Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
#3561 PostWysłany: 07 Lut 2019 23:09 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
Spróbuj jeszcze na infolinii. Bardzo możliwe, że na drugi segment nie ma miejsc w C, albo są to loty tylko Y i system nie może połączyć biletów.
Góra
 Profil Relacje PM off
LLAP uważa post za pomocny.
 
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#3562 PostWysłany: 07 Lut 2019 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Moim zdaniem przyczyną jest jednak ten krótki czas na przesiadkę. Miałem podobną sytuację: na infolinii widzieli loty TPE-YYZ-GRU, ale przy próbie wystawienia system informował, że w YYZ wymagane jest min. 2 h, a tam było mniej (chyba 1 godz. 40 min.), więc trzeba było zmienić na TPE-YVR-YYZ-GRU, tak żeby dopasować do tych minimalnych czasów na przesiadki.

Wysłane z mojego telefonu przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3563 PostWysłany: 08 Lut 2019 09:43 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
@Chupacubra ten screen z lotami w promocji z jakiej strony pochodzi, lub gdzie go szukać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3564 PostWysłany: 08 Lut 2019 11:24 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Ze strony M&M - musisz być zalogowany na swoje konto.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#3565 PostWysłany: 11 Lut 2019 19:06 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
i mieć conajmniej 7000 mil na koncie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3566 PostWysłany: 11 Lut 2019 19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Lecę z Paryża do gru latam, na stronie m&m pokazuje, że można naliczyć punkty, przy checkinie nie chcą przyjąć karty, co robić?, naliczą po locie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3567 PostWysłany: 11 Lut 2019 19:47 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Teoretycznie.
2 lata temu miałem podany numer M&M na BP i nie naliczyło automatycznie.
Po retroclaimie dostałem odp, że mile zostały naliczone do innego FFP (co nie było prawdą).
Nie chciało mi się z nimi szarpać , więc spróbowałem retroclaima w BA i naliczyły się bez problemu.

Przy OLCI nie mogłem dodać , bo odprawiałem się w Air China, ale w Sao Paulo w saloniku mi zmienili i wydrukowali nowe BP z numerem M&M.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3568 PostWysłany: 11 Lut 2019 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
W tą stronę podałem ow kataru, ale specjalnie mi to nie leży, spróbuję jeszcze raz z powrotem, gdyby się nie udało to rozumiem że zmienić się nie da po powrocie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3569 PostWysłany: 11 Lut 2019 20:34 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Zmienić się nie da, ale można zgłosić retroclaim jeśli nie podasz żadnego numeru FFP przy odprawie.
Moje złe doświadczenia są jednostkowym przypadkiem - jest duża szansa że w Twoim przypadku jednak zadziała.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3570 PostWysłany: 13 Lut 2019 10:41 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
Wyszukując w systemie M&M biletów natknąłem się na takie coś:

Załącznik:
przechwytywanie_3.png
przechwytywanie_3.png [ 34.97 KiB | Obejrzany 2264 razy ]


Economy Okazja Milowa za 15k mil - a co ciekawe w zestawieniu promocji:

http://www.lot.com/pl/pl/promocja-milowa

nie ma w ogóle Amsterdamu, zatem skąd sie o takich promocjach można dowiedzieć? :)

EDIT: Już mam:

http://www.meilenschnaeppchen.de/index.php?lang=pl

zostawiam post dla potomności.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3571 PostWysłany: 13 Lut 2019 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5618
HON fly4free
To są dwie zupełnie rózne oferty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3572 PostWysłany: 13 Lut 2019 21:41 

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 161
Loty: 202
Kilometry: 281 717
dormozg napisał(a):
Pytanie do osób, które zrobiły FTLa w zeszłym roku: dostaliście już nową kartę?
Ostatni lot do statusu miałem na początku grudnia, a przesyłki brak.

Tak, wiem że można używać też aplikacji :)


