Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8117 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183 ... 406  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#3581 PostWysłany: 01 Lut 2019 22:53 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Naprawdę przez rok nie zorientowałeś się, jak to działa?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
 Temat postu: Re: revolut
#3582 PostWysłany: 01 Lut 2019 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
skoro po przeczytaniu tylu stron dalej nie wiesz, tzn ze ten produkt jest nie dla ciebie
weź 100$ w kieszeń i będzie dobrze
powodzenia
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3583 PostWysłany: 01 Lut 2019 22:55 

Rejestracja: 06 Wrz 2012
Posty: 543
Loty: 221
Kilometry: 228 932
srebrny
boots napisał(a):
Naprawdę przez rok nie zorientowałeś się, jak to działa?

Dotychczas korzystałem tylko z walut, dla których możesz założyć "portfel". A Omańskich Riali nie możesz sobie wymienić wcześniej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3584 PostWysłany: 01 Lut 2019 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
@skrzat - do preautoryzacji najlepiej używać normalnej karty kredytowej - Curve preautoryzację traktuje jak obciążenie. Revolut nie jest czytany jako karta kredytowa i to mógł być powód odrzucenia transakcji. Ja tak ostatnio miałem i blokady wisiały tygodniami. Trzy wróciły w końcu o czwartą należało się upomnieć bo zagubił ją mBank, który był na początku transakcji.

el sueno de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3585 PostWysłany: 02 Lut 2019 09:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10935
HON fly4free
@boots taki jest komunikat przy odrzuconej transakcji w revolut
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3586 PostWysłany: 02 Lut 2019 09:29 

Rejestracja: 02 Lut 2019
Posty: 0
Zaczynam przygodę z revolutem. Do tej pory dokonywałem tylko płatności za zakupy w zagranicznych sklepach.
Przy wczorajszej płatności za bilety mam jednak cały czas status "Przetwarzanie". Biletów nie dostałem, więc chyba transakcja nie przeszła. Czy pieniądze zostaną zwrócone na konto? Czy to jest taki sam status jak "Oczekujący" jak piszą w FAQ revolut? Będę wdzięczny za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3587 PostWysłany: 02 Lut 2019 09:39 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 247
W Portugalii dwa razy nie przeszła płatność w warzywniakach. Może mają coś z terminalami bo przy zakupie lodów sprzedawca zaznaczał, że tylko karta portugalska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3588 PostWysłany: 02 Lut 2019 09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 435
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Muszę pochwalić rovoluta w RPA i Suazi. Płaciłam praktycznie za wszystko wszędzie tą kartą i ani jednego problemu. W RPA przy wypłacie z bankomatow czasem dolicza prowizję, z ATM Standard Bank wypłaty za free.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3589 PostWysłany: 02 Lut 2019 11:32 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Moje doświadczenia z Revolutem z Brazylii (mam VISA) - w sklepach działa bardzo chimerycznie, co więcej, w tym samym sklepie potrafi raz działać, a raz być odrzucany. Ponad połowa moich zakupów kończyła się koniecznością sięgnięcia po zwykłą kartę kredytową. Z bankomatów - większość chce skosić prowizję (od 24 do 39 BRL), ale znalazłem bank, w którym elegancko wypłaty były bez prowizji: Banco Itaú (mają takie pomarańczowe logo). Niestety, po pewnym czasie też się okazało, że bank w ogóle nie chce więcej obsługiwać karty (nie wiem, czy awaria, czy tak jak "w sklepach"). Zatem, byłoby pięknie, ale wyszło tak sobie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3590 PostWysłany: 02 Lut 2019 13:10 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
U mnie i mojej dziewczyny wszystkie transakcje w Brazylii (w sumie ok 30) przeszły , z tym że mamy MC. W wielu miejscach kluczowe było zaznaczenie rachunku debit na terminalu. Co do bankomatów, niestety nie obyło się bez prowizji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3591 PostWysłany: 02 Lut 2019 15:15 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Revolut oferuje wejścia do saloników lotniskowych. Pierwsze wejście jest za darmo, czy ktoś już skorzystał? Czy po miesiącu można zrezygnować?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3592 PostWysłany: 02 Lut 2019 15:30 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 172
Z tego co się orientuję "umowa" jest na 12 miesięcy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3593 PostWysłany: 02 Lut 2019 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
Tak, umowa jest na 12 miesięcy. Przy płatnościach miesięcznych możesz zrezygnować, ale płacisz wtedy coś w rodzaju kary - dwukrotność abonamentu miesięcznego.

