Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 409 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 29 Cze 2018 23:56 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Chcesz płynąć promem z Sardynii? Kwestie wywiezienia wynajętego samochodu reguluje regulamin wypożyczalni i podejrzewam, że w większości przypadków (a może nawet w 100%) nie można wynajętym na Sardynii samochodem opuścić wyspy. Natomiast samo ubezpieczenie icarhire obejmuje kraje Europy i jeśli przy wynajmie samochodu będziesz w warunkach miał dozwolone tzw. cross-border, to oczywiście ubezpieczenie będzie działać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sidiks lubi ten post.
sidiks uważa post za pomocny.
 
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#282 PostWysłany: 02 Lip 2018 21:23 

Rejestracja: 30 Mar 2012
Posty: 80
Loty: 129
Kilometry: 163 661
Generalnie zapytalem. Chodzilo mi o przekroczenie granicy poprostu w polnocnej czesci Wloch.
Czy zglaszac im ze posiadam takie zewnetrzne ubezpieczenie? Czy poprostu odmowic ich oferty ubezpieczenia i nic im nie mowic?

Dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#283 PostWysłany: 07 Gru 2018 00:40 

Rejestracja: 25 Mar 2017
Posty: 18
Czy ktoś ostatnio korzystał z wypożyczalni Lucauto na Sardynii w Calgiari? Mają badzo dobre opinie na google w tej lokalizacji jednak są trochę drożsi od Sycyli By Car. Waham się między tymi dwoma wypożyczalniami jak również przed pośrednikiem. Rynair Car Hire wypada lepiej cenowo od RentalCars praktycznie przy każdym aucie, jednak o ile o RentalCars opinii jest mnóstwo to o wypożyczalni Rynair zdecydowanie mniej można znaleźć informacji. Czy anulowanie u nich odbywa się bez przeszkód za co chwalą na internecie RentalCars? Czy wykupione ubezpieczenie również jest zwracane? Opcja którą chce wybrać to ubezpieczenie wykupione u pośrednika, a na miejscu blokada karty kredytowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#284 PostWysłany: 07 Gru 2018 01:14 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Z Locauto akurat będę korzystał jutro :) Zarezerwowane przez doyouspain w bardzo przyjemnej cenie - polecam więc sprawdzić również tego pośrednika. Dam znać po zdaniu samochodu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#285 PostWysłany: 08 Gru 2018 20:00 

Rejestracja: 25 Mar 2017
Posty: 18
Ok to daj znać. Zastanawiam się jeszcze nad Sixt. Cenowo od Locauto prawie się nie różni w klasie kompakt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#286 PostWysłany: 11 Gru 2018 17:35 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Kilka słów o niedawnym wypożyczeniu samochodu na lotnisku w Cagliari.

Pośrednik: doyouspain

Wypożyczalnia: Locauto

Samochód: Opel Crossland X 1.6CTDI (diesel) w opcji full-full, nielimitowane kilometry, podstawowe ubezpieczenie. Mieliśmy rezerwację na Renault Clio lub podobny.

Cena: 10,97 euro za 1 dzień w grudniu; 1,43 EUR płacone w momencie rezerwacji, reszta przy odbiorze samochodu.

Odbiór samochodu: bezproblemowy – biuro w budyneczku naprzeciwko terminala, jedna osoba w kolejce przed nami, szybko załatwione formalności - blokada na karcie 500 euro (korzystam z ubezpieczenia w zewnętrznej firmie).
Samochód z przebiegiem nieco ponad 19 tysięcy km, przejechaliśmy 90 km. W prowadzeniu taki sobie, dosyć twarde fotele. Rysy/uszkodzenia poniżej 5 cm nie są wpisywane do protokołu. Całość dokumentacji załatwiana elektronicznie – podpis palcem na tablecie, dokumenty przesyłane na maila.
Średnie spalanie ok. 5,2 l na 100 km. Co prawda opcja full/full, ale nam akurat dali samochód z mniej więcej połową baku, trzeba więc było tankować w oparciu o średnie spalanie i przebieg.

Zwrot samochodu: musieliśmy kilka minut poczekać na parkingu aż zjawi się ktoś z obsługi. Sprawdzenie poziomu paliwa i stanu karoserii. Potwierdzenie, że OK; znowu podpis na tablecie i dokumenty i faktura na maila. Zwrot w niedzielę, w nocy już dostałem maila, że zlecono zdjęcie blokady z karty i rzeczywiście jak się zalogowałem do banku w poniedziałek, to już nie było.
Dodatkowy plus: w terminalu zorientowałem się, że zgubiłem gdzieś czapkę – wszystko wskazywało, że mogła zostać w samochodzie, który… pojechał już na myjnię, ale podzwonili z biura i rzeczywiście znaleźli w samochodzie. Wróciłem z czapką :)