Update: - dostałem przesyłkę dzisiaj, więc jak ktoś dalej oczekuje, to na dniach może się spodziewać karty :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3573 PostWysłany: 16 Lut 2019 19:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2015
Posty: 73
Loty: 70
Kilometry: 132 559
Mam pytanie, od niedawna posiadam kartę Frequent Traveler i w przyszłym tyg lecę przez MUC do SFO lufa w klasie economy premium. Czy będę mógł skorzystać z business Longue w MUC dzięki karcie Frequent Traveler M&M?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3574 PostWysłany: 16 Lut 2019 19:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5618
HON fly4free
tak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3575 PostWysłany: 18 Lut 2019 23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Panie i Panowie zastanawiam się nad tym aby zacząć zbierać mile (latam od wielu latach na różnych promo/EF z fly4free i aż żal, że wcześniej się za to nie zabrałem) w programie Miles & More ale nie wiem za bardzo jak i od czego zacząć… Tak, wiem, że informację są na forum ale ciężko akurat znaleźć odpowiedzi na moje pytania, a nie znalazłem też nigdzie takiego „poradnika dla początkujących”. Przeszukałem też kilka stron w tym temacie (i innych) ale nie znalazłem odpowiedzi na wszystkie pytania. Byłbym zatem bardzo wdzięczny za wyrozumiałość i pomoc ;)
Na początku chciałbym zaznaczyć, że mam kartę Diners Club Premium Vintage (główna karta dla mnie oraz dodatkowa dla narzeczonej i dwie dodatkowe dla rodziców), którą mogę nabijać mile do programu M&M.
1. Czy jest w ogóle sens zbierać mile przy założeniu, że latam około 3-4 razy w roku na dłuższe podróże (poza Europę – głównie Azja i Ameryki) i z 2 razy w roku na jakąś podróż po Europie? Głównie poluje ma promocje/EF z fly4free więc rzadko się zdarza, że lecę tymi samymi linami przy innej podróży. Chodzi o to, że przy tylu lotach uzbieranie sensownej ilości mil zajmie mi wieku?
2. Ilość mil – na co wydać? Czy jest gdzieś jakaś rozpiska, gdzie jest napisane ile mil na co mogę wydać? Z tego co widziałem na poprzedniej podstronie (i o ile dobrze to rozumiem) to np. za 30.000 mil oraz dopłaty 418 zł mogę kupić przelot OW na trasie WAW-ORD?
3. Czy jest gdzieś rozpiska z której wynika za loty jakimi liniami mogę naliczyć mile do Miles&More? W najbliższym czasie lecę do Nowej Zelandii/Wyspy Cooka w ramach tej słynnej promocji z fly4free (loty Virgin Atlantic oraz Air New Zealand) i się zastanawiam czy za to wpadnie mi jakiś bonus (tj. do jakiego programu lojalnościowego) i co z nim zrobić?
4. Jaki jest przelicznik punktów w programie lojalnościowym Diners na mile w Miles&More? 1 do 1? Na chwilę obecną - jak się zaloguję na swoje konto Dinersa to mam informację „Punkty Diners Club: 9625” czyli byłoby to 9625 mil?
5. Gdzieś obiła mi się o uszy informacja o podziale na jakieś mile „premiowe” i „statusowe” – faktycznie tak jest? Czym one się różnią? Które zbierać? W tej chwili po zalogowaniu się na swoje konto na stronie Miles&More wyświetla mi informację, że „500 mil premiowych”?
6. Czy te mile mają jakąś „ważność”? Jeżeli tak to jaką i czy jest jakaś sztuczka na przedłużenie ich ważności?
7. Jakie są jeszcze inne, dobre sposoby zbierania mil (poza samymi lotami i płaceniem kartą Dinersa)?
8. Czy mogę wydać mile na bilet dla siebie i dla narzeczonej, która nie ma konta w Miles&More? Załóżmy mam 60.000 mil, a bilet który mnie interesuje kosztuje 30.000 mil (plus wiadomo jakieś dopłaty) więc kupuje za całość dwa bilety – jeden na swoje nazwisko, drugi dla narzeczonej? Z tego co widziałem na jednej z poprzednich podstron to niby mogę tak zrobić…

