Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1378 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 69  Następna
Autor Wiadomość
#1081 PostWysłany: 09 Sty 2019 02:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Szacunek dla kolegi @Aso, ktory jak widac doskonale zna Nippon i to co pisze to sie akurat w 100% zgadza. :D
Powinien otrzymac upominek od moderacji za wysoko fachowe porady.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#1082 PostWysłany: 09 Sty 2019 15:19 

Rejestracja: 31 Sty 2018
Posty: 14
Aso, nieocenione wskazówki. Plan nabiera rumieńców:

25/03 przylot do Tokio
do 30/03 nocleg blisko linii Yamanote i co najmniej trzy całodniowe wycieczki (Nikko, okolice Fuji, Kanazawa, w zależności od pogody)
30/03 wyjazd do Beppo (najdłuższa podróż) i nocleg w ryokanie
31/03 wyjazd do Osaki lub Kyoto i tam baza dla następnych wypraw (Hiroszima, Miyajima, Himeji, Nara, może Kobe)
5/04 wyjazd do Koyasan i tam nocleg
6/04 powrót i nocleg w Narita
7/04 wylot

Noclegi w Osace lub Kyoto jak najbliżej stacji shinkansen oczywiście.
Czy coś powinienem jeszcze raz przemyśleć?
Patrzyłem na prognozy kwitnienia wiśni i wygląda to zachęcająco.
Czy można się obyć bez metra w Tokyo, chodzi mi o wycieczki poza miasto, czy musimy kupować karnety (mam nadzieję, że to nie jest głupie pytanie)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1083 PostWysłany: 09 Sty 2019 18:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@Marek Skórka

Nocleg w Tokio w bliskim sąsiedztwie stacji przy linii-pętli Yamanote jest bardzo dogodny, niemniej jednak kwatera przy stacji metra z dobrym dojazdem do głównej stacji Tokyo lub Ueno też jest rozsądną alternatywą. Na te dni, które są dedykowane wyłącznie na zwiedzanie Tokio, możesz zaopatrzyć się w bilety dzienne na metro. Jeżeli chodzi o te dni, w które będziesz wyjeżdżać z Tokio, to nawet jeżeli z jakiegoś powodu będziesz musiał skorzystać z metra, prawdopodobnie nie pociągnie to za sobą takich kosztów, które uzasadniałyby bilety dzienne na metro.

Czy na Kiusiu jedynym planowanym celem podróży jest Beppu czy też rozważasz zarówno Beppu i Kagoshimę? Jeżeli tylko Beppu, to polecam jako jednodniową wycieczkę z bazy wypadowej w Hiroshimie. Jeżeli zarówno Beppu i Kagoshima, sugeruję oba te miasta jako jednodniowe wyjazdy z bazy wypadowej w Fukuoce (stacja Hakata).

Noclegi w Osace i Kioto nie muszą być koniecznie przy stacji Shinkansen. Jeżeli miałoby się to wiązać z bardzo wysokimi kosztami, to możesz poszukać czegoś tuż przy jakiejś mniejszej stacji w okolicy tych, z których odjeżdża Shinkansen.

Czy nocleg w Koyasan jest priorytetem? Nocowanie w świątyni wiąże się ze sporym wydatkiem, a trzeba pamiętać, że odczuwalnym kosztem jest też dojazd do Koyasan, który nie jest objęty przez JR Pass. Na dodatek dojazd jest bardzo czasochłonny i Osaka jest jedynym miastem, z którego jest w miarę dogodny. Jeżeli koniecznie chcesz nocować w Koyasan, umieść w planie odwiedziny w tym miejscu pomiędzy innymi lokalizacjami w okolicy, żeby uniknąć całodniowych przejazdów do bardziej oddalonych miast. Możesz też rozważyć zwiedzanie Koyasan bez noclegu jako jednodniową wycieczkę z Osaki.

Jeżeli nie kupiłeś jeszcze biletu na samolot, sprawdź oferty z powrotem z lotniska Osaka-Kansai, które dużo lepiej pasują do Twojego planu podróży.


@cccc

Dzięki, przyjemnie przeczytać, że moja praca jest doceniana.:-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
fortuna uważa post za pomocny.
 