Info gdzieś z połowy zeszłego roku, później nie sprawdzałem, czy coś się nie zmieniło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3594 PostWysłany: 05 Lut 2019 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
Przy okazji wykonywania przelewu z Revoluta zauważyłem dziś, że z listy kontaktów można odczytać, kto ma jaki rodzaj konta u nich. U większości osób z listy literka R jest niebieska (konto standard), ale u niektórych grafitowa (metal). Koloru odpowiadającego wersji premium u nikogo z listy nie widzę.
Tak się zastanawiam, czy to w ogóle prawidłowe rozwiązanie? Revolut ujawnia w ten sposób pewne informacje o swoich klientach, których Ci może wcale sobie nie życzą przekazywać innym.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3595 PostWysłany: 05 Lut 2019 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10935
HON fly4free
@tropikey od zawsze tak było, Czarna literka R nie musi oznaczać konta metal, ponieważ ja i kilka osób w moich kontaktach mamy konta premium i też mamy czarne R.
Lista ta, to kontakty z twojego telefonu, więc nie jest to ujawnianie żadnych poufnych informacji. Podobnie jest z komunikatorami, np. na liście kontaktów masz zaznaczone, kto używa whatsapa, a kto nie. Poza tym zakładając konto akceptujesz regulamin, który na pewno pozwala udostępniać informację o posiadanym koncie osobom, które mają cię w kontaktach telefonu.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3596 PostWysłany: 06 Lut 2019 16:50 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Czyli przy metalu jeden salonik w roku za free a reszta po 25 funtów?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3597 PostWysłany: 06 Lut 2019 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
Tak
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3598 PostWysłany: 07 Lut 2019 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1429
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
To może ja napisze o pewnym problemie który był tu już poruszany a mam go już kolejny raz.
w styczniu wysyłałem 100 USD z Revoluta do Raiffeisen Banku na konto USD , pieniądze nie doszły ale po 5 dniach zostały zwrócone na konto Revolut. Sprawę zbagatelizowałem. 30 Stycznia ponownie wysłałem 50 USD z Revoluta do Raiffeisen Banku.
no i do dzisaj sie nie doczekałem ani zwrotu ani wpływu na konto w Raiffieisen.
Z racji że pracuje w banku poprosiłem znajomych w płatnościach zagranicznych o co kaman z moja transakcja i tak
1/ W dniu 31.01.2019 Revolut wysłał komunikat MT103 w którym definiuje sie min informacje o kwocie przelewu , bankach pośredniczących i banku odbiorcy.
Jako bank pośredniczący wystąpił BARCGB22XXXX jako bank odbiorcy RCBWPLPW (czyli Raiffeisen)
2/ Komunikat ten MT103 doszedł do RCBWPLPW ale kolejnym krokiem aby zaksięgować kasę na docelowym koncie jest otrzymanie komunikatu MT202 , który z grubsza mówi o tym ze kasa fizycznie jest na koncie nostro banku odbiorcy. Ten komunikat MT202 nigdy nie doszedł do RCBWPLPW w zamian za to bank pośrednika czyli BARCGB22XXXX przysłał komunikat MT192 do RCBWPLPW o skasowaniu transakcji czyli informacji że kasy nie wyśle.
Dzisiaj rozmawiałem na chat Revoluta tłumaczyłem i pytałem sie kiedy kasa wróci. Kazali czekać do jutra.
Ponadto w płatnościach zagranicznych w moim banku powiedziano mi że BARCGB22XXXX czyli BARCLAYS BANK notorycznie nie przysyła potwierdzenia wysłąnia kasy czyli komunikatu SWIFT MT202. I tu rodzi się pytanie czy jest to jakiś problem z tym bankiem (któy akurat jest pośrednikiem Revoluta) Czy z samym Revolutem.
Dlatego też zalecam ostrożność z lokowaniem grubszej kasy w Revolucie i przelewaniem grubszej kasy przynajmniej w USD.
Robiłem przelewy w CHF , PLN i bez problemu przychodziły ale lepiej dmuchać na zimne
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
asnahtful lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3599 PostWysłany: 07 Lut 2019 13:15 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2266
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@lendziro: robiłem przelewy w USD (największy 200USD, inne po 50-60USD) z Revoluta do Aliora na kantor czy na t-mobile usługi bankowe - 100% skuteczności, szybki czas przelewu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3600 PostWysłany: 07 Lut 2019 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1429
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Do Aliora i ja robiłem i zawsze było ok. W tym przypadku może być inny bank pośredniczący (nie zawsze jest ten sam) wynika to z umów międzybankowych kto z kim koresponduje. Zwracam uwagę na bank pośredniczący BARCGB22XXXX który w tym przypadku brał udział w transakcji.

ps .We wtorek jest spotkanie organizowane przez Revoluta w Warszawie na które otrzymałem zaproszenie. Postaram sie dowiedzieć czy znają problem i jaka jest jego przyczyna
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8117 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183 ... 406  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: radeom oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group