Z góry dziękuję za odpowiedź i wszelkie wskazówki i proszę o wyrozumiałość – jak czytam Wasze dyskusję w tym wątku i te wszystkie skróty (np. dotyczące taryf) to dla mnie czarna magia :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3576 PostWysłany: 19 Lut 2019 00:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Ad. 8 tak możesz kupić dla kogo chcesz nie musi być na Twoje nazwisko
Ad. 3 wheretocredit tam sprawdzasz ile dostaniesz za konkretny lot
ad.5 mile premiowe to mile które wydajesz na bilety-nagrody , statusowe służą do przedłużenia/ uzyskania/ podwyższenia statusu co wiąże się z jakimiś tam korzyściami-wejścia do saloników , dodatkowy bagaż i takie tam ( ogólnie jak nie latasz dużo albo nie kombinujesz z podróżami pod status to raczej nie ma sobie co głowy zawracać)
Ad. 1 według mnie zawsze ma sens nic nie tracisz a możesz tylko zyskać jak przekopiesz się przez odpowiednie tematy szybko okaże się, że kombinowanie z milami może być ciekawsze niż przeszukiwanie matrixa :)
Ad.2 zależy gdzie chcesz lecieć fajną opcją w m&m jest najmilszy poniedziałek i ICN,NRT, LAX by LO wszystko zależy od ilości mil, które posiadasz - ogólnie temat rzeka
Ad. 6 mile mają okres ważności "sztuczka na przedłużenie " to właśnie przelewanie systematycznie co miesiąc min. z Diners lub kart mbanku -tam się przelewają automatycznie
Ad. 7 karty mbanku, holidaycheck i opinie hoteli, i różne inne sposoby oraz promocje, które są często wrzucane na forum ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin lubi ten post.
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
#3577 PostWysłany: 19 Lut 2019 00:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1392
niebieski
1 Zawsze lepiej zbierać niż nie zbierać.W EF najczęściej są słabe taryfy (dające mało mil)
2 Są tabele określające ile potrzeba mil np. na lot z Europy do Ameryki Połnocnej.Dopłaty na konkretną trasę mona sprawdzić gdy ma się już wystarczającą ilość mil podczas robienia symulacji zakupu biletu za mile na stronie miles&more
3 Do Miles&more możesz zbierać latające liniami z sojuszu Star Alliance. Są 3 główne sojusze Star Alliance, One World i Sky Team.Jest fajna stronka do sprawdzania ile mil do jakiego programu moze wpasc: wheretocredit.Trzeba znac klasę taryfowa biletu.
4 Nie wiem.
5. Statusowe to mile zbierane za przeloty.Liczą sie przy okreslaniu statusu w danym programie.Mile premiowe to wszystkie promocyjne dodatki plus mile od roznych partnerow za hotele,zakupy w necie,wypożyczanie aut itp..Nie mozesz wybrac które zbieras, bo w zaleznosci od tego co kupisz, będą Ci przyznane statusowe lub premiowe.Przy zakupie biletu za mile nie ma znaczenia jakie posiadasz.
6. Tak.W roznych programach roznie to wyglada.Rok,3 lata,czasem beztermimowo.Np w Miles&more mając karte kredytową w miles&more mbanku i korzystajac z niej regularnie,mile są wazne beztermimowo.
7 Karty kredytowe,pisanie opinii hotelowych,różne promocje,zakupy u partnerow itd.
8 Tak.Możesz nawet kupujac jeden bilet,kupić tylko dziewczynie.
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin lubi ten post.
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
#3578 PostWysłany: 19 Lut 2019 00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Ad. 7.
-Jesli czesto wynajmujesz samochody, to spokojnie mozesz dozbierac w ten sposob 50 tys. i wiecej mil rocznie.

-Subskrypcje gazet, czasopism i magazynow na adres niemiecki/szwajacarski/austriacki (np. dla kogos znajomego) lub wersje cyfrowe owych.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin lubi ten post.
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
#3579 PostWysłany: 19 Lut 2019 00:25 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Ad 4 1:1
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin lubi ten post.
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
#3580 PostWysłany: 19 Lut 2019 00:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Dziękuję za pomoc - już jest to jaśniejsze ;)
Kontynuując natomiast nabijanie mil do programu za loty różnymi liniami. Tak jak pisałem w najbliższym czasie lecę do Nowej Zelandii/Wyspy Cooka w ramach tej słynnej promocji z fly4free (loty Virgin Atlantic oraz Air New Zealand). W gruncie rzeczy jest to bilet RTW. Część lotów jest wykonana przez Virgin Atlantic, a część Air New Zealand. Sprawdziłem, iż te bilety są w klasie rezerwacyjnej O.
I teraz wchodzą na stronę https://www.wheretocredit.com/polski, wybieram linię Air New Zealand oraz klasę rezerwacyjną O i mam coś takiego (trochę nieczytelnie pewnie tutaj wyszło):
Taryfa Tier 1 Tier 2 Tier 3 Tier 4
Miles & More (EW, 4U, DE, EN, JP, OU, SN, LG, LH, LO, LX, OS) 150% 750 mil 150% 750 mil 150% 750 mil 150% 750 mil

1. Co należy rozumieć przez te Tier 1, 2, 3, 4?
2. Rozumiem, że za loty Air New Zealand dostanę 150% za każdy lot do Miles&More? A co to znaczy to 750mil pod tymi 150%?
3. Czy te mile naliczą mi się automatycznie do Miles&More czy muszę je wskazać? Jeżeli tak to gdzie i kiedy (przed lotem/po locie)?

Natomiast przy Virgin Atlantic też mam klasę rezerwacyjną O ale już wybór linii lotniczych gdzie mogę wrzucić mile jest znacznie mniejszy, a przy takiej Delcie (wybieram się akurat w październiku do USA i będę też polował na przeloty wewnętrzne) mam różne procenty przy poszczególnych Tier.

I od razu nasunęło mi się kolejne pytanie:
4. Załóżmy, że narzeczona też założy konto do Miles&More i będzie nabijać mile za te same loty co ja. Ogólnie jednak mil będzie znacznie mniej nabijać (wszystkie mile za Dinersa i tak idą na moje konto a tam miałem też sporo mil powitalnych bo bodajże 6500 mil). Czy ona może potem te swoje mile jakoś przetransferować do mnie? Żebym ja miał wszystkie mile i wtedy kupił dla nas bilety? Albo można kupić bilet za mile wykorzystując część mil z mojego konta a część mil z jej?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group