      
#1084 PostWysłany: 11 Sty 2019 21:04 

Rejestracja: 01 Lis 2016
Posty: 8
Cześć,

Planuje kolejną wycieczkę do Japonii - termin 1 do 17 maja (tak wiem że jest Golden Week). I jako ze już dwa razy byłam chciałabym zapytać czy znacie jeszcze jakies ciekawe, nietuzinkowe i/lub interesujace miejsca/atrakcje? Ostatnie porady (bylo to dwa lata temu) były bardzo pomocne :)

Poniżej lista co dotychczas widziałam:

  • Tokyo
    • Meiji Jingu
    • Harajuku
    • Akihabara
    • Asakusa
    • Pałac Cesarski
    • Tokyo Metropolitan Government Building
    • Shibuya
    • ceremonia parzenia herbaty
    • spacer po mieście w kimonach
    • market rybny
    • Zegar Nittere Ohdokei
    • Muzeum Ghibli
    • Tokyo Tower
    • Harajuku
  • Osaka
    • Osaka castle
    • Shitenno-ji
    • Dotonbori
    • Osaka Aquarium Kaiyukan
  • Kyoto
    • Złoty Pawilon
    • Kiyomizu-dera
    • Gion
    • Muzeum Mangi
    • Nishiki Market
    • Bambusowy las
    • Fushimi Inari Taisha
  • Fuji-san
    • Fuji Visitor Center
    • Shibazakura
  • Hamamatsu
  • Nikko
  • Takayama
  • Shirakawago
  • Hiroshima
    • zabytki związane z II wojną światową
  • Miyajima
  • Beppu
  • Kobe
    • Animal Kingdom
  • Nara
  • Wyspa królików
  • Koyasan

Poniżej lista planowanych miejsc:
  • Hakone
  • Kamakura
  • Enoshima
  • Nagasaki
  • Kumamoto
  • Kagoshima
  • Yakushima (warto?)
  • Himeji
  • Naoshima
  • Yamanouchi

Zastanawiam się też nad krótką podróżą do Seulu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1085 PostWysłany: 11 Sty 2019 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@nunokokoro

Witamy ponownie. ;) Skoro to ma być Twoja trzecia podróż do Japonii, to może rzeczywiście ciekawie byłoby połączyć Japonię z Koreą Południową. Doradzam, żeby nie ograniczać się pochopnie do samemu Seulu, Korea też ma sporo do zaoferowania, nie tylko w stolicy.

Wracając do Japonii, to sugeruję wykorzystać okres wiosenny na zaplanowanie typowych dla tej pory roku atrakcji. W maju masz szansę zobaczyć na przykład:
- śnieżny korytarz na Trasie Alpejskiej Tateyama-Kurobe,
- kwitnące wiśnie w Hakodate i Sapporo,
- kwitnące glicynie (wisterie) w ogrodzie Kawachi Fujien w Kitakyushu,
- Fuji Shibazakura Matsuri,
- turniej sumo w Tokio.

Rekomendacja Yakushimy nie jest do końca jednoznaczna. Wodoloty dopływające na Yakushimę mają zaporową cenę, a ponadto czas przejścia szlakami i organizacja dojazdu sprawiają, że trzeba na ten cel podróży wygospodarować kilka dni. Będziesz musiała samodzielnie ocenić czy starożytne drzewa są warte takich wyrzeczeń. Przyznam, że dla osoby, która nie jest szczególnie nakręcona na Yakushimę, widoki niekoniecznie okażą się powalające.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1086 PostWysłany: 11 Sty 2019 23:06 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
A ja w przyszłości chciałbym zwiedzić wyspę Kiusiu by stamtąd polecieć na Okinawę, co warto zobaczyć na Kiusiu? Interesuje mnie historia , może taki trójkąt Nagasaki- Kumamoto- Kagoshima?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1087 PostWysłany: 11 Sty 2019 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@neverstopexploring

Pomimo geograficznej bliskości Kiusiu i Okinawy, nie ma szczególnych przesłanek organizacyjnych, żeby zwiedzać te wyspy łącznie w ramach tej samej podróży. Duży wybór lotów na Okinawę i przystępne ceny są dostępne z Tokio i Osaki, dlatego w praktyce mało kto podróżuje na Okinawę przez Kiusiu.

