Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 515 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#241 PostWysłany: 15 Sty 2019 15:35 

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 77
Taka ciekawostka: w Goldcar wypożyczalnia w Bari, auto z pełnym ubezpieczeniem Super Relax Cover, nie obejmuje ubezpieczenia od kradzieży w rejonie Kampanii, Apulii i Sycylii. Więc pomimo niby pełnego ubezpieczenia w przypadku kradzieży jestem w czarnej d....? A na karcie blokują tylko kasę na paliwo. I co w przypadku kradzieży ? Nie za bardzo rozumiem. Może ktoś coś doczytał więcej niż ja ? Chyba że miejscu okaże się że będę musiała dokupić jeszcze ubezpieczenie od kradzieży ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#242 PostWysłany: 24 Sty 2019 21:14 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 49
Myślałem, że ogólnie tematy związane z wypożyczeniami mam już ogarnięte.
Rezerwacja była w Goldcarze, ale przez ryanaira. Czy może ktoś mi pomóc, bo albo ja nie umiem zadawać pytań po angielsku albo ryanair odpowiedział nie na moje zażalenie. Rzecz w tym, że idiotka w Goldcarze mi nie zblokowała na karcie depozytu, tylko go pobrała. Przez 5 minut jej tłumaczyłem jak oddawałem samochód jakie to ma dla mnie implikacje, ale nadal mam wrażenie, że dla niej słowa przewalutowanie, opłata za przewalutowanie to jakieś vodoo. Doradzcie proszę, czy mam pisać bezpośrednio dalej z Goldcarem? Poniżej korespondencja z ryanair:
Mój mail
Good morning,
A Goldcar customer service employee in Majorca mistakenly took money from the card instead of blocking it. This resulted in many additional fees being charged to my account because it is in PLN. Twice a fee has been charged for currency conversion and twice a currency on unfavorable bank conversion rates PLN-> EUR and EUR-> PLN. I can show how much money it is, when Goldcar return deposit on my bank account (approximately 45 EUR). How can we solve this situation?
Ich odpowiedź
Dear Marcin,

Thank you for your email in relation to the charges applied during your car rental.

I have received feedback from the rental agent InterRent, and they have advised that the following charges were applied to your booking:

1. Upgrade of vehicle
2. Super Insurance Cover

Please be advised that all the extras requested or charged for at the rental desk may incur an airport fee and VAT on top of their actual price.

Unfortunately I am unable to offer a refund or dispute the charges with the car rental agent as the charges have been agreed and signed for at the rental desk, you would have been fully covered for the period of the rental. We are not aware of the discussions or agreements made at the desk, therefore, we rely on sufficient documentation provided by either yourself or the rental agent.

Please find attached the rental documentation from InterRent for your reference.

I do hope that this has clarified the matter, please accept my apologies that I was not in a position to offer you a refund of the charges.

Kindest Regards,
Rebecca
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#243 PostWysłany: 24 Sty 2019 21:19 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Cytuj:
Przez 5 minut jej tłumaczyłem jak oddawałem samochód jakie to ma dla mnie implikacje

Już było wtedy za późno.

Obiecywałeś już sobie wcześniej:
Marcin Kasierski napisał(a):
Goldcar z opcją FT, oddaje FT, tankowałem 500m od lotniska i charge 25 euro.
Nie skorzystam więcej z ich usług. Na reklamację zaproponowali mi zniżkę.

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#244 PostWysłany: 24 Sty 2019 21:45 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 49
W gwoli ścisłości wynająłem w interrent, który okazał się Goldcarem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#245 PostWysłany: 24 Sty 2019 22:03 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Pisz bezpośrednio do Goldcara. Ale znając ich, to kiepsko widzę zwrot pieniędzy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#246 PostWysłany: 24 Sty 2019 22:19 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
Ja podobną sytuację (booking ściągnął mi pieniądze z karty, a gdy zrezygnowałem z rezerwacji - zwrócił je, kosztowało mnie to 15% na przewalutowaniu) reklamowałem w banku. Uznali reklamację i brakującą różnicę oddali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#247 PostWysłany: 24 Sty 2019 22:28 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Marcin Kasierski napisał(a):
W gwoli ścisłości wynająłem w interrent, który okazał się Goldcarem ;)

