Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 06 Lut 2019 23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 176
Loty: 79
Kilometry: 145 385
Hej hej :D Super widzieć, że ktoś korzystał z tych rejsów, ciężko cokolwiek mi znaleźć w Internetach. :P

Moje pytanko to - czy można bez problemu np. Norwegiana bookować nie będąc mieszkańcem US? Widziałam w kilku miejscach taką adnotację, że warunki i ceny dotyczą tylko citizens of US.

I drugie pytanie - bookujecie przez pośredników czy na oficjalkach? Pośrednicy mają tańsze oferty.
_________________
https://www.travellerspoint.com/map/#/user/731283
http://flightdiary.net/Czerwona

6 months hitch-hiking through India-Nepal & Southeast Asia
2 months volunteering on paradise island in Cambodia
6 months hitch-hiking through South America
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 07 Lut 2019 09:28 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
@Czerwona - a co ciężko jest znaleźć ? Rejsy Norwegiana znajdziesz na każdej rejsowej wyszukiwarce - np. https://www.kreuzfahrtberater.de/
Chyba, że czegoś nie rozumiem.

Jeśli chodzi o samego Norwegiana to możesz go rezerwować bezpośrednio przez ich stronę (http://www.ncl.com). Oni stosują geolokalizację - otworzy Ci się strona dla klientów europejskich.
Rezerwowałem przez nią kilka razy rejsy, zero problemów.

Na stronie amerykańskiej ceny na pewno będą lepsze ale porównaj dokładnie co zawierają. Europejska zawiera prawie zawsze napiwki plus bardzo dużo dodatków - np. różne pakiety napojów, internet itp. Na amerykańskiej jest zazwyczaj "goły" rejs.
Ale uczciwie muszę przyznać, że "europejskie" ceny rejsów w NCL są aktualnie totalnie odjechane - jak dla mnie to kosmos. Oferty "last minute" (bez żadnych dodatków) potrafią być jednak naprawdę niezłe.

Ograniczenia co do obowiązku posiadania adresu w US dotyczą zazwyczaj pośredników amerykańskich - ale nie rezerwacji bezpośredniej przez stronę NCL.
Góra
 Profil Relacje PM off
Czerwona lubi ten post.
Czerwona uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 07 Lut 2019 11:01 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Byłem na 3 dniowym rejsie NCL z Miami na Bahamy. Rejs kupiłem przez Seascanner. Po wykupieniu poprosili mnie tylko o dane z paszportu. Napiwki są doliczane przy zakupie rejsu, lub do rachunku na statku. Nie ma możliwości uniknięcia ich, chyba że zgłosisz do obsługi, i uzasadnisz, że serwis był niezadowalający - wtedy otrzymasz zapewne upust. Podstawowe wyżywienie wliczone było w cenę rejsu, dodatkowe pakiety (dość drogie) dotyczyły alkoholi, lub restauracji a'la carte. Niemniej jednak, jak się okazało, nie wszyscy amerykanie są chętni do płacenia dość wysokich cen za alkohol na statku, co spowodowało dużo i zabawnych i wstydliwych sytuacji;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Czerwona lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 07 Lut 2019 14:24 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
@rattaman - nie wiem kiedy ostatnio rezerwowałeś rejs z NCL - oni dość często modyfikują swoje warunki, które na dodatek bardzo różnią się w różnych krajach (a przede wszystkim pomiędzy tym co oferują w USA i w UE).
Obecnie w kanale europejskim (zarówno bezpośrednio przez stronę ncl.eu jak również przez pośredników typu seascanner.com) napiwki są wliczone w cenę. W kanale amerykańskim nie.
W związku z tym na statku różne zasady obowiązują różnych pasażerów. Ci europejscy mają raczej niewielkie możliwości uzyskania zwrotu napiwków bo nie są one osobną pozycją w cenie rejsu. Z tego co rozmawiałem niedawno z Amerykanami, oni też nie mają już łatwo - jeśli im się coś nie podoba muszą tak jak napisałeś poniżej pisać reklamację ale napiwki będą od nich i tak pobrane. Reklamacja jest rozpatrywana w siedzibie NCL a nie na statku już po zakończeniu rejsu i wtedy dokonywany jest (albo i nie) zwrot napiwków.

