Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 22 Gru 2018 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 839
srebrny
Autobus nie zatrzyma się na żądanie i ma określoną trasę, nie do końca zgodną z rozkładem. Potrzebowałem wysiąść na piątym rondzie (chyba, nie pamiętam), według rozkładu miał tamtędy jechać, w budce z biletami również mi powiedzieli, że to prawda, ale gdy wchodziłem do autobusu i chciałem się jeszcze upewnić, to kierowca powiedział, że będzie się zatrzymywał tylko na 7 rondzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#22 PostWysłany: 12 Sty 2019 21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
A mi kierowca powiedział że zatrzymuje się "everywhere". Dopytywał jeszcze gdzie się dalej wybieram żeby wysadzić mnie jak najbliżej. Wysiadłem na 4. rondzie i potem na piechotę do centrum.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 14 Sty 2019 15:01 

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 5
Cześć, zastanawiam się nad zakupem biletów lotniczych z Krakowa do Ammanu w terminie od piątku do poniedziałku (w piątek jesteśmy na miejscu przed południem a w poniedziałek raczej będzie czas tylko na wylot).
Proszę mi powiedzieć czy jest sens/możliwość przedostania się w tak krótkim czasie do Petry tylko przy pomocy komunikacji miejskiej i taksówek czy polecacie wypożyczyć auto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 14 Sty 2019 15:13 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
lotnisko-amman-petra,1206,130631
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 23 Sty 2019 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 267
Moim zdaniem jak się ma nocleg w centrum Ammanu a nie jest się samemu, to najbardziej się opłaca jechać z lotniska uberem. Wychodzi 15 - 17 JOD. Bilet na autobus na jedną osobę to 3,3 JOD, a potem jeszcze trzeba wziąć taxi. Zwłaszcza na 7 rondzie i na dworcu północnym taksiarze mocno naciągają. Trzeba się targować i trzymać swojej ceny. I tak zawiozą za tyle, ile się powie.
Targować się trzeba o wszystko i wszędzie. Nawet w sklepach ;-)
_________________
http://www.babistravelguide.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 31 Sty 2019 16:07 

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 30
Loty: 36
Kilometry: 43 067
A jak jest z łapaniem autobusu w stronę lotniska? Macha się na którymś z rond czy bezpieczniej udać się do North Bus Station ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 31 Sty 2019 16:09 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Macha się, a jak ma wolne, to pojedziesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 31 Sty 2019 16:59 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
meteorka2207 napisał(a):
Moim zdaniem jak się ma nocleg w centrum Ammanu a nie jest się samemu, to najbardziej się opłaca jechać z lotniska uberem. Wychodzi 15 - 17 JOD. Bilet na autobus na jedną osobę to 3,3 JOD, a potem jeszcze trzeba wziąć taxi. Zwłaszcza na 7 rondzie i na dworcu północnym taksiarze mocno naciągają. Trzeba się targować i trzymać swojej ceny. I tak zawiozą za tyle, ile się powie.

Po przylocie jechaliśmy busem (2 os x 3,5 JOD) - 7 JOD, a potem z dworca północnego do hotelu w dawntown z przypadkową para innych turystów za 8 JOD. W sumie zapłaciliśmy 11 JOD (przypadku pojedynczego turysty ten koszt wyniósłby 11,5 JOD), co oznacza, że uberem jednak nie jest najtaniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 31 Sty 2019 21:44 

Rejestracja: 21 Sty 2012
Posty: 49
Loty: 73
Kilometry: 72 829
Ja z 7 ronda w poniedziałek do hotelu 700 m od teatru zapłaciłem 3 JD. lało jak z cebra wiec zatrzymałem taxi i zapytałem czy za trójkę mnie zawiezie. Musiałem tylko dać mu telefon z nawigacją bo nie znał tego hotelu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 31 Sty 2019 22:16 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
No to przepłaciłem... 8-) Było kilka taksówek, ale skubańce trzymali cenę. Coś tam spuścili, ale nie chcieli zejść poniżej 4 JOD od pary., Jak zwykle po przylocie w pierwszy dzień człowiek myśli - "szkoda zachodu, żeby targować się o 1 JOD. W końcu to tylko 5 zł..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 01 Lut 2019 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 267
To najwięcej chyba przepłaciłam ja :mrgreen:
_________________
http://www.babistravelguide.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 07 Lut 2019 12:23 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
W drodze powrotnej autobus na lotnisko z dworca był minibusem (kilkanaście miejsc) i szybko się zapełnił. Kierowca nie bierze pasażerów na stojąco, więc warto mieć zapas czasu.
Znajomych którzy się nie zmieścili taksówkarz zabrał na lotnisko za 8 jd.
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 08 Lut 2019 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2012
Posty: 280
Loty: 112
Kilometry: 142 458
niebieski
scomin napisał(a):
A mi kierowca powiedział że zatrzymuje się "everywhere". Dopytywał jeszcze gdzie się dalej wybieram żeby wysadzić mnie jak najbliżej. Wysiadłem na 4. rondzie i potem na piechotę do centrum.


