Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Sklepy akceptujące (lub nie) Dinersa
https://bit.ly/2XGUKY7

Uzupełniajcie listę o sieci (nie wpisujcie sklepu u Maryny na Kołobrzeskiej w Zabrzu)

Edycja 17.10.21: Na chwilę obecną płatność kartą Curve z podpiętą Diners aktywuje ubezpieczenie Dinersa w podróży tak samo jak bezpośrednio kartą DC.

lluukk napisał(a):
lista kodów MCC wykluczonych ze zbierania mil.
http://dinersclub.pl/images/Dokumenty/R ... dw-MCC.pdf


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 225  Następna
Autor Wiadomość
#1401 PostWysłany: 06 Lut 2019 16:51 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Nie korzystałem jeszcze, ale z tego co pytałem i czytałem, to tak: tylko okazujesz kartę i zdaje się jakiś podpis.
Inna sprawa, że z tego co wyczytałem, to na niektórych lotniskach (np. FRA), to mając przesiadkę trzeba wyjść za kontrolę bezpieczeństwa, po czym przejść ją ponownie - bo inaczej nie da się wejść do saloniku. Jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#1402 PostWysłany: 06 Lut 2019 17:31 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Warunki, opaty i lokalizacja wszystkich salonikow DC da opisane na stronach DC. Nie ma co zgadywac, wystarczy sprawdzic.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1403 PostWysłany: 06 Lut 2019 17:51 

Rejestracja: 16 Sie 2018
Posty: 93
Dokładnej tak jak piszecie. Obecnie powinno być 120 albo 125 pln.
Jak raz wchodziłem ze znajomym to pociągnęło po 3 mieosoacach 100 teraz przyszło dwa razy 100 a pod spodem bonus salonik -100. Oraz ubezpieczenie 12 i -12. Też byłem zdziwiony ale nie narzekam. Jeszcze mam podpisane salonik Londyn
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1404 PostWysłany: 06 Lut 2019 18:50 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
A czy ktoś może się podzielić doświadczeniami przejścia do saloniku przez Fast Tracking w Pyrzowicach? :) Też wystarczy tylko "machnąć" kartą DV VP ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1405 PostWysłany: 06 Lut 2019 18:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
O, to może podepnę się w temacie: nadal w Pyrzowicach przejście przez FAST TRACK = zaliczenie wejścia do saloniku z automatu nawet jak się tam nie pojawimy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1406 PostWysłany: 06 Lut 2019 22:13 

Rejestracja: 16 Sie 2018
Posty: 93
Wystarczy machnąć. Co do przechodzenia przez FT i nie wchodzenia do saloniku to bankowo można, jak byłem ostatnio, macham DC a pani mówi mi tak: odbije sobie pan tą kartę w saloniku, nigdzie nie wczytywali/skanowali mi karty dopiero w saloniku. Wydaje mi się ze jak po portu przejdziesz to nikt Cię ścigał nie będzie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1407 PostWysłany: 08 Lut 2019 19:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
"O decyzji kredytowej poinformujemy mailowo lub telefonicznie w ciągu 5 dni roboczych od daty zarejestrowania wniosku"

No nie. Nie. Niebardzo. :D Nie udało się Dinersom spełnić własnych wymagań czasowych ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1408 PostWysłany: 12 Lut 2019 10:51 

Rejestracja: 17 Lut 2018
Posty: 154
Loty: 138
Kilometry: 293 761
Witam, przewertowałem ostatnie kilka stron i mimo tego że chyba rozumiem więcej, to wolę dopytać - Myśle o karcie lot.

