Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 08 Lut 2019 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
ja bym poszukał taksówki :idea:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#122 PostWysłany: 08 Lut 2019 11:48 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
-- 08 Lut 2019 12:17 --

W pełni dnia zapewne bym gonił ,,na kamasz" ale wieczorem? hmm Oceń ryzyko co ewentualnie może się nieprzyjemnego wydarzyć i sam podejmij decyzję. Każda porada jest wskaźnikiem na co osoba cos sugerujaca ma wiedzę a ta jest uzalezniona od stanu uświadomienia , doświadczenia z tym miastem , obycia językowego , postawy , budowy fizycznej , towarzystwa podczas podróży...dalej wymieniac? :lol: :lol: :lol:

-- 08 Lut 2019 12:48 --

BTW...niekoniecznie załóż na wizytę w tym miescie koszulkę ...AC Milan lub innego Juventusu. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 13 Lut 2019 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 38
Cytuj:
Lecę w następna środę do neapolu i ładuje dosyć późno 21-22 . Hotel mam 15-20 minut na nogach od placu Garibaldiego czy bezpiecznie można ten dystans pokonać czy lepiej poszukać jakiejś taksówki?


@RyszardX30 chodziłem z samego rana, w południe i po 23 po placu Gariabldiego i okolicach, faktycznie dużo ciemnoskórych, ale nikt mnie nie zaczepił ani jakoś specjalnie się nie bałem,
ludzie wydaje mi się trochę dramatyzują

z nieciekawych sytuacji to jedyne co, to w pociągu nakryłem kieszonkowca który to wkładał rękę do mojej kieszeni po telefon, kilka sekund później przystanek, gość znika i pewnie szuka ofiary w innym wagonie...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 08 Sty 2021 21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2517
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Przy szpitalu w Neapolu zapadła się ziemia
https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-p ... Id,4974478
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 23 Lut 2022 22:21 

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 50
Fajnie , że taki wątek o bezpieczeństwie powstał, trochę się wystraszyłam czytając go, ale myślę, że dzięki temu będę ostrożniejsza ;wybieram się w maju do Neapolu, wątek dawno nie był odświeżany, jak aktualnie wygląda sytuacja, czy ktoś w ciągu ostatniego roku był, może coś dodać?
Chciałam szukać hotelu przy Piazza Garibaldi, ale z opisów wynika, że lepiej tego rejonu unikać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 13 Mar 2022 22:57 

Rejestracja: 16 Paź 2018
Posty: 54
Ja byłem na początku lutego i nie doświadczyłem żadnych nieprzyjemnych sytuacji. Oczywiście przyjęlismy pewne podtsawowe zasady poruszania się po dużym mieście (telefony nie w tylnej kieszeni spodni, plecaki w zatłoczonych miejscach i komunikacji na brzuchu a nie na plecach, itp). W okolicach Garibaldi faktycznie kręci się i zalega na ulicach sporo śniadych chłopaków (i więcej niż gdzie indziej śmieciorów).
Gdybym miał doradzać wybór noclegowni, sugerowałbym okolice Via Toledo (i to w części bliżej portu/Castel Nuovo). Bezpiecznie, blisko nad wodę, blisko do metra (którym dojedziesz w kilkanaście minut na Garibaldi), blisko do dzielnicy hiszpańskiej pełnej znakomitych knajpek,
I jeśli tylko przymkniesz oko na walające się wszędzie śmieci, to Neapol Ci się spodoba.
My bylismy w czwórkę, więc nic nie kombinowałem z tanim transferem z lotniska do centrum, tylko właścicielka apratamentu ogarnęła nam transfer za 25 EUR door-to-door.


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 17 Mar 2022 16:38, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group