Podsumowanie: w miarę szybko, sprawnie i miło. Biuro wspólne z Alamo, National i Enterprise – jeśli wybierzecie którąś z tych wypożyczalni, to będzie praktycznie to samo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#287 PostWysłany: 12 Gru 2018 13:31 

Rejestracja: 25 Mar 2017
Posty: 18
Ja ostatecznie zdecydowałem się na SIXT.
Locauto ma zbójeckie ceny dodatków, w moim przypadku potrzebuję siedziska dla dziecka. W Locauto chcą za to 278zł za 9 dni!. To jest cena absolutnie nieakceptowalna. Mimo, że auto jest trochę tańsze to w SIXT wychodzę lepiej bo cena tego dodatku to 120zl. Rozważałem też Sicyly by Car i wyszło tylko trochę taniej bo podkładka dla dziecka to 208zł. A opinie mają różne.
Rezerwowałem w Rainar Car Hire bo wyszło najtaniej. W DoYouSpain nie jestem w stanie dodać dodatkowej opcji i pozostaje żyć w niepewności do przyjazdu. Wolę więc mnieć wszystko z głowy od razu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#288 PostWysłany: 01 Lut 2019 16:43 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 40
Wypożyczyłam auto na lotnisku Cagliari.
Pani wydająca auto miała tylko tablet z zaznaczonymi trzema zarysowaniami auta.Oczywiście uszkodzeń auta było więcej i nie chciala slyszeć o naniesieniu nowych.Musiałam się z godzinę wykłocać, a i tak nie zaznaczyła wszystkich rys twierdząc, ze wypożyczalnia nie zwraca uwagi na białe rysy do 5 cm.
Auto wzieliśmy, robiąc najpierw dużo zdjęć, żadnego pokwitowania nie dostałam bo wszystko mieli na tablecie twierdząc, że nie mają wersji papierowej.
Auto oddajemy za 4 dni i aż się boję co będzie przy zwrocie.
Ma ktoś z was jakieś niedawne doświadczenia z Locauto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#289 PostWysłany: 01 Lut 2019 16:51 

Mamy doświadczenia.
Ja wypożyczałem od nich auto. Nic nie uszkodziłem. I nic mi takiego też nie zarzucali.

W trakcie wypożyczenia się nic , a nic nie bałem co będzie.
Góra
 PM off  
      
#290 PostWysłany: 01 Lut 2019 16:54 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
@oligrako nie martw się, to co prawda nie jest renomowana wypożyczalnia jak Avis, ale też nie są naciągacze jak Goldcar. Rys do 5 cm nie obciążają tak jak mówią, a jak masz zdjęcia to już w ogóle lux
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#291 PostWysłany: 01 Lut 2019 22:05 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 40
Dzięki za pocieszenie, w razie coś wykupilam jeszcze przed wylotem ubezpieczenie z icarhireinssurance.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#292 PostWysłany: 02 Lut 2019 10:57 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 40
A czy u was tez przy wypożyczeniu w Locauto wszystko było na tablecie, nie w wersji papierowej?
I jeszcze jedno czy przed zdaniem ayta odwiedzaliscie myjnię?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#293 PostWysłany: 02 Lut 2019 11:06 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Jak było bardzo brudne to tak.
Ale przy standardowym użytkowaniu i niewielkich zabrudzeniach, nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#294 PostWysłany: 02 Lut 2019 12:04 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Tak - Locauto/Alamo/Enterprise we Włoszech działają w systemie tabletowym. Prawdopodobnie chwilę po zatwierdzeniu miałaś umowę i protokół odbioru samochodu na mailu. Wszystko gra, nie ma czego się obawiać. Brałem u nich samochód dwa razy i żadnych problemów. Na Sardynii mocno zawiewa piaskiem i kurzem, więc na trochę ubrudzony samochód nikt w wypożyczalni nie zwraca uwagi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#295 PostWysłany: 03 Lut 2019 14:11 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Czy ktoś korzystał może z ELEFAST w Locauto. Do 6 godzin można anulować za darmo rezerwację Martwi mnie, że nie ma sprawdzania pojazdu z pracownikiem przy odbiorze i zwracaniu pojazdu. Choć piszą, że można dosyłać zdjęcia. Dostajecie jakieś kody rabatowe od Locauto po wypożyczeniu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#296 PostWysłany: 24 Mar 2019 14:07 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 429
niebieski
Czy wypożyczał ktoś z Was ostatnio auto na Sardynii?

Na początku maja ląduje w Olbii, szukam sensownej wypożyczalni - depozyt przełknę, ale chcę sytuacji z nieuczciwym rozliczaniem przy oddaniu auta... Obserwowałem ceny w polecanym tu Alamo, ale ostatnio wzrosły. Jeżeli nic lepszego się nie znajdzie, to wezmę tam. Aczkolwiek proszę o świeże opinie :)

PS. Kiedy z Waszych obserwacji ceny wynajmu robią się najkorzystniejsze? Pozostał mi ponad miesiac do wylotu, zastanawiam się czy brać czy jeszcze chwile zaczekać.

