Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Lut 2019 15:20 

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 44
Prośba o informację od doświadczonych podróżników, korzystających często z airbnb.
Koleżanka wymyśliła Wenecję i jak zaczęłam szukać noclegu to się załamałam, bo faktycznie jak ktoś pisał pojęcie taniego noclegu tam nie istnieje, ew. w Mestre ale tam nie chcemy, tylko na wyspie.
I teraz pytanie jeśli jest nowy ,fajny apartament , nie ma żadnych komentarzy, a host ma ogólnie 8 komentarzy , pomimo, że wystawia od 6 miesięcy 17 innych lokali,
to można takiej ofercie zaufać, czy jest to podejrzane?
Ktoś zetknął się z nieuczciwością w tej kwestii?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 15 Lut 2019 17:16, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Nocleg airbnb
#2 PostWysłany: 15 Lut 2019 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
do niej zadzwoń, bo niestety może być wszystko i super miejscówka i gwałt zbiorowy ze szczególnym okrucieństwem.
Image
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Nocleg airbnb
#3 PostWysłany: 15 Lut 2019 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
Często korzystam airbnb, stosuje jedną zasadę że gospodarzy bez opinii omijam szerokim łukiem, wiem...wiem każdy kiedyś zaczyna ale to niech inni nowych testują :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Nocleg airbnb
#4 PostWysłany: 15 Lut 2019 16:38 

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 44
@eskie ani to śmieszne ani pomocne, oczekuję opinii osób doświadczonych a nie głupawych tekstów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nocleg airbnb
#5 PostWysłany: 15 Lut 2019 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 66
Loty: 70
Kilometry: 93 616
Raz rezerwowałem nocleg bez komentarzy i wszystko się udało, a nocleg był jednym z najfajniejszych jakie mi się trafiły we Włoszech. Ale ogólnie to tak jak mówi @eskie, wszystko się może zdarzyć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Nocleg airbnb
#6 PostWysłany: 15 Lut 2019 17:03 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
@calaviolina
A Ty ile masz opinii jako gość? Od jak dawna jesteś na airbnb?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Lut 2019 23:29 

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 44
@boots ja mam 0 bo nie korzystałam, ale nie o mnie tu chodzi, bo ja jeśli zniszczę lokal to będę musiał zapłacić, a host który odwoła rezerwację chwilę przed wyjazdem, tylko zwróci mi kasę, za którą już w Wenecji nic nie zarezerwuje..., dlatego pytam o opinię i doświadczenia w tym zakresie. Na co zwracacie uwagę przy wynajmowaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Lut 2019 23:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Poza opiniami także na wskaźnik odpowiedzi, częstotliwość aktualizacji kalendarza, po części też czy dana osoba ma 15 obiektów, czy tylko 1.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Lut 2019 23:45 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
@calaviolina
Cytuj:
ja mam 0 bo nie korzystałam,

No i czy to nie jest podejrzane?
Cytuj:
a host który odwoła rezerwację chwilę przed wyjazdem, tylko zwróci mi kasę

On nie ma tej kasy, tylko airbnb. I to do nich zwrócisz się z prośbą o pomoc, jakby co.
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 16 Lut 2019 00:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Z całym szacunkiem: ciskasz się o tę wróżkę ale kto może przewidzieć jak będzie? Miałem niedawno nocleg gdzie byliśmy pierwszymi gośćmi w ogóle: Super. Wszystko nowiutkie i czyściutkie włącznie z nowymi meblami, lodówką, nowo wykafelkowaną łazienką z nowymi super sprzętami i co tam było. Właściciele ucieszeni z pierwszych gości poczęstowali winkiem a następnego dnia ciasto przynieśli (bo syn akurat miał urodziny). Równie dobrze możesz trafić na kogoś kto otworzył nowe konto bo mu poprzednie zamknęli za fraudy albo sam zamknął ze względu na masę negatywnych opinii. Potrafisz przewidzieć na kogo trafisz?
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 19 Lut 2019 14:19 

Rejestracja: 10 Gru 2017
Posty: 1
calaviolina napisał(a):
Prośba o informację od doświadczonych podróżników, korzystających często z airbnb.
Koleżanka wymyśliła Wenecję i jak zaczęłam szukać noclegu to się załamałam, bo faktycznie jak ktoś pisał pojęcie taniego noclegu tam nie istnieje, ew. w Mestre ale tam nie chcemy, tylko na wyspie.
I teraz pytanie jeśli jest nowy ,fajny apartament , nie ma żadnych komentarzy, a host ma ogólnie 8 komentarzy , pomimo, że wystawia od 6 miesięcy 17 innych lokali,
to można takiej ofercie zaufać, czy jest to podejrzane?
Ktoś zetknął się z nieuczciwością w tej kwestii?
Ja bym się nie martwił. Miałem kiedyś problemy z hostem na rbnb. Sprawa załatwiona bez problemu (zwrot kasy plus rekompensata).
W razie problemów robić zdjęcia i od razu reklamować.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Lut 2019 15:02 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
To jest sprawa trafienia :) . Wiele lat korzystania z Airbnb, raczej zawsze pozytywnie. Ostatnio miałam tani dolot, więc przydałyby się podobne noclegi. Znalazłam miejsce tańsze od innych,od roku wystawione, żadnych opinii, ale miła korespondencja z hostem-dopytałam o kilka szczegółów. No i...odwołał 5 dni przed:powód-problemy osobiste. Co z tego, że zwrot + 10 % . to było zbyt mało na inne miejsca. W końcu bilety zostały w domu ;) . Trzeba też brać pod uwagę, że nie wszyscy wystawiają oceny.

Co do noclegów w Wenecji-fakt, tanich nie ma. Ale kilka lat temu znalazłam super cenę w hotelu na Lido. Na Hotels.com. Prawda taka,że trzeba doliczyć bilety na vaporetto i czas przepłynięcia. W zamian cudowna panorama miasta w różnych porach dnia :) .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Lut 2019 15:17 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Jak bierzecie cokolwiek w Italii to porównanie tylko do Rosji. Może zdarzyć się wszystko :lol: :lol: :lol: To nie kraje. To stan umysłu. I dlatego je uwielbiam :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Lut 2019 16:14 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Chyba lekko przesadzasz :) Akurat w Italii wszystko było ok (a trochę ten kraj zjeździłam). Ten odwołany to akurat jedna z wysp kanaryjskich. Zresztą kraj nie ma znaczenia w historiach różnych...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 04 Lip 2019 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Cze 2019
Posty: 28
To i ja zadam pytanie odnośnie airbnb.

Poczytałem o tym trochę i faktycznie można znaleźć fajne ceny.
Jeżeli chce wynająć np.dom albo mieszkanie, czy nie będzie takiej sytuacji, że przyjeżdżam A tutaj ktoś też wynajął np. drugi pokój? Chodzi mi czy wynajmując dom będzie tylko dla mnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 04 Lip 2019 10:48 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
@szalona ostryga, rezerwujac nocleg masz jasno sprecyzowane czy to jest pokoj we wspoldzielonym obiekcie czy caly apartament/mieszkanie/domek. MAsz nawet mozliwosc zastosowania filtru "cale miejsce" przy wyszukiwaniu. Przy tej opcji cale mieszkanie bedzie Twoje.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
szalona ostryga uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group