Nagasaki, Kumamoto, Kagoshima i Beppu są uważane za najciekawsze miasta na Kiusiu. Główna atrakcja Kumamoto - czyli zamek - poważnie ucierpiał w niedawnym trzęsieniu ziemi i warto przed wyjazdem sprawdzić najnowsze informacje na temat jego odbudowy. Poza tym, Kiusiu ma do zaoferowania sporo interesującej przyrody. Szczególnie piękne są Góry Kirishima, choć można polecić też np. Wąwóz Takachiho lub Górę Aso.
Góra
 Profil Relacje PM off
neverstopexploring lubi ten post.
 
      
#1088 PostWysłany: 14 Sty 2019 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Hej,
To mój drugi wypad do Japonii, jako bazę wypadową będę mieć Kioto. Narę uznaję za zaliczoną.
Z uwagi na chęć zwiedzania Hiroszimy biorę na 5 dni JR West. Zastanawiam się nad tym co ogarnąć 5 marca... może jesteście mi w stanie podpowiedzieć jakieś ciekawe miejsce gdzie można wyskoczyć na zakupionego uprzednio jrpassa?
2019.03.01 Przylot rano KIX
2019.03.02 Kioto
2019.03.03 Kioto
2019.03.04 Osaka
2019.03.05
2019.03.06 Hiroszima
2019.03.07 Himeji
2019.03.08 Do Kobe
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1089 PostWysłany: 14 Sty 2019 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Ja bym chyba został o jeden dzień dłużej w Kioto a tą lukę w harmonogramie wypełnił Osaką. Byle tylko zrobić to tak, żeby w Osace być też wieczorem, bo widoki z Dotonbori są niepowtarzalne.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1090 PostWysłany: 14 Sty 2019 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Właśnie myślałam o jakimś dalszym wyskoku, z uwagi na inwestycję w JR ;-) , w Kobe później siedzę kilka dni i dozwiedzać Osakę stamtąd chyba też da radę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1091 PostWysłany: 14 Sty 2019 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
A, to co innego. Uroki JP passa są mi niestety obce. Propozycję oparłem na swoich doświadczeniach z listopada, które nie obejmowały tego "narzędzia".

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1092 PostWysłany: 14 Sty 2019 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
U mnie obejmują z uwagi na wypad do Hiroshimy ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1093 PostWysłany: 14 Sty 2019 19:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@Akna

Sugestie będą zależeć od tego, którą wersję oferty JR West wybierzesz - "Kansai Hiroshima Area", "Setouchi Area" czy "Sanyo Sanin Area". Jako jednodniową wycieczkę z Kioto/Osaki mogę zaproponować na przykład Kumano Nachi Taisha lub Takamatsu i wybrzeża z widokiem na Wielki Most Seto. Jeżeli bierzesz pod uwagę nocleg poza swoją główną bazą wypadową, możesz też rozważyć okolice Matsue albo odleglejsze miejsca na Sikoku.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
fortuna uważa post za pomocny.
 
      
#1094 PostWysłany: 15 Sty 2019 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@Aso będziemy brać podstawowy Kansai Hiroshima Area. Noclegi już mam opłacone, więc będą to jednodniowe wypady :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1095 PostWysłany: 15 Sty 2019 16:06 

Rejestracja: 30 Mar 2014
Posty: 1
Witajcie, w maju wybieramy się do Japonii. Ponieważ będzie to wyjazd z naszymi córkami nie chcemy żeby plan był super-ultra intensywny. Przeczytałem niemal cały ten wątek, kilka innych relacji i utkałem poniższy plan. Przylatujemy do Tokio, a wracamy z Nagoi. Jednym z założeń planu była jak najmniejsza ilość zmian noclegów. Największym „logistycznym” problemem było dla mnie efektywne zaplanowanie czasu z JPR. Moje wątpliwości:
- okres JPR cz. 1 – czy plan Matsumoto -> Kanazawa -> Takayama w 3 dni z bazą w Kanazawie jest do ogarnięcia? Czy w Matsumoto i Takayamie nie ma problemu z zostawieniem bagażu? Czy ewentualnie odpuścić Matusmoto i wybrać się do Kanazawy przez Nikko, a zaoszczędzony dzień w Tokio wykorzystać na Hakone/Jokohamę/zwiedzanie Tokio?
- okres JPR cz. 2 – Hiroszima i Miyajima z Osaki w 1 dzień – wiem, że dzień pewnie intensywny ale w wątku pojawiała się informacja, że do realizacji?
- zastanawiam się czy nie przerzucić Kobe lub Himeji na "pobyt" w Kioto - dokąd z Kioto łatwiej dotrzeć?

