Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Lut 2019 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Dzisiaj pojawila sie informacja w niemieckiej prasie, iz LH pozwala pasazera za tzw. ''no show'' na drugim odcinku lotu. Pasazer latal regularnie z Oslo do Seatle via. Frankfurt i nigdy we Frankfurcie nie wsiadal do samolotu na lot powrotny do Oslo tylko rezerwowal bilet z FRA do TXL (pasazer jest z Berlina, a loty z Oslo byly o wiele tanszcze). To nie umknelo uwadze Lufthansy i wezwala pasazera do pokrycia roznicy ktora wynikala z dalszego lotu do Berlina. Pasazer odmowil i LH wystapila do sadu. W pierwszej instancji pozew zostal przez sad odrzucony, ale LH sie odwolala. Zobaczymy jak potoczy sie to dalej, ale miejmy nadzieje, ze apelacja skonczy sie tak samo jak 1 instancja.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#2 PostWysłany: 12 Lut 2019 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
mam nadzieje ze slowo klucz w tej sprawie to "regularnie"

robie w maju ucieczke z ostatniego odcinka wracajac z Kanady, a jak glupek kupilem drugi lot w tej samej linii...
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 12 Lut 2019 18:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
mi się wydaje ze jedyne co LH może i chce tu uzyskac to artykuły i posty tego typu
Tak że wiele osób /i blogów sie zastanowi 2x razy czy kupowac /publikowac
Góra
 Profil Relacje PM off
ponchek lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 12 Lut 2019 18:32 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 632
srebrny
W tym wątku kilka dodatkowych postów na ten temat: viewtopic.php?p=1162038#p1162038
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Lut 2019 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
zbyhu napisał(a):
mam nadzieje ze slowo klucz w tej sprawie to "regularnie"

robie w maju ucieczke z ostatniego odcinka wracajac z Kanady, a jak glupek kupilem drugi lot w tej samej linii...


"Coo, ciociu Lufo, jakie uciekanie, jakiś INNY pan Zbyhu kupił sobie bilet? Ja nic nie wiem, gościa nie znam, ale jak mu skasujecie lot to pewnie będzie baaardzo niezadowolony. No i czy mówienie mi o tym nie łamie przypadkiem RODO? ;)"

Tylko na drugi odcinek nie dodawaj zawczasu danych dot FFP, paszportu, itd.
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 13 Lut 2019 09:04 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Jeden mądry profesor prawa powiedział kiedys na wykładzie: „Pozwać to prosze państwa można każdego i o wszystko, trzeba to jeszcze potem wygrać w sądzie”.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 13 Lut 2019 16:32 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 324
niebieski
LOT mi kiedys kazal skasowac rezerwacje z WAW do GDN w podobnej sytuacji bo mialem lot JFK-WAW-BUD. Zaszantazowali mnie, albo skasuja mi z JFK albo z WAW do GDN
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Lut 2019 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lip 2014
Posty: 202
A wykryli podwójna rezerwacje bo ? Zrobiłeś check in na jeden i drugi ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Lut 2019 17:00 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 324
niebieski
Bo podalem tego samego emaila ;) ale zaraz po tym zrobilem nowa rezerwacje z drugim imieniem i nikt sie nie doczepil
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 13 Lut 2019 17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
od razu sie odezwali?
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 05 Wrz 2019 03:17 

Rejestracja: 01 Maj 2019
Posty: 20
gruby_inversia napisał(a):
Jeden mądry profesor prawa powiedział kiedys na wykładzie: „Pozwać to prosze państwa można każdego i o wszystko, trzeba to jeszcze potem wygrać w sądzie”.


