Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 23 Sty 2019 13:26 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Ja korzystam tylko z wifi i w 95% mi się ta metoda sprawdza i jest w pełni wystarczająca, bo dziś w większości miejsc na świecie dostęp do niego jest na tyle powszechny (hotele, knajpy, sklepy, lotniska, sieci publiczne), że nie ma praktycznie większego problemu, aby co dwa kroki znaleźć internet na takie potrzeby, jak napisałeś @tropikey. A tam gdzie są większe problemy (jakieś np. kraje afrykańskie), to tam i tak te globalne karty generalnie też nie będą działać.

Awaryjnie, gdy nagle potrzebuję dostęp wchodzę do byle hotelu albo knajpy i proszę o hasło na chwilę - jeszcze nigdy nie spotkałem się z odmową, często pracownicy w tych miejscach sami oferują zrobienie hotspota.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#22 PostWysłany: 23 Sty 2019 14:28 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
jak wspomina @lataczuk - jest świetną opcją - uzywałem w Hong-Kongu, Macao, Singapurze Australii. Nowej Zelandii, Szwajcarii, kolega w USA - bez żadnego problemu.

Kolejną dobrą opcją może być oferta roamingowa ukraińskiego Kyivstar. -> http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/wiki/Ukraine
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 23 Sty 2019 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Ja korzystam tylko z dostepnych wifi i zupelnie wstarcza.
Zawsze zamawiam hotele z dostepnym wifi i funkcjonowalo nie tylko w Ameryce Poludniowej, ale i w Afryce. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 23 Sty 2019 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Dzięki wszystkim za cenne porady. Ja do tej pory bazowałem na WiFi, ale tym razem coś mi się zdaje, że może to nie wystarczyć i stąd moje pytanie. Jeśli za kilkadziesiąt złotych można zorganizować rozsądny zapas internetu mobilnego, to mi to pasuje :)

Wysłane z mojego telefonu przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 23 Sty 2019 17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 192
Jak to zamówić? https://www.three.co.uk/Support/Free_SIM/Order trzeba podać postcode w UK?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 10 Lut 2019 12:00 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 413
Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
Tak. List z kartą przychodzi na brytyjski adres.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 10 Lut 2019 12:07 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 632
srebrny
@asnahtful alternatywnie znajdziesz startery Three np. na Allegro.
Góra
 Profil Relacje PM off
asnahtful uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 10 Lut 2019 12:19 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3227
srebrny
Three dawniej blokowało thathering, nie wiem czy coś się zmieniło w tej kwestii. Jeśli nie to odpada używanie tej karty w routerze czy udostępnienie numeru drugiemu urządzeniu czy telefonowi.
Ja ostatnio w Argentynie i Brazylii korzystałem z Kyivstar - działał bardzo dobrze,. Niestety nie mogę go polecić z czystym sumieniem, bo pół roku wcześniej w Chinach przez tydzień nie udało się połączyć do internetu - przyszły jedynie SMS o awarii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 10 Lut 2019 20:40 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
Ja do roamingu poza UE korzystam z Kievstar oraz Three. Niestety te dwie karty nie pokrywają nigdy wszystkich miejsc w które chciałbyś pojechać, ale ceny mają bardzo dobre w porównaniu do np Surfroam.

Moje doświadczenia:

Three działa, ale działa "średnio". Tzn zwykle są duże lagi lub/i niska prędkość. Zarówno będąc podłączonym do 3G jak i LTE. Najbardziej doskwierało mi to w USA. Podobno w Australii też jest dramat. W Azji prędkość do przyjęcia, ale na pewno nie idealnie. Nie wiem z czego to wynika. Czytając opinie w internecie (również na tym forum) moja karta nie jest wyjątkiem.
Kartę (bez środków) zamówisz bez problemu na Brytyjskim eBayu razem z dostarczeniem za ~£2: https://www.ebay.co.uk/p/UK-Three-UK-Tr ... 1795019145
Gorzej z doładowaniem. Trzeba prosić kogoś z kartą z Wielkiej Brytanii, albo płacić dodatkowo serwisom udostępniających doładowania przez internet. Mi się udało obejść Amexem, pisałem o tym w topicu Three.

http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/ ... ed_Kingdom


Kievstar prędkościowo w porównaniu do Three działa idealnie. Ja mam jeszcze starą wersję karty która nie obsługuje LTE, ale zawsze mam 3G i nie ma lagów itp. Nowe karty podobno obsługują też LTE. Pobiera nowy pakiet po każdym zużytym 100MB, oraz o północy czasu Ukraińskiego (co czasem bywa niespodzianką będąc na drugiej stronie kuli ziemskiej).
Kartę można bardzo łatwo kupić na Ukrainie albo przez eBay. Doładowania bez problemu zagraniczną kartą z 3ds przez appkę.

http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/wiki/Euro9

Dodatkowo warto wspomnieć również o ukraińskim Lifecell, który ma pakiet 500MB ważny 1 tydzień co często wyjdzie dużo ciekawiej niż 100MB na 1 dzień od Kievstar.