NOCLEG DZIEŃ PLAN
16/17maj Tokio (czw)--> Przylot
17/18maj Tokio (pią)--> Zwiedzanie Tokio
18/19maj Tokio (sob)--> Zwiedzanie Tokio
19/20maj Tokio (nie)--> Disneyland
20/21maj Tokio (pon)--> Nikko
21/22maj Kanzawa (wto)--> (JPR) Rano wyjazd do Matsumoto, zwiedzanie i przejazd do Kanazawy
22/23maj Kanzawa (śro)--> (JPR) Cały dzień Kanazawa
23/24maj Osaka (czw)--> (JPR) Rano przejazd do Takayamy, zwiedzanie, przejazd do Osaki
24/25maj Osaka (pią)--> (JPR) Luźny dzień - zwiedzanie Osaki
25/26maj Osaka (sob)--> (JPR) Himeji
26/27maj Osaka (nie)--> (JPR) Hiroszima, Miyajima
27/28maj Osaka (pon)--> (JPR) Kobe
28/29maj Kioto (wto)--> Luźny dzień - zwiedzanie Kioto
29/30maj Kioto (śro)--> Zwiedzanie Kioto
30/31maj Kioto (czw)--> Nara
31/01cze Kioto (pią)--> Zwiedzanie Kioto
01/02cze Kioto (sob)--> Zwiedzanie Kioto
02/03cze Nagoja (nie)--> Nagoja


Czy mając na uwadze fakt, że będziemy z dziećmi nie jest to plan zbyt intensywny? Oczywiście nie będziemy mieli problemu, żeby zrezygnować np. z wypadu do Kobe jeśli będziemy mega zmęczeni. Ale chodzi mi o taki ogólny zarys?
Jestem otwarty i będę bardzo wdzięczny na ewentualne modyfikację, sugestie i wskazówki do naszego planu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1096 PostWysłany: 15 Sty 2019 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@wojciechovicz

Znasz najlepiej swoje córki, więc musisz pokierować się własnym doświadczeniem w kwestii tego jak bardzo intensywne zwiedzanie uważasz za akceptowalne. W obecnej formie Twój plan nie wydaje mi się szczególnie napięty, choć nie we wszystkich punktach można od razu przewidzieć jaki będzie dokładny zakres zwiedzania i wynikające z niego tempo.

Matsumoto/Kanazawa/Takayama. Na początek sugeruję zastanowić się czy aby na pewno chcesz w tej okolicy zwiedzać wyłącznie miasta i ominąć wszystkie atrakcje przyrodnicze np. Kamikochi, Shirakawa-go, Trasa Alpejska Tateyama-Kurobe lub Yamanouchi. Jeżeli naprawdę zdecydujesz się zwiedzać wyłącznie miasta, możesz rzeczywiście zaplanować swoją bazę w Kanazawie (lub w Toyamie).

Przechowalnie bagażu w Japonii są dostępne na każdej większej stacji kolejowej oraz w centrach odwiedzających przy atrakcjach turystycznych. W Matsumoto i Takayamie schowki można znaleźć w kilku miejscach na stacjach kolejowych. W Matsumoto istnieje też możliwość skorzystania z przechowalni koło zamku.

Nikko nie odznacza się szczególnie dobrym dojazdem do Kanazawy. Pokonanie trasy pomiędzy tymi dwoma miastami wymaga co najmniej 4 godzin jazdy pociągiem z przesiadką na stacji Omiya na przedmieściach Tokio, dlatego nie ma specjalnych przesłanek, żeby łączyć zwiedzanie tych miejsc ze sobą.