W czerwcu będziemy wylatywać na 3 tygodnie (bilety już kupione inną kartą) moje pytanie są następujące:

- Rozumiem że obezpieczenie obejmuje wszelkiego rodzaju wypadki, leczenie, szpital itd? (USA i Tajlandia)
- Czy biorąc jedną kartę narzyczona będzie równiez się zaliczała, czy dotyczy to tylko rodziny?
- Jak "rozliczana" jest aktywacja? Tj. Czy płatność kartą za pierwszy hotel w podróży wystarczy? Czy musze płacic za wszystkie aby utrzymać "ciągłość"?
- Rozumiem że jest jakaś promocja Taste Away dzięki której pierwszy rok jest za darmo, (czy ktoś móglby podesłać link?)

Ogólnie przy płatnościach za hotele i wyporzyczenie auta można się spodziewać jakiś niespodzianek? (jedzenie i wydatki drobne będa raczej szły z karty walutej ING oraz Revoluta).

Wszelkie porady mile widziane :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1409 PostWysłany: 12 Lut 2019 11:03 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Musisz niestety przeczytać całkiem dokładnie SWU, a w szczególności definicje:
https://www.dinersclub.pl/images/Dokume ... ccount.pdf

1. Z grubsza tak, do kwot podanych na stronie 4, zwróć uwagę na to jak zgłosić problem najpierw przed podjęciem leczniea
2. Przeczytaj definicję "Ubezpieczony" i "Uprawniony do ubezpieczenia" (hint - to co jest wielkimi literami to ma swoją definicję)
3. Definicja aktywacji ubezpieczenia

Nie wiem za bardzo o jakie niespodzianki pytasz, ale pamiętaj o przewalutowaniu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1410 PostWysłany: 12 Lut 2019 11:03 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Wypadki, zdarzenia NAGŁE (nie choroby przewlekłe) itd. tak, ale najlepiej poczytaj OWU - ja ostatnio znalazłem zapis, że któreś z ubezpieczeń nie obejmuje "katastrof naturalnych", co nie jest dobrą wiadomością.
W OWU masz nawet pojęcie "partnera", ale generalnie osoby towarzyszące z rodziny wszystkie, a spoza rodziny bodaj do 3 osób - przy czym piszę to z pamięci, jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić. Ale zauważ(!), że wtedy suma ubezpieczenia nie mnoży się razy ilość osób, tylko np. przy 2 osobach to już masz sumę ubezpieczenia 2 x 1/2, potem 3 x 1/3 itd. To jest bardzo ważna informacja!
Aktywacja - nie wiem, mam Vintage i nic nie muszę aktywować, więc nie zgłębiałem tematu. Ale najprościej zadzwonić/napisać do BOK DC.
Przy wypożyczeniach aut sporo firm (Avis, Hertz itd.) ma rabaty za to, że płacisz DC - polecam wygooglać kod rabatowy i go wpisać już w momencie rezerwacji. A potem oczywiście płacić DC w wypożyczalni. Nie są to może ogromne sumy ~10%, ale zawsze warto mieć te 10% niż nie mieć :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1411 PostWysłany: 12 Lut 2019 13:20 

Rejestracja: 17 Lut 2018
Posty: 154
Loty: 138
Kilometry: 293 761
Dzięki za komentarze - Poczytam sobie :)

P.S. Link do tej promocji ma ktoś może pod ręką?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1412 PostWysłany: 12 Lut 2019 13:26 

Rejestracja: 15 Gru 2017
Posty: 49
Loty: 550
Kilometry: 836 160
Można wpisać w wyszukiwarkę i samo znajdzie. Ja właśnie tak we czwartek zrobiłem. Trwa procesowanie wniosku. Oferowali nawet DC Vintage Premium z coroczną opłatą 800 pln, a nie promocyjną 500 za pierwszy rok a potem 1000.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1413 PostWysłany: 12 Lut 2019 13:28 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Tylko link chyba faktycznie już nie działa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1414 PostWysłany: 12 Lut 2019 13:33 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
sanchopan napisał(a):
że wtedy suma ubezpieczenia nie mnoży się razy ilość osób, tylko np. przy 2 osobach to już masz sumę ubezpieczenia 2 x 1/2, potem 3 x 1/3 itd.

