Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Samochód w Zadarze
#1 PostWysłany: 14 Lut 2019 15:11 

Rejestracja: 14 Lut 2019
Posty: 3
Witam, będę pierwszy raz wynajmować samochód, zaznajomiłam się ze wszystkimi opisami na forum co, gdzie i jak. Potrzebuję samochód z lotniska w Zadarze w dniu 29.05 od godziny 21 do dnia 09.06 do godziny 6 dla 6 osób. Dnia 29.05 przyleci nas tylko 4 osoby a kolejne dwie dolecą dopiero 02.06. I teraz kilka pytań:
- Myślimy raczej o wynajmie 1 samochodu, gdyż z tego co się orientowałam dwa wyjdą nas podobnie cenowo co jeden taki duży plus dwa razy zablokują depozyt na kartach kredytowych plus większe ryzyko że się wydarzy coś na dwa samochody i szkody trzeba bedzie pokrywać dla dwóch a nie dla jednego (taki czarny scenariusz :) ) . Najlepiej byłoby żeby to była jakaś Zafira albo Grand Scenic lub coś tego typu, ale raz że mało jest takich (chyba że może ktoś polecić jakąś wypożyczalnie w Zadarze gdzie takie auta są przystępnie cenowo?), dwa że z ceną nie chcielibyśmy przekroczyć 2000/2500zł, a trzy że do takich aut wołają sobie bardzo wysoki depozyt rzędu 1800e.

Znalazłam taką ofertę chociaż nie jest ona optymalnie w naszych ryzach cenowych z full insurance:
https://www.rentalcars.com/DriverExtras.do?showdeexp=1

Ale chciałabym zapytać o kilka kwestii do tej oferty:
- rozumiem, że wykupując full insurance za 507zł mam już ubezpieczone wszystko co możliwe?
- gdy wezmę full insurance rozumiem że nawet jeśli zablokują mi na karcie 1800e, to i tak jeśli coś się stanie to ubezpieczenie to pokryje i te 1800e wróci do mnie tak czy siak?
- strona rentalcars to pośrednik a wypożyczalnia to enterprise, więc jeśli wykupię to pełne ubezpieczenie u pośrednika to na miejscu nie okaże się, że wypożyczalnia tego ubezpieczenie nie honoruje i każą mi wykupić swoje dodatkowo?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 14 Lut 2019 16:15 

Rejestracja: 14 Lut 2019
Posty: 3
Dodatkowo, czy polityka zwrotu samochodu po godzinach pracy wypożyczalni poprzez zostawienie kluczyków w skrzynce jest bezpieczna? Jak wtedy wygląda kwestia oceny przez pracownika, czy uszkodziłam samochód czy nie? Ja odlecę a oni mi później napiszą, że znaleźli jakąś ryse i nie zwracają depozytu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Lut 2019 16:58 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
Jeśi wynajmujesz przez pośrednika i tam wykupujesz ubezpieczenie to Enterprise traktuje Cię jako osobę bez dodatkowego ubezpieczenia i wszelkie szkody będziesz musiała pokryć sama. Potem możesz zgłosić się do Rental Cars o zwrot. Warto sprawdzić co obejmueje ubezpieczenie Rental Cars a co nie (może warto wtedy rozważyć inne ubezpieczenie? Możesz kupić nawet w Polsce albo poszukaj iCarHireInsurance w internecie albo na forum, byłoby sporo tańsze). W tym przypadku procedura jest taka sama. P.S. na economycarrentals masz za 1788 auto na 7 osób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Lut 2019 17:15 

Rejestracja: 14 Lut 2019
Posty: 3
Zaznajomiłam się jeszcze z ofertą ryanair na dwa samochody:
-Ford Focus z Right Cars wychodzi 827zł plus 250zł Ochrona premium w Axa Assistance, depozyt 800e
-Fiat 500 z Sixt wychodzi 310zł plus 126zł Ochrona premium w Axa Assistance, depozyt 1200e

Domyślam się że biorąc ubezpieczenie w Axa Assistance, sytuacja wygląda tak że w razie szkody zabierają mi ten depozyt 800/1200e a później o zwrot muszę się dopominać od Axy? I jeśli wykupię to ubezpieczenie w Axa to ani Right Cars ani Sixt nie będą chcieli żebym u nich wykupiła osobno inne?

Druga sprawa to opinie o Right Cars, Sixt, Axa Assistance oraz Ryanair samochody- ktoś miał z kimkolwiek z nich jakieś problemy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Lut 2019 16:49 

Rejestracja: 29 Paź 2017
Posty: 21
Czy można wypożyczyć auto w Zadarze z opcją zwrotu w Podgoricy w Czarnogórze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Lut 2019 17:05 

Samo spojrzenie na mapę daje odpowiedź: zapomnij czyli nie ma szans
Wypożyczenie i zwrot w Zadarze, potem przemieszczenie się autokarem z biletem zakupionym przez Getbybus VIA Dubrownik z czasem na jego zwiedzenie, po czym wypożyczenie w Podgoricy
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Mar 2019 21:27 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 115
Loty: 38
Kilometry: 79 867
Zwrot w Dubrovniku pewnie byłby możliwy - widziałem, że Dollar chyba ma promo na ONE WAY w Chorwacji.

Pytanie czy ktoś wypożyczał tam samochód i zna jakąś firmę co nie robi sobie jaj z klientów?
_________________
Pozdrawiam
Darek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Maj 2019 21:16 

Rejestracja: 19 Maj 2019
Posty: 2
Cześć!

Na portalu są linki do ofert lotów i przy okazji link do rentalcars. Przykładowo po wejściu z linku wynajęcie Fiata 500 10.06-13.06 kosztuje 137 zł. Natomiast zmieniając zakres dat na np. 1.07-4.07 cena zmienia się już na 501 zł. Wypożyczalnia ta sama, skąd ponad 3,5 raza wyższa cena? Kwestia po prostu sezonu w lipcu czy to jakaś promocja na czerwiec?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Maj 2019 21:42 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
sezon
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group