Oni są teraz w jednej grupie kapitałowej - właściciel obu to Europcar.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#248 PostWysłany: 24 Sty 2019 23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
@Marcin Kasierski Pisz do banku, w tym przypadku są duże szanse, że się uda. A i niejako scedujesz ewentualnie "durno-pisanie" z Goldcarem właśnie na nich.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#249 PostWysłany: 25 Sty 2019 07:45 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Kashpir napisał(a):
Marcin Kasierski napisał(a):
W gwoli ścisłości wynająłem w interrent, który okazał się Goldcarem ;)

Oni są teraz w jednej grupie kapitałowej - właściciel obu to Europcar.


@Marcin Kasierski plus Rhodium - to ta sama szajka.
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcin Kasierski lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#250 PostWysłany: 25 Sty 2019 21:33 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 49
Przewalutowanie to najmniejszy problem. Dziś zwrócili zamiast 235 EUR 110 EUR. Na infolinii Goldcara otrzymałem info, że reszta to tax airports.
To są jakieś qr... żarty?
Też rezerwowałem przez ryanaira. Piszę do nich. Proszę podajcie mi nazwy wypożyczalni lotniskowych, które nie okradają ludzi.
Z Avisem nie miałem nigdy problemów, ale nie wiem czy są wszędzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#251 PostWysłany: 25 Sty 2019 22:02 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Zobacz w umowie czy była taka pozycja. Jeżeli nie to chargeback.
Góra
 Profil Relacje PM off
micnur lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#252 PostWysłany: 25 Sty 2019 22:59 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 49
Na umowie czysto. Przejrzałem 3x.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#253 PostWysłany: 26 Sty 2019 00:48 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Napisz zatem z 2 maile do goldcar z wnioskiem o zwrot całej kwoty ze wskazaniem, że nie było takiej opłaty, jak również obsługa nic nie wspominała o tym by mieć potem pokładę do banku jeżeli sami się nie zreflektują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#254 PostWysłany: 28 Sty 2019 13:36 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 49
Jest coraz ciekawiej.

Ryanair otrzymał informację, iż poprosiłem o:
- upgrade auta (miałem forda fiestę 1.1; chyba niżej nie można)
- additional insurance

stąd te opłaty.

Z kolei Goldcar/Interrent - jeden pies, twierdzą, że to był tax airports.

Tak z ciekawości, jakbym chciał ich pozwać, bo w sumie dlaczego nie, jak wszcząć taką procedurę?
Którzy prawnicy zajmują się takimi sprawami. Mam wrażenie, że oni czekają na to by odpuszczać i skubać wszystkich.
Pismo do UOKiK w drodze, które pewnie nic nie da, bo podmiot zagraniczny, ale spróbuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#255 PostWysłany: 28 Sty 2019 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Nie znam się na tym zbyt mocno, ale chyba najważniejsze to odzyskać kasę - dlatego w pierwszej kolejności, tak jak ktoś wyżej, sugeruję chargeback. Goldcar będzie musiał zapewne przedstawić wszystko bankowi i wyjdzie co i jak.
A jak potem będziesz miał ochotę na dalszą walkę to podejmiesz jakieś kroki. Ktoś, chyba nawet w tym temacie (przejrzyj), mocno angażował się w spór z tymi gagatkami i z tego co kojarzę, z niezłym skutkiem.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#256 PostWysłany: 28 Sty 2019 13:44 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
@Marcin Kasierski
UOKiK nie zajmuje się takimi sprawami, marnujesz tylko ich czas na czytaniu bezsensownej korespondencji.
Gdzie wypożyczałeś auto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#257 PostWysłany: 28 Sty 2019 13:49 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 49
Przez Ryanaira w Interrent.


Ostatnio edytowany przez marcino123, 28 Sty 2019 18:36, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#258 PostWysłany: 28 Sty 2019 13:49 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
W jakim kraju?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#259 PostWysłany: 28 Sty 2019 14:03 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 49
Mallorca/Hiszpania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#260 PostWysłany: 28 Sty 2019 14:12 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
-- 28 Sty 2019 13:12 --

Zwróć się o pomoc tu: konsument.gov.pl


Ostatnio edytowany przez marcino123, 28 Sty 2019 18:37, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcin Kasierski uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 515 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group