Wiem ze pytałeś o Ameryke Południową, ale z może dla innych osób bardzo ciekawą opcją na Azję jest też Tajski AIS SIM2FLY: http://www.ais.co.th/roaming/sim2fly/en/ który niestety jest nie do zdobycia na odległość - trzeba go kupić w Tajlandii i zarejestrować okazując paszport.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 10 Lut 2019 20:59 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@NBE322 - uzupełnię tylko, że ukraiński Lifecell posiada również pakiety 100MB działające podobnie jak w Kievstar. Warto przyjrzeć się jednej i drugiej ofercie bo fajnie się uzupełniają.
Co do SIM2FLY to zamawiałem przez https://simcartonline.com/en_intl/ - karta była już zarejestrowana i działała od razu po włożeniu do telefonu w Singapurze.
Dostawę można zamówić np. do jakiegoś hotelu w Azji - będzie szybciej niż do Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 11 Lut 2019 14:58 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
@greg2014 dzięki, nie wiedziałem o takiej opcji zamówienia przez internet na cudzie imię :)

Skoro wymieniłeś Singapur to warto dodać jeszcze opcje: Starhub z Singapuru. Kosztuje 12 SGD i jest ważna przez 7 dni. Oprócz 100GB w Singapurze daje 1GB roamingu w wielu państwach w Azji oraz Australii, Kanadzie i USA: http://www.starhub.com/personal/mobile/ ... l-sim.html

Karty trzeba zarejestrować. Taką kartę można szybko ogarnąć na lotnisku w Singapurze. Korzystałem i działa bardzo dobrze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 11 Lut 2019 15:25 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@NBE322: w zeszłym tygodniu byłem na terytorium Ukrainy, kupiłem kartę LTE (starter za 25UAH) i zrobiłem podmiankę - zgodnie z ich opisaną procedurą i faktycznie LTE działa. W .pl loguje się do LTE Plusa. Poza Polską i Ukrainą nie miałem okazji jeszcze testować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 02 Mar 2019 16:58 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Jeśli chodzi o Internet poza UE, to pisałem wcześniej o kartach ukraińskich operatorów, które oferują sensowne stawki roamingowe, które mogą być przydatne w sytuacji częstej zmiany krajów lub jakichś ograniczeń lub nadmiernej biurokracji przy zakupie lokalnych kart SIM.

Przygotowując się do kolejnego wyjazdu zauważyłem, że jeden z tych operatorów - Kyivstar - pod koniec 2018 roku wprowadził nową usługę, która po pierwszym "czytaniu" wydaje się być całkiem sensowna.
O ile dobrze rozumiem rosyjski opis, polega ona na tym, że za 1000 hrywien (ok. 140 zł) aktywuje się pakiet ważny 27 lub 30 dni (w zależności od tego czy aktywacja jest jednorazowa czy odnawialna).

Po aktywacji usługi na specjalne konto trafia 500 hrywien, stanowiące pewnego rodzaju przedpłatę, która może być wykorzystana na rozmowy, internet i SMS-y.

Jeśli chodzi o Internet to zastosowanie mają standardowe warunki operatora - gdy rozpoczynamy gdzieś pobieranie danych, aktywuje się automatycznie pakiet 100MB ważny do północy czasu kijowskiego. Po jego wyczerpaniu kolejny, potem jeszcze kolejny itd. Ich wartość jest uzależniona od kraju i pomniejsza początkowe 500hrywien z konta przedpłaty.

Co istotne, cena tych 100MB pakietów danych jest zdecydowanie niższa niż w przypadku, gdy nie korzysta się z nowej usługi lecz kupuje "po staremu".

Przykładowe stawki:

Rosja, Izrael, USA, Sri Lanka - 10hr/100MB - ok. 1,4 zł
Australia, Brazylia, Wietnam, Indie, Chiny - 20hr/100MB - ok. 2,8 zł

Normalne stawki to odpowiednio 35 i 60 hrywien/100MB

Obsługiwanych krajów jest kilkadziesiąt - w podziale na dwie strefy, jedna po 10hr/100MB a druga po 20hr/100MB.

W praktyce za 140 zł (1000 hrywien) w zależności od krajów, które odwiedzamy można otrzymać nawet 5 GB internetu bez zabawy w kupowanie lokalnych kart SIM - co szczególnie przy krótkich pobytach w poszczególnych krajach może być atrakcyjne (pomijam już kwestie oszczędności czasu i walki z formalnościami w niektórych krajach, w których biurokracja jest solą życia).

