Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2332 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 117  Następna
Autor Wiadomość
#1661 PostWysłany: 16 Sty 2019 10:47 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
chester0 napisał(a):
Obstawiam że Kanada będzie miała spore dopłaty przez USA będzie taniej. Kwestia czy przy obecnych cenach za loty do BOS, JFK itd. opłaca się ten odcinek pokonywać za avios.

moim zdaniem sie nie oplaca. no chyba ze startujemy juz z BOS czy inne JFK, i potem dalej fru na HNL.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#1662 PostWysłany: 16 Sty 2019 11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
lovenz napisał(a):
Pytanie. Jak lepiej lecieć na Hawaje za Aviosy

DUB - LAX z Aer Lingua
LAX - NHL z AA
Ktoś wie jak wyliczyć ilość potrzebnych Aviosow potrzebnych na RT i sumę dopłat.

Na trasie LAX-HNL bedziesz mial najlepsza dostepnosc, 12500 w jedna strone i chyba 6 dolarow doplaty. AA lata tez z PHX. Do USA lecialam za gotowke, bo jak padlo wyzej, ceny sa bardzo konkurencyjne, a na Hawaje mozna spokojnie poleciec z podrecznym . Za Avios bedziesz mial bagaz w cenie.

Dostepnosci najlepiej szukac na stronie AA, musi byc AA Saver Award za 25K dostepny. Oczywiscie mozna tez szukac na BA, ja nie mialam szczegolnych problemow ze znalezieniem lotow, a w zeszlym roku rezerwowalam prawie z dnia na dzien.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1663 PostWysłany: 23 Sty 2019 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Popatrzcie na swoje konta - Iberia anulowała mi 4 z 10 zakupionych durnolotów, a aviosy już dawno spalone :lol:
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
ZFR lubi ten post.
 
      
#1664 PostWysłany: 24 Sty 2019 06:34 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 169
Loty: 218
Kilometry: 674 180
Ponownie tania pula AVIOSOW za 19 euro
https://www.groupon.es/browse/madrid?la ... cale=es_ES
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1665 PostWysłany: 26 Sty 2019 21:20 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 558
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
Czy jeśli anuluję lot nagroda w jedną stronę który zarezerwowałem z konta rodzinnego za pomocą avios BA to jakie są koszty i czy jest wo możliwe?
Pytanie drugie: jakie jest najtańsza trasa za Avios OW z ameryki południowej do europy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1666 PostWysłany: 26 Sty 2019 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
Co do 2 to pewnie do Madrytu z Latam ale to pewnie @tropikey bedxie bardxiej obeznany bo ostatnio chyba cała ich siatkę przeleciał jak trupa planował
Góra
 Profil Relacje PM off
michal24 uważa post za pomocny.
 
      
#1667 PostWysłany: 26 Sty 2019 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
lovenz napisał(a):
@tropikey bedxie bardxiej obeznany bo ostatnio chyba cała ich siatkę przeleciał jak trupa planował


O co ty mnie lovenz posądzasz :D?

Najniższe dopłaty z Am. Płd. są z Brazylii.

Co do anulowania, to niestety nie podpowiem, bo jeszcze nie miałem takiej potrzeby.


Wysłane z mojego telefonu przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1668 PostWysłany: 27 Sty 2019 09:27 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
@michal24
Rio de Janeiro - Madryt 21250 Avios + £ 22.30
Rio de Janeiro - Londyn 30000 Avios + £ 23.17
Santiago de Chile - MADRYT 30000 Avios + £ 20.40
Sao Paulo - Londyn 30000 Avios + £ 23.38

można anulować bilet nagrodę; opłata to około 35 funtów; za tą cenę można też zmienić datę lotu;
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1669 PostWysłany: 27 Sty 2019 09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
@michal24 Koszt to okolo 200 PLN.
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
michal24 uważa post za pomocny.
 
