Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Gorąca prośba, aby dokładniejsze opisy saloników lotniskowych - w szczególności takie ze zdjęciami - zamieszczać w dedykowanym do tego wątku tzn. Opisz swój pobyt w saloniku:
opisz-swoj-pobyt-w-saloniku,15,117643

Pytania/ informacje związane z kartą Priority Pass prosimy umieszczać tutaj: priority-pass-pytania-informacje,15,41799
Pytania/ informacje związane z kartą Dragonpass: dragonpass-pytania-informacje,15,102463
Pytania/ informacje związane z ofertą wstępu do saloników w usłudze Vacaydelay: vacaydelay-saloniki-lotniskowe-za-29-rok,15,172986


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4240 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 212  Następna
Autor Wiadomość
#1281 PostWysłany: 09 Lut 2019 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
Pearl Lounge w Kigali godny polecenia. Nie ma świeżych róż na stolikach, ale...
Przestronny, wygodny, czyściutki salonik. Duży wybór dań na ciepło, smacznych i bardzo smacznych - chicken stew oraz vegetable stew są pyszne. Kawa z ciśnieniowego ekspresu przyrządzana na życzenie. Rwandyjskie, organiczne herbaty do wyboru do koloru. Piw spory wybór, lokalnych, Heineken tutejszy i belgijski Affligem. Pozostałe procenty płatne. Internet śmiga. Bardzo sympatyczna obsługa dopytywała się, czemu robię zdjęcia.
Saloniki w ADD, i tak niedostępne na PP, nie umywają się.

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#1282 PostWysłany: 09 Lut 2019 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
sko1czek napisał(a):
Bardzo sympatyczna obsługa dopytywała się, czemu robię zdjęcia.


No to, gdzie te zdjęcia :D ?

Wysłane z mojego telefonu przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1283 PostWysłany: 09 Lut 2019 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
Zdjęcia nie chcą się wgrać, sorki. Wrzucę gdy będę w kraju.

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1284 PostWysłany: 09 Lut 2019 19:23 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
MAD - T4S Neptuno Lounge (loty non-schengen), wejście na PP:
Spory salonik, stoliki a także pełno foteli z gniazdkami. Jedzenie na ciepło (niektóre opcje smaczne inne mniej), a także zimne opcje. Zapakowane kanapki i owoce można wziąć na drogę. Fajny wybór win z opisami. I jeszcze jeden spory plus: darmowy prysznic. Wystarczy zapytać obsługę saloniku i dostajemy dostęp do łazienki z dużym przysznicem, szlafrok, dwa ręczniki i żel + szampon więc w sumie nie trzeba mieć nic ze sobą aby skorzystać. Salonik zdecydowanie na plus, pewnie warto nawet wejść jak ktoś ma limitowane wejścia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1285 PostWysłany: 10 Lut 2019 14:17 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
radko93 napisał(a):
Zapakowane kanapki i owoce można wziąć na drogę.

Można je wziąć zgodnie z zasadami czy tylko fizycznie można je wynieść, bo są zapakowane?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#1286 PostWysłany: 10 Lut 2019 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
piotrek_89 napisał(a):
Cześć,
pytanie do tych co często latają z CDG.
Przylatuję rano na CDG (lotem United z USA) na Terminal 1
Po południu mamy loty z terminala 2 (dokładnie 2G i 2F)
Szukamy jakieś opcji na spędzenie 3h w przyzwoitych warunkach.
Zastanawiam się, czy wpuszczą nas do Star Alliance Business Class Lounge Paris Charles de Gaulle Airport (CDG), który znajduje sie w Terminalu 1
Zanalazłem opcję płatnego wykupienia dostępu na 3h za 34€, czy po opuszczeniu Terminala 1 (musimy najpierw odebrać bagaże). Wpuszczą nas do saloniku?