Szczegóły są dostępne niestety tylko po rosyjsku i ukraińsku: https://kyivstar.ua/uk/simplep.
Ogólną informację po angielsku można znaleźć tutaj (przy opisie oferty Kyivstar-a): https://prepaid-data-sim-card.fandom.com/wiki/Ukraine

Jeśli coś źle zrozumiałem, mam prośbę o sprostowanie przez mądrzejszych ode mnie :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 02 Mar 2019 18:58 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Ile obecnie kosztują pakiety w angielskiej trójce? Znajomi z UK mogą mi zakupić tak abym miał na swojej komórce?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 02 Mar 2019 20:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
marek2011 napisał(a):
Ja korzystam tylko z wifi i w 95% mi się ta metoda sprawdza i jest w pełni wystarczająca


Pewnie nigdy poza unią nie umówiłeś się z laską przy wyjściu z metra, po czym na miejscu okazuje się, że ta stacja ma 2 wyjścia i trzeba jej na Tinderze napisać, przy którym jesteś...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
lovenz uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 05 Kwi 2019 20:53 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
W uzupełnieniu do informacji nt. nowej opcji roamingu w ukraińskiej sieci Kyivstar, o której pisałem parę postów wcześniej, kilka dodatkowych informacji:

Jestem świeżo po powrocie z wyjazdu, w ramach którego przetestowałem ten pakiet w kilku krajach: Chile, Ekwadorze, Peru, Kostaryce, Panamie, Kolumbii i USA a dodatkowo (chociaż to akurat bez znaczenia bo w UE można korzystać bez większych obaw z polskiego operatora): w Niemczech i Portugalii. Wszędzie działał bez problemu. W Kostaryce i Ekwadorze możliwość korzystania z sieci włączała się po około 15-20 minutach od zalogowania do sieci (zapewne coś w międzyczasie się weryfikowało). Generalnie pakiet jest bardzo fajnym rozwiązaniem przy wyjeździe, gdzie często się zmienia kraje.

Dane taryfikowane są za MB wg stawek ze strony operatora (a nie w paczkach po 100MB jak standardowo robi to Kyivstar przy braku tego pakietu) co jest zmianą na korzyść ponieważ paczki po 100MB są ważne tylko do końca dnia (wg czasu kijowskiego). Wykorzystanie danych można na bieżąco kontrolować w aplikacji Kyivstar. Pozostała do wykorzystania pula środków jest aktualizowana z niewielkim opóźnieniem:

Załącznik:
Kyivstar.jpg
Kyivstar.jpg [ 113.62 KiB | Obejrzany 6989 razy ]


PS. Jak już jestem przy ukraińskich operatorach i ich stawkach roamingowych to warto wspomnieć, że Lifecell - drugi operator z tego kraju wprowadził nowe pakiety i nieco zmodyfikował dotychczasowy 500MB. Obecnie dostępne są:

odnawialne 500MB/7 dni za 150 UAH
jednorazowe 500MB/7 dni za 175 UAH
jednorazowe 1GB/14 dni za 320 UAH
jednorazowe 2GB/30 dni za 600 UAH

Lista krajów różni się od tego co oferuje Kyivstar - szczegóły dostępne są tutaj:https://www.lifecell.ua/en/mobile/useful-services/roaming_online/
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 03 Maj 2019 20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Testuję Surfroam w USA i Kanadzie. Nie jest dobrze, tryb dual SIM. Już 3 razy w ciągu niecałego tygodnia nie potrafię połączyć się z netem. O ile wcześniej pomagało wykasowanie APNa i utworzenie nowego oraz reset telefonu tak teraz nic nie pomaga. W centrum Toronto nagle net przestał działać, środki na koncie są.

Moja Luba używa Gigsky (eSIM na iPhonie) i działa rewelacyjnie, bez jakichkolwiek przerw - to mogę polecić.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 03 Maj 2019 20:57 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Mialem to samo na Florydzie. Chyba zainwestuje z 2 inną karte rezerwową.

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 03 Maj 2019 23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Najbardziej wkurzające jest to, że środki z karty pobiera bo próbuje się łączyć z netem ale bez skutku.

Ich support twierdzi, że mają problemy i że po ich rozwiązaniu zwrócą kasę. Pokazuje to jednak, że polegać na nich nie można.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 06 Maj 2019 23:16 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Mam sima Lifecella kupowanego rok temu, jest on jeszcze aktywny? Można go teraz doładować do neta żebym miał na Ukrainie?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group