      
#1670 PostWysłany: 27 Sty 2019 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Anulowac mozna do 24h przed odlotem. Jesli oplata byla nizsza niz 35 funtow, to po prostu tracisz doplate i dostajesz zwrot punktow.

Anulowalam mase biletow i tylko raz mialam problem, jak system BA uznal, ze było krocej niz 24h. Obsluga emailowa tez tak twierdzila, dopoki zywy czlowiek nie zaingerowal i dostalam avios z powrotem.

A raz dostalam całą kwotę bez potracenia 35 funtow, zwrot dopłat byl okolo 300 funtow.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#1671 PostWysłany: 27 Sty 2019 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
lukasz666 napisał(a):
Santiago de Chile - MADRYT 30000 Avios + £ 20.40


Zaintrygowało mnie to, bo wcześniej to GIG czy GRU jawiły mi się, jako najtańsze lotniska wylotowe w Am. Płd., a tu niespodzianka. Poproszę o skorygowanie, jeśli się mylę, ale warunkiem do tak niskiej dopłaty jest, by lot z SCL był na pokładzie LATAM, nieprawdaż? Gdy patrzę na innych przewoźników, dopłaty są dużo wyższe. Ja sam z resztą będę leciał na trasie SCL-MAD w C na pokładzie IB i w tym wypadku dopłata wyniosła ok. 90 EUR (rezerwacja przez Iberię), co jest i tak bardzo dobrą opcją w porównaniu z tym samym lotem na stronie BA, gdzie musiałbym dać bagatela, 387,60 GBP (!) (w Y nieco mniej, ale i tak ponad 200 GBP).
Reasumując, sporo zależy, od przewoźnika i strony, na której rezerwujemy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1672 PostWysłany: 27 Sty 2019 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2185
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Tylko ostatnio był duży problem z dostępnością LATAM na tej trasie. Loty mam wrażenie pojawiają się i znikają etapami bo od jakiegoś czasu obserwuje ten kierunek. Z miesiąc temu praktycznie w ogóle nie można było tego lotu kupić za aviosy

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#1673 PostWysłany: 27 Sty 2019 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
to tak samo, jak z lotami LA na trasie GRU-IGU i IGU-GRU. Mi udało się zarezerwować to bez problemu, ale od czasu do czasu zaglądam sobie na BA, bo mam zmiany w innych lotach i zastanawiam się, czy również tego odcinka nie zmodyfikować, ale dosłownie z dnia na dzień cały kalendarz (w obserwowanym przeze mnie okresie) został wyzerowany. Jednego dnia było po 7 miejsc na różne daty, a następnego wszystko zniknęło. Tak więc, loty LA za avios to chyba spora ruletka. Ale jeśli interesuje Cię trasa SCL-MAD, to może dziś jest ten dzień, skoro ja coś takiego znalazłem :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1674 PostWysłany: 27 Sty 2019 14:41 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
z LA to chyba bardziej problem systemowy w BA, często się zdarza, że LA on-line w ogóle nie widać, potem znów bez problemu jest, potem nie ma itd.

Co do tanich wylotów z Am Pd. to niskie podatki są także ex Kolumbia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1675 PostWysłany: 27 Sty 2019 17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
tropikey napisał(a):
Poproszę o skorygowanie, jeśli się mylę, ale warunkiem do tak niskiej dopłaty jest, by lot z SCL był na pokładzie LATAM, nieprawdaż?


Jest dokładnie tak jak mówisz, tylko na pokładzie LATAM - takie same dopłaty przez BA jak i Iberię, tylko oczywiście przez Iberię trzeba zarezerwować RT. Identycznie niskie dopłaty są za loty z SYD, MEL czy AKL do SCL na pokładach LATAM co pozwala zbudować dość ciekawe RTW.