Niby tak ale masz czas potem jeździć po sądach? Ja kiedyś byłem świadkiem i nie życzę nikomu - kilka razy dojazd na rozprawę, nie wszyscy się zgłaszają - rozprawa odwołana. A jako, że sprawa była w innym mieście - tracisz cały dzień a nikt Ci za to kasy nie zwróci.
_________________
Marcin
Image
Wyprawy Meksyk
Meksyk wycieczki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 05 Wrz 2019 07:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Wpisz sobie w wyszukiwarce: Zasady zwrotu kosztów stawiennictwa świadka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Wrz 2019 07:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
pracodawca wystawia dla pracownika zaswiadczenie o utraconym dochodzie dziennym ktory bedzie podlegal zwrotowi,
a sam zainteresowany kompletuje inf/dowody o kosztach dojazdu - to w wersji najbardziej typowej

jak zabawa wyglada przy umowach o dzielo/zlecenie, wlasnej dzialanosci itp nie interesowalem sie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Wrz 2019 08:08 

Rejestracja: 19 Sie 2019
Posty: 9
correos napisał(a):
pracodawca wystawia dla pracownika zaswiadczenie o utraconym dochodzie dziennym ktory bedzie podlegal zwrotowi,


Ale wiecie, że maksymalna kwota zwrotu wynosi ~85zł?
Góra
 Profil Relacje PM off
pemat uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 05 Wrz 2019 08:11 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Za godzine?

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 05 Wrz 2019 08:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@apsik44
Zgadza sie niestety :(
https://www.rpo.gov.pl/pl/content/swiad ... e-o-zmiane
Góra
 Profil Relacje PM off
pemat uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 05 Wrz 2019 09:00 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6179
HON fly4free
muszę przyznać, że jestem zszokowany... :o
Cytuj:
Jesteś świadkiem w sądzie lub w prokuraturze? Państwo zwróci Ci za utracony zarobek lub dochód najwyżej 82,31 zł brutto, choć dzienne wynagrodzenie przy płacy minimalnej to dziś 102 zł
nie wiem, jak Państwo chce kształtować postawy praworządne wśród obywateli tolerując takie absurdy...
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 05 Wrz 2019 09:12 

Rejestracja: 25 Sie 2019
Posty: 114
Loty: 49
Kilometry: 85 041
Dodam tylko, że to dotyczy świadka. Stron postępowania to nie dotyczy. Technicznie - trzeba by ich wezwać do zwrotu kosztów dobrowolnie, a potem do sądu. I kółko się zamyka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 05 Wrz 2019 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Wracam Lufą i ostatni odcinek MUC-GVA odpuszczam sobie i wracam dodatkowo zakupionym MUC-WAW by LOT, będe miał jakiś problem? Niby ten sam sojusz, nie wiem czy mają wgląd do swoich systemów...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 05 Wrz 2019 12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Ja kiedyś leciałem - to znaczy miałem bilet: JFK-WAW-BUD, ominąłem oczywiście WAW-BUD który był 7h po wylądowaniu w WAW, a do tego kupiłem WAW-POZ, na 3h po wylądowaniu w WAW, czyli w Poznaniu byłem wcześniej niż miałbym ten kolejny lot do BUD. Wszystko na jeden email, numer telefonu, dane itp., odprawy robione wszystkie od razu więc mieli dane itp i żaden system tego nie wychwycił. Jedynie była kwestia wydania bagażu w WAW, ale przy 7h przesiadce w WAW gdy nadawałem bagaż na JFK nie było problemu żeby przekonać ich że będę potrzebował bagaż. A jak poszedłem w WAW nadać bagaż i podałem dowód to oczywiście jak na złość wyskoczyło im że lecę do BUD i Pani w checkin czy tam dropoffie pyta do BUD, a ja, że nie do BUD tylko POZ. Po chwili znalazła ten lot i tylko pod nosem powiedziała, że widocznie jest pasażer z takim samym nazwiskiem na BUD :D

Na takim kombinowaniu byłem z tego co pamiętam jakieś 400-500zł do przodu.

Wg mnie ten koleś z głównego tematu wątku robił to notorycznie i komuś wpadł w oko. Przy pojedynczych akcjach raczej nie ma opcji żeby się czepiali.
Zresztą ile razy się latało po 8 razy dziennie durnoloty pod FTL i też to normalnie nie wyglądało a nikt się nie doczepił? Nie wspomnę już o kupowaniu np 3 biletów POZ-WAW czy WAW-GDA w odstępie 1-2-3h, bo nie było pewności na który się zdąży to brało się wszystkie i też nikt nigdy się nie doczepił.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Andi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group