Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 810 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 41  Następna
Autor Wiadomość
#541 PostWysłany: 29 Sty 2019 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@Foczi

odpowiedz sobie na jedno ważne pytanie...
Jaki styl podróżowania lubisz?

1. Maksymalizacja zwiedzania - zaliczenie maksymalnie dużej ilości istotnych miejsc/zabytków/atrakcji w możliwie krótkim czasie.
2. Maksymalizacja przeżywania - 1, 2 miejsca, z leniwym piciem kawy, poczytaniem książki na słonecznym tarasie, szwendanie się po bocznych uliczkach.


...i w tym kierunku planować podróż.

Edycja pozamerytoryczna
Zobaczem kolorki
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
le_szek lubi ten post.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#542 PostWysłany: 29 Sty 2019 22:30 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Dududu napisał(a):
Obecnie wynajem samochodu na 4 dni z lotnisko Bergamo kosztuje mnie 117 pln.

Ja rozumiem, że pewnie wszyscy piszący o tym to studenci bez prawa jazdy i bez karty kredytowej... ale wszystko można w życiu zmienić, a przy takich cenach rozważać pociągi, autostopy, przesiadki, noclegi byle blisko dworca....to dla mnie makabra.

Równocześnie każdy jeździ jak chce.
Ja nie krytykuję, tylko się nieskalanie zadziwiam :P

Na prawdę myślisz, że tu chodzi o koszty? Gdzie jak gdzie, ale posiadanie samochodu w Bergamo i Mediolanie to raczej strata czasu, ale rozumiem, że jako student ze świeżą kartą kredytową jeszcze musisz trochę doświadczenia życiowego nabrać ;)
Jak sądzę nie byłeś w Bergamo. Okolice dworca to dobre miejsce, ale jak będziesz miał samochód, to pewnie łatwiej będzie Ci mieszkać na gdzieś na uboczu. W Mediolanie pewnie i tak samochód będzie stał w jednym miejscu, bo po mieście raczej się nie opłaca jeździć
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#543 PostWysłany: 30 Sty 2019 09:19 

Rejestracja: 29 Sty 2019
Posty: 2
@eskie zdecydowanie wole 1 wariant. Zastanawiam się jeszcze między Como a Gardą. Garda bardziej popularna ale widoki chyba lepsze nad Como z tego co przeczytałam, jak uważacie? Szczególnie osoby, które były już i tu i tu ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#544 PostWysłany: 30 Sty 2019 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
@Foczi
Z Bergamo nad Gardę jest jednak znacznie dalej i potem nad samym jeziorem odległości też są większe.
Mając do dyspozycji tylko jednodniowy wypad nad jezioro zdecydowanie lepiej wybrać Como.
Główne atrakcje obu jezior znajdziesz poniżej, tylko przebierać i wybierać co pasuje.
Widoki też można sobie porównać :)
polnocne-wlochy-jezioro-como-final-le-turyn-powrot,1506,60978
polnocne-wlochy-tradycyjnie-czyli-urodzinowa-garda,1506,94728
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#545 PostWysłany: 30 Sty 2019 12:51 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
Czy jest w Bergamo bezpieczny parking gdzie można w miarę bezstresowo zaparkować auto? Chcę w kilka godzin zobaczyć górne miasto. Mam samochód na 10 dni. Podróżuję z dziećmi i rodzicami chodzącymi o kulach, więc muszę zaparkować w miarę jak najbliżej Alta i San Vigilio.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#546 PostWysłany: 30 Sty 2019 21:55 

Rejestracja: 04 Sty 2019
Posty: 23
trocha napisał(a):
Na prawdę myślisz, że tu chodzi o koszty?
Naprawdę myślę, że chodzi o czas, koszty, możliwość zobaczenia więcej i wygodę.


trocha napisał(a):
rozumiem, że jako student ze świeżą kartą kredytową jeszcze musisz trochę doświadczenia życiowego nabrać ;)
Źle rozumiesz.
trocha napisał(a):
Jak sądzę nie byłeś w Bergamo.
Źle sądzisz.