Jeżeli nie masz aktywnego JR Pass w dniu, w którym odwiedzasz Nikko, możesz wykorzystać np. "Nikko World Heritage Area Pass", żeby niedrogo się tam dostać. Niemniej jednak, jeżeli jesteś w stanie umieścić Nikko w okresie, w którym możesz skorzystać z JR Pass, to masz szansę dojechać wygodniej i może nawet trochę zaoszczędzić.

Bez względu na obecność pozostałych pozycji w programie, proponuję rozważyć umieszczenie w planie miejsc z widokiem na Górę Fudżi, np. Hakone. Jeżeli zdecydujesz się na Jezioro Kawaguchiko, to możesz połączyć wyjazd nad jezioro ze zwiedzaniem Matsumoto tego samego dnia, chociaż to dosyć intensywny plan.

Hiroshima i Miyajima. Jeżeli jedynym celem wyjazdu jest zobaczenie Parku Pokoju i Genbaku Dome w Hiroshimie oraz słynnej bramy torii na Miyajmie, to wystarcza na to jeden dzień, nawet jeżeli nieszczególnie będziesz się spieszyć. Jeżeli jednak chciałbyś szczegółowo zwiedzić Muzeum Pokoju, odwiedzić fabrykę Mazdy albo wjechać na Górę Misen na Miyajimie, to w dalszym ciągu może to być możliwe w ciągu jednego dnia, ale plan robi się napięty.

Himeji i Kobe możesz przewidzieć tego samego dnia, jeżeli będzie Wam brakować czasu na inne miasta. Żadne liczące się miejsce nie ma lepszego dojazdu z Kioto niż z Osaki, może z wyjątkiem Uji.
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
fortuna uważa post za pomocny.
 
      
#1097 PostWysłany: 19 Sty 2019 18:58 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Cześć !
Pozwoliłem skorzystać sobie z planów poprzedników i postanowiłem stworzyć swój własny - na marzec 2019 - generalnie wraz z dziewczyną będziemy pierwszy raz w Japonii, mamy równo 2 tygodnie (lądowanie w niedziele o 10:00, wylot 2 tygodnie później w niedzielę z NRT). Planujemy kupić JR Pass na 2 tygodnie (wydaje mi się, że w tydzień się nie wyrobimy) - wolałbym nie czuć się ograniczony i tydzień siedzieć w Tokio, skoro i tak koszty wycieczki są dość duże.

Poniżej plan:
10.03 - przylot na Tokio Narita (godz. 10:00) - nocleg Tokio/Asakusa
11.03 - Tokio - nocleg Tokio/Asakusa
12.03 - Tokio - nocleg Tokio/Asakusa
13.03 - przejazd do Kioto - nocleg Kioto
14.03 - Kioto - nocleg Kioto
15.03 - Nara - nocleg Kioto
16.03 - Osaka - nocleg Kioto
17.03 - Kobe + Osaka- nocleg Kioto
18.03 - przejazd do Hiroszimy - nocleg Hiroshima
19.03 - Hiroshima - nocleg Hiroshima
20.03 - przejazd do Tokio + Tokio zwiedzanie - nocleg Tokio
21.03 - Kamakura - nocleg Tokio
22.03 - Nikko - nocleg Tokio
23.03 - Hakone - nocleg Tokio
24.03 - powrót do Polski (godz. 10:00)

Gdyby ktoś był tak uprzejmy, chętnie przyjmę polecenia noclegów tych miejscach - Tokio (Asakusa), Tokio (może inny region?), Kioto oraz Hiroshima. Noclegi mogą oscylować w granicach 250-400 zł/doba, najlepiej ze śniadaniem, ale jesteśmy także otwarci na inne doznania kulturalne jak np. nocleg z lokalsami na airbnb, itp. ;) Generalnie, najważniejsze by było czysto i ciepło, i w miarę dobrze skomunikowane.