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#297 PostWysłany: 25 Mar 2019 01:24 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Wypozyczal ale w Cagliari, w Europcarze. Na poczatku maja bede bral samochod w Olbii, pewnie w Interrencie.

Enviado desde mi ALE-L21 mediante Tapatalk
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#298 PostWysłany: 03 Kwi 2019 23:11 

Rejestracja: 07 Sty 2013
Posty: 25
Cześć,

poszukuje samochodu do wypożyczenia w Cagliari na tydzień 27.04-04.05. Autko jak najmniejsze przy czym interesuje mnie tylko pełne ubezpieczenie - w sensie brak jakiegokolwiek udziału własnego i tym samym brak blokady na karcie (ewentualnie jakaś niewielka kwota do 300e).

Przeszukałem avis, europcar, sixt, sicilybycar, doyouitaly i najrozsądniej wyszło w sicilbycar 333 euro za fiata 500 z brakiem udziału własnego.

Przez doyouitaly ciężko cokolwiek porównać bo brak info odnośnie ubezpieczenia dostawcy - jest tylko informacja do zakupienia ubezpieczenia oferowanego przez portal.

333 euro to wciąż niemała kwota - czy Waszym zdaniem da się poszukać coś tańszego czy jest to całkiem OK opcja?

z góry dziękuję za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#299 PostWysłany: 03 Kwi 2019 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 653
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Ja moge polecic SicilyByCar , pomimo roznych opinii , które czytalem na ich temat wziąłem bo wychodziło najtaniej.
Brane przez kupon Easyrentcars za grosze , z ubezpieczeniem zewnętrznym u pośrednika a więc blokada na karcie.
Jak odbierałem auto w CAG nie zauważyłem wgniecenia na drzwiach od strony pasażera ( bylo ciemno ) , nie bylo to zaznaczone na papierach wiec myslalem ze bede musial sciagac kase z ubezpieczalni skoro się lubią czepiać.
Auto oddane bez obecnosci pracownika ( klucze wrzucone do boxa ) , blokada zdjęta po paru dniach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#300 PostWysłany: 04 Kwi 2019 00:14 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Kilka słów o kolejnym wypożyczeniu samochodu na lotnisku w Cagliari.

Pośrednik: economycarrentals

Wypożyczalnia: Sicilybycar

Samochód: Peugeot 208 w opcji full-full, nielimitowane kilometry, podstawowe ubezpieczenie. Mieliśmy rezerwację na Renault Clio lub podobny.

Cena: pierwotnie mieliśmy rezerwację w Alamo, ale Sicilybycar skusiło nas promocyjną ceną: 6,10 euro za 2 dni w lutym.

Odbiór samochodu: biuro jak większość wypożyczalni w budyneczku naprzeciwko terminala. Szybko załatwione formalności - blokada na karcie 800 euro (korzystam z ubezpieczenia w zewnętrznej firmie). Odbiór własnoręczny tzn. bez udziału pracowników, dostajemy kluczyki i idziemy na parking we wskazane miejsce.
Samochód z przebiegiem niecałe 26 tysięcy km, przejechaliśmy 150 km. W prowadzeniu całkiem przyjemny, choć silnik nie za mocny.
Z minusów: chciałem za wynajem zapłacić kartą walutową, a do depozytu dać kredytówkę – niestety przy okienku stwierdzili, że to niemożliwe, bo całość muszą mieć załatwioną jedną kartą. Wyszło więc na to, że za wynajem zapłaciłem kredytówką. Kwota mała, więc nie boli, ale warto mieć na uwadze, jeśli ktoś planuje dłuższy i droższy wynajem.

Zwrot samochodu: duży minus. Na parkingu nikogo przy stanowisku Sicilybycar nie było. Poszedłem do biura, gość powiedział, że za parę minut ktoś się zjawi. Nikt się nie zjawił. Poprosiliśmy, żeby w takim razie ten gość z biura przyszedł i sprawdził samochód w celu potwierdzenia, że wszystko jest OK, ale on stwierdził, że nie może opuszczać swojego stanowiska i żebyśmy wrzucili kluczyki do skrzynki na parkingu. Końcem końców tak zrobiliśmy, ale nie lubię sytuacji, gdy nie mam potwierdzenia ze zwrotu samochodu – kilka dni niepewności czy wypożyczalnia nie wywinie jakiegoś numeru, ale na szczęście blokada z karty zeszła w całości.

Podsumowanie: tanio, ale obsługa klienta (zwłaszcza przy zwrocie) kuleje, szczególnie w porównaniu z profesjonalnym podejściem, które przy dwóch wcześniejszych wynajmach zaserwowano nam w Alamo/Locauto. Konieczność płatności tą samą kartą co uiszczenie depozytu. Jeśli miałbym kolejny raz wynająć samochód w Cagliari, to raczej nie w Sicilybycar.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
greg1291 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 409 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group