Czy zamiast emocjonalnego czucia i sądzenia będzie coś merytorycznie o przewadze komunikacji pociągowo-autobusowej nad samochodem (szczególnie w tej cenie) podczas zwiedzania całej pięknej Lombardii ;) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#547 PostWysłany: 30 Sty 2019 22:11 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
przewagę masz w poście nad swoim (choć tam samochód jest uzasadniony) - musisz martwić się o miejsce do parkowania. W Bergamo bez samochodu możesz mieszkać w dobrej lokalizacji przy dworcu, z samochodem musisz kombinować. W Bergamo jeszcze nie ma tragedii - da się znaleźć parking w miarę łatwo, choć i tak w samym mieście pewnie przesiądziesz się na zbiorkom. W Mediolanie w dobrej lokalizacji trudno znaleźć mieszkanie z bezproblemowym parkingiem.
Aha... jeżeli miałbyś jechać na 10 dni i objechać całą Lombardię, to samochód może ma sens, ale w przypadku 3 dni i jednego wypadu poza miasto... moim zdaniem sensu nie ma
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#548 PostWysłany: 01 Lut 2019 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Nie ma co przekonywać na siłę, każdy tutaj ma swoją rację. Byłem we Włoszech kilkanaście razy i na samą myśl o wypożyczeniu samochodu mam małą palpitację serca (podejście do zasad ruchu drogowego, obijanie zderzaków, szukanie miejsc parkingowych, itd.).
Za to w Norwegii z miłą chęcią biorę samochód. Podróżowanie jest bezpiecznie, komfortowe i wychodzi dużo taniej niż komunikacja zbiorowa. Wszystko zależy od podejścia do tematu :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#549 PostWysłany: 02 Lut 2019 01:04 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Zdecydowanie tak jak piszesz - każdy ma swoje preferencje. Mi dla odmiany lepiej się jeździ we Włoszech niż w Polsce.
Ale do zwiedzania samochód jest zawsze wygodniejszy niż komunikacja publiczna. Dojedziesz gdzie chcesz, kiedy chcesz, zostawiasz w nim bagaż... O ile tylko da się dojechać i zaparkować!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#550 PostWysłany: 02 Lut 2019 01:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
piwili napisał(a):
O ile tylko da się dojechać i zaparkować!
to
piwili napisał(a):
do zwiedzania samochód jest zawsze wygodniejszy niż komunikacja publiczna.
inaczej jest na odwrót. We Włoszech jest duży problem z i z wjazdem do wielu miejsc bo są strefy tylko dla lokalsów. To samo jest z parkingami itp. Najlepiej o tym świadczy bardzo dynamiczny temat mandat-we-wloszech,1452,3652. Po za tym jak masz auto MUSISZ do niego wrócić a tak tu zaczynasz zwiedzanie, tam kończysz i nie trzeba nigdzie wracać.

Osobiście chwalę sobie komunikację miejską + pociągi we Włoszech. Daj Boże w wielu niewielkich miejscowościach lub miedzy nimi u nas coś takiego np. połączenie co godzinę przez cały dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#551 PostWysłany: 08 Lut 2019 17:22 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 310
Hej.

Lecę z kumplem 15.03 do Bergamo (tutaj noclegi). Przylot ok godz. 14. Wylot. 17.03. ok godz. 16.
Byłem rok temu na 3 dni w okolicy: Mediolan, Como, Lugano i Bergamo. Wtedy byłem z dziewczyną, teraz lecę z kumplem.

Wstępny plan był taki aby się po prostu powłóczyć po Bergamo, ale przyszła mi do głowy jeszcze inna opcja i chcę się Was poradzić.

Myślałem aby wynająć auto na 2 dni od 15 do 17 i w sobotę (16.03) z samego rana ruszyć nim do Wenecji. Tam trochę zwiedzania, a w drodze powrotnej (w miarę możliwości czasowych) zahaczyć o Padwę i Weronę. Sam generalnie byłem dawno temu już w tych miejscowościach, ale z chęcią bym jeszcze raz je odwiedził, bo to było dawno i krótko.

Wypad w stronę Como czy do Mediolanu raczej mnie nie interesuje.