Być może powinienem zmniejszyć liczbę czasu w Tokio i w okolicach i wybrać się w jakieś inne miejsce? Lubimy generalnie dużo chodzić (20-25 km dziennie to u nas norma), wszelkie ciekawe miejsca przyrodnicze/architektoniczne mile widziane. Będę wdzieczny za wszelkie podpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1098 PostWysłany: 20 Sty 2019 13:47 

Rejestracja: 01 Lis 2016
Posty: 8
Dzięki za podpowiedzi. Zamiast do Korei Płd. zdecydowaliśmy się na podróż do Hokkaido ponieważ w tym terminie można zobaczyć kwitnące wiśnie (dzięki za poradę @Aso). Przyglądaliśmy się Trasie Alpejskiej Tateyama-Kurobe ale zrezygnowaliśmy po zobaczeniu że część trasy trzeba pokonać kolejką linową (mój luby ma lęk wysokości).

Zrobiliśmy wstępny plan wycieczki który widać poniżej. Jest on na wczesnym etapie (brak noclegów, możliwość zmian, itp). Chciałabym się dowiedzieć co o nim myślicie.

30 kwietnia -> Wylot z Warszawy
1 maja -> przylot do Tokyo, czas wolny na zwiedzanie (może Market rybny, warto po przeprowadzce?)
2 maja -> Nadal w Tokyo z powodu Golden Week'a, możliwa podróż do Kamakura i/lub Enoshima
3 maja -> Tokyo, festiwale, zwiedzanie, zakupy
4 maja -> przejazd do Sapporo, czas wolny na zwiedzanie (podróż około 8 godzin, może warto o coś zahaczyć po drodze?)
5 maja -> Sapporo, muzeum piwa, Moerenuma Park, Mt. Moiwa, art park
6 maja -> przejazd do Hakodate, Fort Goryokaku
7 maja -> powrót do Tokyo, żeby nie tracić dnia w podróży, Ashikaga Flower Park
8 maja -> przejazd do Kyoto, wycieczka na górę Kurama, zabytki, wieczorem (możliwe) wyjście na pokaz tańca gejsz (Kamogawa Odori)
9 maja -> przejazd do Kumamoto, możliwe że z rana jeszcze krótka wycieczka po Kyoto jeśli nie uda się nam czegoś zobaczyć 8 maja
10 maja -> wycieczka do Aso
11 maja -> wycieczka do Kagoshima
12 maja -> wycieczka do Nagasaki
13 maja -> przejazd do Osaki, czas wolny
14 maja -> wycieczka do Naoshima, wracając chcę zahaczyć o Himeji
15 maja -> przejazd do Hakone
16 maja -> przejazd do Tokyo
17 maja -> wylot do Warszawy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1099 PostWysłany: 21 Sty 2019 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@warsawghoster

Twój plan wygląda całkiem dobrze, choć może zastanowiłbym się jaki będzie plan na aż 2 dni w Hiroshimie i podzielił przejazd z Hiroshimy do Tokio na 2 sąsiednie dni przesuwając jeden z dni przewidziany na zwiedzanie Kioto/Osaki/Kobe/Himeji pomiędzy Hiroshimę i Tokio, żeby uniknąć jednorazowo 5 godzin podróży. Odradzam ponadto długie przejazdy rano, bo będą istotnie utrudniać odwiedzenie miejsc, które mają ograniczone godziny otwarcia.

Wybór JR Pass na 7 lub 14 dni pozostawiłbym na koniec, kiedy będziesz w pełni przekonany co do swojego planu podróży. W obecnej formie programu rzeczywiście można mieć wątpliwości co do opłacalności JR Pass na 14 dni, bo wyjazdy do Kamakury, Nikko i Hakone można relatywnie tanio zrealizować również bez JR Pass.

Oferta noclegów w Tokio jest bardzo wyrównana i nie kierowałbym się szczególnie konkretnymi rekomendacjami. Za jedno z kluczowych kryteriów uznałbym bezpośrednie sąsiedztwo stacji JR lub metra. Nocleg blisko stacji Asakusa można uznać za bardzo dobrze położony. W okolicy warte uwagi są też możliwości zakwaterowania przy stacjach Ueno, Uguisudani i Kuramae.

Gdybym miał zaproponować do Twojego programu coś jeszcze, zapewne napisałbym o którymś z miejsc, które pojawiły się w moich innych niedawnych wpisach, więc zapewne masz już pojęcie co by to mogło być. Jeżeli zaciekawi Cię jakieś miejsce, którego nie brałeś pod uwagę wcześniej, to ewentualnie można by było wygospodarować jeden z dni przeznaczonych na Tokio na coś innego, ale myślę, że przez 2,5 dnia w stolicy Japonii też nie będziecie się nudzić. Marzec niestety nie jest okresem, w którym natura wygląda imponująco, dlatego nie będę szczególnie zachęcać do odwiedzania licznych atrakcji przyrodniczych.


