo pozytywnej energii.

Jeszcze raz bardzo gorąco dziękuję @‌OradeaOrbea‌ - za to, że zorganizował spotkanie "Opowieści z podróży" i przywiózł nam siebie i pozostałych prelegentów, za to, że, oprócz świetnej prelekcji, wspierał, radził i po prostu BYŁ z nami :* Że po jednym telefonie, gdy trzęsącym się z emocji głosem, próbowałam mu wytłumaczyć, o co chodzi w akcji, powiedział po prostu : wchodzę w to. I w końcu za to, że pozwolił mi naprawdę poczuć, że forum Fly4free to nie tylko zbiór literek i anonimowych osób ukrytych za nickami, ale grupa ludzi, do których można się zwrócić z prośbą czy problemem, a one staną za tobą murem....Dziękuję :* (pamiętaj...to, co zrobiłeś jest dla mnie ważniejsze, niż zawarcie braterstwa krwi. Więc wiesz, gdzie uderzać w razie potrzeby...:)

Dziękuję Wam wszystkim - i tym, którzy chcieli pozostać anonimowi (wiecie, o kim mówię :) Dziękuję serdecznie :* i tym, dzięki którym mogłam umieścić tu informację o akcji :)

Gdyby ktoś chciał podejrzeć, co się dzieje u "naszych" dzieci, albo chciałby im pomóc w jakiś inny sposób - podrzucam link do strony na Facebooku : https://www.facebook.com/papaschildrenhome/

A dla Was wszystkich w gorącym podziękowaniu torpedowe serce :)

Image
_________________
magiczna-torpeda-akcja-na-dom-dziecka-w-nepalu,18,108915
Góra
 Profil Relacje PM off
19 ludzi lubi ten post.
7 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 27 Kwi 2017 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 239
niebieski
Moje rodzinne miasto, super! <3
_________________
https://www.instagram.com/bezdrozniczka/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Lut 2019 13:16 

Rejestracja: 12 Kwi 2018
Posty: 23
Czy w tym roku też robicie taką akcję?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group