Co sądzicie o takim pomyśle?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#552 PostWysłany: 08 Lut 2019 18:03 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Do zwiedzania zwłaszcza Wenecji, ale też innych dużych miast polecam raczej pociąg lub Flixbus - wygodniej, nie płacisz za paliwo, autostradę, parking. Wszystkie te miasta leżą na głównej linii kolejowej z częstymi połączeniami
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#553 PostWysłany: 08 Lut 2019 18:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 66
Loty: 70
Kilometry: 93 616
No w teorii jest to do zrobienia, sam kiedyś będąc w Bergamo robiłem flixbusem jednodniówkę w Wenecji, ale nie szkoda wam czasu i zdrowia na takie jeżdżenie? Sam przejazd Bergamo-Wenecja-Bergamo z zahaczaniem o Padwę i Weronę to dobre 6h godzin jazdy, a w marcu się przed 19 zrobi ciemno już. Zakładając nawet, że ruszycie o 8 to macie jakieś 5h godzin dnia na czysto na 3 miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#554 PostWysłany: 19 Lut 2019 22:46 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 1084
Loty: 20
Kilometry: 15 182
Za niedługo wybieram się do Bergamo na 3 pełne dni. Pierwszy i trzeci dzień zostawiam na Bergamo, drugiego dnia z biletem io viaggio... za 16eur chcę zrobić trasę
Bergamo - Lecco (z kolejką Piani d'Erna)
Lecco - Varenna

i dalej albo Como, albo Mediolan i powrót do Bergamo.

Ile czasu zajmie zobaczenie Lecco razem z wjazdem kolejką na górę i z powrotem? To samo w Varennie? Nie jest duża ale nadal nie wiem ile czasu sobie tam zarezerwować
I po zobaczeniu Lecco i Varenny co warto bardziej :mrgreen: Como czy Mediolan (tak żeby zobaczyć to co najwazniejsze w centrum i zapakować się z powrotem do Bergamo

W jakiej częstotliwosci odjezdza ta kolejka w Lecco?
_________________
Pytania o Warszawę? Pisz w wiadomości prywatnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#555 PostWysłany: 19 Lut 2019 23:36 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Nam w Lecco zeszło 4,5h - spacer + wjazd na Piani D'Erna, ale to z powodu częściowo niesprawdzenia (okazało się, że kolejka ma bodajże 1,5h przerwę - mieliśmy do wyboru wjechać i zaraz zjechać albo czekać), a częściowo pecha - albo może włoskiego podejścia do komunikacji. Kiedy już jechaliśmy w dół, widzieliśmy czekający na pętli autobus do dworca. Który odjechał w zasadzie w chwili, kiedy wagonik dojechał do stacji - a następny był za pół godziny.
Z Varenny polecałbym prom do Bellagio.
Góra
 Profil Relacje PM off
radziu89 uważa post za pomocny.
 
      
#556 PostWysłany: 22 Lut 2019 19:24 

Rejestracja: 26 Gru 2018
Posty: 5
Loty: 2
Kilometry: 2 190
Jesteśmy świeżo po powrocie z 3-dniowego wypadu do Bergamo, dziękuję wszystkim, których wskazówki przyczyniły się do zaplanowania udanego pobytu.Pozwolę sobie i ja podzielić się kilkoma wskazówkami na gorąco:
- bilet 3 dniowy io viaggio kupiony na stacji kolejowej w Bergamo to rewelacja, nie było z nim nigdzie żadnych problemów, byliśmy z dziećmi poniżej 14 roku życia, więc wypełniłem formularz ze strony http://www.regione.lombardia.it/wps/por ... kanowałem go i wysłałem na adres: regionali_in_treno@regione.lombardia.it ale Pani odpisała mi, że każde dziecko poniżej 14 roku życia może podróżować za pomocą wypełnionego formularza i dokumentu tożsamości bez konieczności potwierdzania, Pani z okienka na stacji w Bergamo też odpowiedziała, że nie nie musi tego podpisywać żeby było ważne, jedynie Pan z kolejki na San Vigilio chciał, żeby mu pokazać wypełniony formularz i nam go podpisał
- zgodnie z opinią większości z tego forum przychylam się do opinii, że Mediolan nie powala na kolana ale po prostu wypada tam pojechać jak się jest tak blisko
- za to warto pojechać do Lecco na kolejkę Piani d'Erna, dojazd autobusem nr 5, chociaż nas autobus nr 5 trochę zaskoczył, miał być o 10:50 a podjechał o 10:40, wszyscy wsiedli a on zrobił rundę po mieście i wrócił na ten sam przystanek o 10:50 i dopiero wtedy pojechał na stację kolejki (może tak to już jest, nie wgłębiałem się w rozkład jazdy ;) ), sam wjazd kolejką dostarcza adrenaliny ale polecam wszystkim, bo nie ma czego się bać, za to widoki na górze cudowne
- potem Varenna, no i jak już ktoś pisał na tym forum będziemy chcieli tam wrócić, piękne miasteczko i całe jego otoczenie szkoda tylko, że o tej porze większość restauracji była zamknięta, wybraliśmy jedną z nielicznych czynnych o nazwie Albergo del Sole, jedzenie ok, ceny mniej
- autobus nr 1 w Bergamo na lotnisko odjeżdża z przystanku przed restauracją McDonalds

