Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
https://www.fly4free.pl/wizz-air-bagaz- ... ny-zmiany/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Następna
Autor Wiadomość
#481 PostWysłany: 22 Gru 2018 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3399
Loty: 418
Kilometry: 723 234
platynowy
Lecę dziś na bilecie zakupionym przed 1.11, na stronie www mam informację "1x bagaż rejestrowany o wadze 10kg" a w apce mam "podręczna walizka na kółkach o wadze 10kg". Która opcja jest poprawna?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
#482 PostWysłany: 22 Gru 2018 12:01 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
@marcin.krakow "1x bagaż rejestrowany o wadze 10kg" oddajemy na check in.Mały plecak dodatkowo można zabrać ze sobą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#483 PostWysłany: 24 Gru 2018 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 186
Kilometry: 337 189
platynowy
23.12 BUD WAW sprawdzali osobom które stały w kolejce przy bramce. jak ktoś przesiedzial jak człowiek i wszedl na końcu to nikt już nie sprawdzał a wchodzili i z walizami i plecakami powyżej 40l przy prawie pełnym oblozeniu samolotu

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#484 PostWysłany: 21 Sty 2019 11:02 

Rejestracja: 28 Lut 2018
Posty: 49
czy mogę nadać bezpłatnie do luku bagaż przysługujący mi w ramach wizz priority? Czytałem na forum, że wcześniej taka praktyka była dopuszczalna, ale nie wiem jak to wygląda w świetle nowej polityki bagażowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#485 PostWysłany: 21 Sty 2019 11:23 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Nie sądzę, żeby się zgodzili - chociażby ze względu na fakt, iż Wizz priority jest tańsze niż 10 kg bagaż rejestrowany i byłoby to prostą drogą do nadużyć. Wcześniej wynikało to raczej z całego zamieszania ze zmianami polityki bagażowej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#486 PostWysłany: 21 Sty 2019 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2015
Posty: 135
Loty: 36
Kilometry: 64 407
KTW-BGO tydzień temu. Pan przy nadawaniu dużego bagażu sam zaproponował czy chcę też nadać duży podręczny co uczyniłem. Wykupione priority.

@Kashpir bez urazy ale jak każdy napisze co o tym sądzi to za chwilę wątek będzie miał 500 stron z których niewiele wynika i niczego nie można znaleźć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#487 PostWysłany: 21 Sty 2019 13:58 

Kashpir napisał(a):
Nie sądzę, żeby się zgodzili - chociażby ze względu na fakt, iż Wizz priority jest tańsze niż 10 kg bagaż rejestrowany i byłoby to prostą drogą do nadużyć. Wcześniej wynikało to raczej z całego zamieszania ze zmianami polityki bagażowej.

Dokładnie tak jak piszesz, ale też sporo zależy od obsługi danego lotniska :!:
I stąd całe zamieszanie, ja z priorytetem jako pewnik niczego powyżej 100 ml bym nie brał, mimo że czasami "się da" nadać :D
Gdyby ceny były takie same, a przeważnie nadawany 10 kg jest droższy
Góra
 PM off  
      
#488 PostWysłany: 21 Sty 2019 14:10 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 33
Moje obserwacje z kilku ostatnich lotów i tego co ogólnie działo się na lotnisku.
Lot KTW-LTN 17.01 6:25 - trzepali każdego. Może nie czepiali się co do wystających uszu itp. ale kasowali wszystkich, którym plecak, czy torba wystawały nawet o 1 cm ponad sizer.
Lot powrotny LTN-KTW 17.01 20:50 - zero kontroli, nawet sizera nie było. Dużo przed odprawą byłem na stanowisku i testowałem plecak. Podszedł do mnie koleś z obsługi i powiedział żebym się nie wygłupiał, bo wieczorem im się już nie chce sprawdzać - i miał rację :)
Lot KTW-LTN 19.01 6:25 - zero kontroli, ale sizer w pogotowi.
Lot powrotny LTN-KTW 20.01 20:50 - zero kontroli.

Zaobserwowane
Lot KTW-LPL - szczegółowa kontrola. Pasażerowie się dochodzili z obsługą, bo czasami chodziło o małe różnice, ale finalnie musieli zapłacić i koniec.

