Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 134 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#121 PostWysłany: 07 Lut 2019 17:53 

Rejestracja: 08 Paź 2014
Posty: 85
Loty: 14
Kilometry: 15 993
Witam Ponownie jak to się ma w poszczególnych miesiącach począwszy od stycznia do końca kwietnia jeśli chodzi o temperaturę wody i wogóle warunki na plaży, czy jest możliwość kąpieli czy raczej odpada i jak to jest w stosunku Ocean i Faro z powiedzmy Majorką czy warunki pogodowe czy racze te w południowej Portugalii będą lepsze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#122 PostWysłany: 07 Lut 2019 23:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
@krzysiekj24 w przyszłym tygodniu będę to zobaczymy ;) zapowiadają 16-17 stopni i pełne słońce, jednak często odczuwalna jest inna ;) ale z relacji różnych podróżników słyszałem, że i latem ocean jest podobno chłodny. Wydaje mi się, że ma właściwości chłodzące latem i podgrzewające zimą, stąd zimą w nocy na wybrzeżu jest 10 stopni, a w głębi lądu nawet około zera

Ja na Malcie byłem w grudniu. Też było 17 stopni, a mimo to wróciłem opalony, a słońce w grudniu jest najniżej. Prawda jest taka, że takie niskie słońce trafi mocniej spalić niż jak jest wysoko. Stąd w górach górnicy często wracają z czerwonym nosem :) przy tych 17 stopniach upału nie ma, ale proces opalania trwa ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#123 PostWysłany: 26 Lis 2019 08:12 

Rejestracja: 08 Paź 2014
Posty: 85
Loty: 14
Kilometry: 15 993
NikodemFM napisał(a):
@krzysiekj24 w przyszłym tygodniu będę to zobaczymy ;) zapowiadają 16-17 stopni i pełne słońce, jednak często odczuwalna jest inna ;) ale z relacji różnych podróżników słyszałem, że i latem ocean jest podobno chłodny. Wydaje mi się, że ma właściwości chłodzące latem i podgrzewające zimą, stąd zimą w nocy na wybrzeżu jest 10 stopni, a w głębi lądu nawet około zera

Ja na Malcie byłem w grudniu. Też było 17 stopni, a mimo to wróciłem opalony, a słońce w grudniu jest najniżej. Prawda jest taka, że takie niskie słońce trafi mocniej spalić niż jak jest wysoko. Stąd w górach górnicy często wracają z czerwonym nosem :) przy tych 17 stopniach upału nie ma, ale proces opalania trwa ;)



I jak oceniasz wyjazd zimą jakieś wskazówki?

Mam jeszcze jedno pytanie, gdzie w pobliżu Faro mogę bez problemu zobaczyć flamingi i czy są tam wogóle w Grudniu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#124 PostWysłany: 26 Lis 2019 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
@krzysiekj24 Odpowiem tu też na pytania, które zadałeś w wątku "Święta/Sylwester za granicą".

Faro raczej średnio ciekawe, inni też tak często twierdzili, więc stamtąd robienie bazy wypadowej to raczej nie polecam. Abufeira nie znam. Tak jak w wątku z Sylwestrem wspomniałem, ciekawe jest Portimao oraz Lagos. Tam bym wybrał jakieś miejsce na bazę wypadową, wg mnie z Portimao byłby lepszy "pożytek" ;) Też byłem bez auta i pociągami wszędzie się poruszałem, choć jest mały minus, że prawie wszystkie stacje kolejowe pomiędzy Faro a Lagos są dość daleko od wybrzeża.

Co do pogody to najgorszym utrudnieniem może być wiatr. Warto więc mieć cienką kurtkę przeciwwietrzną, bo potrafi często na wybrzeżu wiać. Deszczem bym sobie nie zawracał głowy. Deszcze zimą są tam podobne co w Polsce latem, czyli pada krótko, ale intensywnie. Zaczyna padać, chronisz się pod dachem i zaraz przestaje. O temperaturę w grudniu bym się nie martwił, gorzej z tym wiatrem, przez który może być chłodno. A tak to potrafi być około 18-20 stopni. Bluza i długie spodnie wystarczą. Mi w lutym tyle mniej więcej się trafiło, choć wiaterek też był. Na plaży warto szukać takich budek jak na zdjęciu poniżej, świetnie chronią przed wiatrem i można się opalać tak, jak latem ;)

Szeroka i puściutka plaża w Portimao w lutym oraz ochrona przed wiatrem:

Załącznik:
P1290292.JPG
P1290292.JPG [ 337.3 KiB | Obejrzany 3869 razy ]
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
krzysiekj24 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#125 PostWysłany: 27 Lis 2019 14:19 