Życzę wszystkim wybierającym się do Bergamo udanego wypoczynku
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#557 PostWysłany: 22 Lut 2019 22:04 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
-- 22 Lut 2019 21:01 --

kozinio napisał(a):
- za to warto pojechać do Lecco na kolejkę Piani d'Erna, dojazd autobusem nr 5, chociaż nas autobus nr 5 trochę zaskoczył, miał być o 10:50 a podjechał o 10:40, wszyscy wsiedli a on zrobił rundę po mieście i wrócił na ten sam przystanek o 10:50 i dopiero wtedy pojechał na stację kolejki (może tak to już jest, nie wgłębiałem się w rozkład jazdy ;) )

Tak to już jest, chyba zresztą już o tym w wątku było.
http://www.lineelecco.it/wp-content/upl ... rick-1.pdf
Via Montello to właśnie ten przystanek koło dworca.

-- 22 Lut 2019 21:04 --

mussten napisał(a):
W jakiej częstotliwosci odjezdza ta kolejka w Lecco?


A tu jeszcze dla wierzących w to, że gugiel gryzie :mrgreen:
https://www.pianidibobbio.com/en/price- ... iani-derna
Albo mnie pamięć zawiodła, albo skrócili przerwę (trwa godzinę).
Góra
 Profil Relacje PM off
zulu lubi ten post.
zulu uważa post za pomocny.
 
      
#558 PostWysłany: 25 Lut 2019 15:12 

Rejestracja: 26 Gru 2018
Posty: 5
Loty: 2
Kilometry: 2 190
Do użytkownika mussten, napisz mi na priv swój adres email
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#559 PostWysłany: 01 Mar 2019 21:34 

Rejestracja: 07 Sty 2017
Posty: 51
Szykuje następny wyjazd z ładowaniem w Bergamo i..........
Bilet kupiony na 14 maj z Gdańska za.....99 zł z walizką. :lol:
Na miejscu ponownie kupimy bilety viaggio.na tydzień.Wspaniale są te bilety--- wsiadasz obojętnie czy pociąg czy autobus i naprzód.A jeździć będziemy sporo.Tym razem jezioro Iseo ( również promy na bilecie) i jezioro Garda.
Oba jeziora w miarę możliwości chcemy objechać ,zatrzymując się to tu to tam.Na Monte Isola mamy zamiar wypożyczyć rowery.( Czytałam o takiej formie zwiedzania wyspy i chce wypróbować)
Nad jeziorem Garda ,z Limone do Rivy ub lata powstała wspaniała trasa rowerowa częściowo przytwierdzona do skał.Takze mamy ją w planie.a potem jeszcze z Rivy nad jeziorko Tenno.po drodze wodospad i kamienna wioska.
Oczywiście kilka miasteczek nad jeziorami,jeszcze nie wiem jakie.
Napewno Monte Baldo.i Werona.( Mój drugi raz)
Tak minie 5 dni.moze 6 ..
Dalej pojedziemy ciut na południe ,do LA Specii .Zobaczyć Cinque Terre ( już tam byłam,ale moje towarzyszki nie)
Jeszcze Portofino. I Portovenere ktorys dzień.Jakas plaża po drodze.
I 24 maj z Pizy wylot.W ta strona bilet jeszcze nie kupiony.
Włochy są jak narkotyk--- ciągle się wraca :D

Przeglądam te wątki i korzystam i bardzo lubię czytać opowieści Maczali 1.Brawo Ty. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#560 PostWysłany: 02 Mar 2019 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
@Krysta63
Dzięki za dobre słowo, w sumie dawno nic nie pisałem bo coraz mniej na to czasu i sił.
Fajny plan wycieczki, dosyć obszerny i zróżnicowany.
Nad Gardą pamiętajcie, że wschodni brzeg to już nie Lombardia i Viaggio tam nie obowiązuje.
Podobnie jadąc pociągiem do Werony bilet jest formalnie ważny tylko do Peschiery.
Italia raz w roku musi być i koniec, po prostu nie ma innej opcji :)
W tym roku też mam w planach Cinque Terre.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 810 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 41  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group