Plusem Iberii, jest to iż można też spokojnie z tymi samymi niskimi opłatami dostać online bilety LIM-MAD, LIM-BCN, UIO-MAD, GRU-FRA obsługiwane przez LATAM (oczywiście tylko RT) - ich dostępność NIGDY nie jest pokazywana na BA bo w teorii są to loty obsługiwane przez spółki córki (Latam Peru, Latam Ecuador czy Latam Brasil) ale wystarczy sprawdzić dostępność przez Iberię i potem zadzwonić na infolinię BA żeby to zarezerwować z tymi samymi niskimi dopłatami i bez opłaty za wystawienie przez infolinię (brak możliwości zakupu online)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1676 PostWysłany: 27 Sty 2019 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
kiedyś już o tym była mowa ale chcę sie upewnić ze ide własciwa droga, a wiec mam loty w IB i próbuje mimo ze ich nie odbede skredytowac do BA
jak wspominała @Aga_podrozniczka mozna to zrobic za pomoca finnair lub aa
wybrałem ten pierwszy program, dodałem loty i ide do zarzadzaj rezerwacja , tam zmieniam program na BA / numer / potwierdzam i wszystko wydaje sie ok, ale nastepnego dnia kiedy robie to samo wyskakuje ponownie numer członkowski finnair

czy te dane sa zapisane juz ze ma isc do BA a z automatu wyskakuje finnair

Załączniki:
FIN.jpg
FIN.jpg [ 10.89 KiB | Obejrzany 679 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1677 PostWysłany: 27 Sty 2019 20:51 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
@lovenz
Ja właśnie lecę w kwietniu RTW w dużej części za Aviosy, bo całości się nie opłacało, bo na niektórych trasach były za wysokie dopłaty; podam Ci wartości mnie więcej;

Barcelona - Boston lecę za kasę - kupiłem Level za 90 euro - wg. mnie nic znacznie tańszego nie znajdziesz; możesz lecieć za Aviosy z Dublina ale podatki to koło 70 funtów;

BOSTON - NOWY JORK / NOWY JORK - WASZYNGTON - Megabusem - upolowałem bilety po 1 dol.

Waszyngton - LA - 12,5 tys. Aviosów plus około 4 funty podatków

LAX - HAWAJE - 12,5 tys. Aviosów plus około 4 funty podatków

Hawaje - Osaka - Scoot za 89 dolarów

Osaka - Tajwan - Peach za 225 PLN (taniej niż za Aviosy, bo w Aviosach jest 50 funtów dopłaty)

Tajwan - Hongkong - Cathay Pacific - klasa biznes w Airbus A330 - 9 tys. Aviosów i 25 funtów

Hongkong - Londyn - 19500 Aviosów i 33 funty dopłaty
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1678 PostWysłany: 27 Sty 2019 20:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
@lukasz666 sorry wydaje mi że odpowiadałeś na posta troszkę wyżej a nie cytowałes więc nie do końca wiedziałem o co chodzi ?

Dzięki za obszerne info.

Fajnie że udało ci się wszystko zaplanować i tanio kupić, połamania skrzydeł
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#1679 PostWysłany: 27 Sty 2019 23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Przy checkin Iberii możesz dodac numer FF. Ja dodawalam wczesniej jak pisalam, ale i tak zniknely. Jak dodalam numer BA przy checkin, to nawet dodalo mi darmowy bagaz. Niestety zaden z moich dotychczasowych "nielotow" nie byl spozniony, ani odwolany. Nie dostalam tez zadnych punktow przez pomylke. Co ciekawe wszystkie loty byly punktualne.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
 
      
#1680 PostWysłany: 28 Sty 2019 15:22 

Rejestracja: 21 Wrz 2018
Posty: 2
Mój ewentualny lot za AVIOS miałoby obsługiwać American Airlines. W opisie lotu znajduje się informacja: "Hand baggage only fare. No checked baggage allowance."

Czy i - jeśli tak - w jaki sposób mogę dokupić bagaż rejestrowany? Z kim się skontaktować? :?
Nie mam wystarczającej liczby AVIOS, żeby kupić bilety w Business Class, co by - jak rozumiem - rozwiązało problem bagażu.

Z góry dziękuję za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2332 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 117  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group