Rejestracja: 08 Paź 2014
Posty: 85
Loty: 14
Kilometry: 15 993
Czy pomiędzy Faro a Lagos łącznie z miejscowościami po drodze jest możliwość wykupienia biletów komunikacji miejskiej jedno lub kilkudniowe by wyszło taniej i bardziej elastycznie? Czy ktoś korzystał i ułatwiło to podróż?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#126 PostWysłany: 27 Lis 2019 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 285
Loty: 147
Kilometry: 219 847
niebieski
@krzysiekj24 Kupowaliśmy bilet 3-dniowy za 30,40 euro. Bilet okresowy można kupić na dowolnym dworcu autobusowym i jest on akceptowany przez obu głównych międzymiastowych przewoźników w regionie: „Eva” oraz „Frota Azul”. Minusem jest fakt, że tego typu bilet nie pozwala na korzystanie z autobusów miejskich.
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#127 PostWysłany: 27 Lis 2019 14:48 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
W samym Lagos bilet 1-dniowy na kom. miejską to 3.00 €. Miasto jest dość rozległe. Dla mnie bardzo przyjemne i malownicze. Byłam 2 razy w tym roku i bilet na styczeń :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#128 PostWysłany: 27 Lis 2019 16:55 

Rejestracja: 08 Paź 2014
Posty: 85
Loty: 14
Kilometry: 15 993
ewaolivka napisał(a):
W samym Lagos bilet 1-dniowy na kom. miejską to 3.00 €. Miasto jest dość rozległe. Dla mnie bardzo przyjemne i malownicze. Byłam 2 razy w tym roku i bilet na styczeń :)

Czy ten bilet dotyczący komunikacji miejskiej jest tylko dla lagos czy obowiązuje również w sąsiednich miastach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#129 PostWysłany: 27 Lis 2019 18:52 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Tylko na małe autobusy w Lagos. Takie busy , firma Onda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#130 PostWysłany: 27 Lis 2019 19:45 

Rejestracja: 08 Paź 2014
Posty: 85
Loty: 14
Kilometry: 15 993
maciek89 napisał(a):
@krzysiekj24 Kupowaliśmy bilet 3-dniowy za 30,40 euro. Bilet okresowy można kupić na dowolnym dworcu autobusowym i jest on akceptowany przez obu głównych międzymiastowych przewoźników w regionie: „Eva” oraz „Frota Azul”. Minusem jest fakt, że tego typu bilet nie pozwala na korzystanie z autobusów miejskich.


Zastanawia mnie fakt czy kupno biletu okresowego mkże mi ułatwić mi przemieszczanie się nie tylko między miastami ale i również pomiędzy jakimiś atrakcjami turystycznymi np. gdzieś podjechać by było bliżej, do dojścia poza miastem. Pieszo chciałbym przemieszczeć się w obie strony maksymalnie powiedzmy 6 km od punktu do punktu by czasu starczyło i siły oczywiście. Czy są jakieś przystanki na skraju miejscowości lub w pobliżu atrakcji. Wtedy faktycznie ten bilet okresowy by się przydał. A może. lepsze byłyby te wycieczki kilkugodzinne za 12-15E?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#131 PostWysłany: 27 Lis 2019 21:50 

Rejestracja: 08 Paź 2014
Posty: 85
Loty: 14
Kilometry: 15 993
Czy ktoś z was płynął łodzią z Faro na tą wyspę Ilha Farol chyba 8 euro w obie strony czy warto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#132 PostWysłany: 12 Maj 2021 12:47 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
Czy w Faro dogadam sie tylko w miejscowym jezyku?? Angielski moj slaby znam Niemiecki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#133 PostWysłany: 12 Maj 2021 15:46 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3596
srebrny
W turystycznych punktach wszyscy znają angielski, z niemieckim może być gorzej.
Góra
 Profil Relacje PM off
mezo23 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#134 PostWysłany: 13 Lip 2021 19:29 

Rejestracja: 10 Lip 2021
Posty: 8
krzysiekj24 napisał(a):
Czy ktoś z was płynął łodzią z Faro na tą wyspę Ilha Farol chyba 8 euro w obie strony czy warto?


Zdecydowanie warto, piękna plaża. Zresztą na pozostałe te ż warto, zwłaszcza na Deserte, ale to moje zdanie. Ogólnie nie zgadzam się, że Faro jest średnio ciekawe. Może pobliskie plaże nie są tymi najbardziej efektownymi z Algarve, ale miasto jest bardzo przyjemne i jest w nim co robić. No i zjawiskowy rezerwat Ria Formosa z fajnymi trasami spacerowymi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 134 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group