Jeśli masz PP to możesz spróbować pocisnąć do saloniku Hotel Yotel ktory jest w terminalu NONshengen. Nie miałem problemu z przejściem granicy, bo - miałem paszport, a o bilet nikt nie pytał. Oczywiście, jeśli zacznie się pokazywać i pytać, to szanse na wejście spadną. Złota zasada programistów niektórych języków: "Lepiej prosić o wybaczenie niż pozwolenie" :) Bagaze na 2G możesz nadać dużo wcześniej - ja problemów nie miałem (leciałem Luxairem i nadawałem je w stanowisku business, ale loty były w eco. Miałem *Silvera, ale nie pokazywałem :) )
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1287 PostWysłany: 10 Lut 2019 21:21 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 169
Loty: 218
Kilometry: 674 180
Wczoraj bylem w saloniku Ba na JFK w terminalu 7 ...okolo 13 godziny bylo stosunkowo niewiele osob ...niemniej w miare zblizania sie popoludniowych lotow BA i Ib salonik zaczal sie zapelniac i bylo jak dawniej na bazarze Rozyckiego ...slabo z jedzeniem ...(zimne zakaski, kanapki, precle)...troche pozniej pojawily sie sery i jakies pasty ...ale ilosc pasazerow przerastal zapotrzebowanie...w moim przypadku chcialem skorzystac z prysznicu ...niestey nic z tego gdyz sasiedni salonik Galleries od 3 miesiecy jest w remoncie ...w sumie wielka lipa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1288 PostWysłany: 11 Lut 2019 20:38 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
ms993 napisał(a):
radko93 napisał(a):
Zapakowane kanapki i owoce można wziąć na drogę.

Można je wziąć zgodnie z zasadami czy tylko fizycznie można je wynieść, bo są zapakowane?

Karta o zakazie wynoszenia jedzenia była tylko przy ciepłych daniach w naczyniach. Przy lodówce z kanapkami nie widziałem nic takiego. W sumie tez nie wiem jakie były te kanapki bo brałem tylko owoce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1289 PostWysłany: 11 Lut 2019 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Cytuj:
Karta o zakazie wynoszenia jedzenia była tylko przy ciepłych daniach w naczyniach.
Czyli jak nie będzie kartki to garnek zupy można wynieść?
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#1290 PostWysłany: 12 Lut 2019 22:02 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Dzień dobry, lecę przez FRA i YUL/YYZ do SNU - mam pytanie początkującego w salonikach (karta DC): czy regułą jest najczęstszą (co jak mi się wydaje, wyczytałem), że chcąc skorzystać z saloniku podczas przesiadki na ww. lotniskach w Niemczech i Kanadzie, to za każdym razem trzeba jednak wyjść za kontrolę bezpieczeństwa i przejść ją ponownie?
Rozumiem, że nie można nie wychodząc wejść do saloników - tak?
I jeszcze jedno pytanie: jak w opisie saloniku na stronach Diners Club nie ma "max. czas 3 godziny", to jest on bez ograniczeń czy szukać jakiegoś info w konkretnym saloniku?
Proszę o wyrozumiałość ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1291 PostWysłany: 12 Lut 2019 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
@sanchopan Ponad 95% saloników jest ZA security, więc problemu mieć nie będziesz. Jeśli interesują Cię szczegóły - gdzie znajduje się salonik - możesz sprawdzić w aplikacji "Priority Pass". Nawet jeśli nie masz konta, to opisy saloników możesz przeglądać. Offlineowo opisane są tez ich lokalizacje. Tylko sprawdź wcześniej czy te z aplikacji współpracują z DC (co jest dosyć częste ;) )
Bardzo często w opisach jest odnośnik 'tylko 3 godziny', ale tylko dwa razy przy dłuższej wizycie zdarzyło mi się, że ktoś się upominał o czas. (ŚP Modlin i AFKLM w SFO - oba na PP)
Powodzenia!
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#1292 PostWysłany: 12 Lut 2019 23:31 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Dzięki - czyli jednak zwykle trzeba wyjść za Security (przy przesiadce) i przejść ponownie Security - tak? Czy coś źle zrozumiałem? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1293 PostWysłany: 13 Lut 2019 00:26 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
Źle zrozumiałeś :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1294 PostWysłany: 13 Lut 2019 00:39 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
@sanchopan, kolega apadlo piszac "za security" mial na mysli "za" liczone "od ulicy" - czyli tzw. airside. W wiekszosci przypadkow przy przesiadce nie musisz opuszczac strefy airside zeby wejsc do saloniku. Jednak w przypadku FRA zalezy na ktorym terminalu masz przesiadke bo np LuxxLounge w T1 jest na landside czyli trzeba wyjsc ze strefy bezpieczenstwa. Lokalizacja kazdego saloniku jest dokladnie opisana na stronach:
http://www.dinersclublounges.com
https://www.prioritypass.com/
https://www.loungebuddy.com/
Jesli chodzi o limit czasowy to roznie bywa. Czasem go przestrzegaja, czasem nie - raczej nie ma reguly.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
apadlo lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#1295 PostWysłany: 13 Lut 2019 01:00 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
macq91 napisał(a):
Cytuj:
Karta o zakazie wynoszenia jedzenia była tylko przy ciepłych daniach w naczyniach.
Czyli jak nie będzie kartki to garnek zupy można wynieść?