Wynika z tego, że nie ma żadnej reguły. Trzeba być gotowym na kontrole i mieć regulaminowy bagaż bo może to kosztować 110 zł :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#489 PostWysłany: 21 Sty 2019 14:26 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@grens spore znaczenie w twoim przypadku mógł mieć fakt, że nadawałeś "normalny" rejestrowany.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#490 PostWysłany: 21 Sty 2019 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@pkupcz
Mnie też interesuje trasa KTW-LTN ale to akurat mniej istotne - czy mając zwykły plecak, który rozmiarami delikatnie przekracza dozwolone wymiary w darmowym, były jakieś problemy (nawet jeśli plecak nie był sztywny i można go było "poskładać")?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#491 PostWysłany: 21 Sty 2019 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2015
Posty: 135
Loty: 36
Kilometry: 64 407
Nie ma w przepisach, że nie można nadać do luku dużego podręcznego. Jest natomiast, że masz prawo przy wykupionym priority zabrać go na pokład. Prawo a nie obowiązek.
Z interpretacji zapisów "wprost" wynika, że duży bagaż podręczny można nadać. Tym bardziej, że zabranie walizki na pokład wszyscy traktują jako przywilej (?) tak więc wybranie teoretycznie gorszej opcji raczej nigdy nie stanowi problemu.
A dla przewoźnika to lepiej bo ma luz w kabinie i szybszy boarding.
Cytuj:
WIZZ Priority
Jeśli wykupisz usługę WIZZ Priority (lub masz do niej prawo na podstawie pakietu WIZZ Privilege Pass, WIZZ GO lub WIZZ Plus), będziesz mieć prawo do wniesienia na pokład jednej sztuki bezpłatnego bagażu podręcznego (maks. wymiary: 40 x 30 x 20 cm) i dodatkowej jednej podręcznej walizki na kółkach (maks. wymiary: 55 x 40 x 23 cm). Gwarantujemy, że będziesz mógł zabrać obie sztuki bagażu ze sobą do kabiny, chyba że będzie to niemożliwe ze względu na ograniczenia operacyjne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#492 PostWysłany: 21 Sty 2019 14:47 

Masz prawo wynika z ich asekuracjji, gdyż liczba miejsc i tym samym wykupionych prioryty jest ograniczona :!:
Gdyby tak było jak piszesz ich cena była by taka sama, a tak dalej wszystko zależy od obsługi na lotnisku
Góra
 PM off  
      
#493 PostWysłany: 21 Sty 2019 16:15 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 33
Jeżeli upchałeś plecak w sizerze, to było ok, ale jak ktoś miał sztywne plecki i one wystawały, to kobita się czepiała. Z resztą, właśnie o to były awantury w sobotę do Liverpoolu.
Według moich obserwacji, najlepiej iść do odprawy pod koniec. Mam takie wrażenie, że zapał obsługi się zmniejsza, bo nałapali już kilku "leszczy", a dodatkowo zwiększa się presja czasowa i potrzeba boardingu. Gdybym miał większy bagaż niż można, poszedłbym na koniec kolejki. ;)

monroe napisał(a):
@pkupcz
Mnie też interesuje trasa KTW-LTN ale to akurat mniej istotne - czy mając zwykły plecak, który rozmiarami delikatnie przekracza dozwolone wymiary w darmowym, były jakieś problemy (nawet jeśli plecak nie był sztywny i można go było "poskładać")?
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe uważa post za pomocny.
 
      
#494 PostWysłany: 21 Sty 2019 17:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2015
Posty: 135
Loty: 36
Kilometry: 64 407
Chyba pierwszy raz słyszę, żeby komuś sprawdzali plecak. Takie cuda to chyba tylko w Pyrzowicach. :evil:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#495 PostWysłany: 21 Sty 2019 21:22 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 33
Ewidentnie idą na szybki zarobek :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#496 PostWysłany: 21 Sty 2019 22:02 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Mi ostatnio sprawdzali plecak w Budapeszcie, kazali włożyć do sizera co zdarzyło się pierwszy raz.
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#497 PostWysłany: 23 Sty 2019 22:02 

Rejestracja: 28 Paź 2011
Posty: 37
Lecę na trasie Gdańsk-Bergen-Gdańsk tylko z małym podręcznym. Mam małą dziecięcą walizkę...która o 3 cm przekracza wymiar (kółka). Mam nadzieję,że dziecku nie zabiorą walizki do sizera ale chciałbym zbadać jak sytuacja wygląda na tych dwóch lotniskach.

Ktoś coś wie? Dzięki za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#498 PostWysłany: 24 Sty 2019 00:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Różnie może być. W Gdańsku ostatnio się czepiają i z moich obserwacji wynika, że zawsze wyłowią min. 2-3 "ofiary" do sizera i płacenia. W szczególności dotyczy to walizek na kółkach (wcale nie wygldającyh na ogromne) i na oko ponadwymiarowych toreb podręcznych. Nie widziałem, żeby wykazywali zainteresowanie plecakami. Tak było np. w ostatni piątek na Wizz do Sztokholmu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#499 PostWysłany: 29 Sty 2019 02:02 

Rejestracja: 29 Sty 2019
Posty: 2
Dzień dobry,

Napisałem ten post już w innym wątku dot. bagażu w Wizzair, ale tutaj chyba lepiej pasuje :) Zakupiłem bilety Wizzair na lot Londyn Luton-Reykiavik oraz Reykiavik-Gdańsk. W obu przypadkach dokupiłem PRIORITY, żebym mógł zabrać dodatkową sztukę bagażu podręcznego. Na stronie Wizzair jest napisane, że ma to być walizka na kółkach. Czy ktoś już leciał odkąd obowiązują nowe zasady przewozu bagażu i mógłby się podzielić, czy faktycznie to musi być walizka czy może to być większy plecak lub torba? I drugie pytanie, trochę odbiegające od wątku, czy jeśli mam wykupiony bilet w dwie strony i nie lecę pierwszym lotem, to bez problemu będę mógł się odprawić na lot powrotny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#500 PostWysłany: 29 Sty 2019 02:35 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Może być plecak lub torba. 2 Możesz wrócić na locie powrotnym. Rezerwacja nie zostanie skasowana.
Góra
 Profil Relacje PM off
nienienie uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group