Druga bardzo istotna zmiana jaką wprowadził NCL (gdzieś pod koniec 2016 roku) dotyczy wnoszenia napojów na statek. Aktualnie NCL ma chyba najbardziej rygorystyczne zasady - nie można wnieść nic w płynie - odpada woda, cola itp., z którymi dawniej nie było żadnych problemów. Radykalnie ograniczyło to możliwości "szmuglowania" napojów na statek. Mogę powiedzieć, że w 2017 roku, gdy byłem ostatni raz na rejsie z NCL było to bardzo rygorystycznie przestrzegane.
Od tych zasad jest jeden wyjątek: można wnosić pełne, nieotwarte butelki wina - pod warunkiem, że zapłaci się za nie opłatę "korkową". Nie wiem ile ona teraz wynosi, w 2017 roku było to 15 USD za butelkę 0,75 litra. Jestem prawie pewien, że teraz będzie więcej :-) NCL ostatnimi czasy poszybował ze wszystkimi cenami i poza last minutami ich oferty są kosmiczne.

Co do jedzenia to główne restauracje z obsługą kelnerską na statku są bezpłatne i zawarte w cenie rejsu. Płatne ekstra są tylko restauracje tematyczne - tzw. speciality dining venues - np. restauracja francuska, japońska, steak house itd. Ale spokojnie można się bez nich obejść. Z kolei bufet samoobsługowy na statkach NCL jest bardzo zróżnicowany i na wysokim poziomie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Czerwona lubi ten post.
Czerwona uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 07 Lut 2019 16:55 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
@greg2014 Faktycznie byłem na rejsie w 2016 roku, o ile dobrze pamiętam. Można było wnosić napoje bezalkoholowe. Jednak już wtedy słyszałem opowieści o sztucznych brzuchach i zakorkowanym winie zawierającym whiskey;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 11 Lut 2019 11:30 

Rejestracja: 11 Sie 2012
Posty: 72
Loty: 97
Kilometry: 162 900
hej, podpytam w tym temacie o trochę inną sprawę. Mam zarezerwowany rejs z Fort Lauderdale do Meksyku linią Royal Caribbean. Jak to wygląda z wizą USA? Sama wiza turystyczna wystarczy, czy są jakieś dodatkowe formalności związane z tym, że poruszamy się statkiem. Jak wpłyniemy z powrotem do Fort Lauderdale, to jest standardowa rozmowa, jak na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 11 Lut 2019 11:35 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Wystarczy wiza turystyczna.
Po powrocie w porcie jest normalna odprawa - jak na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 11 Lut 2019 11:36 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
W moim przypadku procedura była uproszczona i dość szybka - nie było rozmowy, należało tylko pokazać paszport. Teoretycznie ze statku na ląd powinny wrócić te same osoby, które wsiadły na pokład na terytorium USA.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 06 Lip 2019 07:00 

Rejestracja: 04 Maj 2014
Posty: 94
Forumowicze,
wróciłem niedawno z MSC Seaside z trasy Miami - Jamajka - Kajmany - Meksyk - Bahamy - Miami.
Jeśli macie jakieś pytania odnośnie trasy czy samego statku, to chętnie pomogę...
Góra
 Profil Relacje PM off
Katarzyna Wanot uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 09 Lip 2019 18:27 

Rejestracja: 09 Lip 2019
Posty: 1
sansibear napisał(a):
Forumowicze,
wróciłem niedawno z MSC Seaside z trasy Miami - Jamajka - Kajmany - Meksyk - Bahamy - Miami.
Jeśli macie jakieś pytania odnośnie trasy czy samego statku, to chętnie pomogę...


Witam! Super, że ktoś był na tym MSC. Mam wiele pytań, ponieważ w lutym będziemy nim pływać, chciałaby wiedzieć jak najwięcej.
Moje pierwsze pytanie: z jakiego biura płynełeś, czy w cenie były opłate portowe, ile trzeba płacić napiwków, jakie ceny są za dopłątę za all inclusive za dorosłych i za młodzież. Czy korzystałeś z jakiś fajnych wycieczk podczas postoju i co warto zobaczyć w tak krótkim czasie. pewnie jeszcze mi sie coś przypomnie ale na chwilę obecną tyle.
Ja zarezerwowałam kabine z balkonem na 15 piętrze - fantastica, co o tym sądzisz. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 11 Lip 2019 10:09 