@nunokokoro

Skoro to już Twoja trzecia podróż do Japonii i pierwsza z rozbudowanym programem zwiedzania Kiusiu oraz Hokkaido, to sugerowałbym skupić się na wyciśnięciu jak najwięcej z tych najodleglejszych regionów, nawet kosztem rezygnacji z części miejsc znajdujących się w środkowej Japonii.

Chociaż inspiracją dla podróży na Hokkaido były kwitnące wiśnie, trzeba zdawać sobie sprawę, że miasta Hokkaido nie są szczególnie porywające. Największą atrakcją wyspy jest przyroda i jeżeli planujesz Hokkaido, polecam zastanowić się czy nie zdecydować się na bardziej bogaty program zwiedzania, w którym znajdzie się któryś z parków narodowych.

Jeżeli zakładasz, że dojazd na Hokkaido zrealizujesz przy użyciu JR Pass, to proponuję dzielić przejazdy pomiędzy Tokio i Sapporo za każdym razem na co najmniej 2 części z noclegiem i zwiedzaniem jakiegoś miejsca po drodze. Długie przejazdy polecam planować wieczorami z zastrzeżeniem, że w Hakodate warto przewidzieć pobyt wieczorem w mieście z uwagi na słynny nocny widok. Popularnym postojem na trasie jest także Sendai, skąd można pojechać zobaczyć Matsushimę lub Yamaderę.

W przypadku przejazdu z Kioto na Kiusiu, zatrzymałbym się na nocleg w Fukuoce. Fukuoka ma znośny czas dojazdu z Kioto i jest głównym węzłem przesiadkowym na Kiusiu, z którego możesz dojechać w większość interesujących Cię miejsc w ramach jednodniowego wyjazdu. Co do Góry Aso, to zapewniłbym sobie maksimum elastyczności w dobrze dnia na taką wycieczkę, żeby zwiększyć swoje szanse na wstrzelenie się w dzień, kiedy dostęp do krateru nie jest ograniczony z powodu wzmożonej aktywności wulkanicznej (informacje na ten temat są podawane online). Sugeruję też opracować plan zapasowy na wypadek, gdyby krater w żaden dzień nie był otwarty. Pamiętaj też, że linia kolejowa do Aso została zniszczona przez tajfun i obecnie dojazd od strony Kumamoto wymaga przejazdu autobusem. Z kolei w Kumamoto, zamek jest zrujnowany przez trzęsienie ziemi.

Jeżeli chcielibyście zobaczyć śnieżny korytarz i uniknąć podróży kolejką linową, możecie rozważyć możliwość przejazdu od strony Toyamy do Murodo i powrotu tą samą trasą.

Zastanowiłbym się jednak czy przy tak bardzo rozproszonych celach podróży, nie zadedykować całego wyjazdu wyłącznie na Kiusiu i Hokkaido, i wspomóc się lotami krajowymi. Trasy lotnicze z Tokio do Sapporo oraz z Tokio do Fukuoki są bardzo popularne i często zdarzają się atrakcyjne oferty na loty. Jeżeli nie znajdziesz nic bardziej przystępnego cenowo, zawsze możesz skorzystać z jednego z air passów oferujących lot na dowolnej trasie za 10000 jenów - przyda się na mniej typowych trasach np. z Sapporo do Fukuoki.

PS. Nie widziałem jeszcze targu rybnego w nowej odsłonie. Być może Twoja relacja z targu Toyosu będzie pierwszą, którą przeczytam.;-) Z tego co wiem, frustrująca jest konieczność obserwacji aukcji tuńczyków przez szybę, choć z drugiej strony zmienione zasady obserwacji aukcji zmniejszą liczbę rozczarowanych, którzy pomimo przyjazdu na targ przed świtem, nie zdołali niczego zobaczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1100 PostWysłany: 21 Sty 2019 22:30 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Nie ma już targu na Tsukiji? Co się stało?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1378 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 69  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group