a to nie jest tak, że masz określoną sumę ubezpieczeniową. I jest ona stała - nawet jak jadą 3 osoby, to jak wypadek ma jedna to całą sumę można wykorzystać na 1 osobę, a nie tak jak sugerujesz tylko 1/3?
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#1415 PostWysłany: 12 Lut 2019 15:31 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Jak oni dzielą w przypadku zdarzenia - nie wiem. Trzeba byłoby zapytać.
Wiem tylko, że suma ubezpieczenia całościowa się nie zmienia i jest "na kartę", niezależnie ilu osób w podróży dotyczy.
Ja mam w Vintage kilka kart i jest tym samym kwota ubezpieczenia 600.000 zł przemnożona razy ilość kart - co uwzględniając, że łącznie z główną można mieć "w cenie" Vintage aż 4 karty (4 x 600.000 zł), to wychodzi przy większej ilości osób wcale nie drożej niż tańsze karty. Za to ubezpieczenie wyższe - i nie trzeba się bawić w żadne aktywacje.
Ale jak ktoś jest sam, to się nie opłaca. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1416 PostWysłany: 13 Lut 2019 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Mam kartę główną Vintage plus 3 karty dodatkowe dla rodziny.
Czy rodzina płacąc kartami dodatkowymi nabije punkty do programu Miles&More?
Rozumiem, że jak tak to te punkty nabijane są do mojego konta podpiętego pod kartę główną?
Jak loguję się do swojego konta na Dinersie to w zakładce "Bieżące operacje" tylko przy swojej karcie głównej mam wskazaną jakąś ilość "Punkty Diners Club". Przy pozostałych kartach wszędzie widnieje mi okrągłe 0. Czy to jest normalne i prawidłowe?
Ktoś wie jaki jest przelicznik tych punktów Diners Club na mile w Miles&More? W tej chwili mam 9675 punktów i zastanawiam się czy jest to coś warte :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1417 PostWysłany: 13 Lut 2019 20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 783
złoty
@poszwin odpowiadając na drugie pytanie - przelicznik punktowy z DC na M&M jest 1:1, a mając 10k punktów możesz kupić w najmilszym poniedziałku lot RT dla 1 osoby z WAW po europie (+taksy). Istnieje odpowiedni wątek na forum ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1418 PostWysłany: 13 Lut 2019 20:58 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Co do kart dodatkowych - koszt zostanie przeksięgowany na Twoją kartę, wtedy naliczą się punkty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1419 PostWysłany: 19 Lut 2019 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Czy ktoś wie jaki termin "ważności" mają te punkty/mile? Z tego co słyszałem to chyba coś ma ważność 2 lat. Raczej obstawiałbym mile z Miles&More. We wrześniu 2017 roku założyłem sobie karty Vintage i dostałem na starcie 7500 punktów (a zatem tyle samo mil bo przelicznik jest 1:1). Póki co tych punktów nie przetransferowałem do programu Miles&More (nie zleciłem dyspozycji).
Rozumiem, że same punkty w Dinersie (które potem wymienia się na mile) nie mają żadnego terminu ważności? A jak to wygląda z tymi milami? Do kiedy muszę wymienić te punkty na mile - do września 2019 roku? Gdzieś też obiło mi się o uszy, że muszę przelewać na konto Miles&More po 500 mil co miesiąc aby jakieś stare się nie przeterminowały (tylko szczegółów nie pamiętam więc prosiłbym o wyjaśnienie o co z tym chodzi)?
Z góry dziękuję za pomoc i wyjaśnienie powyższych kwestii!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1420 PostWysłany: 19 Lut 2019 22:11 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Ja tam obserwuje na wyciągu tabele, tam jest informacja ile punktów za miesiąc czy dwa przepadnie.
Mile będą ważne jak będzie ich transfer po 500 w każdym miesiącu, wtedy nie przepadna

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin lubi ten post.
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 225  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group