Rejestracja: 04 Maj 2014
Posty: 94
Spieszę z odpowiedzią:
- wyjazd organizowany był przez firmę zajmującą się incentive, więc raczej trudno będzie polecić mi ich usługi. W innych rejsach korzystam z Adventure & Cruises https://www.tanierejsowanie.pl/
- co do cen, to mieliśmy opcję all inclusive oraz opłacone wszystkie opłaty portowe i napiwki przez organizatora. Na MSC Seaside powszechny był problem z obciążaniem podwójnie kart kredytowych napiwkami, które już były z góry opłacone. Kolejki przy recepcji z tego powodu były non stop, ale po zgłoszeniu blokady każdorazowo ją ściągano. Problemem było dla niektórych gości to, że bank ściągał blokadę po kilku dniach i mieli zamrożone kilkaset USD. Podobno problem ten występuje tylko na tym statku - wiem to od pilota naszego wyjazdu.
- co do zwiedzania podczas rejsu, to na Jamajce polecam wodospady - konieczna atrakcja! Na Kajmanach byłem na plaży Seven Miles Beach Image - jedna z lepszych miejscówek, warto zapłacić i pobyć tam parę godzin. Na Cozumel polecam też plażę, ale którą to zależy od tego gdzie zacumuje statek. Opcje są różne, ale wszędzie warto ponurkować z maską i rurką. Na Bahamach koniecznie wycieczka pieszo po Nassau - ładne miasteczko. My dodatkowo kupiliśmy sobie snorkelling z katamaranu - niedrogie i fajne dopełnienie dnia w Nassau, bo poza miasteczkiem i hotelem Atlantis niewiele tam atrakcji moim zdaniem.
- Nie wiem ile czasu masz w Miami na zwiedzanie, ale to miasto jest super. Warto pokombinować z przelotami, żeby po zejściu ze statku pobyć tam 2-3 dni. Dużo atrakcji na wyciągnięcie ręki. Chętnie rozwinę temat, jeśli planujesz tam pobyć.
- Kabina zewnętrzna na 15 pokładzie to super miejscówka - na pewno będziecie zadowoleni. Co do samego statku, to można się tylko rozpływać. Wszelkie usługi, serwis na pokładzie, bary, dyskoteki i wieczorne show są na najwyższym poziomie w MSC. Szczególnie wieczorne show zachwycą każdego. To co oni tam wyprawiali przekraczało oczekiwania gości na statku. Codziennie było inne show pokazywane dwa razy i za każdym razem był komplet publiczności.

W razie dodatkowych pytań - pisz śmiało.
Góra
 Profil Relacje PM off
Weronika&Michal lubi ten post.
Weronika&Michal uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 24 Lip 2019 13:06 

Rejestracja: 24 Lip 2019
Posty: 1
Sansibear dzięki za super wskazówki . Jesteśmy na etapie rozważania zakupy dokładnie takiego rejsu na jakim byłeś ? Mam jeszcze jedno pytanie. Czy wogole a jeśli tak to w jakim porcie można wyjść i coś ciekawego zobaczyć bez konieczności kupowania wycieczek? Jeśli kupować wycieczki to jakie i dokąd ? Czy dostałeś wcześniej spis i ceny wycieczek by moc zaplanować sobie wyjścia w portach ? Jeśli się zdecydujemy to będziemy podróżować z dziećmi w wieku 6 i 9 l ? , będę wdzięczna za wszelkie informacje :) pozdrawiamy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 24 Lip 2019 13:18 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
@Weronika&Michal - nie byłem co prawda na statku MSC ale nie sądzę, aby temat wycieczek był zorganizowany inaczej niż u innych operatorów.
U tych, z którymi do tej pory pływałem, wycieczki możesz przeglądać i rezerwować bezpośrednio po dokonaniu rejestracji po zalogowaniu do swojego profilu na ich stronie (do tej pory do wystarczały do tego dane z rezerwacji).

U Costy, w NCL i Holland America, po wejściu na statek w kabinie czekał na mnie zawsze m.in. katalog wycieczek z opisem, cenami i formularzem zamówienia. Na statku wycieczki można rezerwować przez samoobsługowe kioski lub bezpośrednio w biurze wycieczek - a czasem przez aplikację danego operatora podłączoną do statkowej sieci wifi. Nie ma obaw - nawet przed rejsem możesz sobie zaplanować co gdzie chcesz robić. Zdziwiłbym się, gdyby w MSC było inaczej.

Zresztą katalog wycieczek przejrzeć warto nawet wtedy, kiedy nie chcesz z nich korzystać. Da Ci to wyobraźnię, co fajnego jest w danej okolicy do zobaczenia i możesz planować to samemu.