My dopytaliśmy o co chodzi. Oczywiście bez bagażu może zatrzymać się w innych miejscach, ale z bagażem w luku może wysadzać pasażerów tylko na 7th Cricle i North Station. Nawet małej walizki kierowca nie pozwolił zabrać do przestrzeni pasażerskiej. W drodze powrotnej porzuciliśmy temat autobusu i wybraliśmy jakiś transfer oferowany przez hotel, w cenie 45 JOD za 6 os.

BTW taksówkarze na North Station potrafią za przejechanie 4 km do hotelu policzyć sobie 10 JOD (!). Dość szybko schodzą w dół, a potem można jeszcze spróbować im zapłacić mniej. Ogólnie zdziercy jakich mało.
_________________
Image
http://www.blizejdalej.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 28 Kwi 2019 14:01 

Rejestracja: 15 Lut 2018
Posty: 4
hej, a jest jakiś inny bus co zatrzymuje się gdzieś w okolicy 4th ronda i wypuści mnie z dużym bagażem? Czy tylko na 7th i kombinować z innym transportem? Myślę o 7th bo już następnego dnia chciałbym JETT busem pojechać do Akaby, a z tego co czytam to właśnie na 7th rondzie mają przystanek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 31 Maj 2019 15:21 

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 3
Loty: 152
Kilometry: 273 788
Cześć a czy przy podanej mapce w tych miejscach na trasie przejazdu busa są przystanki ? autobus tam się zatrzymuje jakos konkretnie czy trzeba go łapać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 12 Wrz 2019 07:54 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Nie będę tworzyc nowego tematu- czy na AMM jest darmowe wifi?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 24 Wrz 2019 15:18 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
Z lotniska (Queen Ala) do Ammanu (Taborbour station) za bus płaciliśmy 3,5 JOD od osoby. Bus odjeżdża co godzinę z przystanku na wprost wyjścia z terminalu. Wcześniej po lewej stronie od wyjścia jest budka gdzie trzeba kupić bilet. Z Taborbour bus station do centrum Ammanu (w pobliżu amfiteatru) za taxi płaciliśmy 4 JOD - połowę uzgodnionej ceny bo jechaliśmy z dwójka innych pasażerów. Myślę, że trochę przepłaciliśmy, ale mimo targowania się niechętnie schodzili z ceny (indywidualnie zeszli do 5 JOD).

Z Ammanu do Petry (Wadi Musa) – można jechać Jet Busem z Abdali,7th circle albo spod hotelu Intercontinental. Cena (chyba bo sami nie korzystaliśmy) to 17 JOD. Przejazd trwa ok. 3 godzin. My pojechalismy zwykłym busem (minibusem) z South Bus Station. Busiki do południa teoretycznie odjeżdżają co godzina, ale faktycznie dopiero po zapełnieniu się. My przyszliśmy bus station ok. 8:30, a odjechaliśmy przed 10. Obecna cena (podrożało) to 10 JOD od osoby (być może jednak trochę nas nacięli bo rok wcześniej to było chyba 5 JOD :D ). Trzecią opcją jest taxi (do rozważenia np. przy 4 osobach) – taksówkarze najczęściej proponują jazdę za 60 JOD, można wynegocjować 45-50 JOD.

W Jordanii byliśmy 16-26 listopada 2019 roku


Ostatnio edytowany przez jaszon 24 Wrz 2019 16:15, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 28 Lis 2019 11:51 

Rejestracja: 28 Lis 2019
Posty: 5
Listopad 2019 - taxi z Ammanu z samego downtown na lotnisko 13 JD za kurs
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 26 Lut 2022 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 273
Kilometry: 601 451
srebrny
Tak patrzę na mapę i widzę że z 4 ronda do Abdali , skąd odjeżdżają autobusy Jett jest około 3km. Czy można to przejść pieszo, bo wszyscy tylko taxi. Może chodzi o bezpieczeństwo i nie jest wskazane chodzić? Mam zamiar zanocować gdzieś w pobliżu dworca w Abdali żeby rano mieć blisko na autobus. Jak to wygląda w praktyce?
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 26 Lut 2022 16:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Bez problemu, ja nawet szedłem dalej i nie było żadnego problemu.

Pisałem to nawet w relacji :)

zeus-z-arabii-szukajacy-swietego-graala,214,105511#p891939
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mmaratonczyk uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group