Tylko jeżeli konsumpcja nastąpi przed gate, garnka zupy nie wolno wnieść na pokład.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#1296 PostWysłany: 13 Lut 2019 02:28 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
macq91 napisał(a):
Cytuj:
Karta o zakazie wynoszenia jedzenia była tylko przy ciepłych daniach w naczyniach.
Czyli jak nie będzie kartki to garnek zupy można wynieść?

Nie zachęcam nikogo do wynoszenia czegokolwiek na siłę, więc nie wiem po co ta złościwość. Kanapki wygładały po prostu na zapakowane "na drogę" a inne rzeczy do jedzenia były w innej części. Jak ktoś chce to wyniesie też i zupę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1297 PostWysłany: 13 Lut 2019 10:06 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
xyrxis napisał(a):
@sanchopan, kolega apadlo piszac "za security" mial na mysli "za" liczone "od ulicy" - czyli tzw. airside. W wiekszosci przypadkow przy przesiadce nie musisz opuszczac strefy airside zeby wejsc do saloniku. Jednak w przypadku FRA zalezy na ktorym terminalu masz przesiadke bo np LuxxLounge w T1 jest na landside czyli trzeba wyjsc ze strefy bezpieczenstwa.


Moja wina [biję_się_w_pierś] ;)
Tak, we FRA mam T1 - a potem mam w YUL i tam nie pisze, że trzeba wyjść, to rozumiem, że w Montrealu nie muszę wychodzić.
OK, wszystko jasne - i dzięki!
Takie jedno pytanie odnośnie FRA - prócz tego, że trzeba "wyjść i wejść" będąc w tranzycie, to jest tam info, że "dostępność może być ograniczona", bo jest mały. Ktoś się spotkał z jakimiś problemami realnie często/rzadko? Lecę o 6 rano Lufthansą, więc planuję od ok. 8 do 10 ten salonik...?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1298 PostWysłany: 13 Lut 2019 12:27 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
@sanchopan pamiętaj, że we FRA są spore kolejki do security i przeliczy czy na serio warto pchać się do saloniku. Ja lecąc ostatnio miałem 1:50 miedzy lotami i jak zobaczyłem kolejki to olałem salonik.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#1299 PostWysłany: 13 Lut 2019 12:35 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Kurcze..., nie wiedziałem - a da się te kolejki zobaczyć jeszcze zanim wyjdę ze strefy tranzytowej? W sensie czy wychodzić czy nie?
Będę miał między 2 a 2,5 godziny między lotami (zakładając brak opóźnień i fakt, że zwykle Lufthansa do FRA przylatuje przed czasem - wtedy 2,5 godz.)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1300 PostWysłany: 13 Lut 2019 17:58 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
sranda napisał(a):
@Apocalipse

Zdarza się, przykład z rodzimego podwórka: salonik w KRK przed lotami LH, często ludzie po prostu stoją w saloniku, wszystkie miejsca zajęte


W KTW przed odlotem LH wcześnie rano - również?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4240 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 212  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group