Jeśli chodzi o samodzielne zwiedzanie to na większości wysp na Karaibach nie ma z tym problemu. W moich relacjach (w sumie z Karaibów jak dotąd napisałem trzy + jedna z rejsu przez Kanał Panamski) znajdziesz na ten temat trochę informacji - większość wysp objeżdżałem sam, przy czym zapewne program należałoby dopasować do możliwości Waszych dzieci. W razie czego pytaj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 12 Lut 2020 15:04 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
witam. czy ktos pomoze znalesc cos ciekawego na swieta i sylwestra?
miedzu 21.12 a 05.01

2 doroslych i 2 dzieci 15 i 8l

nigdy nie bylem i nie mam pojecia jak za to sie zabrac

sa loty do miami z pragi za 1740 i pomyslalem ze warto skorzystac
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 12 Lut 2020 16:05 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
@Kian - twoje warunki (daty + start z Florydy) spełnia 82 rejsy:

https://www.kreuzfahrtberater.de/karibi ... 21.12.2020

Krótsze, dłuższe. Mniej i bardziej wypasione. Droższe i tańsze...nic tylko wybierać :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 12 Lut 2020 17:07 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
dzieki. a powiedz jeszcze ktore oferty sa ciekawe.... na 11-14 dni. raz dziecie sa za free raz nie , raz oplaty w cenie raz nie, podobnie z napiwkami. ....ciezko mi sie polapac
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 12 Lut 2020 17:55 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 410
Loty: 90
Kilometry: 172 874
niebieski
@Kian sam jakiś czas temu szukałem i może rozboleć głowa :D Z tego co zauważyłem, każdy armator i pośrednik, czyli strona przez którą się kupuje ma inne składowe ceny. Niestety czeka Cię trochę przeglądania i sprawdzania. Sam wybrałem rejs MSC z Miami min. z tego powodu, że dzieci u nich nie płacą. Kupowałem przez seascanner i w cenie były wliczone już podatki i opłaty portowe, za to nie było napiwków, więc na koniec rejsu będę musiał je uregulować. Pamiętam, że podobała mi się trasa i sam statek Carnival, ale nie mogłem na nim nic zabukować, gdyż nie akceptują dzieci ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 12 Lut 2020 18:04 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
w sumie juz kiedys probowalem z dwa razy,ale dalem sobie spokoj. teraz podejscie trzecie ale dalej mi ciezko.

musze chyba z 2-3 dni poswiecic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 12 Lut 2020 18:33 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Sorry ale jakąś część zadania domowego musisz odrobić sam.
Po zawężeniu wyniku do tych rejsów, które trwają od 11 do 14 dni masz raptem tylko 9 możliwości:

https://www.kreuzfahrtberater.de/karibi ... 21.12.2020

Nie wiem co konkretnie Cię interesuje, czy gdzieś chcielibyście szczególnie pojechać, czy ważniejsze są dla Ciebie leniwe dni na morzu czy też planujecie coś zwiedzać na miejscu itp. itd.
Musisz się trochę wczytać w oferty i sam sobie wyrobić opinię. Nie liczyłbym, że ktoś za mnie coś wybierze - szczególnie gdy nie zna moich upodobań i oczekiwań od tej formy wypoczynku.

Biorąc rejs z Florydy powyżej 7 dni weź tylko pod uwagę, że dostępne będą głównie linie amerykańskie a nie europejskie - jeśli ma to dla Ciebie znaczenie. Z moich doświadczeń wynika, że statki Holland America mogą dla dzieci być nudne - to linia premium raczej ze starszą i bardzo lojalną klientelą. Mam bardzo dobre zdanie na ich temat ale z dziećmi bym się na rejs z nimi nie wybrał. Seaborn i Seven Sees to linie premium+ o ile nie luksusowe - także pod kątem cen. Z tej listy pewnie najbardziej bym się zastanawiał nad Vision of the Seas albo Norwegian Pearl. Tak czy inaczej ceny rejsów o długości 11-14 dni są na pewno powyżej średniej. Znacznie taniej znajdziesz oferty z Gwadelupy, Martyniki albo Dominikany - na statkach MSC lub Costy. Ewentualnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby wziąć dwa różne rejsy jeden po drugim - np. 7 dni + 5 dni. Rejsów do 7 dni włącznie z Florydy jest cała masa (w interesującym Was przedziale ponad 70 czyli zdecydowana większość).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 12 Lut 2020 20:14 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
bilety do Miami mam za 1650 co jak na okres swiateczno-noworoczby uwazam za dobra cene. kierunek rejsu dowolny- nigdy nie bylem i wszystko jedno gdzie poplyne.

wiem ze nikt za mnie tego nie zrobi,al;e myslalem ze to proste jak kupno biletow lotniczyc,ale jestem w bledzie.

teraz siedze i szukam,ale moze ktos ma jakies sprawdzone wskazowki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group